sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

pes-ničitel domácnosti

Založeno 7. 12. 2010 09:59:01 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 2033x
sekceRenata +5 Palec nahoru/Palec dolu 7. 1. 2011 22:39:04
avatar

Vaše fenka se zdá být apsolutně bez výcviku. Pokuste se příteli vysvětlit že soužití všech členů smečky nebo rodiny nesou sebou určitá pravidla a to pro každého člena. Až budete mít děti tak přesto že je budete milovat, tak si je nenecháte lézt až po hlavě. Druhá věc je že pokud začnete denně s intenzivní výchovou, bude spokojená i vaše fenka, protože i toto je způsob pozornosti který fenka uvítá. Je jisté že oddělené spaní a podobně jí nebudou po vůli, ale nesmíte povolit. Ten zvás který začne s výcvikem by jí měl dát jasně najevo kto je v této smečce vůdce smečky. Pokud nemáte s výcvikem žádné zkušenosti, nastudujte spoustu literatury (nevycházejte jen z jedné knihy)a hlavně se obrňte trpělivostí. Zásadně nepoužívám fyzické tresty. Vychovala jsem několik psů různých plemen a obešla jsem se bez toho. Držim palec.

sekceVLASTA +2 Palec nahoru/Palec dolu včera 15:33:31
avatar

MÁM2 FENKY MALTÉZÝKŮ.JSOU HODNÉ,KDYŽ JSEM S NIMI,ALE JAKMILE ODEJDU Z BYTU,TŘEBA JEN NA CHVÍLI,VŽDY NĚCO PROVEDOU-SHODÍ,ROZKOUŠOU A POD.MUSÍM JE ZAVÍRAT DO CHODBY,ALE I TAM VŽDY NĚCO PROVEDEOU,POKUD JÁ ZAPOMENU VŠE DÁT TAM,KAM NEVYSKOČÍ.

sekceCindy +1 Palec nahoru/Palec dolu 7. 12. 2010 10:22:55
avatar

Ahoj všem, dnes ráno jsem pochopila že už potřebuji pomoci s naším psem. S přítelem jsem dva roky, bydlíme spolu v baráčku a mame fenku labradora. Ta tu ovšem bydlí už tři roky zhruba od svých tří měsíců. Přítel fenku miluje no asi jako mě, podle jeho pravidel může pes spát doma. Nemám sílu se s ním hádat tak pokaždé ustopím, ovšem druhý den vždy při ůklidu nadávám jak špaček:) Pejsek je rozmazlený až běda, mám ji také ráda ale co je moc to je moc. Když po ní chci ať zůstane na místě odejde si v klidu jen co zajdu do jiné místnosti. Do dveří vchází dřív než já, čímž se mi plete pod nohama. Pořád se domáhá pozornosti. Loudí u jakéhokoli jídla. Snaží se nám vlézt do posteleni do vany. Má pelíšek a ten jí přesouvám z obíváku do ložnice, prostě rozmazleně nemůže spát v chodbě a musí spát vedle postele kde spí přítel, já spím u zdi. Otírá se mi o gauč a hrozně špatně se luxuje. Když jí nadávám (nikdy nemlátím jan zvyšuji hlas) vrtí ocasem a má ze mě spíš srandu, něco ve smyslu ať si kecám co chci jí je to u ... víte čeho. A dnes ráno to u mě vyvrcholilo, ráno jsme byli vzhůru dřív než zvonil budík, o chvilku, pes už byl v pozoru a koukala kdy se budume věnovat jenom jí, přítel se k ní otočil zády a položil mi jen ruku kolem pasu. To už byl oheň na střeše, začala kňučet a skákat na postel. No nikdy jse to viděla. Jako příšerný histerický záchvat žárlivosti. Přítel se musel otočit jinak by se asi zbláznila. Pomůžete mi prosím, nevím co mám dělat, spíš si příjdu že mám doma další ženskou se kterou soupeřím o muže. Budu moc vděčná za cokoli. Můžete mi psát i na email- emmsik@seznam.cz Předem díky

sekcePavlina -5 Palec nahoru/Palec dolu 8. 3. 2012 17:27:02
avatar

Dobrý den, u vašeho psa asi očividně nemáte žádnou autoritu. Pokud má spát v chodbě, ale kňučí tam, proto jej berete k sobě, asi by ste s ní měli postupovat jako s malým štěnětem a počkat až se uklidní (což může trvat dlouho, ale ignorace je dobrým řešením). Loudění se dá také řešit ignorací (rozhodně občas chování nepodporovat podáním kousku jídla). Pokud také chodí před vámi, je to jednoznačná známka dominance - nedovolujte jí to. Pro podpoření dominantnosti je dobré např. občas psa převrátit na záda a počkat až se uklidní (takto se v přírodě podřizují vlci dominantním a vy musíte být u vás tím dominantním vlkem, ona podřízeným). Ale také se jí určitě málo věnujete. Labradoři se dříve využívali k lovu a k donášení kořisti (aportování), takže potřebují spoustu pohybu - samozřejmé by měli být každodení procházky a výborné by bylo také aportování a samozřejmě by bylo dobré ji cvičit. Také je pochopitelné že po psech není vše čisté, ale i u krátkoststých plemen je vhodné vyčesávání odumřelých chlupů. Nevím jestli jsem Vám moc poradila, ale určitě je důležitá důslednost, tréning a pohyb. Já sama mám teď fenku (původem měla stejné zaměření jako Váš retrívr) a opravdu na unavení se mi osvědřilo aportování, které baví skoro každého psa. Také je mi podřízená, takže když například jdu ze schodů, zastaví se nahoře a čeká až ji předejdu a jde za mnou (to už dělá sama bez povelů). A na místě čeká dokud jí nedám povel volno. Takovýchto (vlastně základních) povelů a chování můžete také určitě dosáhnout, jen musíte Vaší fence věnovat trochu času. Držím tlapky. :-)

sekceAlca +1 Palec nahoru/Palec dolu 7. 7. 2011 15:09:37
avatar

Odstraňuji nežádoucí chování psů. Ráda Vám pomohu tel: 774 225 362

sekceMarta +1 Palec nahoru/Palec dolu 11. 8. 2011 09:39:38
avatar

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výchovou bígla. Mohu se na vás obrátit? Děkuji

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz