Pes před obchodem je v ohrožení!


 

Prudký nárůst krádeží psů před obchodními centry a samoobsluhami zaznamenávají v posledních týdnech operátoři Národního registru majitelů zvířat.

Řada majitelů využívá procházky se psem k nákupu. Svého mazlíčka pak nechají na volno nebo přivázaného čekat před dveřmi obchodu či na parkovišti. V řadě případů však svého psa po návratu z nákupů již nenajdou. Na místě často nezůstane ani vodítko, na kterém byl pes přivázaný. V některých případech pes jen využije nepřítomnosti majitele a vydá se na vlastní pěst za dobrodružstvím. Stále častěji se však psi stávají obětí krádeží a nezřídka končí jejich osud tragicky; zvláště v případě středních a větších psů. Převážná většina psů se díky mikročipu vrací dříve či později zpět ke svým majitelům. Jsou však případy, kdy ani mikročip nemůže pomoci. Podle informací od majitelů i policistů totiž mohou být ukradení psi dokonce zabiti a určeni ke konzumaci!

Národní registr majitelů zvířat proto naléhavě doporučuje majitelům psů, aby nenechávali své mazlíčky čekat samotné před obchody, a to ani uvázané.

 

Pro další informace kontaktujte:

Národní registr majitelů zvířat, P. O. BOX 132, 120 00 Praha 2

Tel. 602 611 053

E-mail: info@narodniregistr.cz

www.narodniregistr.cz

 

 


zuzana smejkalova
Aktualizováno: 2.1.2008 14:00:11
Napsáno: 21.12.2007 09:32:37

Forum.

Vložit príspěvěk

8.2.2008

Atma

Nechat psa před obchodem je hodně nezodpovědné, nikdy bych to neudělal. Není přece takový problém jej odvést domů a potom jít nakoupit. Doufejme, že se co nejvíce lidí poučí z chyb druhých...

12.2.2008

Jackie

Já nechávám malou před pekárnou,vidím na ni celou dobu-stojí u dveří a nebo jde semnou dovnitř.Pokud jdu jen na minutku-pro mléko,nebo tak,nemyslím,že by ji chtěl hned někdo ukrást-doufám v to.Ale nechávám ji u malinké sámošky,nikdy bych ji nenechala u většího marketu,kde jezdí davy lidí a mlátí vozíky.Mě totiž spíš děsí jak ti malincí tvorečci musí být uvázáni přímo u aut-vozíků a tráví tam mnohdy i hodiny.Tohle bych jí neudělala..jsme pár..rodina a držíme při sobě....

23.2.2008

Radka

Nikdy bych svého pejska před obchodem nenechala.Nejen,že je vystaven stresu,ale i krádeži jak je zmíněno v tomto článku.Navíc myslím,že když má člověk svého mazlíčka opravdu rád nikdy by si neodpustil,že kvůli své lenosti a neprozřetelnosti o něj přišel....Tak proč to riskovat?????

13.11.2008

Jana

KOlikrát je to vrčení psa jediná obrana proti krádeži v takovém případě je člověk rád, že je pes ostřejší. Já mám takového šmudlu, který by odešel dobrovolně s každým, bohužel.. na druhou stranu, jsem ráda, že je přátelský. Ale u obchodu proto sám zůstat nemůže, je to blbost, ho tam nechávat.

27.5.2009

Danča

Tak já bych mohla psa před obchodem nechat úplně klidně, poněvadž mám takového agresora, že by se nikdo cizí neopovážil na něj sáhnout. Proto s ním do obchodu nechodím. Aspoň ho nevystavuju stresu, že jsem ho tam nechala a odcházím mu pryč.

16.6.2009

Jířa

Já stále nechápu,proč nemohu se svým jorkšírem,kterého mám v náručí nebo tašce do marketu Tesco nebo Globus pochopitelně k ničemu nečuchá a je čistější než kterýkoli zákazník.Přitom do restaurace s ním jít můžu.

13.3.2012

Pretty Alice

Tak to já svoji labradorku klidně před obchodem nechávám. Odvazovat bych ji nikomu nedoporučovala - mohl by přijít o ruku :)).

7.2.2014

Anet

Mě u obchodu pes bez problému zůstává sedět, ono taky kdo by si troufnul sáhnout na Německýho ovčáka. A je nefér tahat malý psy někam, kam psi nesmí, taky tu svoji vezmu do náruče, je vycvičená na posunek, tak proč by nemohla do Globusu se mnou.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz