Pro Čechy je pes především členem rodiny


Za co považují Češi vého psa?

Přes 60 procent Čechů, kteří jsou majiteli psů, považuje svého psího miláčka za člena rodiny, přes 16 procent za svého přítele a jen necelých 8 procent za ochránce svého majetku. Vyplývá to z průzkumu, který realizovala společnost Sanep mezi majiteli psů v České republice. Necelých 7 procent majitelů uvažuje o svém psu jako o závazku, na rozdíl od 6 procent majitelů, kteří jej považují za svého mazlíčka či partnera na hraní (necelé 2 procenta). Zajímavou informací je, že jen pro jednoho z tisíce dotázaných je jeho pes především osobním ochráncem.

 

Stejný průzkum s poněkud odlišnými výsledky byl proveden i na Slovensku, kde psa považuje za člena rodiny přes 57 procent majitelů. Naopak 21 procent dotázaných si v SR pořizuje psa jako ochránce svého majetku, zatímco pro 10 procent je jejich mazlíčkem. Pro necelých 6 procent je závazkem a za svého přítele považuje psa jen 5 procent Slováků. Partnerem na hraní je pes pro 0,3 procent dotázaných, ale pro 2 majitele z tisíce slouží jako osobní ochránce.

 

Průzkum provedla společnost Sanep v listopadu tohoto roku mezi 17 348 majiteli psů v České republice a 4 359 majiteli psů na Slovensku, pro společnost Butcher’s Pet Care.


Vanda Ročková
Aktualizováno: 22.1.2012 09:32:46
Napsáno: 3.12.2011 13:09:10

Forum.

Vložit príspěvěk

7.12.2011

Rendolf

Myslím, že pes by měl vše co je tu uvedené....

7.12.2011

nikolvot

Promě je na prvním místě člen rodin na druhem místě přítel na třetím místě parták na hraní na štvrtém místě mazlíček na pátém místě osobní ochránce na šestém míst ě osobní ocránce a až na posledním místě je promě Závazek!

14.12.2011

Miluška

O závazku nemůže být ani řeč. Pro mě můj pes je jak člen rodiny, tak největší přítel a hlavně je to má "spřízněná duše".

14.12.2011

Evča

Pro mě je Maggie ( AST ) člen rodiny. moje miminko. Pro mě je především přítel na celej život kterej vás nezradí a hlavně ona/on vás bude navždy milovat a toho si važte.Eva

21.12.2011

katy99

pro mě je taky člen rodiny

11.2.2012

Sarah

Pro mě je to určitě člen rodiny, přítel, mazlíček a kamarád na hraní. To ostatní je až na druhém místě.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz