Kauza Třtěnice – desítky psů v otřesných podmínkách


Možná jste si všimli, že v nabídce pejsků k adopci z občanského sdružení Toulavé tlapky je i několik jedinců z „kauzy Třtěnice“. O co se vlastně jedná?

 

Toulavé tlapky odpovídají:

Obrátil se na nás pán s prosebným telefonátem, že má několik desítek psů a potřebuje je dát pryč. Během hodinového telefonátu nebylo lehké udržet emoce na uzdě. Dotyčný pán z obce Třtěnice kousek u Jičína rozmnožil ve svém domě asi 50-60 psů (různých menších a středních kříženců).

 

Udělal to zcela úmyslně, nechal je volně množit mezi sebou, štěňat se nezbavoval, nerozdával je, ale všechny si je ponechal a nyní se tam množí geometrickou řadou. Vůbec nechápeme, proč to dělá. Tvrdí, že pejsky miluje, že jsou to jeho mazlíčci a že chce, aby jeho „rod“ pokračoval. Sousedé si však začali stěžovat na štěkot a špatnou péči a poslali oznámení na veterinární správu. Ta provedla kontrolu, při které zjistila zanedbání péče - psi jsou omezováni prostorem, výživou, někteří jsou nemocní. Majitel jednoduše není schopen zajistit odpovídající péči.

 

Počet psů stále vzrůstá, několik fen kojí, další jsou březí a některé chce pán nechat znovu připustit! Kastraci neodmítá, ale neřeší to. Má prý 5 vykastrovaných fen, což je z celého počtu žalostně málo. Psi se mezi sebou perou a dokonce i zabíjejí! Pán říkal, že vždy roztrhají štěňata a regulují si tak počet jedinců ve smečce.

S množitelem nebyla zrovna lehká domluva. Prvně jsme chtěli jet na místo, nafotit pejsky a domluvit se na postupném odběru, to ale odmítl. Nechtěl, aby sousedé pozorovali, co se děje. Takže jsme se domluvili, že naloží do auta tolik psů, co pobere, a doveze nám je do vedlejší obce. Přijel sice dodávkou, ale dovezl jenom 7 psů, protože je údajně nemohl pochytat. Není se čemu divit… Předal nám naprosto vystresované, asociální, plaché psy, které jsme z auta dostávali jen velmi těžko. Všichni jsou hubení, zablešení, začervení a nekastrovaní. Očkování měli pouze dva na vzteklinu a to ještě nevíme, kteří to jsou (očkovací průkazy jsme dostali bez vyplněné stránky popisu psa). Přivezl s sebou i svojí společnici - nejmilejší fenku, kterou vozí všude. Chtělo se mi při pohledu na ní brečet, byla to malá kříženka, naprosto vyhublá, řídká srst byla zřejmě prolezlá plísní, evidentní byla i alergie na blechy nebo demodex. Záda měla rozdrbané do krve, plné hnisu a to mi ještě pan „chovatel“ řekl, že se těší až bude mít další štěňátka! Vynadala jsem mu, že přece na tak nemocné feně nemůže množit štěňata! Absolutně to nechápal, ale když jsem mu vysvětlila, co jí všechno je, pomalu se hroutil a pořád opakoval, že musí k veterináři. Vylíčila jsem mu, co má dostat za léky a dietu, jenže on jí prý žádnou dietu dávat nebude. Fenka je úplně vyčerpaná, její stav je dle mého názoru na odebrání veterinární správou, ale majitel se jí odmítá vzdát. Smutný osud... S pánem jednáme slušně a opatrně, aby nám předal postupně co možná nejvíc psů.

 

Pokusíme se na něho zatlačit, aby všechny psy, co si chce ponechat, nechal vykastrovat. Pokud by se domluva nezdařila, kontaktujeme posléze sami veterinární správu a další sdružení. Na pána se musí tlačit, aby přestal s nesmyslným množením plachých voříšků.

I sedm pejsků je pro nás v současné době značná zátěž, když spočítáme, kolik bude stát jejich ošetření. Akutně pro ně hledáme nové domovy, aby si začali zvykat na nové majitele a rychle se socializovali.

 

Velmi bychom ocenili vaši pomoc! Odčervovací přípravky, odblešovací pipety, krmivo - malé granulky, konzervy. Postupně se pokusíme získat další pejsky, ale potřebujeme pomoc se sdílením, abychom psům našli nové domovy a měli místo na další. Za každého udaného pejska k nám může jeden další z šílených třtěnických podmínek. Pejsky budeme předávat čipované, odčervené, odblešené a hlavně po kastraci! Je nám opravdu do pláče z toho, jak někdo může dělat takovou hloupost! Kolik je ještě takových míst?!


NÁKLADY NA VETERINÁRNÍ PÉČI:

1 pejsek cca:
Vakcinace - 500 Kč
Odčervení - 80 Kč
Spot-on na blechy - 300 Kč
Kastrace feny do 10 kg - 1400 Kč
+ krmení,nafta, telefon a další režije

Pro 7 pejsků tedy nyní potřebujeme cca 15 960 Kč pouze na veterinární péči.

účet Toulavých tlapek: 216955754/0300 "trtenice"

Moc prosíme i o krmení!

Všem hodným lidem, kterým není osud psů lhostejný, děkujeme!

Více na
http://www.toulavetlapky.cz/kauzy/kauza-trtenice-dalsi-desitky-psu


Vanda Ročková
Aktualizováno: 30.4.2012 15:37:13
Napsáno: 30.4.2012 15:23:23

Forum.

Vložit príspěvěk

30.5.2012

Valéria Gažiová

Týrané - porušení zákona - řeší KVS, OŽP nebo policie. Bez Tebe se, zvláště ta možnost, v ČR vyřeší sama, jelikož ještě donedávna si všude psala, jak všechny kauzy řešíš bez úřadů a hlavně policie, aby ti množitelé věřili a zůstali s Tebou v kontaktu. Takže přestaň už konečně lidem blbnout hlavu!!! Odebrat úřady a najednout!!!pokud to tak nebude,tak se znova namnoží a bude jich víc a víc!!!A víc nemocných!!!Tohle není pomoc,ale taháni peněz z lidí,které by mohly pomoci tam ,kde jsou potřeba!!!Velice nevhodné řešení,s kterým nelze souhlasit !!!!!!!!

30.5.2012

Dandy

podívejte se, kolik je dětí v dětských domovech. Myslíte, že "omylem" namnožení bázliví psi si zaslouží tolik soucitu? Je to kruté, ale ve světě se dějí daleko horší věci!

31.5.2012

Marketa

Ja jim v jejich praci fandim. Kritizovat umi kazdy, ale prilozit ruku nebo dat na neco dobreho penize at uz na psy nebo detske domovy nebo si sam vzit psa z utulku uz malokdo z tech co tak radi soudi, neudela ... Kazda tyrana bytost at uz zvire nebo clovek si zaslouzi soucit a pomoc. Kdyz nekdo muze pomoci, tak by mel a opravdove a nejen vypisovat na Internetu ... ale neco delat!!!

31.5.2012

jeckie123

Ten tzv. chovatel nemůže být normální! Už se tím měla dávno zabývat policie, to je úmyslné týrání zvířat. Oni se sami bránit nemohou tak by se o to měli postarat kompetentní osoby.Odebrat 7 pejsků z takové smečky není řešení!!

1.6.2012

Martina

Dandy vy jste mimo mísu, ty zvířata za to nemůžou a pokud se vám zdá že v dětských domovech nemají děti péči, tak hněte prdelí a něčím přispějte. TT fandím, dělají pro zvířata hodně. a zaplať bůh, že né všichni lidi jen přihlížej a blbě kecaj jako vy.

1.6.2012

Martina

bohužel naše orgány nefungují tak, jak by měli. já bych lidi už fakt nakopala do řiti.

21.7.2012

Lenka

POHÁDKA O VYČŮRANÉ HOLČIČCE byla jednou jedna, trochu narušená holčička, říkejme jí třeba ( jméno není důležité, dosaďí si každý sám) Ta holčička začala sbírat ztracené a toulavé kočičky... Později zjistila, že lidé jsou velmi dobří, takže když začne sbírat i pejsky, nebude už muset chodit do práce.... Nejprve nasbírala ke kočičkám pár pejsků a protože věděla, jak na to, pomocí kouzelného strýčka Facebooku jim vymyslela příběhy, udělala pár foteček smutných psích očiček a začaly se dít zázraky... Lidé začali smutným pejskům, posílat své, někdy i těžce vydělané korunky... To se holčičce velmi zalíbilo a začala tudíž hledat další smutná zvířátka... Postupem času zjistila, že nepořebuje prince na bílém koni, ona potřebuje, co nejvíce smutných zvířátek, aby si mohla koupit palác... A protože tato pohádka ještě neskončila, dívenka žije dál a buduje své království a vůbec jí nevadí, že okrádá ty, kteří to potřebují nejvíc, bude muset přijet někdo, kdo tuto , dnes již slečnu zastaví ... POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz