V Deštném v Orlických horách odstartoval 23. ročník Šediváčkova longu


V úterý 22. ledna se z Deštného v Orlických horách rozeběhla psí spřežení. Extrémní Šediváčkův long začal noční etapou závodu na 300 km o délce 60 km. Starty této etapy se uskutečnily bezprostředně po zahájení pod sjezdovkami Skicentra Deštné.

Další etapa tohoto závodu i starty závodu na 200 km proběhly v osadě Jedlová ve středu 23. ledna od 10 hodin. Sněhové podmínky jsou mimořádně příznivé, celou délku tratí se organizátorům podařilo včas připravit i vyznačit, potíže byly jen s množstvím padlých stromů. Na Šediváčkův long se sjíždějí musheři z devíti států – Deštné bude zase plné psů, jako každoročně v posledním lednovém týdnu!

K závodu na 300 km se přihlásilo 17 spřežení, k závodu na 200 km 98 spřežení. Nejdelší spřežení pojede se zápřahem 10 psů, v kategorii skijeringu s jedním či dvěma psy vyráží 17 závodníků. Kromě musherů se Šediváčkova longu zúčastní i odvážní bikeři.

Podrobný program a aktuální informace jsou na http://czechlongtrail.com


Vanda Ročková
Napsáno: 23.1.2019 10:20:03

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz