sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

Termín hárání

Založeno 16. 1. 2014 00:17:21 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 1814x
sekcePavla +5 Palec nahoru/Palec dolu 16. 1. 2014 00:19:15
avatar

Dobrý den, zajímaly by mne Vaše názory a zkušenosti... Jde o hárání naší fenky, narodila se v srpnu 2011, poprvé začala hárat 14. 6. 2012, podruhé 12. 2. 2013 a po třetí 1. 9. 2013... Nejdříve tedy po 243 dnech a poté po 201 dnech, takže asi o měsíc dříve... Zajímalo by mne, kdy myslíte, že máme čekat další hárání (kvůli krytí), zda by jste spíše předpokládali opět zkrácenou dobu, nebo už přibližně stejnou... Mnohokrát děkuji za rady!

sekcebostonek -3 Palec nahoru/Palec dolu 25. 1. 2014 09:19:03
avatar

Na ťahanie na vodítku sa osvedčila mnoho luďom halti ohlávka.Sťahovák by som nedávala,psovi može vážne poškodiť krčné obratle.Kšíry sú určené na ťahanie,takže tie tiež nie.Najlepší je širší pohodlný obojok utiahnutý na dva prsty.Pokial ma pes schválne táhne,ja naschvál spomalím až zastavím,pes dostane povel k noze a až sporiadane stojí u nohy rozejdeme sa,keď pes chce ťahať poviem mu pomalu,psovi naznačím vodítkom že nemá ťahať.Pokial toto nerešpektuje,opakujem to tak často kým je to potreba.Musíte byť dosledný lebo keď psa čo len raz necháte ťahať,možete začať odznova.

sekcebostonek -4 Palec nahoru/Palec dolu 16. 1. 2014 21:54:39
avatar

Dobrý deň,vašu otázku vám určite radi zodpovedia v klube pod ktorý vaša fena spadá pokial ju už máte zdravotne vyšetrenú a riadne uchovnenú.Od toho poradcovia chovu sú aby pomáhali budúcim chovatelom nádejných psov ktorý do chovu prinesú zdravé a čo najviac k štandartu približujúce sa šteňatá.

sekceMária -4 Palec nahoru/Palec dolu 24. 1. 2014 09:47:20
avatar

Dobrý den,mám fenku labradorského retrievra,které je 10,5 měsíce.Na vodítku hrozně táhne a procházka s ní není vůbec příjemná.Mám ji pořídit stahovací obojek,nebo bude ovladatelnější,když místo obojku bude mít kšíry?Možná táhne i proto,že jsem jí dávala od začátku dlouhé vodítko,na kterém se mohla volně pohybovat.Poslední dobou jsem to řešila tak,že jsem ji pouštěla na volno,aby se vyběhala a užila si procházku.Teď ale začala hárat a bude muset nějaký čas chodit na vodítku.Děkuji za radu

sekcePavla -3 Palec nahoru/Palec dolu 12. 2. 2014 22:32:04
avatar

Dobrý den, stahovací obojek Vás nezachrání. Tady nejde o procházky, pes Vás nerespektuje, musíte psa vést a nedovolit mu, aby on vedl Vás. Ohlávka může pomoci... Ale vezměte normální obojek, dejte ho psovi až nahoru na krk, tak nad ním získáte co největší kontrolu a musíte prostě věřit že Vy vedete psa, ne on Vás, dejte si vodítko nakrátko, držte psa u nohy a prostě jděte, nepřemýšlejte nad tím... Doporučila bych Vám navštěvovat nějakou dobrou psí školu, tam Vám pomohou a také můžete zkusit shlédnout nějaké pořadu Cesara Milana - Znalec psí duše, videa zde: https://www.youtube.com/user/MrDogwhisperer2?feature=watch Tahání na vodítku je tam řešeno snad v každém třetím díle, pokud budete tyto metody dělat dobře, fungují! Nedovolte Vašemu psovi aby Vás na procházkách vodil on, vy jste \"vůdce smečky\", Vy ji máte vést, né pes... Musíte si to představit psíma očima jako ve vlčí smečce. Přeji hodně štěstí! ;)

sekceMária -5 Palec nahoru/Palec dolu 24. 1. 2014 10:23:05
avatar

Dobrý den,četla jsem příspěvky o bázlivém štěněti i o značkujícím pejskovi.Můžu sdělit své zkušenosti s obdobným případem. V první řadě musím souhlasit s tím,že bázlivé štěně by mělo být v bytě a měla by mu být věnována patřičná pozornost.Převzala jsem 7-letou fenku cottona de Tuleár,která přišla o majitelku.Nikoho jiného než ji zřejmě neznala,neuměla chodit na vodítku a byla bázlivá a vyděšená.Měla jsem v té době doma 4-letou maximálně přátelskou labradorku,která mi se socializací té malé fenečky hodně pomohla.Ta ze začátku uznávala pouze mně.Teprve po delší době začala brát na vědomí i mého manžela.Dnes je z ní docela pohodový pejsek,který rád chodí na procházky,cizích lidí se neděsí a cestou se zdraví s ostatními pejsky.Nevěřím,že by se tak stalo,kdyby nebyla v kontaktu s celou rodinou. Její velkým problémem ale navíc bylo,že začala značkovat po bytě.nevěděla jsem na co byla předtím zvyklá a tak jsem jí nakonec pořídila psí toaletu.Poměrně rychle si na ni zvykla a dnes už jí ani nepoužívá,venčí se pouze venku.

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz