sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

dve feny pohromade

Založeno 16. 4. 2013 14:44:15 uživatelem: zzzvire | Zobrazeno: 701x
sekcezzzvire +5 Palec nahoru/Palec dolu 16. 4. 2013 14:50:10
avatar

dobrý den, adoptovala jsem 4 letou fenku křížence, je dost nervozni z jiných pejsků. Pravidelně jednou za čtrnáct dní mám vždy na víkend fenku ktera je dost zarliva. Bude lepší když jevezmu obě seznámit na neutrální půdu? Jak zabránit tomu aby se něco nestalo? Jde to?

sekcebostonek -2 Palec nahoru/Palec dolu 16. 4. 2013 22:06:30
avatar

Určite to ide,tá neutrálna poda je dobrý nápad a bolo by lepšie keby ste ich nepúšťali k sebe hneď ale vzali ešte niekoho a šli sa prejsť aspoň na hoďku niekam kde čuby budú zaujímať iné pachy a nebudú sa na seba tak sústrediť.Žiarlivej fene by som zatrhla chovať sa žiarlivo.Feny by som nechala na začiatku vychádzky na vodítkach,pokial by sa k sebe chovali normálne pustila by som ich (po zoznámení)Najlepšia metóda na rozohnanie stresu je chodiť chodiť chodiť.Žiadny náznak agresivity netolerujte a keby chcela žiarlivka na bázlivku zaútočiť,-pri zoznamovaní ich majte na vodítku a pod dohladom,vodítka ale nenapínajte,podporuje to agresivitu a pes velmi rýchlo vyštartuje,napnuté vodítko značí nervozitu a \"povel\" k napadnutiu druhého psa.Keby žiarlivá fena chcela zaútočiť na bázlivku,krátko trhnite s vodítkom a s nepríjemným tónom \"nedělej to!\"ju usmernite. U nervóznych psov je lepšie keď si druhého psa na úplnom začiatku pri zoznamovaní očuchajú zozadu,tak isto to urobte aj s druhou fenou.Mimo iné ani nervóznej fenke nedovolte útočiť,mohla by útočiť zo strachu,na tento typ psa by som išla pomali ale nie chlácholivo \"neboj se\" a podobne,skor začudovaným tónom povedať \"co blbneš,nic se neděje\".

sekcedeni -5 Palec nahoru/Palec dolu 13. 12. 2013 08:21:56
avatar

Dobrý den, mám 7 letou fenku Vlčáka, původně to měl být hlídací pes jako všichni naši předchozí, kteří byli celý den zavření v kotci a jen na noc na volno aby mohli hlídat dům a zahradu. Fenka je mazel a vzhledem k tomu že otec je v důchodu a tedy celý den doma, je na volno celý den a dělá si co chce, je poslušná, ale pokud má pocit že jinikdo nevidí kamarádí s každý \"podvraťákem\" co podleze plot a ocitne se na zahradě, jakmile zjistí že ji pozorujeme hraje zlého hlídacího psa a vetřelce žene ven, rozlišuje svůj prostor a životní prostor jiných obyvatel dvorka - slepice, kachny, králíci - jakmile se dostanou tam kde nemají co dělat mají smůlu. Na jejich území jim neudělá nic.Přítel měl stařičkého Beagla, byl už nemocný a moc si hrát nechtěl, jeho přítomnost ve svém teritoriu tolerovala ale..., nikdy jsme je nenechali úplně samotné na kamarádství to nevypadalo, po odchodu starého Beagla si přítel pořídil baeglí štěňátko - psa a máme trošku obavy jak to dopadne, zatím jsem neměla odvahu je k sobě na volno pustit, jen se tak očichávali na vodítkách,štěňátko je hyperaktivní lítá tryskovou rychlostí po celém dvorku a fenka se vrhá za ním, mám strach ji pustit z vodítka protože se neustále olizuje a mám z toho pocit že to vnímá jako pobíhající svačinku, kterou je třeba jen ulovit což bude velká legrace, poradíte mi jak jim pomoci v seznamování? Děkuji

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz