Dovolená pro psa není pod psa


Počasí se konečně mění k lepšímu, a tak člověka pomalu napadají myšlenky na dovolenou. Pokud ji už plánujete, jistě jste narazili na otázku, kdo vám po tuto dobu pohlídá vašeho pejska. Jestliže nemáte nikoho z rodiny či známých, budete se muset poohlédnout jinde...

Možnosti hlídání psů se stále rozšiřují, a proto není problém najít pro vašeho chlupáče hlídání šité na míru. Společně s Ing. Anetou Baklovou vám představíme profesionální hlídání psů s individuálním přístupem.

V čem tkví hlavní rozdíly v hlídání psů?

Hotely pro psy se do obecného povědomí už dostaly. Mohou být koncipovány jako hotely s ubytováním v kotcích nebo v místnostech, kde mají psi volný pohyb. Zařízení s kotci se obecně hodí pro jedince, kteří nejsou moc nároční a jsou zvyklí na celodenní pobyt venku. Psi tam jsou standardně venčeni 3x-5x denně. Jenže pokud je váš mazlíček společenský, ocení spíš ubytování v místnostech. V poslední době se začaly objevovat i tzv. psí školky. Ty fungují stejně jako mateřské školy pro děti, čtyřnohého přítele tam ráno před prací dovezete a po práci si ho zase vyzvednete. Psi tam mají k dispozici několik místností s pelíšky a hračkami a společný volný výběh na oploceném pozemku. Některé školky nabízí ubytování i na další dobu, takže se vyrovnají psím hotelům. Pro jedince, kteří nevyhledávají společnost jiných psů nebo jsou na majiteli závislí, je však vhodnější individuální hlídání. To probíhá v náhradní rodině, do které se pes začlení po dobu vaší dovolené. U individuální péče je po domluvě postaráno i o nemocného psa či hárající fenu. Pokud víte, že váš mazlíček velmi špatně snáší pobyt v cizím prostředí, může být individuálně hlídán psí chůvou i u vás doma.

 

Jaké služby psům poskytujete vy?

Pejskům i ostatním zvířatům nabízíme profesionální služby. Vašeho mazlíčka můžeme ubytovat v našem domácím prostředí. Protože si zakládáme na individuálním přístupu, je počet zvířat omezen, takže se nevyplatí s rezervací otálet. Co se týče psů, jsme schopni ubytovat maximálně dva jedince, a to jen v případě, že se znají a jejich majitelé s tím souhlasí. Nejčastěji však ubytováváme jen jednoho psa, který si tak u nás užívá prvotřídní péči. Žádné kotce nebo klece u nás nenajdete, právě naopak, psi mají (mimo jiné) možnost výběhu na zahradě. Kromě hlídání nabízíme i základy výcviku, pravidelné a vydatné venčení, kosmetické služby jako např. koupání nebo čištění zoubků, návštěvu do psího salónu a doplňkový prodej pamlsků a hraček. Máme zkušenosti i se psími sporty a přípravou na výstavy.

 

A jak je to s ostatními zvířaty?

Kromě hlídání psů je u nás možné ubytovat i kočky, hlodavce, králíky, papoušky, plazy a exotická zvířata. I drobným zvířatům nabízíme kosmetické služby jako je stříhání srsti a drápků. V případě, že máte obavy z negativních reakcí vašeho mazlíčka na cizí prostředí, je možné za ním docházet k vám domů, a to tak často, jak si budete přát. Tato služba je hojně využívaná především u koček, které bývají na své domácí prostředí velmi fixované. Nabízíme i službu venčení psů či obstarání hospodářských zvířat.

 

O čem je vlastně profesionální hlídání zvířat?

Firmu Petland jsem založila roku 2011 po dokončení mých studií zaměřených na chovy zvířat a jejich management. Došlo mi, že tuto službu v Praze dosud nabízí lidé, kteří mají sice zkušenosti se zvířaty, ale nejsou vzděláni v oboru, což beru jako důležitý faktor ovlivňující kvalitu této služby. Myslím si, že jen v případě odborně proškoleného pracovníka se dá mluvit o profesionálním hlídání domácích mazlíčků. Podle názorů mnoha lidí se o zvíře může postarat téměř kdokoliv. Já se bohužel často setkávám i s tím, že mazlíček náhle onemocní nebo už přijde na hlídání nemocný, aniž by to jeho majitel zpozoroval. Prvním krokem k jeho uzdravení je však včasné rozpoznání prvních symptomů nemoci. Tím se také zvyšuje pravděpodobnost jeho brzkého vyléčení. Pokud zvíře onemocní v průběhu hlídání, je o něj postaráno s maximální péčí. Po zkontaktování majitele a vysvětlení problému dojdeme s marodem na veterinu. Ne každý veterinář je dobrý, proto kontaktujeme jen ty námi ověřené, většinou odborníky na daný druh zvířete. A na postupech léčby se spolu pokud možno domlouváme.

 

Jak hlídání probíhá?

Hlídání mazlíčka je nejprve nutné zarezervovat po telefonu, e-mailem nebo pomocí online formuláře na webových stránkách. Pokud máte zájem o hlídání zvířat u vás doma nebo o venčení psa, domluvíme se na společné schůzce, kde probereme vaše požadavky a podepíšeme smlouvu a předávací protokol na klíče od vašeho bytu či domu. V případě hlídání zvířete u nás schůzka většinou není nutná. Smlouvu podepíšeme, až přijdete se svým mazlíčkem. Pokud nemáte možnost zvíře přivézt, rádi zajistíme jeho odvoz. V průběhu každého hlídání je samozřejmostí pravidelné informování o vašem zvířecím kamarádovi prostřednictvím sms, zasíláme i několik fotek formou mms nebo e-mailem. Pokud pečujeme o zvíře u vás, kromě uklízení po mazlíčkovi není problém ani zalévání květin, vyvětrání, popř. vyvezení popelnice či posekání zahrady. Jestliže zvíře užívá nějaké léky, můžeme mu je po domluvě s vámi podávat v pravidelnou denní dobu Tuto službu můžete využít i v případě, že ho necháte v jeho známém prostředí.

 

S jakými nejzajímavějšími druhy zvířat jste při své práci přišla do styku?

Rozhodně bych mezi ně zařadila dvě hlídané vakoveverky, leguána dlouhého metr a půl a chovatelskou stanici ježků. Zajímavou zkušenosti jsem však měla i při hlídání statku se čtyřmi koňmi, stádem ovcí, devíti psy a s ohromným množstvím králíků, morčat a činčil. Jistě stojí za zmínku i chovatelská stanice se čtyřiceti morčaty nebo osmdesáti potkany.

 

Více na www.hlidanimazlicku.cz

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 27.4.2013 16:11:20
Napsáno: 27.4.2013 16:04:22

Forum.

Vložit príspěvěk

28.4.2013

zukuk

JE TO KRÁSNÉ!

1.5.2013

Lucka

Ahoj, co se týče dovolené bez psa tak to u mě nepřipadá v úvahu natož aby ho někdo hlídal. Když jsem si vybírala psa a zasvětila svůj život psychologii a výcviku psů tak jsem počítala s tím že nebudu moc jezdit na dovolenou kde nemůže být pes. A vubec mě to nevadí chodím s ním na procházky jezdím na dovolenou po České republice do chatek kde muže být i pes, chodíme po ciklostezkách. Prostě si nemůžu stěžovat, psy jsou můj život :-) (PS: krásný citát: " Disciplína není o tom, ukazovat psovi kdo je tady šéfem, je to o převzetí zodpovědnosti za živou bytost kterou jste si přinesli do svého života.")

8.11.2014

eva

neumím si představit dovolenou bez psa vždyt je to člen rodiny vybíráme si dovolenou kde si psa muzem vzit sebou

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz