Proč psi zahrabávají kosti?


Klasický obrázek psa, který ryje v zemi, aby si zahrabal kost nebo hračku, zná snad každý. Co psy k tomuto chování vede?

 

Psi se řídí pradávným instinktem. Divocí vlci a psi si po úspěšném lovu zahrabávali zbytky kořisti před mrchožrouty. Když pak po nějakém čase dostali hlad, vrátili se k úkrytu a potravu vyhrabali. Zemina sloužila jako určitá přírodní lednice, která kosti izolovala, chránila je před sluncem, a tak je uchovala déle čerstvé. Navíc byla taková kost správně „uleželá“, takže z jejich pohledu i chutnější.

 

Jak se zachovat?

Vzhledem k tomu, že psi byli po dlouhou dobu zvyklí schovávat si něco „pro strýčka příhodu“, kdy je jejich skvěle vyvinutý čich dovedl k zakopanému pokladu, nedivte se, že to občas dělá i váš miláček. Pokud vám pes pravidelně ryje v záhonu, aby si schoval svůj poklad, posbírejte mu všechny přebytečné hračky nebo kosti. Nechte mu vždy jen jednu nebo dvě věci na hraní a zbytek ukliďte. Hračky mu postupně obměňujte. Tím, že omezíte jejich množství, můžete trochu snížit jeho silnou touhu nosit různé poklady na zahradu. V bytě můžete usměrnit tuto psí potřebu tím, že psa naučíte schovávat si oblíbenou hračku nebo kost pod deku. Udělejte z toho zábavnou hru, kterou si můžete zahrát párkrát do týdne. 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 24.10.2015 18:33:07
Napsáno: 24.10.2015 18:27:24

Forum.

5.11.2015

Pudl toy

Můj pudl toy Bendži je nejlepší. Jelikož on to nedělá:-) mám ho moc ráda a jen chci říct se se mi každýsměje že mám pudla a navíc ješ tě toy. Měla jsem ho jako jediná ale už ve městě vidím dva si né toy ale jsou tam pudlové:-) pudl není jen o česání:-! Miluje pohyb ale dokáže se přispůsobit, rychle se učí a je to pořád malý štěně.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz