sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

pes v posteli

Založeno 19. 12. 2010 21:51:29 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 2197x
sekceMonča +5 Palec nahoru/Palec dolu 19. 12. 2010 22:10:00
avatar

Ahoj, potřebuji poradit s 8mi letou fenečkou jezevčíka, která byla zvyklá spát v posteli s páníčkem. Mě osobně spát se psem v posteli vadí, protože mě neustále budí. Také jsem měla velké psy, kteří spánek na svém lůžku v pohodě respektovali a nenapadlo je lézt za mnou do postele. Tento případ je ale jiný. Přítel mé přání respektuje, protože fenečka v noci zlobí. Navrhl, že bude bydlet ve své látkové boudičce (kde odpočívá přes den)v kuchyni i přes noc. K této změně se ještě přidá změna bydliště pro nás všechny, protože se za měsíc stěhujeme do svého. Poraďte - jak co nejšetrněji a nejefektivněji naučit fenečku spát samostatně ve svém? Děkuji předem za rady. :-?

sekcebostonek +2 Palec nahoru/Palec dolu 20. 12. 2010 00:31:42
avatar

Máte teraz i výhodu že sa budete sťahovať do nového kde fenka bude trocha neistá než sa zabýva.Hneď jej vymedzte miesto kde bude spať aj v noci a trvajte na tom.Hlavne ju nelutujte že chudinka smutne kouká a je sama.Vy s tým asi nebudete mať problém,pániček ho može mať.Takže trvať na povele místo a musí vidieť že to myslíte vážne.Takto lahšie vezme na vedomie kde je jej miesto.Ja mám psa ktorý so mnou spáva v posteli od prvého dňa a je tam hrozne rád,ale keď má nejaký problém že napr.zvracia,bez pardónu spí mimo spálňu a nemá s tým žiadny problém pretože to tak chcem a ďalej to neriešim.Vyhodím ho za dvere,dám povel miesto a privrem dvere aby sa nenakvartíroval späť kým spíme.

sekceMonča 0 Palec nahoru/Palec dolu 22. 12. 2010 01:24:53
avatar

Mockrát děkuji za radu. Já to dodržím snadněji než přítel, to máte pravdu. Obávám se ale, kdybych přistoupila na možnost, že by fenečka nespala v posteli, ale s námi v ložnici na svém místě, tak by k nám stejně v noci vlezla. Preferuji její místo v kuchyni-obýváku, ale jelikož jde o jezevčíka, může dojít k nejhoršímu a to k dlouhodobému štěkání, či kňučení, nebo prostřídávání obého. Ráda bych věděla, jak řešit tuto situaci. Chodit ji uklidňovat? Nebo naopak vynadat? Nevím zda je to rasou, že je taková, nebo je to přítelovou výchovou, která není 100%ně důsledná. Doufám, že to nebude číst. :-D Děkuji za Vaše rady. Podpořila jste mě v mém plánu, snad to dobře dopadne. Pak dám vědět. (V horizontu 1 měsíce) Hezké svátky!

sekceLucie +3 Palec nahoru/Palec dolu 12. 1. 2011 16:11:44
avatar

Buďte na fenku důslední, ale nebuďte tvrdí, to co píše Bostonek k tomu trochu inklinuje. Psi ocení, když vidí, že páníček pro ně má pochopení (ale stále vrámci důslednosti). Z nového bytu bude fenka rozhozená a když ji ještě vyhodíte do jiné místnosti a necháte ji tam samotnou... Být vámi, ustelu si na týden v té kuchyni či obýváku s fenkou. Za ten týden si zvykne, kde spí, zvykne si na svůj pelíšek a cizí prostředí přijme na své. Když se pak odstěhujete do ložnice, už to tak prožívat nebude. Pokud bude pak kňučet, tak to prostě ignorujte. Ani ji nechlácholte, ani neokřikujte - jakákoliv reakci pes vnímá jako pozornost a je za ni rád (i to okřiknutí).

sekcebostonek +1 Palec nahoru/Palec dolu 14. 1. 2011 01:08:41
avatar

Keď píšem že psa vyhodím,nemyslím tým že lítá vzduchem.Len mu dám jasne najavo intonáciou v hlase a výrazom tela že nejaké vydieranie z jeho strany vo forme kňučania na mňa nezaberú a pes velmi rýchlo pochopí,že niečo myslím vážne.Psy nič neoceňujú,sú to PSY.To skor ja ocením keď manžel za mňa umyje riady,ale psovi je docela šumák že mám pre neho pochopenie. :-D Žije prítomnosťou a keď ho nebudem lutovať že chudáčik malý bude museť spať sám,tak bude spať v pelíšku a bude mu to docela fuk,hlavne že je v teple a pohodlí.Moj menší pes má dovolené spať kde si vyberie miesto,keď to nie je u mňa v posteli tak si ide na gauč alebo do relaxačného vaku,tam sa mu páči najviac. :-D

sekcebostonek -2 Palec nahoru/Palec dolu 22. 12. 2010 17:06:07
avatar

Pokial mne pes chce kňučať za dverami spálne,dosť nepríjemným hlasom mu poviem \"vypadni si na místo!\"Keď vidí že to myslím vážne a v žiadnom prípade s ním o tom diskutovať nemienim,odpochoduje si na svoje miesto.Pokial by ostal ležať za dverami a bude potichu,nech si tam je,sám zistí že v pelíšku mu je lepšie než ležať na dlažbe.

sekceLenka -4 Palec nahoru/Palec dolu 12. 1. 2011 21:51:20
avatar

Ja mám polročnú malú bradáčku, ktorá tiež odmietala spat v pelíšku a pchala sa mi do postele /kedže mám postel bez nožičiek a spím prakticky na zemi nebolo to tažké :-D / ..vyriešila som to tak, že som jej zo začiatku dala pelíšek hned vedla seba a každý večer ho posunula o kúsok bližšie k miestu kde bude jej ozajstné\"miesto\"..zatial to funguje a ráno ju tam nachádzam :-)

sekcebostonek -5 Palec nahoru/Palec dolu 14. 1. 2011 01:10:53
avatar

Moje príspevky sú trocha poprehadzované,pokial je chyba z mojej strany tak sa ospravedlňujem.Inak má byť moj druhý príspevok pod Luciiným,na jej príspevok som reagovala.

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz