sekce Diskuzní forum o psech

Nepihlen

Trest! Jak? Kdy? Proč?

Založeno 29. 3. 2011 21:18:20 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 1688x
sekceLucka +5 Palec nahoru/Palec dolu 8. 6. 2011 15:22:56
avatar

Já bych se chtěla zeptat,jak mám vysvětlit mému pejskovi že nesmí trhat,nebo nějakým způsobem ničit různé věci které máme např. na zahradě.Jako např.bazén,který jsme v létě měli vytáhlí na zahradě a on má rád strašně vodu.A mi jsme mu dovolili nachvíli vlést za náma no a pak už tam chodil pořád.Samozřejmě jsme mu to zakázali ale když jsme se vrátili domů z práce tak bazén byl rostrhaný.A já jsem táké slyšela že psi by se neměli být a tak nevím jak mu mám vysvětlit že to nesmí.A tak je to i s jinými věcmi :-| Děkuji za odpověď.

sekcebostonek +4 Palec nahoru/Palec dolu 2. 4. 2011 02:12:14
avatar

Tu nejde o bolesť,ale o moment prekvapenia.Pes to nemá vobec čakať že mu niečo zhora priletí.Keď sa na psa chystám,robím to čo najnenápadnejšie,v reálnom čase a hlavne rýchlopes musí mať pocit že pániček je všade a všetko vidí,a až to zistí,prestane sa pokúšať o nezbednosti.Nie každý pes je na hračky,tak ako každý pes nemusí byť na pamlsky.Musíte nájsť sposob ktorý psa zabaví.Moje psy sa docela dobre vyhrajú aj so zmačkanou petkou,tú dokonca v lese vezmú skor do huby než klacek.Len treba dávať na to aby to pes neokúsal a malé častice nezhltol.

sekceLucie +1 Palec nahoru/Palec dolu 2. 6. 2011 15:07:48
avatar

Tak já bych řekla, že trest není většinou vůbec potřeba, když už, tak korekce chování. Tj. psa opravím, když dělá něco špatně. Podle mě je nejdůležitější obyčejná důslednost, a nebudete tresty potřebovat. Tj. vždy, když po psovi něco chci, tak si dopředu pořádně promyslím, zda to dokáže a zvládne splnit. Pak dám povel a pak, pokud neposlechne, ho VŽDY opravím tak, aby povel splnil. Např. když potřebuju psa zavřít do kotce (např. přijdou řemeslníci), dám povel místo a když pes nechce jít, hodím mu kolem krku vodítku a do kotce ho dovedu. On zjistí, že každý povel je potřeba splnit, že se na to nevykašlu, a příště poslechne. Teď mi psi do kotce běží úprkem, a nikdy jsem žádný trest nepoužila. Takže používej mozek a bude to ok.

sekcebostonek +1 Palec nahoru/Palec dolu 1. 4. 2011 09:54:06
avatar

Keď chcete psovi \"vysvetliť\" že robí niečo špatne,musíte to hlavne načasovať tak aby to bolo v reálnom čase.Musíte byť o stotinu sekundy rýchlejšia než pes takže keď už skláňa hlavu aby niečo zožral (nie očuchal,na to pozor),musíte už vy zareagovať.Je \"povolené\" po psovi hodiť predmet,napr.lahšiu retiazku (aby ste mu neublížila) ktorá ho vyruší ale nezraní.Pes si spojí nepríjemný pocit so žraním fujtablu a nabudúce ho radšej obíde.Moja čuba napr.keď niečo nájde,pozre po očku na mňa a potom na to miesto kde niečo leží.Rada by to zožrala ale keď vidí že ju vidím radšej sa o to nepokúša.Na motiváciu psa možete použiť hračku,pokial má problémi s váhou,skúšali ste už nejakú zvukovú? Alebo balonek na šnúrke,preťahovadlo-možete sa sopsom oň preťahovať,psa viac baví keď sa s ním pániček hraje miesto toho aby sa hral pes sám.Možete mu dovoliť aby si hračku \"ulovil\",psi majú radosť keď možu vyhrať.

sekceAlca 0 Palec nahoru/Palec dolu 12. 6. 2011 12:11:49
avatar

Pokud máte někdo zájem mohu pomoci. Kontaktujte mne na recpsu@seznam.cz nebo na tel.774 225 362

sekceJana -1 Palec nahoru/Palec dolu 29. 3. 2011 21:29:08
avatar

Ahoj, zrovna si tak pročítám různé články o trestech a o pochvalách vhodných pro psa. Sama někdy nevím, jestli mám trestat a jak mám trestat a dost mě to zajímá, jenomže jediné, co se dozvím je, že psa nemůžu bít, nemůžu ho povalit na záda, nemůžu ho vytahat za kůži na krku, vlastně ani řvát bych po psu neměla, tak mě dost zajímá, jak mám vlastně toho svého psa potrestat. Vím, že základem je trestům předcházet, ale když už mi pejsek někde na procházce začne baštit nějaký hnus, tak ho přece potrestat musím a okřiknutí opravdu nepomáhá, to se potom jenom snaží sníst to rychleji, samozdřejmě. Je plno jiných situací, kdy psa přistihnu při činu a tak vás žádám o radu, jak se mám zachovat, jakým způsobem mám psa vhodně potrestat (když už je to potřeba). Další mojí věčnou otázkou je, jak mám pejska správně namotivovat, protože mi je celkem líto, že to u nás doma bez pamlsku opravdu nejde, ale přestože jsou to pamlsky opravdu titěrné, tak mám zase problém s tím, že je pejsek trochu při těle. Dále mi na tom vadí, že vlastně vůbec není šťastný z toho, že já jsem šťastná, že se mu to dobře povedlo. Jestli znáte nějakou dobrou fintu, jak pejska naučit na hračky (aby to pro něj mohla být motivace), tak mi prosím poraďte. Ono, otázka pochvaly a trestu vypadá jednoduše, ale stále mi to vrtá hlavou. :-? Děkuji za všechny vaše rady.

sekce +3 Palec nahoru/Palec dolu 2. 4. 2011 15:50:35
sekcejana -1 Palec nahoru/Palec dolu 22. 4. 2012 20:08:16
avatar

Dobrý den, náš soused má německého ovčáka a jednou za čas (1 x za 14 dní) ho vždycky za něco zbije (ale tak, že do něj opravdu 5-10 minut něčím mlátí, pes samozřejmě přímo křičí na celé kolo). Tvrdí, že je to u těchto plemen potřeba. Že pes má sloužit člověku a ne naopak. S tím sice souhlasím, ale takhle? Soused na vojně psy cvičil, takže tomu prý rozumí... Je to správné? Jsou tato plemena psů natolik jiná (sama jsem tohle plemeno nikdy neměla), že je tohle nutné? On se psem samozřejmě nikam na cvičák nechodí, asi se cítí být naprostý odborník...

sekceMaja -5 Palec nahoru/Palec dolu 21. 5. 2012 21:23:05
avatar

Dobrý den, můj názor je ten, že tohle prostě správné není, ať už máte jakékoliv plemeno. Co může takový pes provézt, že je za to 10min bitý? To je podle mě nesmyslný trest a tito lidé, kteří tvrdí, že jsou odborníci, ví v 99% houby. Němečtí ovčáci jsou tvrdší psi (narozdíl od třeba retrívrů, ohařů) a něco vydrží, ale vojenský výcvik je asi trošku jiná sorta a tito psi taky tak podle toho vypadají - poslouchají, protože se bojí. Měli jsme doma NO a byl to skvělý vyrovnaný a poslušný pes a šlo to i bez násilí. A když se člověk zamyslí...není nad to když mu pes plní povely s chutí a pro radost, protože ho to baví a ne proto, že nad ním stojí nějaký cvok, který ho mlátí za každou pidichybu.Toť muj názor :)

sekceJarda \"Kečup\" -1 Palec nahoru/Palec dolu 30. 8. 2011 21:59:04
avatar

Mno je tu fakt moc zajímavejch věcí 1. máš pravdu s fuj tajblem musí se po něm nněco menšího a ne težkýho hodit aby se lekl a přestal ten fujtabl žrát. 2.bití psa/feny .....je to stejné jako s dítětem...3x se mu to řekne s určitým důrazem, že to nesmí a pokud to udělá vzápěté, tak ho PLÁCNOUT přez ZADEK....NE HRUBĚ spíše jen aby se v tu danou chvilku bál...Tím ho naučíte danému povelu (čím více jeden a ten samí povel budete používat, tím spíše si ho zapamatuje a bude na něj reagovat tak jak vy chcete - je to cirka asi 1000x opakování jednoho povelu = záleží na rase hafana)¨ 3. s hračkama se většinou musí začít do půl roka psa, protože se hůř pes v pozdějším věku učí povely a věci co po něm chcete => hodně mluvit, chválit ale také kárat aby pochopil i z věty dané slova(povely). nic se ale nesmí přehánět. vychovávám svého 3 psa a musim říci že to opravdu funguje jen to chce trpělivost a napsat si i povely a pečlivě je dodržovat... Ve třech letech psa by měl umět cca 10 základních povelů. Sedni, lehni, ke mě, nesmíš, přines, pusť, fuj, papání (jídlo, žrádlo), na místo, AU (pokud kouše) s pozdravem Kečup

sekceJana -4 Palec nahoru/Palec dolu 1. 4. 2011 13:39:24
avatar

Tak pískací hračku jsem zkoušela a dopadlo to ne úplně podle mých představ, nevím proč, ale má z toho strach. Přetahování jí nebaví a to i když jí nechám výhrát a když jí něco hodím, aby si to ulovila, tak na mně koukne ve stylu: A co s tím jako? Si pro to běž, když chceš. :-P Nevím, asi se budu muset víc,snažit, je jasné, že jsem udělala pár chyb a od malička jsem jí neučila na hračky, ale myslím, že na to časem příjdu. Jinak když něco žere a já po ní něco hodím, tak by jí to muselo hodně zabolet, aby to pustila.

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz