Dogfrisbee


Co je to dogfrisbee?

Dogfrisbee je zábavný sport i sportovní zábava.

Zjednodušeně řečeno se jedná o házení disku psovi. Ten by ho měl ještě před dopadem na zem chytit a přinést zpátky. Házet se dá jen tak na zahradě nebo při procházce na louce či v parku. Nepotřebujete nic jiného než disk. V dogfrisbee se ale pořádají i závody. Je to týmový sport, přičemž tým tvoří člověk a jeho pes. Hraje se již více než 30 let. Za tu dobu překročil hranice své rodné země USA a rozšířil se takřka do celého světa. Svoje příznivce našel i u nás.

Sledování pohybujícího se předmětu, jeho honění, „ulovení“ a případně aportování jsou jedny ze základních a přirozených psích instinktů. Právě při dogfrisbee je pes může opravdu dobře využít. Záleží na nás, jestli dokážeme psa správně nasměrovat a jeho vlohy rozvíjet v jeho i svůj prospěch.

Základem je hra. Psi a lidé v živočišné říši patří k těm, kteří jsou hraví po celý život.

Na tomto principu je založen nácvik celého dogfrisbee. Prostřednictvím hry se pes v dogfrisbee učí veškerým kouskům. Díky hře (nebo spíš díky tomu, že v takovém případě hra končí) se odnaučuje i nešvarům. Základním principem je dobrovolnost, kdy se pes na disk těší a dogfrisbee s námi hraje proto, že ho to baví.

 

Jaký disk je vhodný?

Na trhu je dnes k dostání mnoho nejrůznějších disků.

Pokud nemíříte na závody, je v podstatě jedno, jaký disk svému psovi hodíte. Důležité je pouze to, aby byl pro psa bezpečný. Nezapomeňte, že pes ho v ideálním případě chytá roztočený v letu a nesmí si při tom poranit tlamu ani zuby. Disk by se neměl v žádném případě lámat na ostré kousky. Neměl by mít ostré nebo hrbolaté hrany, otvory ani nic podobného, co by psa mohlo při chytání poranit.

Vhodný disk poznáte tak, že ho můžete přehnout v půli, aniž by se zlomil, a nepraskne, ani když na něj dupnete.

V knize Dogfrisbee od A do Z autorek Yvony Andrové, Veroniky Urbáškové najdete popis a vhodnost použití gumových a látkových disků, speciálních disků pro dogfrisbee, pro malé psy a soutěžních disků.

 

V knížce se mimo jiné dozvíte:

- který disk je vhodný pro vašeho psa

- jak hodit disk, aby správně letěl

- jak naučit psa přinášet disky

- co dělat, aby pes chytal disky ze vzduchu

- v jakých disciplínách se dá závodit

- jak psa naučit freestylové cviky a triky

 

Více informací a kde knížku sehnat najdete na: www.czechblack.com


Vanda Ročková
Aktualizováno: 3.5.2011 21:14:07
Napsáno: 30.4.2011 18:02:56

Forum.

Vložit príspěvěk

4.5.2011

Eva

Hezký článek, jen jsem doufala, že se v něm dozvím více o tom sportovním frisbee - nějaká pravidla a podobně, na kolik se to liší od Frisbee ultimate, které proti sobě hrajou dva týmy lidí. Náš pes totiž chytání talíře a jeho nošení totálně miluje a chtěli by jsme se s ním tomuto sportu věnovat. No, zřejmě budu muset zapátrat jinde.

25.7.2011

anna

Já frisbee dělám se svým belgickým ovčákem malinoise. Od ultimate se to líší tím, že používáš více hodů a musíš je taky házet do dálky což je důležitý v distančních závodech. Musíš naučit psa správnou skokovou techniku to je především důležitý ve freestyle, že jde o bezpečnost psa a také je dobré se naučit triky s diskama a psa naučit triky z tance se psem a také různé vaulty jako odraz od těla psovoda. Nemusí se to ovšem používat obzvláště když máš velkého psa. Jestliže budeš mít nějaké otázky můžeš mi napsat na borderka50@seznam.cz

4.1.2013

Štěpí

Moc hezký článek, mám štěně a doufala jsem že zde najdu třeba jak začít a tak. :)

9.7.2013

Jitka

ahoj mám dotaz hodí se dogfrisbee i pro knírače popř. jaký sport by byl vhodný?

1.9.2013

nikoka

může dogfrisbee dělat i německý trpasličí špic?☺

11.2.2017

Míša

Ahoj, více o dogfrisbee se můžete dozvědět na Odkaz je vhodné pro každého zdravého psa, na plemeni vůbec nezáleží :)

11.2.2017

Míša

Ahoj, více o dogfrisbee se můžete dozvědět na CzechBlack Frisbeeland : Odkaz je vhodné pro každého zdravého psa, na plemeni vůbec nezáleží :)

26.4.2017

Olda

Ahoj nevite nekdo kde bych tu knihu mohl sehnat ? Krome CzechBlack kde ji maji az do leta vyprodanou ? Dekuji

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz