Máte pejska z útulku? Podělte se o svůj příběh!


Kolem „útulkáčů“ koluje řada mýtů a polopravd. Hodně lidí si myslí, že v útulku jsou hlavně psi, kterých se jejich majitelé zbavili kvůli nežádoucímu chování nebo zdravotním problémům. Jenže daleko více psů je zde z  jednoho prostého důvodu – měli smůlu na nezodpovědného páníčka. Důvody „odložení“ jsou různé (stěhování, narození dítěte a obavy se soužití se psem, nedostatek času, alergie apod.), hodně psů pochází také od lidí, kteří zemřeli, nebo už nebyli schopni se o zvíře zdravotně a finančně postarat. Noví majitelé by proto měli vybírat psa nejen srdcem, ale i rozumem. A když si psa přivezou domů, měli by být trpěliví, laskaví a především důslední.

 

Jaké jsou vaše zkušenosti se psy z útulku? Našli jste v útulku čtyřnohého přítele, který vám dělá jen radost? Pomozte nám zbořit mýty a předsudky a podělte se o svůj příběh!

Na email info@muj-pes.cz posílejte své příběhy, rádi je na stránkách www.muj-pes.cz zveřejníme. Nezapomeňte připojit fotku pejska!


Vanda Ročková
Aktualizováno: 16.6.2012 15:16:20
Napsáno: 16.6.2012 15:15:39

Forum.

Vložit príspěvěk

20.6.2012

Matej

tosemi libi

22.6.2012

verča

MY MÁME TÉŽ Z ÚTULKU PEJSKA FR. BULDOČKU JENNY JE TO NÁŠ MILÁČEK

13.7.2012

Pavlas

Nikdy jsem psa nechtěla a bránila se jak to šlo. Když syn přinesl štěně z útulků ( původně vůbec nebylo určené mně, ale ta, která si ho původně vzala jí - je to ona - po měsící vrátila) nechtěla jsem ani slyšet. Dokonce jsem vysklila dveře v pokoji. No a teď se mnou "Sára" spí v posteli, tráví všechen volný čas i dovolené. Nedala bych ji ani za nic. Ale přiznávám, že je to opravdu ZÁVAZEK - za vítaní, když prijdu z práce to ale stojí.

13.7.2012

Čiko

Moje vnučka jela na dovolenou a poprosila abych jí pohlídala dva pejsky - jeden dvouletý Yokšír Muffy a 5 měsíčního pejska z útulku Čika nevím rasu ale je zrzavo žíhaný trošku s černou prý na deset dní ,vše rozkousali (3 polštářky v jídelně ,něco na zahrádce a asi 4 plyšové hračky ) když přijeli ,tak jsem řekla už si toho lotříka vemte ale mužíčkovi se moc líbil - odjeli ale zapomněli něco u nás tak se museli vrátit a vnučka žadonila,babi nech ho dědovi tak jsem povolila ale Čiko se zafixoval spíše na mne ale je to zlatíčko, do roka to kousání vydržíme pak to prý přestane

13.7.2012

Denča

Můj Dobby byl v útulku pouze 10 dní, bylo mu 3,5 měsíce když jsem si ho vzala, je to kříženec jack russel teriéra, je to můj miláček, rošťáček, jacka v sobě prostě nezapře :o) Kdybych mohla, vzala bych si z útulku ještě jenoho, nebo dv, tři... :oD Vzít si pejska z útulku pro mě byla skvělá volba :) a to jsem měla už skoro sjednanou fenku z chovky, ale Dobbíček mě uchvátil :o)

13.7.2012

Valerie

No máme doma dvě fenky, jednu kříženku od štěňátka a věřte nebo ne čistokrevnou dalmatinku z útulku :-) Vzala jsem si ji na 4 letech.Prý ji někdo uvázal na nádraží :-/ Jak je nahoře psáno každý ať si před pořízením pejska z útulku promyslí zda na to má a to jak psichycky tak peněžně. Pejsek je sice z útulku zadarmo, ale ne vždy je ve správné kondici, my jsme rok dávali dohromady váhu (měla 35kg) a z nesprávné stravy velké problémy se zažíváním..Každopádně jsme ji vymazlii a je to krásná 23kg již 8letá Dalmatinka :-)

13.7.2012

eva

meli jsme z utulku krizence kokrspanela fenku,jmenovala se kimi.meli jsme ji 5let byl to vdecny pes a hodny.ale nekdo nam ji otravil v jejich 9letech.dnes mam zase z utulku stene 2mesice krizenec shitzu a je to nas milacek.opet fenka beruska.z utulku jsou pejskove vdecni a hodni mam s nima jen dobre zkusenosti a nemenila bych uz.

17.7.2012

Sára

Psa jsem si vybrala v útulku podle toho že byl nejklidnější neskákal neštěkal.Dali jsme mu jméno Rocky.Byl to nepopsatelný kříženec.Tak vděčného psa jsem nikdy neměla miloval celou rodinu.Měli jsme ho 18let a když jsme si ho brali byli mu 2-3roky.

23.7.2012

Irena

Mám též fenku z útulku již 5 let. Je to špic.Byla zřejmě u tak zvaných množitelů před 2 roky jsem jí dala vykastrovat a když jí veterinář začal operovat nevěřil tomu co vidí. Dělohu měla přirostlou ke 3 střevům a močovému měchýři operace nebyla jednoduchá ale vše dopadlo dobře díky skvělému veterináři.tak jsme pochopili jaký asi měla život ted má krásné časy je z ní krásná fenka a již je v klidu což tak 2 roky nebyla čekala od každého člověka jen to nejhorší.Jsem moc ráda že jí mám jsme ted obě štastné .Jen mi dělá radost a snad ještě dlouho dělat bude. Hezký den Irena a Růženka.

4.11.2012

evamartin

My máme z útulku dva psy.Oba jsou velice hodní a milí.Nechápu jak si někdo může pořídit psa a pak ho vyhodit, ale ani to, že si plno lidí o psech z útulku myslí, že jsou zlý. Naopak, pokud by se každý podíval do útulku ve svém okolí, pokud chce psa nebo fenku, zjistil by, že jsou zde opravdu úžasná zvířata, která jsou vděčná za každé pohlazení. Určitě je to lepší, než dávat tisíce korun chovatelům, spíše si vzít opuštěného pejska nebo fenku, kteří Vám budou tím nejlepším společníkem.

14.11.2012

Radim

Také máme dva pejsky z útulku, psa a fenku. Oba jsou kříženci. Fenka byla týraná a velmi plachá. Po boku našeho pejska se fenka stala nebojácná a sebevědomá, vděčná za všechno. V době kdy jsme si ji brali měla 2-3 roky. Dnes je jí asi 6 let a nejde poznat, že její výchova byla zanedbaná. Nikdy nikomu neublížila. Někteří lidé si pořizují psy z chovných stanic, aby si vylepšili vlastní ego a mohli se pochlubit kolik jejich pes stál. Nás více těší to,že jsme jim pomohli najít domov.

10.3.2013

Terezka

Do útulku jsme se jeli jen podívat, jen zvážit nabídku, informovat se, atd....Když nám Fíčka vyndali a on mi položil hlavu na rameno a usnul, měli jsme jasno. Narodil se v útulku, měl 6 sourozenců a už 6 dní po nabídce, nezbyl v útulku ani jeden.

25.6.2013

Nikolka

Ahoj ja mam taky fenku z utulku byla zla, ale je ted hodna.

24.8.2013

lassie

Já mám feničku z útulku.Jmenuje se Lassie a je to můj miláček :)

28.8.2013

líba

Mám doma nalezenou fenečku "moskeváka" od jejích cca 3 měsíců, dnes jsou jí 4 roky a je to naše sluníčko, neskutečně chytrá.Ktomu mám ještě 2 fenečky jpkšírků. Také nalezenou kočičku -kocourka/dali jsme ho vykastrovat/. Mám je jak děti.Do útulku chodím a s pláčem vždy odcházím,vzala bych si všechny ty smutné oči domů.

4.9.2013

Andrejka

Moc se mi líbí černá barva.

5.1.2014

Martik

Ahoj, strašně ráda bych měla psa a nakonec, po dlouhém přemlouvání rodičů které trvá posledních 13 let mi psa povolili. Pak tu byla otázka plemen - táta nesnáší čivavy a podobné malé psíky, máma se zas bojí vlčáků a dalších psů větších 30 centimetrů. Nakonec jsme se dohodli na štěněti z útulku. Ráda bych se zeptala, jetli je nějaký rozdíl mezi výchovou štěněte, co se v útulku již narodilo nebo psa od chovatele. Díky

9.5.2014

Petra

Mame doma 4letou fenku Jessinku z utulku,to,ze jsme si ji vzali je to nejlepší co jsem ve svém zivote mohla udelat.Stale vidim ty jeji nadherne prosici oci.Je to kříženka teriéra,mensiho vzrustu.Psa s takovou uzasnou avdecnou povahou uz asi nikdy nenajdu.Je strasne vdecna za kazde pomazleni.Nekdy ji rikam"Ty nejsi pejsek,ty jsi pul člověka jen promluvit."Byla vyhozene na ulici.Nebojte se si vzit pejska z utulku.Jsou to ti nejvdecnejsi tvorove.Mam jiz druhou zkušenost.Prvni fence bylo 16let,kdyz jsme ji museli nechat utratit.Udelala bych to znovu.Alespon se divame kazdou nedeli na Z.Srstku na porad Chcete me.Proto chcete pejska- HURA DO UTULKU.

14.5.2014

Hanďa

My máme nádherného a zdravého pejska z útulku. Nejdřív jsem se bála, jak bude reagovat v daných situacích, protože jsme nevěděli, jaké má vzpomínky z minulosti (byl pravděpodobně týrán a vyhozen na ulici). Ale ukázalo se, že je to ten nejmilejší pes, co jsem kdy potkala. Máme ho dva roky a už teď bych bez něj nedokázala být. Když vidím ty chudáčky v útulku, co jsou rádi za každé pohlazení, nikdy bych si nevzala psa z 'množírny' už jen z útulku! :)

3.7.2014

Lůc

Jednou jsem byla na návštěvě v útulku moc se mi tam zalíbil pejsek byl to křížený Jack Russel s jezevčíkem. Dozvěděla jsem se, že je to štěně a proto jsem se rozhodla si ho "adoptovat" a dopřát mu všechnu potřebnou péči. Přítel ze začátku nebyl nadšený doma už jsme totiž měli většího pejska, ale rychle se skamarádili a teď jsou nerozlučná dvojka. Naše útulková princezna se jmenuje Ellie a je to miláček rodiny. Má nás moc ráda rychle se učí a jde vidět, že je vděčná, že již v útulku není :)

22.11.2015

Remigiusz

Převzal jsem sedmiletého pejska z útulku v Sezemicích u Pardubic. Je velmí klidný a hodný . Ne vadilo nám, že je už sedmilety. Přesvědčil jsem take pár znamych a taký převzali pejsky z útulku a sou velmí rádí z pejsků. Chyby promintě jsem z Polska

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz