31.05.17 Život se psem

Ohlédnutí za prvními hoopers závody v Česku

Ve sváteční pondělí 8. května proběhly v prostějovském kynologickém klubu vůbec první české závody v novém psím sportu.

Na první hoopers závody se přihlásilo 30 týmů, které tímto společně položily základní kámen tohoto sportu v Čechách. Závody proběhly ve velmi přátelském duchu, slunce svítilo, organizační tým fungoval znamenitě a závodníci se statečně postavili velké výzvě. Závod posuzovaly jedny z prvních hoopers závodnic, potažmo trenérek, Lenka Blachová a Eliška Vernerová. Závodilo se ve třech kategoriích, z toho dvou hodnocených (H0 a H1) a jedné zábavné kategorii na zkoušku (FUN). Obě z hodnocených kategorií byly rozděleny podle velikosti psíků na small (do 40 cm) a large (nad 40 cm). Kategorii H0 ovládla Venuše Kopřivíková se small sheltií Aramisem v těsném závěsu Bára Uhýrková Černá s jack russel teriérem Edwardem a na třetím místě bodovala Michaela Šimečková s howavartem Dastym, v kategorii H1 obsadili stupně vítězů Eliška Vernerová s border colií Sati, na druhém místě skončila Lenka Blachová s holandským ovčákem Berenikou a na třetím Petra Kochová s australským ovčákem Grekem. Děkujeme všem závodníkům za odvahu a účast.