Najdou nový domov?


Občanské sdružení Toulavé tlapky hledá nové páníčky pro další krásné pejsky. Nenajde se u vás místo ještě pro dalšího chlupáče?

 

KOUDY 6 týdnů (kauza Třtěnice)
Kříženec jezevčíka, ze špatných podmínek, potřebuje rychle nový domov,  kvalitní stravu a správnou péči. Není ještě očkovaný, jen odčervený. Podmínkou předání je kastrace v dospělosti! Bude vážit cca 8 kg.

 

CHARLIE, 7 let

Tohoto krásného pejska jsme přijali od majitelů na žádost veterináře, kam ho dovedli utratit (že prý zabil čivavu, která ho provokovala). Pejsek vyrůstal v rodině s miminkem, k lidem je hodný. Akorát prý utíká a bojí se bouřky. U nás se projevuje jako hodný pes, akorát se mu moc stýská a nechápe, proč musel pryč :-( Hledáme mu akutně nového páníčka!

 

PUCLÍK z Nemotic, 2 roky

Krásný kříženec šarpeje, černý, kastrovaný. K lidem přátelský, na vodítku jsme ho už naučili, ale ještě neumí směr a podobně. Nechá se sebou jakkoliv manipulovat. Má poškozené oko - po operaci zarostlého víčka. není dominantní, ale naprosté „ťululum“, které na sebe problémy jen lepí a nic nechápe. Potřebuje jasná pravidla, hranice a výcvik, jak jen to půjde, procházky apod. Nevíme zatím, jak se zachová v bytě, tady pouze štěká, zničit nemá co. Psy ani feny nenapadá.

 

FANKY, 6 měsíců

Jeden z černých „štěníků“ od nezodpovědných množitelů. Nádherný mohutný pes, přátelský, milý, vhodný do rodiny i na výcvik. Bude velký cca jako labrador, možná o trochu větší. Podmínkou předání je kastrace v dospělosti.

 

VOČKO z Nemotic, 2 roky

Vočko je kříženec střední velikosti, nemá jedno očičko. Nevíme, co se stalo, takto jsme ho dovezli z Nemotic v září. Pejsek byl jeden z hůře zvladatelných psů, projevovala se u něho strachová agrese. Byl dlouhou dobu v dočasné péči v rodině s dětmi a dalšími psy. V současné době je naučený chodit na vodítku, s fenkami vychází bez problému, s pejsky také, ale občas mu nějaký nesedí. V bytě je čistotný. Necítí se dobře sám, potřebuje někoho, kdo mu dá dostatek pozornosti. Je ideální na dlouhé výlety, na sporty. Zatím se ještě neznámých věcí bojí, ale je chytrý a zlepšuje se. Hledáme obětavého člověka, který by mohl jednookému pejskovi pomoci. Bude věrným přítelem!

 

FLOR, 6 měsíců

Jeden z černých „štěníků“ od nezodpovědných množitelů. Nádherný mohutný pes, přátelský, milý, vhodný do rodiny i na výcvik. Bude velký cca jako labrador, možná o trochu větší. Podmínkou předání je kastrace v dospělosti.

 

FORA, 6 měsíců

Jedna z černých štěňat od nezodpovědných množitelů. Vhodná do rodiny i na výcvik. Bude velká cca jako labrador, možná o trochu větší. Podmínkou předání je kastrace v dospělosti.

 

VAMPÍREK z Nemotic, 1 rok

Extrémně plachý pejsek, střední černý kříženec. Velice se bojí lidí, je zvyklý jenom na smečku. Snažíme se ho socializovat, jinak nemá žádné zdravotní problémy.

 

BALDY BULVA z Nemotic, 2 roky

Tento pejsek byl dlouhou dobu zanedbávaný v Nemoticích. Žil pouze ve smečce, divoce. Po půl roce se nám povedlo ho pohladit a začít s ním manipulovat, aniž by zběsile prchal a kousal. Ještě ho budeme učit chodit na vodítku. Potřeboval by však už svůj domov, kde by se mu někdo řádně věnoval. Ve smečce je submisivní, v páru dominantní - naučené chování. Na člověka rozhodně nezaútočí, ani na děti. Ideální je domek se zahrádkou, ale může být i v bytě, pokud se mu zkušený majitel bude věnovat a nenechá ho samotného. Vhodný k fence nebo spolu s jeho bráchou - neperou se. Do nového domova ho samozřejmě co nejlépe připravíme, aby s ním byla snadná manipulace.

 

 

ALGA z Nemotic

Alga se stala velmi milou a přátelskou fenkou! Je mazlivá, zatím neumí chodit na vodítku, ale při troše trpělivosti je to otázka chvilky. Je kastrovaná. Hledáme pro ni domov!

 

Máte o některého psa zájem? Kontaktujte Občanské sdružení Toulavé tlapky, Pátek u Poděbrad, www.toulavetlapky.cz, Denisa Zárybnická 776 083 090


Vanda Ročková
Aktualizováno: 16.6.2012 11:23:44
Napsáno: 9.6.2012 19:24:50

Forum.

Vložit príspěvěk

9.6.2012

Jarek

Nechápu ,proč dáváte jako podmínku převzetí kastraci . S tímto nesouhlasím.

10.6.2012

Moonynka

Musím souhlasit s Jarkem. Také nesouhlasím s kastrací. Proč to musí být podmínka? To záleží přece na budoucím páníčkovi,jestli se rozhodne psíka vykastrovat či ne..

11.6.2012

Eva

Souhlasím s kastrací vždy se může stát že se pejsek zaběhne a myslím že štěňátek je na světě dost. Nemluvě o tom, že jsou roztomilá štěňátka jen krátce a pak se útulky plní a plní a plní. Tak tak

12.6.2012

Jarek

Evo,zaběhnout a užít si může i pejsek s papíry a rodokmenem až před náš letopočet.Záleží na páníčkovi. Trestat kastrací bezbranné zvíře za to, že přišlo o domov nebo, že ho někdo týral mi přijde dost ubohé.

13.6.2012

Eva

Jarku a proč myslíte, že je to trest? Z mé zkušenosti: Moje fenka neměla nikdy štěňata, ale přesně kastraci jsme neudělali no a v 9.letech akutní zánět dělohy, takže na řadu přišla kastrace. Je to skoro rok co je po zákroku a nepozoruji jediný rozdíl v chování. Jen já nemusím vytírat podlahu po hárání a být venku ve střehu :-).Fenka je naprosto v pořádku.Štěňátka jsme neměli, protože bych je 100% neudala.

28.6.2012

Zuzana

Evo, a proč soudíte podle jedné feny, že to takto dopadne v každém případě? Že každá nekastrovaná fena bude mít zdravotní problémy a že každá kastrace dopadne dobře? Bohužel to tak není.

28.6.2012

Jana

Evo to nemáte ráda zvířata jaký by to bylo vám???? a důvot že nemusíte vytírat podlahu je hloupé.To je můj názor

28.6.2012

lovcova

Mám dva pejsky,oba kastrované.Fenku v půl roce,kvůli starému pejskovi,na doporučení veterinářky.Pejska jsem si vzala z útulku a v roce jsem ho nechala kastrovat.U obou to proběhlo úplně v pohodě.Povaha se jim nezměnila a ani fenka neztloustla.prvního pejska jsem měla nekastrovaného a trpěl,když se háraly fenky.Nechtěl žrát,utíkal,i když jinak byl poslušný.Seděl uprostřed pokoje a vyl,chtěl ven,když byl venku chtěl domů.Jsem pro kastraci,je to pořád lepší,než přeplněné útulky.

28.6.2012

Zdenka

Ano také souhlasím s kastrací každého psa nebo fenečky z útulku. Nejde o žádné týrání ale předchází se dalším problémům. A tak by to mělo bít.Předchází se - a to je důležité k dalšímu nakrytí ať chtěnému či nechtěnému. Sama jsem měla dva psy a měli problém s prostatou ( rakovina). Další fena zánět dělohy tad....

29.6.2012

Veronika

Také souhlasím s kastrací,myslím,že pejsků v útulcích je dost a dost a nechápu proč by kastrace měla být brána jako něco špatného.Pejsek žije dál plnohodnotný život a je určitě více v klidu a pohodě.Mám doma kastrovaného pejska takže vím o čem to je.

29.6.2012

Eva

Jana: o podlahu přeci nešlo, ale o akutní zánět dělohy na který mohla zemřít a který mít nemusela kdyby vykastrovaná byla o pár let dříve.Spíš mi jde o to že pejsek nepociťuje změnu je pořád stejný před i po kastraci.Určitě to není týrání nebo trest

29.6.2012

Olina

Nevím kde jste vzali,že každý nekastrovaný jedinec musí mít zánět dělohy či problémy s prostatou.Prostě je to individualní a záleží na daném jedinci.Měla jsem fenku která v šesti letech měla zánět dělohy,po operaci žila jen tři roky a zase jiné,jedna um´řela nekastrovaná v 11ti letech na problémy se srdíčkem,děloha v pořádku,a jiné je 12let a je v rámci jejího věku zdravá.Psovi je 14let a žádné problémy nemá.Takže se to nedá paušalizovat. Ale přeci jsme si pořizovali své miláčky s tím,že s nimi budeme v dobrém i zlém,takže když mají problémy je naší poviností se o ně postarat. A jako podmínka útulku kastrace mi taky příjde divná a nepochopitelná,nechala bych to na uvážení majitele.

29.6.2012

Petra

Nedivte se,jsou to lidé,kteří se starají a zachraňují zatoulaná a týraná zvířata dnes a denně.Kastrace je jakási prevence dalších přírůstků končících v útulcích.Já osobně jsem pro!Mám doma několik zvířat z útulku(kočky) a jsem ráda,že jsou kastrovaní.Zachráním jich pár,celý svět zachránit nemůžu.Ostatně já osobně bych kastrovala i některé lidi:)Dudíková Petra

29.6.2012

Zuzana

Nesouhlasím s kastrací!

29.6.2012

Alena

Já jsem naopak pro kastraci. Máme dvouletou westičku - štěňata by se asi udala - jenže kdoví jak by se měla. Z preventivních důvodů jsem ji nechala po prvním hárání v jednom roce vykastrovat, tři dny a noci jsem jí hlídala, aby si nelízala obvaz a bylo to. Povaha se jí naprosto nezměnila ani neztloustla a nedobývá se k nám sousedův pes. Myslím, že štěňat od nerozumných a hlavně nezodpovědných lidí je dost. O zvíře se musíte toti starat až do smrti jeho nebo vaší a ne se k tomu postavit - tak se zvíře starej, když ses narodilo.

14.7.2012

Nika

S kastrací souhlasím, také o tom uvažuji. Máme 7letého pudlíka, a když feny hárají je to s ním k nevydržení. Utíká a čekám kdy mu sousedi "zakroutí" krkem, protože hrozně vyje jak doma tak i venku. Jen si myslím, že poznámka podmínka kastrace u pejsků, kteří nutně potřebují domov, akorát možné páníčky odradí. Dnes jsme snad zachránili život malému pejskovi(kříženec jezevčíka). Přítel ho našel v lese, vypadal na chcípnutí, dali jsme mu nažrat, napít a po druhém pokusu se nám ho povedlo odchytit a předat městskému strážníkovi z České Skalice. Byl jen vystrašený a bál se, ale dnes když mě viděl už potřetí chtěl mě vylézt na klín a chtěl se mazlit. Nechápu lidi, jak mohou tak zbídačeného tvorečka nechat v lese svému osudu. Je to jen zvíře, ale má dušičku a kolikrát je lepší než člověk.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz