sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

výcvik povelu lehni

Založeno 19. 8. 2010 12:53:50 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 1379x
sekceLucinka +5 Palec nahoru/Palec dolu 19. 8. 2010 12:56:25
avatar

Dobrý den, mám problém s výcvikem. Můj pejsek se na povel lehni převalý na záda. Jak ho naučit lehnout správně?

sekceKatka -3 Palec nahoru/Palec dolu 16. 10. 2010 17:54:16
avatar

Zkuste pri povelu lehni pejskovi jednou rukou drzet pred cumakem pamlsek a jakoby ho oddalovat (aby se muáselk ,,natahova\") a druhou rukou ho ,,primacknete\" k zemi :)..Ja mam nekdy taky takovy problem ale kdyz dam ored nej pamlsek vzdy si pekle nelhne. :-)

sekceilona190 +3 Palec nahoru/Palec dolu 6. 9. 2011 20:07:27
avatar

Dobrý den,mám 5 měsíčního NKO a zkoušela jsem s ním povel lehni a měla jsem s ním stéjné problémy jak píšete.Lehl si na záda nebo na bok a nohy neměl složené podél těla,jako by vybočil.Můžete mi poradit jestli nezkouším cvičit příliš brzy a jak vám dlouho trvalo než jste tento povel psa naučili?

sekceAndrea +3 Palec nahoru/Palec dolu 5. 9. 2010 19:50:51
avatar

Lucinka : Neříkáte pejskvoi povel nějak \" krutě \" či \" hrozivě \" , že se Vám prostě automaticky podřídí :-? Obzvláště , pokud je to bázlivější pejsek , je to možné :-X No a tak mu to zkuste říkat velmi mírně , mějte v ruce pamlsek a hračku , nejdříve ho přidržte a když si lehne \" normálně \" pořád ho přidržujte chvalte , dejte pamlsek nebo hračku, ale nechvalte přílíš dlouho , asi 4-6 sekund , co si pejsek lehne , se ihned rozejděte , prostě ho nenechejte ležet moc dlouho , po 4-6 sekundách chválení ihned řekněte sedni ( vždy se vychází ze sedě ,ale to snad víte :-) ) a jděte :-)

sekceMarie +2 Palec nahoru/Palec dolu 13. 1. 2011 21:40:31
avatar

Ahojky, prosím Vás, poradíte mi někdo. Mám 2 letého Lhasa Apso a 10měsíčního Briarda. Malý může zůstávat doma a velkého systematicky manžel vyhazuje ven. Když se ale spolu sjdou jejich vítání je nekonečné. Nehledě na to že Lhasák se začíná chovat agresivně,jako že Kimi nemá doma co dělat.Máte někdo doma Briarda v bytě? Já bych ho klidně doma nechala, když jsem doma sama mám je oba ,jsou vklidu a pohodě. Asi bude třeba vyhodit manžela aby věděl jaké to je co :-P

sekcebostonek +1 Palec nahoru/Palec dolu 22. 8. 2010 22:42:57
avatar

Pri nácviku povelu lehni si psa najprv posadte.Majte ho po lavej strane,lavou rukou ho pridržte za obojok alebo vodítko aby nešiel dopredu alebo si nelahal na záda.S pravou rukou s pamlskom chodte pred jeho čumákom dolu a dopredu s povelom lehni,tak aby si lahol.Povel lehni možte trocha natiahnuť-lééhni.Keď si pes lahne pochválte ho a pamlsok mu dajte.Toto možte praktikovať aj s hračkou,pokial je pes nežravec na pamlsky.

sekceApocalyptica -1 Palec nahoru/Palec dolu 14. 9. 2010 12:03:32
avatar

Psa musíte nejprve na pamlsek upozornit, protě ho náležitě nabudit. Pak si psa posaďte k levé noze, už toto se musí obejít bez zbytečného sahání na psa a rozhodně bez násilí. Zkrátka si psa k noze \"upravte\" pamlskem. Chvíli ho nechte vás (pamlsek) sledovat. Po tom mu pamlskem přímo před čenichem \"jeďte\" dolů spolu s povelem lehni. Čím rychleji to uděláte tím lépe, ovšem pes vás, resp. pamlsek musí sledovat. Pokud je pes neukázněný - skáče, kňučí, kroutí se, pak ho uklidněte spíš krátkým lehkým pocukáním. Zbytečně na něj nesahejte, pomazlit se s ním můžete až povel vykoná. Každá správná reakce psa musí být vámi pochválena, není nutné cpát mu pamlsek pokaždé,když se na vteřinu uklidní, ale slovní pochvala, na kterou vlastně pes i zbystří, je na místě. Pamlsek může pes dostat buďto v okamžiku, kdy aprávně zalehne (v počátcích doporučuji), později třeba až na další povel - \"Sedni!\". Ovšem rozejít se se psem můžete i z lehu, tím zabráníte dynamickému stereotypu, kdy by se pes postupem času automaticky z lehu sám posadil. Až si váš pes zafixuje povel lehni u nohy, cvičte ho i krok před vámi a postupně i na větší vzdálenost. Vždy používejte pamlsky, na které pes reaguje s nadšením.

sekceinkap -2 Palec nahoru/Palec dolu 16. 10. 2014 23:31:03
avatar

Můj 6 měsíční irský terier umí sedni, umí ke mě (když okolo nejde jiný pes), ale při povelu leeehni si nelehne a i když mu dám pamlsek kousek před něj vždy vstane. Při tlaku na zadeček, aby zůstal sedět vystřelí a začne se točit. Jak na to? http://www.muj-pes.cz/smileys/10.gif

sekceKatka -5 Palec nahoru/Palec dolu 16. 10. 2010 17:50:13
avatar

Ahoj používáte někdo clicker ?. :-?

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz