sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

soužití dvou psů

Založeno 3. 9. 2010 20:54:01 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 5745x
sekceDana +5 Palec nahoru/Palec dolu 3. 9. 2010 20:56:03
avatar

Mám prosbu ,máme 14 měsíčního oříška a 8 měsíčního českého fouska ,do teď se snašeli dobře až dnes soubou a menší agresivní vůči mladšímu ale většímu fouskovi ,co dělat nechat at si to vyřeší nebo nějak zasáhnout?díky

sekcebostonek +2 Palec nahoru/Palec dolu 3. 9. 2010 23:02:05
avatar

Teraz mám na mysli ludských puberťákov,i keď vaše psy sú tiež v puberte.Mladší do nej prichádza a starší v nej je,preto tie šarvátky.Apropo,poznám dvoch psov-samcov (stredný kríženec a ridž)a vychádzajú spolu úplne v pohode.(nie sú kastrovaný)Musím dodať že majú pohodových páničkov čo moc neriešia zbytočnosti.

sekcebostonek +2 Palec nahoru/Palec dolu 30. 9. 2010 23:48:02
avatar

Doma mám fenu a psa,ale keď mi vonku pes zamachruje na iného psa,pekne si ho vezmem,otočím k sebe,zblízka sa mu pozrem do očí a potichu nie velmi príjemným hlasom sa ho opýtam či má problém a že sa može rvať ale so mnou.Možte mi veriť že netrvá ani minútu a je krotký ako baránok.Psi musia vedieť že šéfom ste tam vy a či ste dobrým šéfom zistíte,že psy pokial budú na seba \"otvárať papuľu\"s tým prestanú okamžite ako náhle na nich len zle pozriete.Mne stačí napr.len krátko šteknúť \"hej\",aby toho psy nechali.Oni sa mi totižto vedia rozvášniť pri hre aj fena so psom a pre človeka čo ich nepozná to vypadá,že sa za sekundu zožerú.(-:

sekcebostonek +1 Palec nahoru/Palec dolu 3. 9. 2010 22:36:57
avatar

Určite ich nenechajte aby si to riešili sami! Alebo máte tolko penez aby ste stále behali na veterinu?Anarchia každý vládne každému a nikto nikomu nefunguje.Psom stanovte pevné hranice,nenechajte ich do seba otočiť.Vy ste tam šéf ktorý rozhoduje čo ktorý pes urobí.Smečku vedie vedúci vlk,nie všetci vlci dohromady.Tí musia poslúchať šéfa.Alebo vám by sa páčilo keby ste mali doma dvoch puberťákov ktorý by sa vám tam tĺkli?

sekcekatka -0 Palec nahoru/Palec dolu 10. 12. 2010 12:38:04
avatar

Dobrý den, před týdnem jsme si pořídili k 7 leté retrívřici ještě 6 týdenní fenku Trpasličího pinče. Jejich seznámení proběhlo celkem v pohodě, avšak včera, když si malá hrála s míčkem, retrívřice na ni bezdůvodně vyjela. Malá začala strašně pištět a od té doby je k ní bázlivá. Chci se zeptat, jak nejlépe je spolu skamarádit a co udělat, když retrívřice na ni vyjede? My jsme jí pokárali a poslali do pelechu, ale nevím, co je pro jejich a náš vztah nejlepší :-| Děkuji za odpověď.

sekcesonahumlova -1 Palec nahoru/Palec dolu 10. 7. 2014 01:19:27
avatar

Rozhoduji se mezi čivavou a krysaříkem. Může mi někdo poradit? :-O

sekceApocalyptica -2 Palec nahoru/Palec dolu 29. 9. 2010 21:20:44
avatar

Vaši psi jsou momentálně v \"kritickém\" období. Rozhodně je nenechte řešit problémy samotné, jak Vám radí bostonek. Pochopitelně je zbytečné zasahovat pokaždé, když se na sebe nepěkně podívají, ale na druhou stranu by jste měla být schopna je uklidnit pouhým okřiknutím, pokud se chystájí ke rvačce. Mladší pes v pubertě se snaží dosáhnout vyššího postavení a starší si nechce nechat to své vzít. Konečné vzájemné postavení obou psů však v zásadě záleží jen na nich. Vy musíte jejich vzájemné postavení respektovat a ne snažit se ho změnit. Ale jak to nakonec dopadne není teď ještě jasné. Nebudete-li doma, doporučuji psy od sebe oddělit, aby nedošlo ke zbytečné rvačce. Pokud budou spolu měli by být vždy pod Vaším dozorem. Zasahujte citlivě, pokud možno ne fyzicky (okřiknout, ne se na psy vrhat). Vzájemné soužití psů samců není nemožné, máme doma Kanárskou dogu psa 3letého, ročního ovčáka, 15 letého dědka ovčáka a 6letého velšteriéra a všichni spolu vychází naprosto v pohodě, o fenách nemluvě. Takže zkuste vydržet. Jak budou psi dospívat, vzájemné vztahy se upraví. Vyloučeno ovšem pochopitelně není ani to, že zrovna tito dva jedinci se nesnesou. Pak by Vám nezbylo nic jiného, než je držet oddělené.

sekceRenata -5 Palec nahoru/Palec dolu 10. 1. 2011 14:49:28
avatar

Dobrý den, já si myslím že jste to udělali dobře. Vy jste vůdce smečky a vy musíte v případě střetu ostatních členů zasáhnout. My jsme to měli podobně k 7 - letému psovi jsme si pořídili štěně (fenku)a trvalo to měsíc než se smířil stím že tu není jenom on, ale i to drzé štěně. Dnes neudělá jeden bez druhého ani ránu. Ale bylo to moc těžké.

sekcedaniela -3 Palec nahoru/Palec dolu dnes 20:40:24
avatar

mám 11letou a 6 měsíční retrývřici. Denně musím zasahovat a krotit drzosti štěněte,neboť jakmile má možnost okusuje tu starší a ta si to nechá dost dlouho líbit než se jde skovat nebo než sama zasáhne a kousne štěně třeba do nohy.\\zase je pravdou, že když si štěně hraje s jiným psem, hned je ostražitá a sleduje, jestli jí někdo neubližuje.Souhlasím s stím, že Já musím být šéf a já povoluji, co se bude dít.Štěně musí na to narazit, jinak bude vládnout samo.

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz