sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

kousnutí od vlastního psa

Založeno 8. 9. 2010 16:42:58 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 1023x
sekcebunicina +5 Palec nahoru/Palec dolu 8. 9. 2010 16:48:28
avatar

Mám problém, dneska mě kousnul můj pes, je mu 13,5 a je to německý pinč. Je zdravý, normálně jí a chodí ven, ale nechce si nechat nasazovat vodítko. Celý život chodil bez něj,poslouchal a když bylo potřeba, nechal si ho dát. Žil střídavě sám i ve společenství psů. Je agresivní na menší a mladší psi, když k němu sami přijdou - on se už společnosti psů spíše vyhíbá. Poraďte, dá se s tím ještě něco dělat???

sekceApocalyptica +3 Palec nahoru/Palec dolu 14. 9. 2010 10:50:15
avatar

Nápad s trvalým nasazením obojku a vodítka není špatný, otázka je, jak dlouho to bude možné takto praktikovat a nebude pro psa vodítko (byť krátké) nebezpečné, když bude doma sám (nezamotá se někde kolem stolu atd....) V tomto věku je jistá \"náladovost\" zvláště u malých plemen jaksi běžným jevem. Otázkou zůstává jak se vůči vám choval pes během života, zda je to skutečně problém zvyšujícího se věku, nebo se takto pes projevoval celý život a nyní se situace jen vyhrotila. Před venčením bych si psa zavolala a procvičila s ním pár jednoduchých cviků, které dobře zná a je ochoten je vykonat. Pochopitelně na nějaký oblíbený pamlsek, který by měl pes vidět již když k vám běží. Pokud pes povely (stačí sedni, lehni) vykoná měla by následovat velká pochvala, pak nasazení obojku a pak pamlsek. Pes se časem naučí vyčkávat na nasazení obojku v klidu. Doporučuji obojek, který se dobře a rychle zapíná, vodítko by již na něm mělo být. S ostatními psy to již zřejmě lepší nebude. Váš pes už není nejmladší, není si tak jistý sám sebou. Dobře ví, že je malý a nyní začíná i slábnout. V podstatě doporučuji jen psa hlídat, aby zbytečně po ostatních nevyjížděl a tím si nepřivodil event. poranění. Starší psi bývají trochu nevrlí a malá plemena obzvlášť. Každopádně sledujte i zdravotní stav vašeho psa. Často bývají podobné problémy projevem různých zdravotních komplikací.

sekceohař +3 Palec nahoru/Palec dolu 7. 1. 2012 19:58:33
avatar

dnes moji sestru kousnul náš ohař co mám dělat? :`-( :-?

sekcePavla -1 Palec nahoru/Palec dolu 5. 6. 2012 19:24:55
avatar

jde o to co mu dělala ta sestra :-O

sekcebostonek -0 Palec nahoru/Palec dolu 9. 9. 2010 09:52:15
avatar

Na spektre bol už dávnejšie \"Buď já nebo pes\" práve tento prípad-rozmaznaný čivavák si nechcel nechať nasadiť vodítko,paničku pokúsal a aby ho mohli zobrať von robili veci ktoré psa ešte viac stresovali.Victoria psovi nasadila vodítko spojené s obojkom-používa sa na výstavy.Psovi to proste navliekla cez hlavu aniž by na psa šahala.Alebo by by som psovi nasadila aj na doma krátke vodítko,psovi to prekážať nebude a máte problém čiastočne vyriešený.Keď budete potrebovať ísť von,len vezmete vodítko do ruky a možte ísť von.So psami sa hrať nemusí,je to starý pán a nemusí už mať na ne náladu,ale mal by ostatné psy aspoň ignorovať.Kusol vás len tak alebo tomu niečo predchádzalo? Pes totižto vysiela signály,ktoré vy ste ignorovali takže pes prešiel rovno do útoku.Nezaškodilo by mu pripomenúť zásady slušného chovania k páničkovi,aby vedel že alfa v smečke sa nekúše.To znamená dať psovi povel,ktorý musí splniť,keď je na vás oprsklý.Nezaškodí ho poslať na miesto aj keby k vám prišiel sám sa pohladiť,aby videl že nie vždy je po jeho keď ON CHCE.Krásne to opisuje vo svojej knihe jak poznať psí duši Rudolf Desenský.

sekcebostonek. -5 Palec nahoru/Palec dolu včera 00:47:02
avatar

Ešte doplním.Hlídajte si pinča aby sa k nemu druhý pes s nevhodným chovaním nedostal príliš blízko.Aj to v psovi posiluje agresivitu-či už obrannú alebo strachovú.Keď bude vidieť že sa na vás može spolahnúť,prestane to riešiť sám.

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz