sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

problém s přivoláním

Založeno 16. 1. 2011 21:26:08 uživatelem: vrbka | Zobrazeno: 1534x
sekceKatka +5 Palec nahoru/Palec dolu 1. 12. 2011 14:09:28
avatar

Máme doma 8měs. křížence labradot\\NO, na přivolání přiběhne bez problémů, ale když chceme jít na procházku a připnout mu kšíry s vodítkem, nechce poslechnou, přijde mi že se bojí, přitom se mu nikdy na vodítku nic nestalo a když pak jdeme ven, má radost... Jak ho odnaučit odmítat připnutí :-?

sekceKatka 0 Palec nahoru/Palec dolu 2. 12. 2011 21:10:51
avatar

Děkuji, zkusím to.

sekceScylla -3 Palec nahoru/Palec dolu 1. 12. 2011 16:50:31
avatar

Proč mu dáváte kšíry? Třeba je mu nepříjemné oblékání do nich nebo mu nesedí a vadí mu v pohybu. Zkusila bych široký nestahovací obojek.

sekceNika -3 Palec nahoru/Palec dolu 30. 1. 2011 20:02:13
avatar

Dobrý den,máme doma pejska zlatého retrívra 2 a půl roku.Když s nim jdu na procházku do lesa pustim ho z vodítka,zavolam a přiběhne,ale když ho pustím někde na louce a chci ho přivolat tak nepřiběhne a uteče... nevíte čím to je a jestli je možné ho to naučit?? Děkuji... :-)

sekceKatka -3 Palec nahoru/Palec dolu 5. 1. 2012 15:48:36
avatar

Problém s vodítkem vyřešen, ale nastal další - když jde někdo ven vraty, pes se procpe i sebemenší dirkou mezi nohama. Venku pak sice reaguje na přivolání, ale přijde tak na 1 metr a chce si jakoby hrát? Přitom ho venčíme pravidelně a čas mu taky věnujeme. Nemůže to být tím, že třeba cítí feny od sousedů? Bude mu rok...

sekcebostonek -4 Palec nahoru/Palec dolu 9. 2. 2011 16:22:14
avatar

Nemáte dotiahnuté privolanie a pes si z vás robí dobrý dň lebo mu to už viac krát prešlo.V lese sa nemusí cítiť taký istý,ale na lúke kde to pozná vás má na \"háku\"pretože to tam pozná dobre.Stáva sa to na tej samej lúke,alebo aj inde,napr.kde je 1x?Nasadte mu stopovačku,to je cca 7-10metrov dlhé vodítko a trénujte privolanie.Psa pustíte,koniec stopovačky držíte v ruke,dáte povel \"ke mně\",počkáte na reflexný oblúk ktorý je u retrívra cca 3 sekundy,a keď nepríde dobrovolne,proste si ho na stopke pritiahnete k sebe.Nasleduje pochvala a zase volno.Kým to neovláda na 100%,zo stopky by som ho nepúšťala,pretože keď sa psovi podarí vás neposlúchnuť,je to 1:0 pre neho.Stopka sa potom postupne skracuje po cca 10-15 cm,až ostane úplne krátka.Keď ju odopnete hneď,pes to pozná a pláchne znova pokial privolanie nebudete mať na 100% Preto sa volí skracovanie stopky a nie rovno odopínanie.

sekcevrbka -4 Palec nahoru/Palec dolu 16. 1. 2011 21:28:14
avatar

mám doma staršího českého fouska. když jdeme na procházku a pustím ho navolno uteče mi hrozně daleko a nereáguje na žádné volání ani na pískání, příde si až se mu zachce. prosém poradtě co s tím mám dělat

sekcebostonek -4 Palec nahoru/Palec dolu 16. 1. 2011 22:58:32
avatar

Nechajte mu zapnutú na obojku stopovačku,cca 7-10 metrové vodítko a trénujte privolanie.Psa aj so stopovačkou pustíte,koniec držíte v ruke.Počkáte až sa pes vzdiali a potom vydáte povel \"ke mně!\",počkáte 2 sekundy a psa si pritiahnete na stopovačke k sebe plynulým ťahom bez trhania.Koniec možete kludne pustiť na zem aby sa vám nemotala v ruke.Psa pri príchode pochválite a dáte volno.Nezáleží na tom že ste si ho pritiahli,v tej chvíli je doležité že pes \"prišiel\" až k vám.Takto to možete trénovať priebežne popri venčení.Psovi ponúknite ako odmenu čo má rád,nech si vás spojí-prídem-bude odmena.Buď pamlsok alebo hračku,záleží na psovi.Pokial pes nemá privolanie,zo stopovačky nepúšťam,može zabehnúť pod auto,stratiť sa,porvať s druhým psom atď.Pri nácviku držte stopovačku v ruke aby ste reagovali primerane včas,2 sekundy trvá než psovi povel príde do mozgu,hovorí sa tomu reflexný oblúk.Vy poviete povel a cca tie dve sek.trvá než to pes pochopí.Stopovačka je pomocka na splnenie povelu.Možte ju nechať aj volne na zemi,pokial zrovna netrénujete,ale strážte si vždy stred stopovačky aby ste ju stihli chytiť pokial pes niečo uvidí a rozbehne sa za tým.Koniec stopovačky= psa nechytíte lebo \"uteká\" stejne rýchlo ako pes.Pokial by ste potrebovali názornú ukžku ako na to,tu je odkaz na knihu Rudolfa Desenského,ku knihe je aj DVD s témou přivolání. http://www.xyz-knihy.cz/jak-poznat-psi-dusi--dvd-psi-psycholog.html

sekcevrbka -5 Palec nahoru/Palec dolu 19. 1. 2011 21:05:04
avatar

děkuji za radu, moc jste mi pomohli :)

sekceKonečný -4 Palec nahoru/Palec dolu 28. 8. 2012 19:47:27
avatar

Dobrý den chci si koupit Rhodéského R. jemu 1,5 roku ale nevím byl jsem snim a s páníčkem venk ua reaguje jen na pískání je neposlušný neumí sedni lehni nic jen by furt běhal je strašně živý tady je odkaz na koupi. Co myslíte bude se dát s pejskem v tomhle stáří manipulovat, myslím tím jestli ho naučím ke mě , sedni a takové povely.

sekcepepaai -5 Palec nahoru/Palec dolu 30. 1. 2011 17:19:57
avatar

Dobrý den, adoptovali jsme vyhozeného Německého ovčaka asi dvou letého.Snažím se ho naučit co nejlepší přivolaní.... celkem se mě to daří z úspěchem.Pokud je pes na velké zahradě o velikosti zhruba 100 krát 100 m,tak na přivolaní ke mně reaguje bezvadně. Na povel vždy příjde a předsedne.Na volném prostoru (pole)na dlouhé stopovačce je to taky perfektni na osloveni a povel (ke mně)Z radosti a svižně přiběhne a předsedne.Problém začne tehdy, když psa ze stopovačky odepnu v tu ránu vyrazí v před a nereaguje ani na jméno ani na žadný jiný povel neotočí ani hlavu a jdesi tvrdě za svým a nedá se přivolat.Ten samej problém začne pokud jde někdo kolem plotu a pes na něj štěká, pokud není na stopovačce a je na volno.vůbec nereaguje. Děkuji za radu. Pepa :-? :-?

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz