sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

sousedův volně pobíhající pes

Založeno 3. 9. 2012 21:51:18 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 662x
sekcejjj +5 Palec nahoru/Palec dolu 3. 9. 2012 22:16:32
avatar

Dobrý den. Před třemi lety se k nám na osadu přistěhovala rodina se psem. Pozemek byl oplocen, bývalý majitel měl taky psa. Z pozemku starému majiteli pes neutíkal, protože tam měl plot. Nový majitel plot zrušil a jeho pes pobíhá volně po vsi a kálí kde se dá. Dráždí ostatní psy ostatních majitelů, kteří mají psy za plotem řádně zabezpečené. Když jsme jim navrhovali, ať si udělají plot, ať tam jejich pes volně neběhá a neznečišťuje okolí, řekli nám, že si máme oplotit pozemky my. Takže podle nich si máme oplotit naše pozemky, aby k nám nemohl jejich pes.To že někomu uteče pes jednou nebo dvakrát za měsíc se dá pochopit, ale to že se chodí venčit pejsánek několikrát denně na cizí pozemek je neúnosné. Prosím o radu a pomoc při řešení tohoto problému. Za každý názor budu vděčný. Předem děkuji.

sekceMaja -2 Palec nahoru/Palec dolu 4. 9. 2012 08:53:14
avatar

V takových situacích, kdy s majiteli není rozumná řeč, je to těžké. Evidentně jim na psovi moc nezáleží, když ho nechají volně pobíhat - může ho přejet auto, v lese někdo zastřelit. Zkuste zjistit jaká je obecná vyhláška o volném pobíhání psů ve vaší vesnici a kontaktovat policii. Sice známe jak to s policií chodí, ale zkusit se to může. Pokud ale nejste jediní,kdo si na to stěžuje, mělo by se to nějak řešit. U těhle záležitostí je to občas složité, ale držím palce. Třeba ještě někdo poradí, kdo se s tímhle problémem setkal.

sekcebostonek -5 Palec nahoru/Palec dolu 4. 9. 2012 11:54:15
avatar

Niekde,napr.v mestách a na sídliskách je znečisťovanie prostredia psami pokutované,skúste si niečo o tom zistiť vo vyhláške ako písala Maja.Inak si tiež myslím že zrážka s blbcom je horšia než s vlakom.Pokial so susedmi nie je rozumná reč a pes v podstate nikoho nenapáda,asi s tým nič moc neurobíte.

sekceHanka -5 Palec nahoru/Palec dolu 31. 12. 2012 12:09:33
avatar

máme podobný problem jen opsoused pouští stafordy volně ze zahrady a už několikrát se jeden pokusil pokousat nám našeho NO nevím si rady dnes dokonce byli i u nás na zahradě,ten náš je přez den v kotci a chodíme s ním na procházky co dělat v takovém případě?Obec nechce zasáhnout a já se bojím chodit ven.Mohlby mi někdo prosím poradit.Děkuji.

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz