Veterinární poradna - online


 • Prevence (104)
  Okruh preventivní péče obsahuje dotazy na veškerou preventivní péči o zdravé psy, na očkování a nemoci, proti kterým se očkuje, na odčervení a na prevenci proti zevním parazitům , na čipování, cestování se psem, na preventivní ošetření uší, žlázek, drápků apod.
 • Ortopedie a neurologie (200)
  Zde naleznete dotazy na různé pohybové problémy u psů, např. zlomeniny, poruchy kloubů, vady chůze, bolestivost při pohybu, ochrnutí zadních končetin, nemoci páteře a míchy a epilepsii, ale také na prevenci kloubních onemocnění, výběr vhodných doplňků výživy apod.
 • Gynekologie a reprodukce (168)
  Tento okruh sdružuje dotazy na tato témata: hárání, pohlavní cyklus fen, kastrace fen a psů, kryptorchismus neboli zadržená varlata u psů, krytí a nakrývání, antikoncepce u fen a oddálení říje, nežádoucí nakrytí, falešná březost, nemoci dělohy, gravidita, porod a poporodní péče, laktace, nádory mléčné žlázy apod.
 • Urologie (94)
  Do okruhu urologie řadíme dotazy spojené s onemocněním močových cest, tvorbou močových kamenů, zánětů močové soustavy, častým učůráváním, inkontinencí, onemocněním prostaty...
 • Dermatologie (178)
  Do okruh dermatologie psů zařazujeme veškeré dotazy spojené s kožními problémy, svěděním, línáním, řídnutím srsti, kožními parazity, plísňovými a kvasinkovými onemocněními kůže, ale i dotazy na kožní výrůstky a jiné bulky na kůži.
 • Gastroenterologie (125)
  Do skupiny dotazů nazvané gastroenterologie zařazujeme dotazy týkající se výživy, správné kondice, výběru vhodného krmení, trávicích potíží, např. zvracení, průjmů, zácpy, krvácení z trávicího traktu apod, onemocnění jater, slinivky břišní, akutní břišní stavy - dilatace a torze žaludku, neprůchodnost střev, cizí tělesa v trávicím traktu, kýly pupeční, tříselné, výdutě rekta atd.
 • Stomatologie a ortodoncie (37)
  Stomatologie a ortodonciese - okruh dotazů spojených s problémy zubů, jako je tvorba zubního kamene, uvolňování a vypadávání zubů, výměna mléčného chrupu, záněty dásní a s tím spojený zápach z dutiny ústní, vady chrupu, korekce rovnátky, zubní výplně, ale i preventivní péče o dutinu ústní u psů.
 • Oftalmologie a ORL (43)
  Okruh témat zahrnující dotazy na onemocnění očí, uší, dutiny nosní a krku.
 • Interní medicína a kardiologie (88)
  Okruh dotazů na potíže se srdíčkem, dechové obtíže, onemocnení žláz s vnitřní sekrecí (např. nadledvinky, štítná žláza), nemoci jater, mízních uzlin apod. a celkové potíže interního charakteru
 • Akutní stavy a anesteziologie (23)
  Zde naleznete dotazy na akutní stavy, nespecifické závažné problémy, život ohrožující situace, na typy nazkózy, její rizika apod.
 • Výchova a problémové chování (88)
  Dotazy spojené s výchovnými problémy psů: nácvik správného venčení, zvládání základní poslušnosti, dominantní chování, bázlivost, agresivita, těžké zvládání stresových situací (např. cestování, návštěva veterináře, Silvestrovské oslavy), začlenění psa do rodiny, soužití psů mezi sebou, soužití s jinými domácími mazlíčky a jiné výchovné problémy.
 • Ostatní dotazy (453)
  Dotazy nezařazené do ostatních tématických okruhů umísťujeme na toto místo.
   
  Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
  Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz