sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

čůrání doma u 8 měsíční feny

Založeno 7. 12. 2011 09:03:45 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 997x
sekceIva +5 Palec nahoru/Palec dolu 7. 12. 2011 09:05:00
avatar

Dobrý den,máme 8 měsíční fenu křížence čivavy s naháčem a stále doma čůrá a hlavně na koberec.na noc jsme jí začali zavírat na chodbu,tam to vydrží,ráno než se manžel oblékne tak se vyčůrá na koberec :( někdy vydrží 5 hod někdy se počůrá hodinu po venčení.je pravda že teď hárá,ale je jí přeci už 8 měsíců :( za čůrání trestáme,přeci musí vědět že dělá něco špatně ne ?máte někdo podobné starosti s psíkem?poraďte jak jinak na ní ...díky Iva :-|

sekceIva 0 Palec nahoru/Palec dolu 9. 12. 2011 10:21:24
avatar

Je pravda,Sisi je aktivní pes.a jak píšete hodně citlivá.ano trestáme později,nikdy jí při tom nenačapeme.....ale po vaší radě jsme s tím přestali a zkoušíme ignorovat.do ruky se určitě nevyčůrá,to je pravda.taky jsem tu četla o tom jak se psi nudí a upozorňují na sebe.snažím se jí více věnovat a nakoupím nějaké zajímavé hračky :) děkuju za rady Iva

sekceScylla -2 Palec nahoru/Palec dolu 7. 12. 2011 18:30:09
avatar

Proč trestáte? Podle příspěvku jste žena...., to snad říká všechno, ne? Jaké máte pocity vy, nechodíte v tomto období častěji? Že ano, viďte. Trestá vás za to někdo? Při prvním hárání se takto fenky běžně chovají a není to nic neobvyklého. Zavírání a tresty v období prvního hárání uděljí s psychikou vaší fenky hodně \"zajímavé\" věci, ale dobré nebudou. Chtělo by to klid, chodit častěji ven, netrestat a mít trošku pochopení.

sekcebostonek -3 Palec nahoru/Palec dolu 7. 12. 2011 23:27:28
avatar

Každý pes je iný,neznamená to že keď jeden pes od 3 mesiacov doma nečúra,nebude to robiť ani ten druhý.Može byť psychicky rozhodená,za čúranie doma psa netrestám pretože je to len moja chyba že neviem v čom to väzí, neznamená že za to može pes.Normálne zdravý a psychicky vyrovnaný pes sa doma nevyvenčí.Ako trestáte za vyvenčenie doma-\"klasikou: ráno nájdete loužičku,psa k nej privediete a \"co to bylo\",alebo ju prichytíte a napomeniete priamo pri čine,tj. vtedy keď čúra na koberec? Naháči sú všeobecne psi s labilnejšou povahou,sú hodne citlivé a i kríženec može mať túto povahu v sebe a svojím prístupom jej stav ešte viac zhoršujete.Pokial fena nevydrží kým sa manžel obleče,hlavne v zime keď to človeku dlhšie trvá,je lepšie aby niekto druhý vzal psa na ruky a počkal až bude venčiaci človek oblečený,pes sa na rukách nevyvenčí pokial to nie je labilná troska.

sekce -5 Palec nahoru/Palec dolu 7. 12. 2011 18:43:43
avatar

Scyllo,ona doma čůrá ale i mimo toto období,teď je to jen víc....závíráme jí na chodbu,aby v noci nepočůrala celý obývák a protože máme i psa,tak jdou každý do jiné místnosti.myslíte si tedy že je to v pořádku? máme ještě jednoho pejska a ten od 3 měsíců doma nečůrá,tak mě toto chování dost překvapuje.

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz