Češi protestují proti zabíjení psů na Slovensku!


Podle slovenských zákonů může být odchycený pes bez domova okamžitě utracen. Někteří nalezení psi jsou utraceni hned po odchytu, část zvířat se dostane do tzv. karanténních stanic. Tato zařízení jsou kritizována nejen kvůli usmrcování psů, ale také kvůli podmínkám, ve kterých zde zvířata žijí. Díky sociálním sítím, jako je Facebook, můžou tíživou realitu slovenských psů čekajících na smrt sledovat i lidé v České republice. Portál Profi.cz proto zřídil webovou stránku, která má pomoci slovenským psům v nouzi.

 

Utrácení psů na Slovensku

Situace kolem psích nalezenců na Slovensku je v porovnání s Českou republikou velmi neutěšená. Psů bez domova je tu díky nezodpovědnému chování jejich majitelů a necitlivému vztahu ke zvířatům mnohem více než v Čechách. Slovensko zatím rezignovalo na kastrační programy a osvětu a problém řeší chladnokrevným utrácením zvířat. Podle odhadů ukončí smrtící injekce ročně stovky až tisíce psů.

 

Slovenské zákony

Zákonná úprava nahrává utrácení.... Zvíře lze usmrtit prakticky ihned po odchytu. Ve vyhlášce upravující chod karanténních stanic je uvedeno: „…veterinárny lekár rozhodne, že bude usmrcené (myšleno zvíře) zo zdravotných dôvodov, a v prípade potreby sa individuálne umiestni do chovného priestoru, ktorý sa označí spôsobom vylučujúcim zámenu, a to až do času jeho úhynu, usmrtenia alebo odoslania z karanténnej stanice…“ Právnička Romana Klimeková, která působí v občanském sdružení Pes v núdzi, komentuje právní stav na Slovensku takto: Veterinarny lekar rozhodne bez akejkolvek lehoty, cize je to len na jeho subjektivnom a individulnom posudeni, co sa da snadno zneuzit, lebo sa moze zviera usmrtit aj bezprostredne po odchyteni,ak prislusny veterinarny lekar uzna za vhodne. Na to nemusim byt ani pravnik, aby som vydedukovala benevolenciu vyhlašky.“

 

Jak to chodí v karanténních stanicích

Karanténní stanice zřizuje stát a jsou to v mnoha případech nepřívětivá místa, kde zvířata nečeká nic hezkého a nejde jen o utrácení. „Na vašu otázku, v akých podmienkach psi v KS žijú, môžem veľmi jednoducho odpovedať, sú nehumánne,“ popisuje situaci inspektorka Slobody zvierat Romana Brezinová. V nejhorších karanténních stanicích je v kotcích jen beton, v mrazu mají zvířata zamrzlou vodu, odpovídající péče chybí. Štěňata, která se v takových zařízeních narodí, nemají velké šance na přežití. Buď podlehnou parvoviróze, nebo - zejména v zimě - prostě „jen“ neustojí tvrdé podmínky karanténní stanice. „V takomto stave sme vytiahli psa z KS Zvolen, ktorý tam bol vyše mesiaca. Bol to pinč, ktorého tam zaniesla tušim majitelka. Odpoveď mesta bola, že oni niesu na to, aby tam psa vykrmili,“ komentuje zkušenost s KS Zvolen Romana Klimeková z organizace Pes v núdzi.

 

Jeden smutný osud z tisíce

Jedním ze psů, kteří zbytečně zaplatili životem za neutěšené poměry okolo karanténních stanic, byla fena Najdúška. Dostala se do karanténní stanice v Žiari nad Hronom. Jednalo se o naprosto mírumilovné zvíře, se kterým si chodily hrát děti z kynologického kroužku. Fenka byla bez jakékoliv výstrahy utracena. Jedna z členek Občanského sdružení Strážni anjeli, která psům z karanténní stanice v Žiary pomáhá, se vyjádřila k této smutné události takto: „Pokiaľ by sme dopredu vedeli, čo fenke hrozí, určite by sme urobili všetko preto, aby sme ju odtiaľ zobrali.“

 

Česká pomoc slovenským psům

Díky sociálním sítím, které jsou plné fotek slovenských psích bezdomovců odsouzených k smrti, je problém velmi viditelný i v České republice. Na portálu www.profi.cz proto vznikla jako reakce na tuto smutnou realitu webová stránka kampaně, která má na kritickou situaci kolem slovenských psích tuláků upozornit. Stránka s výzvou o pomoc podrobně popisuje situaci na Slovensku. Nechybí ani dojemné příběhy konkrétních psů, fotografie a odkazy na videa, reportáže a články dokumentující tristní situaci na Slovensku. Na stránce je také zveřejněna výzva slovenským politikům, aby začali situaci řešit. Ze stránky lze prostřednictvím tzv. Profimailu odeslat výzvu důležitým slovenským politikům a obecním zastupitelům. Aplikace umožňuje i velmi snadné namluvení videovzkazu, který lze připojit k mailu. Video tak dostanou nejen slovenské politické špičky, ale lze ho dokonce i uveřejnit na webu kampaně.

Více na www.profi.cz


Vanda Ročková
Napsáno: 23.2.2011 22:17:57

Forum.

Vložit príspěvěk

26.2.2011

Terkolka

to je hrozné... :-(

28.2.2011

Eliška

Chudáčci..je to opravdu hrozné sama mám tři pejsky a tohle si nedokážu představit... =( je mi jich líto!!

6.3.2011

Lukáš

O této situaci jsme se dozvěděli před několika měsíci prostřednictvím facebooku. Jednoho pejska jsme si vzali do DO (dočasné opatření) a hledali jsme mu nového majitele tady v ČR, po několika týdnech si našel svůj zasloužený domov, na Slovensku by ho čekala jistá a krutá smrt. Není nic jednoduššího než se zeptat v karanténích stanicích a oni mají velký zájem a pejska vám přivést i klidně na vzdálenosti přes 500 km. Zkuste to! Zachráníte tím tak nevinného tvora, který se provinil tím, že se narodil......

7.3.2011

fijalunka

chodil mi mráz po zádech když jsem četla tyto stránky a očí plné slz.Mám doma 11 pejsků,kteří žijí se mnou ve společné domácnosti,tedy já s nimi, protože když příjdu k televizi později, jelikož jsem uklízela misky po jejich jídle tak si nemám kde sednout na sedačce.Takže co k tomu dodat: slovenští lidé( někteří) by si měli uvědomit,že je třeba změnit ne jen zákony!!!!!!

7.3.2011

Tina

Každému, kdo ublíží zvířeti bych udělala to samé co udělal on - přivázat na řetěz a nechat o hladu atd. Zvířata jsou totiž daleko lepší než lidi, nejsou takové s...ě.

7.3.2011

Sýkora

URČITĚ JE SMUTNÉ TO, ŽE SE PES UTRATÍ, NEŽ SE ZJISTÍ ŽE NĚKOMU PATŘÍ. ALE SOUHLASÍM S UTRACENÍM KAŽDÉHO ZATOULANÉHO TVORA. UPRAVIL BYCH ZÁKON TAK, ŽE KDO SI PSA JEDNOU VEZME, BUDE POVINNEN JAKÉKOLI ZVÍŘE PŘIHLÁSIT A TÍM PONESE ZODPOVĚDNOST ZA JEHO ŽIVOTNÍ CIKLUS. ŽIVIT ZATOULANÉ ZVÍŘATA JE PŘEPYCH,JE TU TISÍCE LIDÍ KTEŘÍ BY POTŘEBOVALI POMOC A TO SE NEVIDÍ. VIZ. SPOUSTA SENIORŮ. DNES JE TREND ŽE SE LIDÉ CHOVAJÍ A RESPEKTUJÍ ZVÍŘATA NEŽ SAMI SEBE...TO JE SMUTNÉ..A NAD TÍM BY JSME SE MĚLI ZAMYSLET. ALE KAŽDÝ Z NÁS TO CÍTÍ JINAK...KRÁSNÝ DEN PŘEJI.

7.3.2011

jana

Je jen otázkou času,kdy se někdo pokusí prosadit podobné věci i u nás,pár pokusů tu už bylo...Povinnost přihlásot psa je,ale s tou kontrolou to pokulhává...Jinak mám zkušenost,že většinou kdo dokáže soucítit se zvířaty,soucítí i s lidmi a tam bych začala.Proč by měla zvířata za jejichž osudem stejně stojí člověk,odnášet,že se lidé neuměkí chovat sami k sobě!!

7.3.2011

Jana

Ještě k utracení každého toulavého tvora...to abychom začali u bezdomovců...:o(

7.3.2011

Honza

hrozný názor pane Sýkoro

7.3.2011

Blanka

Toto je úplně šílené.Utratit nalezeného zdravého psa je naprostá zvrácenost.Mě se po šesti letech vrátila fenka,kterou jsem tehdy prodala a teď jsem ji našla cca 300km odsud náhodou v útulku,na slovensku by ji utratili a snad bych se to nikdy nedozvěděla,ale má tet.č.,tak by mi třeba dal někdo vědět.Nevíte,jak to tam funguje?

7.3.2011

eva eva

fůj styďte se páni na Slovensku,jaký přístup ke zvířatům takový k lidem

7.3.2011

Adéla

A jakto že se zatoulá? je to jen o zodpovědnosti majitele, pokud vím, tak pes má chodit na vodítku a má být označen známkou. Chápu, že se může pes ztratit, zatoulat, ale pokud o psa nikdo nejeví zájem a nikdo ho ani nehledá, tak asi nikomu nechybí... neříkám hned je utrácet, ale pokud je to starší pes, nemocný tak proč by měl "zabírat" místo v útulku... to je můj názor, určitě se někomu líbit nebude :)

7.3.2011

Burian

Adélo,pes je živý tvor,vy jste psa nikdy neměla a proto nevíte o čem to je

7.3.2011

Romana

BUDEME UBÍJET I STARÝ A NEMOCNÝ LIDI ADELO ? ??? ÚROVEŇ TOHO KTERÉHO NÁRODA SE POZNÁ PODLE VZTAHU KE ZVÍŘATUM.NEJSTE ZE SLOVENSKA ?

7.3.2011

ŽanýS

Jo no šílenýýý brrr....

7.3.2011

Pokorný

V po revoluci v bloku bývalé východní zóny je zavedeno,že zákony dělají politici nikoliv odborníci.Referendum a názory lidí je nezajíma,proto to tak vypadá.

7.3.2011

natálie

souhlasím s vámi,to co se děje na Slovensku je následek toho,že se nebere v úvahu názor lidí,to samé je ale i u nás.Myslím,že nastane doba,KDY PŮJDEME ZVONIT KLÍČEMA NA VÁCLAVÁK

7.3.2011

Petra

Pane Sýkoro, vy jste jen bezcitný blbeček. Vám rozhodně krásný den nepřeju. Adélo, vy si vaše názory nechte radši pro sebe...je vidět že jste moc chytrosti nepobrala. I starý pes má nárok na dožití.

7.3.2011

Pavel

Souhlasim s vámi Petro...každý pes má nárok žít, stejně tak je to u lidí...

7.3.2011

Šárka

Nespuhlasím rezolutně s popravami psů!Každý se jednou může zaběhnout. I člověk se ztratí.Na rozdíl od psa se ale snáze najde a také není utracen!Stačí už tak,že se k sobě lidé chovají jako dobytek,nemusí ještě mařit zbytečně i životy těchto němých tváří, které se nemůžou bránit!!!

7.3.2011

MARCELA

svět nemá nic společného se skutečným životem lidé by se mněli zamyslet ale normál .svět bez násili a podobného to má člověk dělat od toho tu je a zvíře je taky bytost má právo žít raděj tu kastraci než jej vraždit i tohle není fér a furt lepší než zbitečné zabíjení NA SVĚTĚ BY MNĚLI ŽÍT LIDÉ NÉ ZRUDY A O TOM TO JE

7.3.2011

Kahula Radek

Jsou to vrazi zvířat a nesouhlasím s tím co se takhle řeší dá se řešit jiným způsobem a ne zabijením .Kahula Radek

7.3.2011

zuzana

je to hrozné.lidi nemnožte zvířata.je to velký problém sama mám pejska stojí to hodně penéz.kdybych měla čas tak bych si vzala ještě 1.

7.3.2011

Honza Moráňský

proč přispívají tací jako Sýkora a Adéla ?Proč odhalují svou neúroveń,možná proto,že nemají hezký život a jsou nasraní na celý svět,Sýkoru typuji na hospodského poradce co po několika pivech by poradil i vládě a Adéla- té chybí chlap

7.3.2011

Honza Moráňský

ještě dodatek Natálie, plně s vámi souhlasím,tady to za těchto podmínek a s tím co se chystá nemůžou dlouho udržet.

7.3.2011

javes

Pan SYKORA ma rozumny nazor... Sic bych to neuplatnoval na psy (ti za to nemuzou a pravdepodobne tu behali bez znamky jeste driv nez clovek umel cist a psat), ale na nektere lidi by se to hodilo (viz ruzne socialni mensiny). Proste prijdu za onim "clovekem", vytahnu kver a pokud do tri vterin neukaze obcanku - prask :D. Ale predpokladam ze pan SYKORA ma obcanku vzdy po ruce - skoda ;)

7.3.2011

Ondra

Slováci se s tím nemažou, je to i tím že mají vztah ke psům obecně prostě chladnější než my. Jinak je to samozřejmě zbabělost, tohle se dá řešit více po lidsku.

7.3.2011

javes

Vice po lidsku - jak iritujici oznaceni - lidske chovani je prave oznackovat, a pokud nema znacku zastrelit... Co takhle se konecne zacit chovat jako zvirata! - slusne :)

7.3.2011

nikča

MARIE:ten pes jo

7.3.2011

Terka

Chudáci!!! To je hrozný.

7.3.2011

Aneta

Je to opravdu hrozné, ale všude se najde někdo (viz. Adéla a p. Sýkora) kteří musí být proti a mít jiný názor. Tito lidé očividně nikdy neměli živého tvora (psa) a tak něvědí o čem mluví. Ale musím opravdu hodně souhlasit se ZUZANOU... lidi, NEMNOŽTE psy. Je jich už tak dost a bude jich dost tak proč zbytečně. Velká část nejen kříženců končí právě takto, ať už kvůli "módě" daního plemene nebo nezodpovědnosti majitelů... :((

7.3.2011

Iris

Bohužel,tady chybí osvěta,co se týče chovu psů,většina lidí na vesnicích(ale nejen tam) považuje psa za něco podřadného,není to pro ně živý tvor,který cítí bolest nebo emoce,a podle toho se k němu chovají,dají ho do kotce nebo na řetěz a mimo "vycházky" na povinné očkování proti vzteklině si ho celý život téměř nevšimnou, a v tomto duchu vychovávají své děti,ty se pak neumějí ke psům chovat. Asi bych začala pravidelnou osvětou na školách.Samozřejmě je také nedokanalá legislativa a jak už zde bylo řečeno,skoro žádná kontrola a postihy nezodpovědných majitelů.

7.3.2011

jirinatreckova@seznam.cz

Proboha,lidi,uděláme už něco?Tohle nesmí pokračovat!!!Je to hnusný!!!

7.3.2011

Aneta

jirinatreckova - bohužel myslím si, že zrovna my s tím nic nezmůžeme... :-/

7.3.2011

honza

svůj nesouhlas bychom mohli dát najevo demonstrací před vyslanectvím Slovenské republiky ,je to v Praze 6 V Pelleově ulici

7.3.2011

Lucie

Určitě nesouhlasím s utrácením, je to nemorální. Ale zamysleme proč je tak hodně toulavých psů ?? Bydlím na malém městě, své psy mám zajištěné a denně vidím kolem 15 psů běhat po ulici. Kdejaký soused to vypustí do prerie vyvenčit - bud se vrátí nebo nevrátí. Povinně bych čipovala všechny psy v republice a čtečkama vybavila města. Dávala bych pokuty každému, komu se pes bude toulat. Hodně lidí by si to rozmyslelo.

7.3.2011

Aneta

Čipy jdou dobrý nápad s tím bych souhlasila... Jen s to pokutou, ono se člověk někdy těžko ubrání tomu aby mu pes utekl, stačí hárající fena a psi jsou velmi vynalézaví. A držet psa jenom v kotci nebo na vodítku... pro to nejsem...

7.3.2011

anoeli

Jako nevím co máte za keci že by se měli psi utrácett!!!!!když uteče dítě z domova taky ho hned utrácej!!!!já myslim,že zamyslet by se měli všichni,kdo je pro to aby se utráceli!!podle mě jsou psi LEPŠÍ NEŽ NĚKTEŘÍ LIDÉ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!HAHA:-(((((

7.3.2011

Vendula

Je to hrozné.

7.3.2011

Lenka

Prosím, nemyslite si, že všetci na Slovensku sme bezcitné beštie. Beštiálne sú len zákony, ktoré musia občania Slovenska dodržiavať. Teraz si nás zaškatuľkujete kvôli niekoľkým blbcom? Ja som Slovenka a zvieratká milujem, nikdy by som im nedokázala ublížiť. Mám psíka ai mačky a už niekoľkokrát som vzala zvieratko z ulice, ktorému som potom našla domov, alebo som si ho jednoducho nechala. Nesúďte podľa jednotlivcov celý národ!

7.3.2011

Lenka

Rozhodně nehážu všechny Slováky do jednoho pytle znám spostu Slováků co se snaží proti utrácení a týrání bojovat, ale není to nic jednoduchého. Jejich vládu zvířata absolutně nezajímají a navíc každý druhý poslanec je tam myslivec tak že si prosazují to co je pro ně dobré. Ale chtěla jsem tím říct že pomoct určitě můžeme...DO nebo adopcí, emaily znechucení slovenské vládě... Díky FB jsem si taky jela pro fenku do Slovenského útulku i když jsem 2 psy už měla... vím že spousta lidí mi řekne v ČR taky praskají útulky ve švech a je to pravda... ale tady utrácení není povoleno!!! Každopádně Slovákům držím palce s jejich plány jak zabránit zabíjení psů a tyranii. pokud v budoucnu budu mít možnost což vypadá že ano... rozhodně nebudu mít pouze 3 členou smečku :)

7.3.2011

Terka

Ahoj, tohle ubližování zvířatům je dost nepřirozené. Všichni jsme obyvatelé téhle planety a všichni máme právo žít. A ti co si zaslouží smrt rozhodně nejsou zvířata a to že se stratili fakt není důvod k smrti.Vzpomeňte kolikrát jste se stratili Vy.Ti co by měli umřít jsou ti, kteří donutí tak mírumilovné zvíře agrese.

7.3.2011

Beata

Jsem ze Slovenska a muzu vam jen rict, ze s timto postupem se absolutne nestotoznuju. Je to nehumanni a nemuzu uverit, ze se neco takoveho deje. Avsak vim, ze nase uzasna "politika" ma hodne prace s tim, nahrabat si do svych kapes co nejvic. Co jsem se ja snazila pomoct, bylo sepsani a odeslani petice proti tomu, aby pejsci mohli byt odstreleni pokud se nachazi pul kilometru (uz nevim presne) od posledniho obydleneho domu. Je to ted totiz legalni. Skvele bydlet na Slovensku...proto se k teto statni prislusnosti ani moc nehlasim, pokud nemusim..

7.3.2011

jesicca

Sykora.Myslim si ze tvoj nazor je najviac primitivny aky som kedy pocula a keby bolo viac takych ako ty tak by sme tu uz asi ziadne tie stvornohe tvory nemali...A ked uz hovoris o tych bezdomovcoch tak ti sa tam kde su dostali sami alebo nejakym svojim ucinenim,psi bohuzial za to ze ich niekto vyhodi a odkopne ako stary kus nabytku nemozu...a nad tym by sme sa mali zamysliet si myslim....takze aj take nehumanne utracanie zvierat niekde v inych krajinach a vesanie ich za rebra niekde na tyce je v pohode?skoda vlastne komentovat cloveka s nazorom ako ty...len tolko

7.3.2011

lenka

ADÉLO, tobě bych přála být starým nemocným psem na Slovensku, odchyceným zrovna takovým individuem, co má stejný názor jako ty! To je neuvěřitelné, co se děje!

7.3.2011

Radka

Velmi obdivuji dobrovolníky v KS a útulcích na Slovensku!!! Pan Sýkora a Adéla- no comment..:-(

8.3.2011

andrea

vidim, ze niekto nevie, co pise. vraj my slovaci mame "obecne chladnejsi vztah ke zviratum?" pekna blbost! to su nase sproste zakony, nie my ludia ako taki.

8.3.2011

Monika

Hlasujem za to!Alovensko je taký prije*aný národ!Vraždý zvery a nestará sa o nič!Prečo Slovensko exsistuje:?

8.3.2011

janka

Monika trosku krivdite tym na slovensku ,co nesuhlasia s tymito zakonmi a su zasadne proti tomu ,aby sa psikovia usmrcovali ,za to moze nasa birokracia a tito ludia na nas vrhaju zle svetlo,co je dost smutne

8.3.2011

jano

takto isto by mali skoncit " majitelia" tychto psikov

8.3.2011

alenka

som zo Slovenska,angažujem sa dobrovoľne pri záchrane a umiestňovaní tuláčikov a až na niektoré výnimky,ktoré boli medializované,je veľa ľudí,ktorí sa snažia bez nároku na honorár,vo voľnom čase pomáhať situáciu zlepšiť.V adopčných zmluvách je väčšinou podmienka kastrácie,lebo nepoznáte predkov osvojeného psa,tak to je cesta znižovania stavov túlavých psov.Inak v Lisabonskej zmluve platnej od roku 2009 je pes zaradený do kategórie živé a cítiace bytosti,a nie vec,ako to vníma naša legislatíva..usmrcovanie je nehumánne a protizákonné...

8.3.2011

Petra

Každý z nás, ať si na chvíli představí jaké by to bylo být ztracený, bez jídla, bez domova, přivázaný někde ke stromu, mlácený, nešťastný a týraný,,,jaké to je???? Jak se cítí pes, který tímto prochází???? Není to moc příjemné, že? Jak můžeme my lidi vědět co pes cítí jak vnímá,,,byl jste někdo psem? Třeba vnímá jako my, úplně stejně,,každý než odhodí neviné zvíře, každý než mu ublíží, by si měl představit jak by bylo jemu,,,vždyť jsou to chudáčci, kteří se nemůžou nijak bránit, chtějí jen jídlo, teplo a lásku, přeci jako každý....zamyslete se všichni VY,,,,ty co trápí zvířata jsou svině, který by měli chcípnout, nesnáším to !!!!!!!!!!!!!! Sama mám dva pejsky a nikdy v životě bych zvířeti neublížila,,,myslím si, že ty, co dokážou vyhodit psa na ulici a je jim jedno, že pes se bude toulat bez domova a bude mít hlad, tak prostě nemá srdce a nemá tu co dělat, u mě to není člověk

9.3.2011

Jarmila

To, co se děje na Slovensku, a nejen tam, si myslím je do nebe VOLAJÍCÍ!!! Jak si vůbec někdo může dovolit se takto krutě chovat k pejskům a nejenom k nim! To, co nedávno psala média o starostovi na Slovensku,který prohlásil, ať Cikáni zabíjejí a jedí psy je nehorázné!!! Kdyby to jenom trochu šlo, napsala bych, ať si někdo "pochutná" na panu starostovi a přála bych mu hodně dlouhou a krutou SMRT, protože tohle by nemohl říct inteligentní člověk 21.století a udělat ani žádné zvíře. Hajzl jeden. Proč si lidi vylévají vztek na zvířatech a dětech?? Proč si nevyřídí účty dospělí mezi sebou a mstí se na bezbraných??? Jsou to slaboši a pro takový nemám slitování!!!

9.3.2011

Žaneta

Je to stašné,lidé jsou bezcitní a zasloužili by to samé. Osobně mám ratši zvířata než lidi.

10.3.2011

Kaca

Este cosi: polovny zakon hovori o vzdialenosti nie pol kilometra, ale 200 metrov od najblizsieho obyvaneho obydlia. Vzhladom na to, ze tam nasi pani poslanci zmenili spojku "a" na "alebo", tak uz neplati, ze pes na to, aby mohol byt zastreleny, musi splnat niekolko podmienok (200 m od najblizsieho obyvaneho obydlia, musi stvat, plazit sa alebo nahanat zver, dalej musi byt mimo vplyvu majitela atd) - dnes uz staci tych 200 m a prakticky Vam nejaky... ehm... v zelenom moze psa zastrelit aj na voditku, nakolko zakon mu to umoznuje. Kedze vacsina nasich poslancov su polovnici, je jasne, ze nic sa upravovat nebude - a revirom je 90% uzemia Slovenska...

10.3.2011

zuzana veselá

to je hrůza-chudinky ty lidi jsou takový svině!!!!

10.3.2011

Anina

Proste sou nekteri lidi takovy svine ze to neni mozne!!!!!!!!!!!

11.3.2011

zuzana

to je fakt hrozní co stema chudákama pejskama delají sou to taky živí tvorové jako my.

12.3.2011

DDT

Treba začať od slovenského parlamentu a celého osadenstva tejto inštitúcie. Toto osadenstvo je zodpovedné za stav zákonov alebo si zákony tvoria len pre seba?Keď ich nezaujíma občan tak ako ich môže zaujímať "PES".

13.3.2011

Klára

chudáčci zvířata lidi se umí sami o sebe postarat ale pejsci ne tak proč tohle dělají já to nechápu

13.3.2011

ADA

Ahoj to co delaj tem zviratum to je teda hnusny.Nejraci bych jim to udelala to co udelaly tem zviratum!Kdyz ty zvirata tak trpjej!!!!!

21.3.2011

Marta Guľová

Je pravdou, že na Slovensku je veľa túlavých psov. Nie sú to však psy, ktorých sa zbavil necitlivý majiteľ. Cca 90% túlavých psov sú nekontrolovane namnožené psy z rómskych osád, ktorých je na Slovensku takmer v každej obci. Veď máme takmer 800 000 Rómov, z čoho väčšina žije v osadách, kde je veľa psov. Psy totiž sú používané na ohrievanie sa. Rómovia spia so psami a tak sa chránia pred chladom. Psy z osád sú zdivočelé, pretože sa tam s nimi narába veľmi necitlivo. Kopance a týranie nielen zo strany dospelých, ale aj detí sú tam samozrejmosťou. Tieto psy ak sa dostanú mimo osady, sú útočné, napádajú najmä deti. Strach zo psov sa rozšíril po celom Slovensku. A psov je veľmi veľa. Napr. na Luníku IX, kde žije asi 12 000 Rómov je asi 30 0000 psov, ktoré nie sú kastrované, nekontrolovateľne sa množia. Invázia týchto psov za potravou na okolité sídliská je krutou realitou. neraz sa (najmä dopoludnia) stane, že jedinec musí odolať svorke 20-30 psov, ktoré naň zaútočia. Riešenie je treba hľadať.

22.3.2011

honza moránský

dobře Marto Gulová,to je třba začít getech které jste na Slovensku nechali vzniknout,přeci to nejsou rezervace kam běloch nesmí vstoupit,tam začněte,za každého psa poplatek,oprostit od poplatku kastrované psy.Mstít se ale na všech zaběhlých psech je ,vizitka národa .Je to msta za to,že nejsou schopní úředníci nastolit systém a pořádek,jednodušší je utloukat psy

22.3.2011

michaela

no oni ti slováci mívali ke všemu jiný přístup než my češi,za války si slováci žili velice dobře,na konci udělali SNP ,no tohle už svědčí o kvalitě národa

25.3.2011

Barulka

Je mi jich líto :(

6.6.2011

simona

taky jsem proti zabíjeni psu,zakony by mely byt takovy ze kdyz nekdo tyra pesany...kocky,kone a nebo kdyz ho zabije mel by byt trestany jako za zabiti cloveka protoze je to zvire ktere citi bolest,dycha,zere a je to zivy tvor.

12.7.2011

Kačka

Je mi těch psů líto. Mělo by se s tím něco dělat...:-(

28.8.2012

Klára

Pravda pravda!!

28.8.2012

Lucky

Zdravím,o tomto problému už vím dlouho a nesouhlasím s ubližováním němých tvářích.Lidé jestli se dají takhle vůbec nazývat které týrají a bezdůvodně vraždí by sami měli umřít strašnou smrtí,nebo jak já říkám oko za oko zub za zub,hlad za hlad !!!Souhlasím udělat by se něco proto mělo

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz