Psí útulek v pražských Modřanech


Útulek Jaroslavy Kladivové v modřanské zahrádkářské oblasti u řeky Vltavy pomáhá zvířatům již patnáct let. Vystřídaly se tu stovky psů různých plemen, povahových rysů i s odlišným životním příběhem a osudem. Trnitou cestou prošel i samotný azyl. Nyní je však plně k dispozici nejen opuštěným zvířatům, ale i lidem, kteří potřebují dočasně svého psího kamaráda pohlídat.

 

Na rozdíl od jiných azylů je modřanský útulek netradiční tím, že psi nejsou zavření v kotcích. Mají volný výběh na zahradu a majitelka s nimi tráví celé dny. Jednou či dvakrát denně s nimi chodí na procházku k Vltavě, kde na ně čeká velká louka, a mohou se tak dostatečně proběhnout. Navíc zde nenaleznete jen zaběhnuté či opuštěné psy, ale i ty, kteří měli na své majitele zkrátka smůlu a po nějaké době jim začali být na obtíž. Málokterý útulek přijímá zvířata od původních majitelů. Paní Kladivová však neumí říci ne. Jelikož se ale o azyl stará zcela sama, ujímá se jen menších a neagresivních jedinců, jež se s ostatními dobře snášejí. Kapacita je 25 až 30 psů. K vybavení útulku patří dva kotce, čtyři větší boudy, sklady a také zahrada a dva domečky, ve kterých zvířata bydlí. Za poplatek nabízí provozovatelka také hlídání pejsků, a sice v případech, když jsou lidé nemocní či odjíždějí z domova. Opět se však musí jednat o zvířata menšího vzrůstu.

Pokud někdo přivede psa z ulice, musí předložit doklad totožnosti, může dobrovolně přispět libovolnou částkou a paní Kladivová s ním sepíše protokol. V případě, že se jedná o psa z domácnosti, původní majitelé jej již nechtějí nebo například přijdou o bydlení, musejí navíc předložit očkovací průkaz a přispět částkou 2 500 korun. Naopak, pokud má někdo o pejska z útulku zájem, je povinen poskytnout občanský průkaz a musí být plnoletý. Po sepsání propouštěcího protokolu pak zaplatí 500 korun. Paní Kladivová navíc čas od času objíždí nové domovy svých svěřenců a ujišťuje se, že jsou skutečně v dobrých rukou.

Psi budou vděčni za jakoukoli pomoc

Vzhledem k tomu, že se jedná o soukromý útulek fungující jen díky sponzorským darům a drobným příspěvkům, je majitelka vděčná za každou pomoc. Rozhodnete-li se opuštěným psům pomoci finančními prostředky, můžete využít bankovní účet s číslem 281 203 399 / 0800. Útulek uvítá i jakékoli materiály dary. V současné době potřebují pejsci čisté deky, ručníky, utěrky, desinfekční a prací prostředky. Vzhledem k velkému počtu štěňat, potřebuje majitelka také suché krmivo a konzervy právě pro ně. Psí obyvatelé nepohrdnou ani piškoty a jinými dobrotami. Aby mohli spát v teple, musí paní Kladivová nakupovat i uhlí. Bude tedy vděčná i těm, kteří jí přispějí na tuto surovinu. Naopak dostatek má suchého krmiva pro dospělé psy a nepotřebuje ani hračky.

V útulku žijí také psi, kteří mají takřka mizivou šanci k umístění do nových rodin. Jsou buď nemocní, staří či mají jiný psychický handicap. Majitelka se o ně stará většinou již několik let. Pokud máte zájem pravidelně přispívat na jejich důstojné dožití, můžete využít virtuální adopci. Nabídku psů naleznete na webových stránkách útulku, a to včetně variabilního symbolu, který uvedete k číslu bankovního účtu. Měsíční náklady na nemocné a staré psy se pohybují kolem 1 000 korun. Majitelka vám ale bude vděčná za jakoukoli částku, kterou pošlete. Pravidelně vás bude o pejskovi informovat a můžete jej také kdykoli navštívit.

Do psího útulku v pražských Modřanech, jehož patronem je náměstek pražského primátora Pavel Klega a jeho žena Martina, máte možnost zajít každý den od 9.00 do 16.00 hodin včetně víkendů a svátků. Případnou návštěvu je však lepší předem dohodnout telefonicky. Bližší informace naleznete na webových stránkách útulku www.utulekmodrany.eu

 

Kontakty:

 

Útulek Jaroslavy Kladivové

U Soutoku 10, Praha 4 – Komořany

e-mail: info@utulekmodrany.cz

telefon: 603 932 930

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 27.12.2015 17:19:42
Napsáno: 8.1.2010 12:38:37

Forum.

Vložit príspěvěk

16.12.2011

nikola

dobry den jmenuji se nikola a chtela bych vam pred nebo po vanocich dovest nejake zradlo pro psi a nejake deky pro psi.je mi 12 let.pred 6 lety jsme si od vas vzali taky psa.zatim naschledanou moc se na vas tesim.a moc dekuji za to ze mohu prijet a jeste si nejakeho pejska adoptuju nejspis broucka

6.1.2012

GonzalezAlison32

Don't you recognize that this is the best time to receive the <a href="Odkaz, which will realize your dreams.

16.1.2012

BartlettLatoya28

That's available to order dissertation thesis from the <a href="Odkaz help</a> service, nevertheless people must search for the best custom dissertations writing service.

3.4.2013

Zuzana Huthova

Dobry den, stratila jsem cislo na Vas. Uz jsem ho na internetu nasla. Vecer po sedme zavolam. Zuza spred kauflandu

14.7.2013

Miloň Vejražka

Dobrý den, mám zájem o Broučka děkuji nashledanou.

18.7.2013

Khalid

Dobri den preju maliho psa stene Hned

24.2.2014

Dymáková

Jsem moc ráda,že existují lidičky,jako jste vy,paní Kladivová,já jsem nekonečně smutná,když vidím trápení zvířat,hlavně pejsků,pejsky mám již odmalička,vyrůstala jsem s nima a proto s nima cítím&#8230;posílám vám po panu Karlu Pavelkovi zas nějaké potřebné věci,děkuji vám za péči o ty chudáčky,kteří mají jen vás a držím palce,ať vydrříte,Dymáková,Praha 4&#8230;.724749209

11.7.2017

Helena Demetrová

Dobrý den chtěla byh se zeptat jestly mate pejski i k adopci .z pozdravem Demetrová

12.7.2017

n

Dobrý den, obraťte se přímo na útulek: Odkaz

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz