sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

začátky štěněte bez překážek

Založeno 1. 7. 2012 19:51:02 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 871x
sekceBarča +5 Palec nahoru/Palec dolu 1. 7. 2012 19:54:58
avatar

Hezký den, pořídili jsme si štěňátko sheltie a začíná z něj být hyperaktivní ďábel, tak jsme rozhodli vybláznit ho na agilitách. Na zahradě bohužel nemáme místo na překážky (samozřejmě myslím ty neskákací) a slyšela jsem, že hodně psů cvičí obíháním okolo stromů. Teď jsem se tedy na to dívala a princip je v tom, že jako při normálním agility, páníček běží s pejskem, ale stromy neobíhá, jenom mu ukáže rukou, že je má oběhnout. To naše štěndo teda vůbec neumí a tak nevím jak na to.. Mám to s ním taky obíhat nebo jak vlastně na ten princip toho ,aby věděl, že se běží tam, kam ukazuje ruka? :-) Prosím o rychlou odpověď, spěchá :-?

sekceLucka +2 Palec nahoru/Palec dolu 1. 8. 2012 20:28:31
avatar

Obíhání okolo stromů je v agility příprava na točení kolem bočnic u skokových překážek. Je to docela důležité, protože když na to máte povel, tak je stáčení mnohem rychlejší a hlavně pes ví, kam se potom poběží. Učí se to tak, že si stoupnete před nějaký užší stromek nebo si vezmete např. koš na prádlo, je to úplně jedno, a pejska navádíte za pamlskem nebo za hračkou tak, aby překážku oběhl. V momentě, kdy cvik dokončí mu dáte odměnu a pejska hodně pochválíte. Ze začátku stačí, aby to udělal jednou nebo dvakrát, hlavně nesmíte psa znudit. Teprve až pochopí, co se po něm chce, tzn. když mu ukážete na stromek a začne ho obíhat sám, tak potom můžete přidat povel. Většinou se používá right a left, cikcik a cap, ale je to jedno, důležité je, aby byl povel krátký a dobře rozeznatelný od povelu na druhou stranu. Až potom, co se pejsek naučí spolehlivě obíhat strom z jedné strany, ho to začnete učit tím samým způsobem na druhou. Běhání okolo stromu společně se psem při tréninku nedoporučuju, je vždycky lepší, když se pejsek učí už od začátku pracovat samostatně. Určitě ale bude lepší, když se přihlásíte do kurzů, tam Vám to ukáží ,, na živo\'\' :-) Tak hodně štěstí

sekcebostonek -1 Palec nahoru/Palec dolu 2. 7. 2012 16:35:49
avatar

Áno,najprv bežte okolo stromu aj so štendom,možete mať v ruke pamlsok na ktorý ho nalákate.Alebo hračku,záleží na tom čo je psovi prednejšie.Na tento cvik si nájdite nejaké slovo,čítala som že sa tomu cviku hovorí \"revír\".Takže bežte spolu so psom okolo stromu,dajte povel napr.ten revír,pri vyslovovaní ukazujte rukou na strom a obehnite ho,za obehnutie dajte psovi pamlsok,nie pred tým než strom obehne.Až pes pochopí že má bežať okolo stromu a naučí sa povel,potom už len ukazujte s rukou na strom bez povelu.Alebo miesto revíru použite \"strom\",čo sa vám hodí viac :-)Povel má byť hlavne krátky.

sekcelorettatrotta -3 Palec nahoru/Palec dolu 10. 7. 2017 16:01:45
avatar

Jsem bankéř s důchodem, který pracuje srdce své banky. Mám velké množství v mém účtu a můj zájem je pomáhat lidem, kteří nemají potřebné zdroje k realizaci projektu, jsem pomáhat lidem vážně a upřímný, kdo může splácet úvěr v normální čas. To umožní, aby péče pracovat v úzké spolupráci s notářem postupy pro provedení této operace. Nabízím půjčky na krátkodobém, střednědobém a dlouhodobém horizontu od 2000 KC na 500.000 KC a nad rámec. Můj velký třesk se provádí s 2% úrokem. e-mail: lorettatrotta@seznam.cz

sekceTerka -5 Palec nahoru/Palec dolu 19. 8. 2015 17:55:38
avatar

Dobrý den,mohla bych se zeptat máme doma štěnátko Lhasa Apso může dělat agility?(nemáme papíry)jsou ji 3 měsíce. PROSIM RYCHLOU ODPOVED :-?

sekceAgi -5 Palec nahoru/Palec dolu 19. 5. 2016 00:35:13
avatar

Ano, muzete zacit. ;) Ale chce to vědět co je v tomto věku vhodné a co ne, ideálně to chce dobrého trenéra. ;) Odkud jste? :-)

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz