sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

Jak na to správně?

Založeno 10. 12. 2011 21:06:30 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 1003x
sekceLucka +5 Palec nahoru/Palec dolu 10. 12. 2011 21:10:05
avatar

Dobrý den, naši známí si nedávno pořídili pejska a dost štěkal. Měli ho na zahradě a báli se aby to neotravovalo kolemjdoucí a tak ho naučili povel ticho. Jenže pejsek časem přestal štěkat úplně, protože si pamatoval, že když neštěká, je po tom něco příjemného. My si chceme pořídit taktéž pejska na zahradu a taktéž \"štěkací rasu\" a tak nevím jak to udělat, aby nevznikla podobná chyba. Chtěla bych aby pejsek neštěkal na lidi za plotem ale až uvnitř plotu, na našem pozemku. Dá se něco takového pejska naučit? Potřebuji, aby oznámil, že je někdo na pozemku, takže obejít to prostě jen tak nejde. :-?

sekcePavlina -3 Palec nahoru/Palec dolu 8. 3. 2012 17:57:56
avatar

Dobrý den, podle mě bude dobrým řešením výcvik obrany. Na obranách se totiž neučí jen (jak si hodně lidí mylně myslí) útok na lidi, ale také takové věci jaké by jste chtěli (např. ohlášení cizí osoby na pozemklu). Jinak, já si myslím že psi na lidi za plotem často štěkají z nudy. Protože psi jsou smečková zvířata a hodně psů tráví celé dny sami na zahradě (přitom pes by nikdy neměl zůstávat sám déle než 3 hodiny - samozřejmě občasné výjímky se nepočítají). Takže toto otravné i když časté štěkání je podle mě důsledek mála pozornosti. Držím Vám se svým pejskem tlapky a Vašemu budoucímu pejskovi přeji hodně Vaší pozornosti. :-)

sekceeva_sebkova -1 Palec nahoru/Palec dolu 15. 4. 2012 19:43:53
avatar

Dobrý den, prosím o radu: mám 4 měsíční fenku labradora a asi něco dělám špatně. Venku na zavolání už docela reaguje- tzn. otočí se a povede se, že na povel ke mně i přijde, za což vždy dostane pochvalu a odměnu, ale doma to moc nefunguje. Snažím si s ní hrát,mazlím se s ní. Ještě se chci zeptat na to, že když vidí, že beru do ruky vodítko, tak vůbec neprojevuje radost, že se jde ven, kde jí také pouštím jak jen to jde a hraji si s ní. To, že se jí nechce domů chápu, ale ven? Poradíte mi? Díky moc.

sekceDana Pazderová -5 Palec nahoru/Palec dolu 20. 4. 2012 11:53:04
avatar

Dobrý den, máme 2,5 měsíční štěně Švýcarského ovčáka. Už umí sedni,trošku k noze ale pořád skáče na nohy a kouše rukáv, i když mu řeknu nesmíš.Po plácnutí dá chvíli pokoj,ale za chvilku to udělá zas. Jak ho mám naučit aby to nedělal?Děkuji.

sekceMaja 0 Palec nahoru/Palec dolu 21. 5. 2012 21:40:23
avatar

Dobrý večer, je to ještě mimino, které pořád zkouší, musí se mu takovéto povely opakovat stále dokola. Taková malá štěnda si stěží pamatují, co bylo před minutou :)Souhlasím s tím, co psala Pavlína: důslednost a trpělivost ale už nesouhlasím s plácáním štěněte a povelem \"nesmíš\". Než zákazový povel bych volila takový, kdy pes ví co má dělat. Psala jste že umí sedni, tak toho využijte, vemte do ruky pamlsek a jakmile štěndo začně skákat, dejte povel sedni, jakmile si sedne, odměňte. Možná bude chvíli dělat cavyky a bude skákat dál, ale zůstaňte klidní, případně zopakujte povel a on velmi brzy přijde na to, že když bude skákat až na hlavu, tak pamlsek nedostane, za to když bude pěkně sedět se všema packama na zemi, dostane odměnu.S tím kousání rukávu je nejlepší říct ne, pokud učíte, a přestat si psa všímat. Ještě lepší je mu nabídnout místo vašeho rukávu hračku, v podstatě jeho kousání přesměrovat na něco jiného,co kousat může.

sekcePavlina -5 Palec nahoru/Palec dolu 21. 5. 2012 15:00:42
avatar

Důslednost a trpělivost, jdete na to správně. :-)

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz