sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

Závislost na míčku

Založeno 14. 3. 2011 12:47:46 uživatelem: flake | Zobrazeno: 497x
sekceflake +5 Palec nahoru/Palec dolu 14. 3. 2011 13:00:24
avatar

Dobrý den, máme šestiletého Bišonka, který často vyžaduje házení míčku (zhruba 4x denně po 15-ti až 30-ti minutách). I když se vrátíme z dvouhodinové procházky, chce ho aspoň 15 minut házet. A když si ho nevšímáme, kňučí, háže nám míček přímo k nohám a snaží se upoutat pozornost, jen aby jsme mu ho hodili. Slyšel jsem, že to pro něj ale není dobré kvůli srdíčku (místo toho, aby si odpočinul, tak je v takovém vzrušeném stavu a soustředí se jenom na míček). Prý by z toho mohl mít později i infarkt. Rád bych znal názor, popřípadě zkušenosti dalších lidí. Díky

sekceJana 0 Palec nahoru/Palec dolu 14. 3. 2011 15:44:18
avatar

Myslím si, že pokud to není obézní starý pes, tak mu infarkt po 15 minutách aportování nehrozí. Když ho to baví, řekla bych, že ho při tom nic nebolí.

sekcebostonek -5 Palec nahoru/Palec dolu 16. 3. 2011 00:49:08
avatar

Mám hyperaktívneho bostona pre ktorého 3-4 hodiny behania po lese znamená že si schrupne tak o 20 minút dlhšie než obvykle,a to obvykle býva max.hodina.Pokial si váš pes vyžaduje pozornosť kňučaním,to je niečo ako \"ja chcem!\",míček schovajte a psa pošlite na miesto.Moj pes vždy slušne čaká kým mu ním podanú loptičku nehodím,nekňučí ani nijak inak si nevynucuje pozornosť,len leží a čaká či mu ho hodím.Pokial si ho nevšímam,nájde si sám inú zábavu alebo si niekde lahne a spí.Keď je moc otravný,ja otrávene prehodím jeho smerom niečo v tom zmysle ako \"neotravuj a vypadni\".

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz