Průzkum: Při nákupu krmiva pro psy rozhoduje kvalita před cenou


Při nákupu krmiva pro psy hraje roli mnoho faktorů. Největší počet českých majitelů psů (přes 30 procent) dává při rozhodování o nákupu krmiva pro psy na první místo kvalitu. Na cenu při výběru krmiva klade důraz necelých 22 procent Čechů a 18 procent upřednostňuje složení daného produktu. Vyplývá to z průzkumu, který pro společnost Butcher’s Pet Care realizovala společnost Sanep mezi majiteli psů v České republice.

 

Jen něco málo přes 3 procenta majitelů psů nakupuje psí krmivo na základě balení, reklamy či propagaci v obchodech. Zajímavou informací je, že více než 5 procent majitelů psů psí krmivo svým psím miláčkům vůbec nekupuje.

Stejný průzkum byl proveden i na Slovensku, kde výsledky průzkumu ukázaly markantní rozdíl mezi upřednostňováním kvality před cenou psího krmiva. Přes 42 procent z dotázaných slovenští majitelů psů dává na první místo kvalitu, na cenu při výběru krmiva klade důraz necelých 16 procent Slováků a skoro 11 procent dá na názor přítele či veterináře. Jen 6 procent majitelů psů nakupuje psí krmivo na základě reklamy či propagaci v obchodech. Necelých 8 procent dotázaných nekupuje žádné psí krmivo.

Průzkum provedla společnost Sanep v listopadu tohoto roku mezi 17 348 majiteli psů v České republice a 4 359 majiteli psů na Slovensku, pro společnost Butcher’s Pet Care.

A jak to máte vy? Jaké faktory berete při nákupu psího krmiva v potaz?


Vanda Ročková
Aktualizováno: 7.1.2012 18:26:41
Napsáno: 7.1.2012 14:46:14

Forum.

Vložit príspěvěk

15.2.2012

Dubenka

já upředňostňuju kvalitu, ikdyž je za vyšší cenu. Já si také nekupuji podřadné potraviny, tak proč psovi ano? Myslím si, že je spokojený a zdravý je také. Stojí mi to za to, aby mi dělal společnost co nejdéle. Chtěla jsem ho, tak se musím také dobře starat, ne? A nechápu toho, kdo nakupuje podle ceny nižší kvalitu.

15.2.2012

paaafka

Já kupuji kvalitní krmivo, ověřené značky. Sice stojí vic, ale ta superprémiovka za to stojí. Souhlasím s Dubenkou, že to my jsme si zvířecího kamaráda osvojili a my se o něho musíme starat s nejlepším vědomím a svědomím :-)

15.2.2012

Franta

Kdyby vám záleželo více na vašich miláčcích , jak na vlastním pohodlí, nekrmili by jste granule!

15.2.2012

Adélka

Franta :) dobře !!! já už bych granulemi v životě nekrmila ... průmyslově vyráběnými granulemi jsem si zničila psa :( vybočené tlapky ( protože mi bylo porazeno, že k těmto granulím nemusím přidávat žádné minerální látky na kosti, šlachy a podobně ) Maso, to je to nejpřirozenější !!!

15.2.2012

pavla.en

Adélko za ty nožky nemůžou granule. Spíš tvůj výběr granulí.

15.2.2012

paaafka

Jenom čisté maso není taky dobré. Člověk musí umět vypočítat vytamíny a minerály,... aby udělal vhodnou dávku a tak hodně si fakt nevěřím, i když jsem si toho načetla spoustu vč. barfu. Neříkam, že krmím pouze granulemi, ale mám v nich plnohodnotný základ.

15.2.2012

Zdenka

Není mi úplně jasné jak se na prvním místě mohla objevit kvalita a na třetím složení.Kvalita krmiva se snad udává podle složení ne ? Pak tedy nechápu jak lidé granule krmiva vybírají a co je pro ně vlastně kvalitní.Počítám že to co má v obchodech nejvíce zastoupení a reklam, ale to už pak není o kvalitě ale o reklamě :))

15.2.2012

Veru

Dobrý den, ja kupuji kvalitní granule eukanubu...ja upřednostňuji kvalitu protože chci pro mého pejska jenom to nejlepší je to jako moje mimčo..

15.2.2012

Sylva

Určitě rozhoduje složení a obsah bílkovin,krmím kvalitní, sice ne nejdražší, ale ověřené a stejně ještě přidávám syrové hov.srdce a občas kloubní doplňky. Kvalitní granule se nejlépe projeví na srsti psa.

15.2.2012

Hanka

Kamarád veterinář svým psům vyvařuje, já jsem z Eucanuby (byly střevní potíže) přesla na Calibru a jsem spokojená. Každý je spokojený s tím svým.

16.2.2012

Barka

Souhlasím s Hankou, chovám Leonbergry a štěňatům po odstavu do roku dávám Eukanubu a pak krmím Nutriencí a psi jsou spokojení a mají překrásnou srst. S jinými granulewmi jsem takhle spokojená nebyla.

16.2.2012

Šárka

Krmím granulemi samozřejmě ověřenou kvalitou značku zveřejňovat nebudu , to by byla reklama, ale i když občas zkusím jinou značku - na výstavách Vám nabídnou spousty značek jako nejlepších - vždy se vrátím k těm mým osvědčeným. Ale jak říká můj veterinář :"Pes je masožravec" tak jim samozřejmě přidám maso syrové nebo vařené, zeleninu milují tak jim jí také dám. Proč ne. Jen granule není to pravé.

16.2.2012

Roxy

Fence dávám Fitmin. Je podle mě hodně kvalitní, za rozumnou cenu. Co to jde, dostává i vařené masíčko

16.2.2012

Honza

Já osobně krmím granulema s osvědčenou kvalitou a nikdy bych ty hnusy z obchodáků tipu Tesco, Kaufland...atd nekoupil. A co se týče Barfování ( maso, zelenina atd.) tak to už dávno není přirozené krmivo.Tím se krmilo v pradávnu protože granule ani prakticky nebyly :-) a pes prošel za tu dobu takovou proměnnou, že už na takové krmení není zvyknutý a tudiž někdy to může přinést víc trápení než užitku. Tak že si myslím, že je jedno čím psa krmíte, hl. to musí být kvalitní ! a musí to psovi chutnat.

16.2.2012

Moonynka

Taťka kupoval naší fence supermarketové krmivo. Když byla malá,jedla K9. Pak se ale přešlo na granule ze supermarketů,protože taťka nechtěl za psa utrácet moc peněz,ale dalo by se říct,že já jsem to změnila :D Objednala jsem tady na internetu krmeni.cz kvalitní granule za 1000 kč a od té doby kupujeme zatím jen tyto kvalitní granule. Kvalitními granulemi jsme začali krmit od listopadu a zatím jsme to neporušili,teda taťka to neporušil a snaží se jí kupovat ty samé kvalitní granule ;-) :D

16.2.2012

alex

Také kupujeme super premiovku a nedám na to dopustit, naše fenecka je s útulku a nevým co dostávala před tím ale prémiovky miluje a krásně se nám spravila i naše druhá fenečka, a granule u kterých je cena za 10kg 200kč mi příde jako by jme si my koupili jídlo které se skládá se samých Eček a obsah vytamínů 00nic!!!!!!!!

17.2.2012

Martina

Já taky hlavně dám na kvalitu krmiva, ze supermarketu bych nikdy granule nekoupila. Raději je kupuji přes internet, protože vyjdou mnohem levněji než v obchodě. Už přes rok využívám perfektní dodávky eshopu Odkaz, kde jdou sehnat granule úplně nejlevněji a často platí i celou dopravu. Mojí fence moc chutnají a vypadá dobře. A to je přece hlavní :-)

18.2.2012

Klára

Super názor Honzo, nenapsala bych to líp. Výživou se zabývám cca 8 let. Chovám jedno z nejnáročnějších plemen na kvalitu stravy a za tu dobu jsem si také prošla vším možným... Jsem jednoznačně zastáncem superpremiových granulí. Ale nestačí jen podívat na obal a zjisti, že se jedná o superpremium. U nás na toto není vhodná legislativa. Proto si na obal může napsat superpremium třeba i Pedigree, Friskies apod... Ale hlavní je složení-stejné v originále i překladu, hlavní je, KDE se krmivo vyrábí a pak samozřejmě vyzkoušet, zda Vašmu psovi kremivo bude sedět. Dnešní trh je granulemi doslova přesycen a tak není jednoduchcé se v tom zorientovat. Také nejsem zcela zastáncem komernčních krmiv. Pro mě musí kompromis kvalita:cena a krmivo musí být opravdu funkční, což krmivo, kterým krmím já opravdu je-to mám odzkouženo nejen z vlastních zkušeností... Takže hlavní, zda je zdrojem vůbec maso-čitá svalivina-ne jen moučka ne zbytky apod... A pokud někdo tvrdí, že jeho granule obsahují 70% masa, jedná se o klamavou reklamu a od tohodle distributora ruce pryč... Tak hlavně ať jsou vaše psí děti zdravé, pže co ušetříte na krmivu, dáte do veterináře, proto na jídle raději nešetřit...

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz