sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

Soužití feny vlčáka s beaglem

Založeno 13. 12. 2013 08:48:34 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 1233x
sekcebostonek +5 Palec nahoru/Palec dolu 16. 12. 2013 22:12:14
avatar

Oddelený budú len v dobe keď nebude mať kto na psy dohliadať,nechcete predsa zbierať po dvore kusy psa ne? Táta ktorý to má na háku sa nepočíta,psy musí mať niekto na očiach nepretržite pokial sa nezosmečkujú.Rvačku by som neukončovala odnesením psa ale uzmierením oboch aktérov,vyžadovaním ako sa budú oba psy k sebe chovať a až sú oba v pohode potom možete v mieri odviesť psa do domu.Rozopre medzi psami sa nikdy nemajú končiť úprkom preč bez zmierenia pretože to väčšinou pri ďalšom stretnutí pokračuje tam kde to prestalo ;-)

sekcedeni +3 Palec nahoru/Palec dolu 13. 12. 2013 08:52:25
avatar

avatar Dobrý den, mám 7 letou fenku Vlčáka, původně to měl být hlídací pes jako všichni naši předchozí, kteří byli celý den zavření v kotci a jen na noc na volno aby mohli hlídat dům a zahradu. Fenka je mazel a vzhledem k tomu že otec je v důchodu a tedy celý den doma, je na volno celý den a dělá si co chce, je poslušná, ale pokud má pocit že jinikdo nevidí kamarádí s každý \\\"podvraťákem\\\" co podleze plot a ocitne se na zahradě, jakmile zjistí že ji pozorujeme hraje zlého hlídacího psa a vetřelce žene ven, rozlišuje svůj prostor a životní prostor jiných obyvatel dvorka - slepice, kachny, králíci - jakmile se dostanou tam kde nemají co dělat mají smůlu. Na jejich území jim neudělá nic.Přítel měl stařičkého Beagla, byl už nemocný a moc si hrát nechtěl, jeho přítomnost ve svém teritoriu tolerovala ale..., nikdy jsme je nenechali úplně samotné na kamarádství to nevypadalo, po odchodu starého Beagla si přítel pořídil baeglí štěňátko - psa a máme trošku obavy jak to dopadne, zatím jsem neměla odvahu je k sobě na volno pustit, jen se tak očichávali na vodítkách, štěňátko je hyperaktivní lítá tryskovou rychlostí po celém dvorku a fenka se vrhá za ním, mám strach ji pustit z vodítka - přeci jen má plnou tlamu ostrých zubů - protože se neustále olizuje a mám z toho pocit že ho vnímá jako pobíhající svačinku, kterou je třeba jen ulovit což bude velká legrace,teda pro fenečku, težko říci jak by to dopadlo s beaglíkem, naše ideální představa je že by celý den mohli být spolu, aby se zabavili a my mohli v klidu jít do práce. Poradíte mi jak jim pomoci v seznamování? Děkuji :-D

sekcebostonek +2 Palec nahoru/Palec dolu 13. 12. 2013 22:02:47
avatar

Určite ich neselektovať a čo najviac ich spolu nechávať pohromade pokial ste niekto doma aby ste ich mali pod dohľadom,brať von na spoločné prechádzky.Pokial idete preč štendo oddelte inam,musíte mať na 100% istotu že mu fena neublíži a až potom možu byť stále spolu keď tú istotu budete mať.

sekceDeni +1 Palec nahoru/Palec dolu 14. 12. 2013 16:33:38
avatar

To s lehko řekno neselektovat, do práce se musí denně a přeci nevyhodím 4 měsíčního beaglíka na mráz na celý den, tatík je sice celý den doma ale spolehněte se na důchodce jehož představa poklidného stáří je hezky s kamarády v teploučku u kamen s půllitrem piva :-D , venku na společných procházkách není problém, fenka se žene vpřed, očuchává značkuje, baeglík pobíhá kolem, snaží se ji dohnat a plete se pod nohy, maximálně se očichají jinak nic, fenka nijak nejásá, spíše si ho nevšímá a užívá si svět venku, beaglík je tam tak nějak navíc, ale když už přiběhne a očichává ji tak se nijak nebrání, nechá ho ať si dělá co chce, ani mu nebránila sežrat jí pár granulí z její misky ( což si běžně nechávala líbit i od Starého beagla jen ho tak mateřsky z povzdálí pozorovala) a prošmejdit kotec....žádná reakce na obranu svého území. Spíše ústup, ale to jsou vždy pod dozorem..., myslím že na něj žárlí že si pak bereme beaglíka zpátky domů a ona zůstává sama venku. Takže nedovedu odhadnout co by se dělo až zůstanou sami a zatím nemám odvahu to zkoušet. :-?

sekcebostonek -3 Palec nahoru/Palec dolu 14. 12. 2013 23:56:20
avatar

Však som nepísala že vyhodiť šteňucha von,toho by som nechala v dome.Keď máte možnosť a fena je zvyklnutá byť vonku,máte pol práce hotovo ;-)

sekceDeni -5 Palec nahoru/Palec dolu 15. 12. 2013 13:12:56
avatar

No jo, ale když budou každý sám a k seznámení to moc nepřispěje, tak jaký pak půl práce hotovo :-? Beagle byl zvyklý od majitele být venku, nechci z něj vychovat postelovýho povaleče, venku bude spokojenější, ale poslední seznamování kdy byli oby na dvorku na volno končilo spíše menší rvačkou a odnášením beaglíka v náručí domů...na kamarádství to tedy moc nevypadá :-|

sekceDeni -3 Palec nahoru/Palec dolu 17. 12. 2013 19:52:46
avatar

Odnesení bylo proto že fena přitlačila štěně k zemi, štěně kviklo, vysmeklo se a dírou v plotě se protáhlo na zahradu kde si spokojeně očichávalo neznámé území :-)žádné drama se nekonalo, jen to přimáčknutí k zemi bylo do bláta, takže štěně vypadalo jako vytažené z popelnice, fena dostala vyhubováno, štěně prodělalo očistu ... ale máte pravdu že druhý den to pokračovalo tam kde to začalo...vždy jsme doma měli jen jednoho psa, nějaké usmiřování jaksi nebylo na pořadu dne, budeme na tom muset zapracovat, děkuji za radu.

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz