sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

Štěně čůrá vedle plínky

Založeno 8. 11. 2012 15:52:03 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 7161x
sekce +3 Palec nahoru/Palec dolu 8. 11. 2012 22:50:25
avatar

Pardon, ale nechtěla jsem aby to vyznělo že pejska nechám doma ven se bude koukat jen oknem! Hned jak ji uvidí veterinář a řekne mi že je vše v pořádku, normálně ji budeme venčit. Ale vzhledem k tomu že nikdy nevím kde ke mě na sídlišti přiběhne nějaký cizí vořech nebo jestli třeba nenastydne když je malinká a venku ještě pořádně nebyla, nebudu nic riskovat. Až mi veterinář řekne že je všechno v pořádku a já s ní mlžu ven, pak ven chodit budu. Není u mě ani týden. A můžete mi říct na co tedy štěňátka doma učíte, když ne na plínku nebo na noviny? Jistě že je lepší chodit hned ven, ale to bohužel v našem případě nešlo. A navíc se socializací to v našem případě nemá naprosto co dělat. Zaprvé majitelka měla dalších 5 psů a zadruhé i u nás doma byl pejsek. A nemyslím si že za pár dní co pejsek nejde ven se z něj stane asociál a hnusák, jak píšete.

sekceMaja +2 Palec nahoru/Palec dolu 9. 11. 2012 15:04:57
avatar

Měla jsem štěně v bytě, na sídlišti ve velkoměstě. Nikdy jsem mu nedávala žádnou plínu ani noviny,ale chodila ho venčit třeba 15x denně. Ano sjet 5 pater se štěnětem v náručí a to i 2x za noc. Pes se za 14 dní naučil venčit venku a doma se vyčůral, jen když jsme my nestihli rychle reagovat a vzít ho ven. Na sídlišti bylo hodně psů, ale tihle psi jsou povětšinou očkovaní, neříkám někde na vesnici. Nikdo neříká, že psa zavíráte doma a necháte ho koukat oknem. Jen tím chceme říct, že když štěně zvyknete na plínku, bude pak čůrat i do pelíšku, do postele, na koberec, protože to nerozlišuje. Takže je lepší prostě nezvykat. Další věc ohledne socializace: do třetího měsíce věku probíhá u štěněte socializační fáze, štěně se nebojí a je zvídavé, v této fázi by se mělo proto se vším seznámit (od psů po cestování v autě, buse, chození po městě, zvykání si na hluk a zvuky) a další věc - jeden pes doma socializaci nedělá.

sekceAth +1 Palec nahoru/Palec dolu 8. 11. 2012 15:56:53
avatar

Dobrý den, měla bych takový dotaz. Mám fenečku Kavalír King Charles španěla. Má svůj pelíšek, spinká tam a chodí tam i odpočívat. Ale nemůžu jí naučit aby čůrala na plínku. Chovatelka tvrdila, že umí chodit na noviny. Noviny jen cupuje, na plínku si lehá. Snažím se jí tam držet po jídle, po hře, po pití, ale vždy si jen sedne a nebo lehne. A jakmile se otočím, vyčůrá se pár centrimetrů vedle. Myslím že u chovatelky neměla pelíšek a ležela jen na hadru a proto tam nechce čůrat. Zatím s ní ven nechodím, nebyla vůbec zvyklá a čekám na přeočkování. Prosím o radu nebo nějaký trik jak ji naučit že to není pelíšek ale plínka. Děkuji moc :-)

sekceKarolina +4 Palec nahoru/Palec dolu 10. 11. 2012 21:39:40
avatar

Možná by jste mohla vyskoušet výchovný sprej od značky 8in1.Stačí ho na podložku nastříkat,trochu to sice smrdí, ale ve většině případů to pomáhá. :-)

sekcebostonek +5 Palec nahoru/Palec dolu 10. 11. 2012 22:13:26
avatar

A šteňa sa vyšpiní niekde inde mimo plínu.Ako som hovorila,5 minút na vyvenčenie vonku ešte žiadneho psa nezabilo,nájdite si vonku miesto kde je závetrie aby tam moc nefúkalo a odneste ho vyvenčiť tam.A taká zima ešte nie je ;-)

sekce +1 Palec nahoru/Palec dolu 14. 11. 2012 18:07:31
avatar

Jo to je fajn, ale mě se venku prostě nevyčurá. Chodím co dvě hodiny, i vždy po jídle, po hře, po pití, po probuzení atd. ale stejně se nikdy nevyvenčí venku. I když jsem tam třeba hodinu. Vždy jen co přijdeme, udělá loužičku doma. Brblám když to udělá doma, okamžitě ji vezmu ven a tam pochválím aby viděla že má čůrat venku, nicméně žádný efekt. Asi to chce jen čas. Myslím že se venku bojí přebít pachové stopy ostatních psů.

sekce -1 Palec nahoru/Palec dolu 14. 11. 2012 18:04:16
avatar

A dá se koupit běžně ve zverimexu? Nebo kde? Velice děkuji za radu :)

sekcebostonek +1 Palec nahoru/Palec dolu 8. 11. 2012 22:28:48
avatar

Zase tá nešťastná plína.Ludia prečo nerozmýšlate hlavou.Len si zarábate na problémi.Denne riešime problémi so psami čo sa nevedia vyvenčiť vonku pretože sú učený venčiť sa doma na plíne.Prečo by pes nemohol ísť von? Koli nákaze? Pokial sa nestretne s chorým psom tak nič nechytne,psy musia byť zo zákona zaočkovaný a pokial nemáte istotu nie je problém sa opýtať majitela psa ktorý by nechal svojho psa očuchať sa s vašim psom či ho má zaočkovaného.Za druhé štendo nenecháte olizovať výkali a pod,tam by sa nakaziť mohlo.Ja som chodila von so všetkými mojimi šteňatami medzi psi,socializácia je najdoležitejšia do 3mesiaca veku inak potom so psa bude nervózny uzlíček nervov čo sa bude všetkého báť.Potrebuje kontakt s inými psami aby sa naučil s nimi vychádzať a vedel pochopiť ich \"reč\".Kamarátka zachránila 4 týždňové šteňa,fenka mala v tej dobe 400gramov,je to kríženec krysaříka s trpasličím jezevcom,bolo to v únoru,fenku nosila venčiť normálne von so svojim psom a našimi psami velkých plemien,fenka neochorela a nemá sebemenší problém so psami.Kdežto vy keď šteňa izolujete doma,neskor vonku bude vylakané,nervózne,može vyjíždět zo strachu po psoch,a bude to problém na celý život,máme v baráku fenu ktorú majitelka tiež \"chránila\"pred nemocemi.Fena je hnusná,uštekaná a napadla (a stále sa snaží mi napádať) mi aj moje vtedy 2mesačné šteňa ktoré k nej bežalo hrať sa.To chcete urobiť so psa?Veď keby ste mali doma ďalšieho jedného alebo dvoch psov (ja mám troch),tak určite budú zaočkovaný a nové šteňa by ste k nemu pustili a nezatvorili by ste ho na samotku koli tomu aby nechytilo od vašich psov nejakú nemoc?Nehovorím aby ste púšťali šteňa ku každému psovi,ale k hodnému a zaočkovanému-nevidím problém.

sekce +1 Palec nahoru/Palec dolu 9. 11. 2012 16:34:54
avatar

Já samozřejmě neříkám, že jeden pes dělá socializaci. Už jsem tady psala že chovatelka měla 5 dalších psů a u nás už se s cizím pejskem taky viděla. Není odříznutá od okolí. Navíc je po operaci kýly, vykoupaná, a venku snad ještě nebyla, když nepočítám to jak jsem ji nesla pod bundou a zachraňovala od chovatelky-množitelky, která by teda zasloužila nakopat. Prostě dokud ji neuvidí můj veterinář nelajsknu si ji brát ven. Já jsem se ale ptala jak ji nejlépe naučit, aby si nemyslela že plínka nebo noviny jsou pelíšek. Pro případy kdy prostě bude chtít a nestihneme to ven. Na to mi nikdo neřekl ani slovo... Já samzřejmě vím že by bylo nejlepší chodit hned ven, ale v tomhle případě si opravdu radši počkám až mi veterinář řekne že je vše v pořádku a už můžu ven.

sekcebostonek -0 Palec nahoru/Palec dolu 8. 11. 2012 22:29:54
avatar

Takže plínu vyhodte a šteňa začnite normálne venčiť vonku,dokonca bola o tom debata na týchto stránkach,nájdete to tu: http://www.muj-pes.cz/forum-ukaz.php?tema=1254-nezvladam-vychovu-pes-si-dela-co-chce

sekcebostonek -0 Palec nahoru/Palec dolu 10. 11. 2012 11:19:02
avatar

Takže je štendo nejak infekčne nemocné? Inak nevidím problém prečo nebrať psa von.A \"zachraňovať\"šteňatá od množitelov,prepáčte ale je to pekná kravina.Tým že ste šteňa \"zachránili\",ste množitela podporili v tom aby množil ďalej.Množitelom je jedno čo si kto o nich myslí,hlavne že to sype.Alebo vám dali šteňa zadarmo?Ja každé šteňa čo prinesiem domov od chovatela berem hneď von (v každom ročnom období)nepotrebujem veterinára na to aby mi povedal že može von.Na 5 minút sa nič nestane.S tým venčením to ale neošulíte,pokial sa pes raz naučí venčiť sa doma,tak počítajte s tým že to bude robiť aj keď ho začnete brať von a to doma KDEKOLVEK.Mne keď štendo nevydržalo doma,tak sa vyčúralo tam kde ho to zrovna postihlo,holt som si za svoju chybu mohla sama.Tak som to upratala,o nič nejde.Ale vedome som nikdy psa neučila že venčiť sa doma je ok.A inak žiadne šteňa nezabije keď ho vezmete v zime pod bundou von,dáte ho na trávu nech urobí potrebu,dáte ho zas pod bundu a pojdete hneď domov.Je jasné že keď je zima nebudete malé šteňa preháňať hodinu vonku so psami,holt je socializácia v zime zložutejšia,pokial nemáte severské alebo hodne osrstené plemeno.Ja mám všetkých troch psov krátkosrsťáky.Ako som už písala,kamarátka zachránila 4 týždňové štendo v únoru a to šteňa chodilo s nami a smečkou velkých psov na dve hodiny von,samozrejme že bolo stále pod bundou a na zem sme ho položili len vtedy keď sa hrabalo von,to sa chcelo vyvenčiť.

sekceOsman -1 Palec nahoru/Palec dolu 26. 5. 2013 13:41:04
avatar

Bostonek...

sekceAndrea -5 Palec nahoru/Palec dolu 30. 3. 2016 10:31:08
avatar

Dobrý den. Můj 3 týdenní pejsek se naučil curat na plinku ale netrefi se. Cumacek ma na plínce a zadeček mimo. Ma někdo zkušenost jak pejska naučit se posunout doprostřed?

sekceJanča -5 Palec nahoru/Palec dolu 11. 1. 2014 09:57:08
avatar

ahoj.moje štěně nechce čůrat na hadřičku.mame i králíčka a pejsek jí králíčkovi bobky(hovínka).pejsek je kříženec bívra s bišonkem a za pár dní bude mít vodítko.vcera byl poprvé u nás v pokojíčku a počural se sestře na postel potom nám počůral postel.když na něj křičíme tak na nás šíleně štěká a když ho zbijeme tak nás pokouše :`-(.porat\'te prosím.už nevím co mám dělat :-?

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz