Tip na televizní pořad: Kočka není pes


V sobotu 7. ledna v 17:55 odstartovala na ČT 1 nová zábavná a zároveň edukativní reality show, která vstupuje do života páníčků a jejich zvířecích přátel – psů a koček. Psí psycholog Rudolf Desenský a specialistka na trénink koček Klára Vodičková zde pomáhají majitelům zvířat, kteří si už se svými mazlíčky nevědí rady.

 

Pořad se snaží proniknout do podstaty mnohdy velice problematických vztahů mezi člověkem a zvířetem a poskytnout srozumitelný návod, jak tyto vztahy napravit. Klade také důraz na to, aby si majitelé uvědomili, jaké si mají vybrat zvíře s ohledem na způsob života rodiny tak, aby se předem vyhnuli případným problémům. Náprava mazlíčků v přímém přenosu je totiž skoro vždy nápravou majitelů. V každém díle vyráží odborníci Rudolf a Klára do rodin, které se samy přihlásily, protože mají problematické mazlíčky, a snaží se u nich zjednat nápravu. Vždy jsou představeny dvě rodiny – jedna se psem a jedna s kočkou. Spolu s odborníky diváci mohou analyzovat a hledat příčiny problémů. Mnohdy je to detektivní práce i pro ně samotné a ne vždy se to napoprvé povede. Mentoři problém vždy vysvětlí a názorně předvedou, jak zjednat nápravu. Následně se rodina měsíc učí nově se chovat ke svým miláčkům a snaží se využívat veškerá získaná doporučení. Po měsíci Rudolf a Klára rodinu opět navštíví, aby zjistili, zda došlo k nějakému posunu.

 

Zdroj: Česká televize

 

Názor redakce po zhlédnutí prvního dílu: Škoda, že tato reality show má (zatím?) pouze čtyři díly. Jedná se o celkem zábavnou podívanou. Vzhledem k délce pořadu (30 minut) zde bohužel není dostatečný prostor pro hlubší vysvětlení chování psů/koček. Co se týče prvních dvou případů z prvního dílu, tak řešení problému s nečistotnými kočkami vypadalo velmi nadějně. Zajímalo nás, jestli se nakonec povedlo zvládnout i Jožina, temperamentního křížence zlatého retrívra. Pořad totiž ukáže jen výsledek měsíc po lekci převýchovy. I když to v televizi vypadalo, že vše je na dobré cestě a majitelé Jožina si s ním snad časem poradí, opak je pravdou. Zjistili jsme, že pejsek nakonec skončil v útulku. Na své nové páníčky čeká v Miniazylu Voříškov (http://voriskov.cz/psi-k-adopci/). Trochu zklamání.

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 10.1.2017 20:15:22
Napsáno: 10.1.2017 20:10:24

Forum.

4.3.2017

Aneta

Je to skvělý pořad, koukněte se.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz