sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

Jak naučit povel sedni?

Založeno 10. 11. 2011 17:35:05 uživatelem: zuzannna | Zobrazeno: 833x
sekcezuzannna +5 Palec nahoru/Palec dolu 10. 11. 2011 17:41:36
avatar

Ahojte chcu naučit meho psa povelu sedni. Cvičím sním každý den dvakrat denně po 15 minutách za odměnu mu dám většinou nějaký pamlsek nebo hracku. Jenže někdy ke mě přijde a sedne si jěstě dřív než řeknu sední protože ví že mam pamlsek. Prosim řekněte dělám něco špatně nebo to je normalní?? Předem děkuju za informace :-| :-) :-)

sekceScylla -3 Palec nahoru/Palec dolu 21. 11. 2011 06:02:35
avatar

Pes se rád a rychle učí, když jsou mu povely příjemnou formou vysvětleny a je za jejich provedení pochválen. Není dobré stavět poslušnost na tom, jestli máte nebo nemáte pamlsek. Odměny by neměly být stereotypní a takoéto tááák je hodnýýýý nebo poplácávání nebývá pro psa vždy příjemné. Záleží na celém vašem přístupu, na výrazu tváře, na tom, jak umíte pohladit pejska a navázat ho na sebe. Povel není dobré opakovat, je nutné dobře pracovat s jeho reflexním obloukem. Můžet učit i několik povelů, ale tak, aby pes dobře chápal váš požadavek a byl pochválen za jeho splnění. Není dobré cvičit tak dlouho v blocích, dávám přednost způsobu, kdy povel opakuji jednou, dvakrát, ale postupně procvičujeme třeba celý den.

sekcebostonek -4 Palec nahoru/Palec dolu 10. 11. 2011 23:53:02
avatar

Pes cvik bere automaticky pokial vidí že máte pamlsok.Pokial už povel ovláda dobre,skúste to bez pamlsku v ruke a pochválte ho slovne alebo potlapkaním.Psa stačí učiť nový cvik po cca 5-10 minutách,potom pozornosť psa ochabuje a nepracuje na 100%,povel ho prestane baviť.Pokial učíte nový cvik, mali by ste cvičiť vždy len jeden povel za jedno venčenie,aby z toho pes nemal zo začiatku guláš než konkrétne poveli pochopí.Neskor ich možete kombinovať pokial pes požadované poveli spĺňa na jedničku.Pokial mu nejaký cvik nejde,nenúťte ho do cvičenia a nechajte ho robiť pre neho zábavnú činnosť nech si odpočinie a vyblbne sa.Pred cvičením je lepšie keď je pes vybehaný aby nemal vela energie na lotroviny ;-)

sekceNata -5 Palec nahoru/Palec dolu 17. 11. 2012 18:05:10
avatar

Ahoj,chtěla jsem se zeptat,co mám dělat,když pes si místo sednutí rovnou lehá?..Já nevím,co s tím mám dělat,nemůžu ho tudíž ani naučit povel \'\'pac\'\',protže si rovnou lehne....Předem DĚKUJI za odpověď :))

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz