sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

vykonání potřeby

Založeno 16. 4. 2015 09:06:19 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 811x
sekcebibina +5 Palec nahoru/Palec dolu 22. 9. 2017 16:29:52
avatar

Přišli jsme o 15 letou jezevčici. Tak už nevím, jak to bylo na začátku.Chceme nové štěně. Štěně chceme naučit chodit na podložku. Když budu štěně vysazovat na podložku v bytě u dveří, štěně se to pak naučí samo, to je jasné. Jak pak ale pochopí změnu, že má chtít jít ven za ty dveře, na dvorek. Bydlíme v 5 patře, štěně budeme mít v listopadu,tudíž v zimě, a to by vahovovalo, bude podložka. Až štěně bude větší, už budeme na chatě v přírodě u lesa. Jak štěně pochopí, že teď už nebude nikdy podložka, ale bude se chodit ven. A až se vrátíme do bytu, tak totéž, podložka už ne, ale ven. Otázka zní: jak a kdy vyměnit podložku za chození ven.

sekceMarta 0 Palec nahoru/Palec dolu 8. 2. 2017 10:18:43
avatar

Dobrý den, máme v rodině starší paní, která má pejska (9 let), křížence. Je uvyklý dělat potřebu trvale při procházce na jedno místo, bohužel poměrně daleko od domu. S věkem již majitelka nemá vždy "sílu" na poměrně dlouhou procházku. U domu je lesík, kde se může pejsek také vyvenčit, ale nechce. Je možné toto nějak řešit, aniž by byl pejsek stresován ? Může si zvyknout dělat potřebu na dvou místech ? Děkuji za odpověď.

sekceKatka -0 Palec nahoru/Palec dolu 16. 4. 2015 09:08:26
avatar

další vlastně taková její neřest je , že jakmile vídí někoho známého ( rodiče, kamarádky apod ) začne se tak strašně radovat až se počurá... doufám , že ji to přejde , ale mám obavy .... také prosím o radu

sekcebostonek -0 Palec nahoru/Palec dolu 18. 4. 2015 01:22:50
avatar

Je to ešte šteňa,síce staršie,ale je,keď venčíte naposledy o 21h.tak ráno po cca 9-10 hodinách (neviem kedy vstávate) už asi teda potrebuje ísť von hneď a nie po 15minutách,čas kedy vydrží sa bude predlžovať časom ako bude staršia.Ja venčím naposledy psy v noci okolo 23h-polnocou a ráno ideme medzi 8-9hodinou,vstanem,psy zaregistrujú že vstávam a pomali vylezú z pelechov a čakajú (sú už všetky dospelé,od 3 do 11 roka),ja si maximálne odskočím a hneď sa obliekam a ideme von,takže do 5minút čo vstanem,človek keď sa ráno zobudí,tiež ide ako prvé na wc,tak ich docela chápem že potrebujú tiež.Schválnosti by som v tom naozaj nehladala.Tá druhá vec,keď sa pes teší z človeka,-v tešení ho nepodporujem ani nevítam,najlepšie je si psa nevšímať,maximálne ho pošlem na miesto,chápem že je to pre niekoho \"kruté\" ale toto je práve spúšťač keď sa pes od radosti počúra lebo v tej chvíli neovláda svěrače a pustí to.Takže psa treba v tešení sa zaraziť než sa to rozbehne a začne čúrať,práve tým chladnejším chovaním sa k nemu,keď si psa nevšímam alebo ho pošlem na miesto,nemá dovod sa tešiť a teda sa nepočúra.Privítať sa so psom sa dá aj neskorej,ale aj to nie prehnane,keď je pes citlivejší také \"ahoooj zlatíííčko ako sa máááš no ty si hodnááá\" a ešte povedané vysokým hlasom (hlavne u žien),zaručí že ten pes sa vyčúra hneď ako sa na neho niekto pozre.Takže u vás by bola ignorácia fenky namieste.

sekceKatka -3 Palec nahoru/Palec dolu 16. 4. 2015 09:06:34
avatar

Dobrý den, máme doma 7mi měsíčni fenku křížence havanského psíka. Je to neproblémová holka až teda na jednu věc, ráno když se probudím do práce vítá mě , pomazlím ji a jdu se umýt do koupelny kde jsem cca 15 minut jakmile vylezu už je v kuchyni nadělení v podobě hovínka a loužičky. Jíst dáváme mezi třetí a čtvrtou hodinou odpoledne, následuje procházka a poslední venčení okolo 21 hodiny.Nemyslím si, že je to tím, že by nevydržela spíš, dle mého názoru, se mi tím snaží něco říct ( nekoupej se :))) prosím o radu jak jí to odnaučit. Předem děkuji.

sekceMíša -3 Palec nahoru/Palec dolu 8. 7. 2015 12:28:06
avatar

Měla jsem stejný problém , mám fenečku 6 měsíců a ráno jak vstanu (5:30hod) , pejsek hned vstane se mnou a než jsem si došla do koupelny i kdyby jen na 10 minut , už bylo načůráno ... Tak jsem to vyřešila tak , že jak vstanu , rovnou skáču do tepláků , nebo jdu klidně i v pyžamu , vyběhnu s pejskem jen před barák na trávu , ona se vyčůrá , za 2 minuty jsme zpět v bytě , já si v klidu zajdu do koupelny , obléknu se a pak teprv vyrazíme na delší procházku , při které se pes projde a vykaká .

sekceivoš -5 Palec nahoru/Palec dolu 29. 7. 2015 17:52:31
avatar

Mám 6 leteho parson terriera a začal mě doma močit na různá místa, když je sám doma,ikdyž je po vyvenčení. Když sem doma vydrží klidně i 6hodin bez problémů. Nikdy dříve to nedělal..Vypadá to že se mstí, karání a omezovaní svobody nefunguje, ani nahubek který za to dostává, který nemá rád, nepomáha..

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz