sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

Elektronický obojek

Založeno 25. 8. 2010 17:05:14 uživatelem: elizabeth | Zobrazeno: 1477x
sekceTereza +5 Palec nahoru/Palec dolu 30. 8. 2010 19:52:46
avatar

Pokud budete používat jen vibrace, které psa upozorní, proč ne. Jenomže ve většině případů pes zanedlouho zjistí, že když vibrací nebude dbát, nic se vlastně nestane a vibrace přestane účinkovat. Pak to páníčka samozřejmě svádí začít používat i elektrické impulsy a pokud je pejsek paličák a nějaká ta ranka mu nevadí, člověk pak na intenzitě přidává a nakonec skončí tím, že do psa regulérně poští proud. Nevím, já osobně jsem pro pozitivní motivaci a pokud člověk potřebuje na psa pojistku, když se mu zrovna nechce poslouchat, tak dobře poslouží i stopovačka :)

sekceMarča -2 Palec nahoru/Palec dolu 12. 5. 2011 09:16:02
avatar

Máme amerického kokra a je velmi trvdohlavý. elektr.obojek již druhý rok, a nemohu si ho vynachválit. Dáváme mu pouze zvukový signál a pes naprosto spolehlivě poslouchá. Dokonce už i bez něj. TAkže vám ho doporučuji.

sekcemaja13 +4 Palec nahoru/Palec dolu 5. 2. 2013 16:41:42
avatar

Dobry den, bohuzel nemam s tim zkusenosti, ale se mi zda, ze tento obojek je dobra vec :-) [url=http://mfirma.cz]pozicionování internetových stránek[/url]

sekcemisa.zuzi +1 Palec nahoru/Palec dolu 16. 1. 2011 12:30:51
avatar

Dobrý den, před 3 lety jsme dostali,tehdy 2 letou, fenku Kavkazského pasteveckého psa, kterou majitel naučil jen sedni, štěkat na čápy(vlastnil rybník) a tím to zvadlo.Potom svůj dům opustil, psa tam nechal a milá fenka mu začala utíkat.Až po stížnostech sousedů a výhružce ze strany myslivců, fenku přivedl k nám, že ji nechce dávat do útulku.Žijeme v zemědělské usedlosti plné ovcí a jiného zvířectva,tak v dobré víře jsme ji podvyživenou přijali.Bohužel, fenka skončila na lanku mezi budovami, protože ve chvíli, kdy se z lanka dostane, utíká, na přivolání nereaguje a dřív přicházejí telefonáty rozezlených sousedů na kilometry daleko bydlících, než ona sama.A když se po 2 dnech milostivě vrátí vyhladovělá, je obrovský problém se k ní přiblížit a chytit ji.Vím, že si na nás zvykla,jako na živitele, ale nikdy nás nepřijala, jako svou rodinu, ale při své velikosti nemůže běhat po celé dědině a děsit spoluobčany i když neublíží ani kuřeti.Nechci psa uvázaného na laně, chci mu dát svobodu pohybu,je to plemeno samostatně myslící a potřebuje pohyb, ale už nemám odvahu ji na procházce pustit z 10m stopovačky. Přemýšlela jsem o elektrickém obojku, jen nevím, jestli to bude mít nějaký efekt a taky se bojím, abych jí nějak neublížila.Myslíte, že po tom všem, co ji v životě potkalo má smysl vynucovat si el.obojkem nějaké uposlechnutí? Mockrát Vám děkuji, s pozdravem Míša

sekceelizabeth -2 Palec nahoru/Palec dolu 25. 8. 2010 17:05:42
avatar

Elektronický obojek Dobrý den, mám Německého ovčáka, který má svou hlavu a někdy se mu nechce vůbec poslouchat. A v těchto situacích, jsem přemýšlela o elektronickém obojku. Elek. obojků je mnoho druhů, ale já jsem pouze myslela jen s funkcí vibrace. Abych psa, upozornila že má splinit daný povel. Děti nemáme, takže by obojku nebylo zneužíváno. Četla jsem že to psa vůbec nebolí, ale je mu to pouze nepříjemné. Pro mého psa, chci pouze to nejlepší a nikdy bych mu neubližovala, je to jenom pouze NO s vlastní hlavou, a kdo by chtěl neposlušného NO?...Proto se vás ptám, doporučili byste mi teto obojek? Nebo jaké s ním máte zkušenosti? Děkuji mnokrát.

sekcenovotna 0 Palec nahoru/Palec dolu 17. 3. 2011 14:39:39
avatar

Dobrý den, máme internetový obchod www.ezoocentrum.cz, kde nabízíme celou řadu elektronických obojků Dog Trace. Jedná se o velmi kvalitní českou značku, Čínu neprodáváme, protože nefunguje. Protože máme ceny obojků nejlevnější v ČR, tak si je u nás spousta lidí objednává a prodali jsme jich už stovky. Proto máme s těmito obojky už i hodně zkušeností. Nejvíce prodáváme obojky s elektrickým impulsem, jen občas někdo chce svého pejska \"ušetřit\", tak si koupí obojek jen s vibrací. Tyto obojky si ale pak zákazníci nechávají vyměnit, protože na psa vibrace nefunguje. Vibrace je mu sice trochu nepříjemná, ale ne tolik, aby s tím něco dělal, dál vykonává nežádoucí chování. Vibrace je fajn, když už pes účinky obojku s impulsem zná a má k obojku respekt. Pak už stačí jen obojek s vibrací a pes ví, o co jde. Dřív jsem taky byla proti elektronickým obojkům, ale pak jsem si prošla školením a poznala pořádně jejich funkčnost. Nemusíte se bát, že byste svému pejskovi ublížila. Každý obojek má několik stupňů intenzity el. impulsu, takže můžete začít od toho nejslabšího (to je jen takové pošimrání) a postupně sílu zvyšovat, až začne pes na impuls reagovat. Pak mu budou stačit tři impulsy a hodně rychle vše pochopí. Uvidíte, jak bude šlapat, jako hodinky. Zákazníci si tyto obojky nemohou vynachválit, už se totiž nemusí stresovat nežádoucím chováním psa. Pokud byste chtěla ještě bližší informace o těchto obojcích, tak můžete zavolat na tel: 602 65 33 66 nebo napsat na obchod@ezoocentrum.cz. Rádi Vám Vaše dotazy zodpovíme :-)

sekceVojta -3 Palec nahoru/Palec dolu 17. 8. 2015 15:56:07
avatar

Dobrý den, a co třeba obojky dogtra či pet safe nebo sport dog? v čem jsou vaše obojky tak kvalitní? Americká značka pet safe byla prvním výrobcem EO s obojky se dá nonstop plavat potápět do 7 metrů. Prodloužená záruka 3 roky. V případě poruchy nabízí okamžitou výměnu kus za kus. Co mohou nabídnout Vaše české obojky dog trace?

sekcemarduch -2 Palec nahoru/Palec dolu 1. 9. 2010 09:44:56
avatar

Souhlasim s Terezou. Staci stopovacka a kapsa plna pamlsku. Pak to uz jde samo i bez elektrickych soku.

sekceApocalyptica -2 Palec nahoru/Palec dolu 14. 9. 2010 10:09:56
avatar

Dobrý den, nezlobte se na mě, ale mám pocit, že jste nepochopili funkci a především účel elektronického obojku. Pochopitelně, že prakticky všechno lze zvládnout i bez něj, na druhou stranu el. obojku se používá prakticky \"místo vodítka a obojku\" a věřte mi, že je rozhodně lepší jeden impulz než desetkrát škubnutí řetízkem. Nejde totiž o žádné pouštění eletřiny do psa, sama jsem si obojek na sobě vyzkoušela a pochopitelně, že impulz není příjemný (mluvím teď o impulzu od deseti víš), ale rozhodně to není jako rána proudem! Elektronický obojek by neměl být používán jako všemocná náprava všeho, tak to nefunguje. Je to dobrý pomocník při výcviku, pokud ví psovod jak a kdy ho použít. V tomto konkrétním případě bych ho ale příliš nedoporučovala. Přijde mi, že ho hodláte používat prakticky jako upozornění, že pes udělal neco špatně a eventuálně i trest. To není zrovna to pravé ořechové. El. obojku by se nikdy nemělo používat vyloženě na trestání psa. Korekce to ano. Pokud se rozhodnete pro el. obojek doporučuji kontaktovat zkušeného pejskaře, který vám s jeho používáním poradí a alespoň zpočátku i prakticky pomůže. Názory na el. obojek se pochopitelně liší, ale ten základ by měl být stejný všude a u každého. Ve vašem případě bych však spíš řešila motivaci psa. Vím, že někdy je to o nervy přimět psa, aby dělal co chceme, ale to je v zásadě právě ten problém. V podstatě bychom totiž měli psa přimět, aby si sám myslel, že chce dělat to co od něj my žádáme a ne že nám vlastně dělá milosti tím, že tedy nějak vykoná naše povely. Přeji hodně štestí při výcviku.

sekcemmmrrr -4 Palec nahoru/Palec dolu 10. 6. 2011 01:38:50
avatar

mám elektriku taky. nedám na ni dopustit. není to na to neco psa naučit ale jenom odstranit nežádoucí chování! mám CC a výcvik jsem nezanedbala ale jednoho dne zjistila že je rychlejší než já a že nemusí poslechnout když nechce... jsou vyčůraný! nakonec jsem si půjčila od známé elktriku na zkoušku (i když jsem byla ze začátku taky proti) a fungovalo to dokonale! když se používá s mírou! Po zkušenostech jsem si koupila svoji a nasadím jí tak jednou za dva tři měsíce jenom aby věděla že ji pořád doženu a to stačí. Kdy6 ho měla poprvé na krku tak stačily dvě tři ranky a potom jsem využívala už jenom zvukový signál. teď úplně stačí nasadit obojek, vyrazit do lesa, potkat srnky a jednou zapískat na obojku a mám zase na čtvrt roku nejposlušnějšího psa... vím, že je to ode mě možná pohodlnost ale mám velkého psa a jistou že mě poslechne kdykoliv a kdekoliv! určitě je dobré používat elektrické objky s někým kdo má zkušenosti, ale jsou to nenahraditelní pomocníci!

sekceSabina -5 Palec nahoru/Palec dolu 17. 1. 2013 19:43:23
avatar

Dobrý den, máme 6 měsíční sťěnátko z útulku a s obojkem jsem moc spokojená. Ze začátku jsem o tom nechtěla ani pomyslet, ale po stížností sousedů že náš pes vyje 4 hodiny v kuse od 6 ráno. Zkoušeli jsme to i po dobrym s nim, ale nešlo to a dát jsme ho pryč nechtěli! Tak jsme si pořídil el. obojek a jsme spokojený a nikdo si už nestěžuje :) Ale jako výcvikový obojek nevim má to své pro i proti :)

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz