sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

vychova staršího psa

Založeno 16. 12. 2010 20:06:24 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 2244x
sekceAlca +5 Palec nahoru/Palec dolu 12. 6. 2011 12:33:18
avatar

Pokud má někdo zájem o pomoc s výchovou či převýchovu, (odstraňování strachu, tahání na vodítku, agresí, atd.). Kontaktujte mne na recpsu@seznam.cz nebo 774 225 362

sekceSoňa +3 Palec nahoru/Palec dolu 3. 1. 2011 17:40:57
avatar

Ahoj,potřeboval bych poradit...dělam canisterapii a mám staršího pejska,takže sem se poohlédla po jiném.sehnala sem si labradora fenku 3 roky,majitelé na ni bohužel z rodiných důvodů nemají čas.je velice šikovná a učenlivá,ale velmi hyperaktivní :-D ale to dávám vinu tomu,že s ní nikdo dlouho nebyl venku... takže k věci..potřebji poradit,jak ji mám naučit aby netahala na vodítku..??nějaká dobrá rada? :-O

sekcevrbka +3 Palec nahoru/Palec dolu 16. 12. 2010 20:30:46
avatar

chtela bych poradit. mam doma českého fouska ve věku 8 let. měl to být lovecký pes pro práci do lesa. jeho původní majitel se o něj z hlediska vycviku moc nestaral. pes umí sedni, lehi a když se hodně snaží tak na zavolání přiběhne. pes na méno slyší a má velice dobrou povahu. neůtočí na lidi ani na ostatní psy. jediné co mi na něm vadí je že se bojí vody. ráda bych věděla jestli se dá zbavit tohoto strachu z vody - jak bych to měla udělat. potom bych ráda tohoto psa naučila několik dalších povelů jako je aport, stav odložení, chůze u nohy, vstaň nebo pac. vím že to bude asi obtížné proto bych ráda věděla jesti to má vůbec cenu se do toho pouštět. prosím o radu jak na to protože nemám zkušenosti s výcvikem psa. děkuji za odpověď :)

sekceAlca +3 Palec nahoru/Palec dolu 17. 7. 2011 00:07:14
avatar

Rádá Vám pomohu a předvedu jak s pejskem pracovat. V případě zájmu mne kontaktujte tel: 774 225 362

sekceJana +2 Palec nahoru/Palec dolu 3. 1. 2011 22:36:53
avatar

Tak cvičte třeba někde v předsíni nebo někde kde není příliš rušivých podnětů. Vem si hračku nebo pamlsek a uč ji chodit u nohy. Až to bude umět perfektně doma, tak ji vem ven a tam ji pomalu zvykej na chůzi u nohy. Jděte třeba chvilku na krátkém vodítku u nohy a pak si ji připni na stopovačku (jestli 100% nepřivoláš)a dej jí na chvíli volno a pohraj si s ní. Neustále ji při cvičení chval, jak je šikovná, že jde u nohy, staň se pro ni zajímavější než je okolí.

sekcebostonek +2 Palec nahoru/Palec dolu 16. 12. 2010 20:47:29
avatar

Ja mám také motto:\"není nic co by pes neuměl.To jen človek ho to neumí naučit\".Na National Geografic channel beží každý všedný deň medzi 18-19hod.Znalec psích duší.Tam som videla diel kde Cesar Milan naučil staršieho psa chodiť do vody.Nejaké diely sa dajú stiahnuť aj na ulož to,ale tento som tam zrovna nevidela.Na výcvik ostatných vecí je kopa kníh o výcvikoch,alebo v psích kusoch sú v sekcii výchova každý mesiac rady ako psa naučiť ten ktorý cvik.

sekcevrbka -2 Palec nahoru/Palec dolu 17. 12. 2010 18:08:24
avatar

mocinky děkuji :)

sekcevrbka -3 Palec nahoru/Palec dolu 17. 12. 2010 18:14:37
avatar

náhodou si nevzpomeneš jak se ten díl kde učil psa chodit do vody jmenoval?

sekcebostonek +1 Palec nahoru/Palec dolu 18. 12. 2010 00:06:22
avatar

Bohužial nie. :`-(

sekce -5 Palec nahoru/Palec dolu 18. 12. 2010 11:01:08
avatar

nevadí....i tak děkuji za pomoc :)

sekceSoňa +1 Palec nahoru/Palec dolu 4. 1. 2011 15:14:59
avatar

Dík za radu....vyzkoušíme.ty máš hodně zkušeností s výcvikem psů?Já jen že bych se na tebe kdyžtak obrátila,když bych něco potřebovala poradit.....pokud by to bylo možný. :-)

sekceKatka +1 Palec nahoru/Palec dolu 17. 2. 2013 15:43:58
avatar

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Máme zlatého retrívra, pes 6 let, velkou zahradu. Bratr s ním chodí asi každé 2 dny ven do lesa, pořádně vyběhat. I přes to nám začal poslední půl rok večer a hlavně v noci štěkat (ted i přes den). Štěká i na nic, stojí u plotu a štěká. Sousedé už si stěžují a nedivím se jim, i mě to v noci budí. Nevíme si s ním rady, když ho zavřeme na noc do garáže, tak též štěká a vyje. Nevíte, v čem je problém? A pokud ho chci i potrestat, tak už na mě párkrát zavrčel, takže ho jen slovně kárám a ne fyzicky, jelikož se bojím, že by mě i kousl, ikdyž se to ještě nestalo. Moc Vám děkuji za odpověď. Opravdu si s ním už nevíme rady a jsme v koncích.

sekcebostonek 0 Palec nahoru/Palec dolu 14. 1. 2011 01:20:08
avatar

Vrbka-na Znalcovi psích duší sú nové diely a je tam jeden ako Cesar zbavil strachu z vody mladú fenku,video sa volá \"Nikam nejdu\",je to tuším druhý príbeh.Dokopy sú tam tri na jednom videu. http://www.uloz.to/hledej/?q=znalec+psi+duse

sekceJana 0 Palec nahoru/Palec dolu 15. 1. 2011 15:17:52
avatar

Já osobně si nemyslím, že by pes měl být při výcviku unavený. Psa musíme naučit soustředit se a to se nám u vyčerpaného psa nepodaří. Nechat očuchat si místo a vyvenčit, ale neunavovat ho, aby ho potom ještě cvičení vůbec bavilo a nepřetěžovalo. Myslím si, že záleží na tom, jakou má pes povahu a kolik má energie, kdybych s mým psem šla na dlouhou procházku a potom bych s ním ještě cvičila, pochybuji že by mě vnímal.

sekceJana -1 Palec nahoru/Palec dolu 5. 1. 2011 16:09:01
avatar

Nedá se říct, že mám hodně zkušeností. Vlastně jsem si svého prvního psa pořídila teprve před 2 lety, ale mám hodně známých s pejsky, chodila jsem na cvičák (momentálně chodím na agility, kde se o chování psů také mnohé dozvím) a mám dost přečteného. Poradit ti klidně můžu, ale řekla bych, že by pro tebe bylo lepší zajít si někam na cvičák, tam tyhle problémy mývají a celkem úspěšně je dokážou vyřešit :-)

sekcebostonek -4 Palec nahoru/Palec dolu 14. 1. 2011 01:33:42
avatar

Jana,bolo by lepšie zobrať psa vylietať hoci aj medzi psy napr.na psiu lúku,my tu máme perfektné miesto kúsok od domu kde sa so psíčkarmi schádzame,psy sa medzi sebou unavia najlepšie,vydá to za dve hodiny v lese (vlastná skúsenosť)Alebo zobrať psa na poriadnu vychádzku nech si vybije energiu a potom ho cvičiť,ale vonku,doma v predsieni konkrétne u nás by som urobila dva kroky a bola by som na konci chodby.Ja som svoje psy zo začiatku cvičila tak aby psy neboli v bezprostrednej blízkosti,hoci na druhom konci lúky a psa som motivovala pamlskami (može byť aj balónek,záleži na psovi)Pes musí ovládať povel k nohe aby vedel čo sa po ňom chce.Je viac sposobov,napr psa si dám k nohe (väčšinou k lavej)v lavej ruke držím vodítko v pravej pamlsok/hračku a psovi ho držím na úrovni očí a idem tak s ním pomali aby šiel pri nohe.Urobím pár krokov,pes neťahá-sústredí sa ba pamlsok/hračku,pochválim,dám pamlsok a pokračujem ďalej.Ovšem nie dlho,stačí tak zo 10 minút,potom dať psovi volno,urobiť kolečko po mieste kde cvičím,psa pustím na volno nech sa prebehne,napr.mu hádžem míček a skúsim znova 2x.Hlavná zásada je:čím viac pes ťahá,tým pomalšie sa dostane kam chce.Treba si dať na čas.A hlavne sa cvičí so psom ktorý má vybitú energiu,pes ktorý nie je vybehaný je ako stádo koní.Inak existuje ako pomocka proti ťahaniu halti ohlávka,napr.od barona.Na velkosť sa popýtajte u predajcu,sú 4 velkosti.(4 je už na vlkodavov)

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz