Jak psa odnaučit vykonávat potřebu doma?


Máme osmiměsíčního boloňského psíka s PP. Je to celkem hodný pes, ale máme problém s venčením. Neustále dělá loužičky doma. U chovatelky byl zvyklý na noviny, my jsme jej chtěli naučit ven, ale nedaří se nám to. Byli jsme s ním i u veterináře, abychom měli jistotu, že není nachlazený, nebo zda nemá nějaký problém a díky tomu neudrží moč, ale vše je v pořádku. Zkoušeli jsme všechno, chodíme s ním dlouho venku, nevyčůrá se, ale jakmile přijdeme domů, šup, nehoda je na světě. Nejdřív jsme dle knížek psa netrestali a vždy ho po vymočení doma jen napomenuli a vynesli ven. Pak už jsme ho trestali stočenými novinami. Výsledek je ten, že se nevyčůrá před námi, ale počká, až se nikdo nedívá. Zkoušeli jsme  speciální spreje, které odpuzují psy, a stříkali jsme je na místa, kde nejčastěji čůrával (pod stolem, za křeslem...), ale on si najde místo vždy nové. Měla byste pro nás nějakou radu?


Je patrné, že psík nemá úplně zdravé sebevědomí a pravděpodobně se bojí vykonat potřebu na místě, kde se venčí ostatní psi, a tak vše zadržuje až do příchodu domů, kde se cítí jistější.  Trestem za vykonanou potřebu doma jste si způsobili to, že se pejsek bojí vykonat potřebu před Vámi.  To se musí změnit. Pes nyní musí pochopit, že vykonáním potřeby venku získá nejen pochvalu, ale i jeho oblíbenou odměnu a Vaši přízeň. Budeme vycházet z jedné podstatné skutečnosti: Čím více nehod doma, tím se proces učení čistotnosti zbytečně protahuje.

Proto pro Vašeho boloňáčka doporučuji tento postup při učení čistotnosti:

1. Vezměte si  5 dní volno, abyste se mohli zaměřit na kontinuální odbourání problému.

2. Psa noste na místa, kde se nevenčí mnoho psů, aby se necítil ohrožený na něčím teritoriu.

3. Zpočátku Vašeho psa vynášejte každé 3 hodiny ven ve dne i v noci (převážně však po napití, nakrmení, spánku nebo hře). Zvýšíte tak pravděpodobnost vyvenčení psa venku a můžete takto pozitivně podmínit žádoucí chování. Postupně čas a dobu mezi venčením protahujte.

4. Za každé vyvenčení se venku pejska pochvalte a odměňte pamlskem. Pochvalu s odměnou si načasujte tak, aby byl pes pochválen, ještě když potřebu vykonává. Chvalte, tak abyste psa nepolekali, ale ujistili ho o tom, že jste s jeho chováním spokojeni.

5. Pokud doma někde najdete vykonanou potřebu, tak už dělejte, jakoby se nic nestalo. Někteří psi si takto vynucují pozornost i když je z Vaší strany negativní.

6. Nikdy doma neuklízejte nadílku před psem! Psa zavřete do vedlejší místnosti a pak se teprve zabývejte úklidem jeho nadílky. Až vše uklidíte, tak psa vypusťte a dělejte, jakoby se nic nedělo a psa si chvíli nevšímejte.

7. Pokud jej přistihnete při činu, tak jej jen popadněte a vyneste ven, ve vašem případě na psa vůbec nemluvte ani jej nijak nekárejte.

8. Pokud se pes vyvenčí venku, tak mu dejte radostně najevo, že je ten nejúžasnější pes na světě, který právě pochopil, co se po něm chce.

9. Celkově Vám doporučuji pejska spíše pozitivně podpořit. To znamená, pokud se vám jakékoliv jeho chování líbí, tak jej pochvalte a nebojte se i pejska dobrotkou odměnit pro posílení Vašeho vzájemného vztahu.


Odpovídala Johana Polášková, www.bhcontrol.cz


Vanda Ročková
Aktualizováno: 12.10.2009 13:12:56
Napsáno: 12.10.2009 13:11:31

Forum.

Vložit príspěvěk

12.10.2009

ELVA HELP

Můžeme jen doplnit...Vykonat potřebu venku podpoří i to že psík venku již svou značku ucítí - na popsané časté vynášení psíka ven předem vyberte opravdu klidné místo a tam předem doneste značku psa (až tajně uklidíte jeho loužičku doma, tak kousek papíru či hadříčku s tou močí). Psík venku již ucítí svou značku a bude klidnější a svolnější se vyprázdnit "na svém, bezpečném území". Časem bude sám rozšiřovat okruh území kam se odváží vyprázdnit. Tento problém má poměrně mnoho psíků zejména malých plemen, buďte klidní - to zvládnete ! Hlavně klid, rozvahu, trpělivost, chválit dobré, chybu ignorovat. Přejeme mnoho štěstí s boloňáčkem... jsou moc príma. Odkaz

11.2.2010

Karin

Máme ten samí problém , máme křížence Border kolie a neustále se počůrává doma je starý 3 měsíce a my se ho neustále snažíme naucit cůrat venku . Venku se vyčůra ale doma také ... Zařídíli jsme mu koutek kde by měl čůrat jenže on si do něj lehá .

26.2.2010

Hanka

Máme podobný problém jako Karin. Máme čtyři měsíce starého huskyho, který čůrá venku i doma, ale s tím, že čůrá za chůze, takže udělá třeba až dva metry dlouhou čáru. Když ho máme doma, tak ho musíme každou čtvrt hodinu pouštět ven, přesto to někdy nevychytáme.

17.3.2010

Víťa

Mám podobný problém jako Karin a Hanka. Máme 3 měsíce starého německého ohaře. Je velmi učenlivý a rychle se naučil chodit čůrat na terasu. Kdykoli ho tam dám, okamžitě se vyčůrá. Přesto doma čůrá také a to minimálně 5x denně. Ven na čůrání chodí minimálně 1x za 2 hodiny. Co s tím?

24.4.2010

kamil

Mame fenku z utulku jsou ji asi 4 roky venci se dobre ve dne v noci obcas udela potrebu doma navime jak li to odnaucit co delat?

8.5.2010

Míša

Máme doma 7.týdení štěně Yorkšírského teriéta a chtěla bych ho naučit aby chodil vykonávat svoji potřebu ven jak na to

21.5.2010

Lucka

Ahoj, já mám tří měsíčního bígla a také mám problém s tím, že se vyčůrá doma i venku, ale když ho vozím v autě a čeká na mě než příjdu, tak neudělá ani jednu loužičku. Je učenlivý, ale tuhle věc ho nemůžu odnaučit. Snažila jsem se to řešit po dobrém i po zlém...ale bez výsledně...někdy mi příjde, že to dělá naschvál...moc ráda bych ho to odnaučila po dobrém...ale nevím jak :( už jsem beznadějná

31.10.2010

Eva

Dobrý den, nevím si už rady se svou 3letou fenkou.Pokud jsme doma neudělá ani loužičku a bobíka,odjedem a šup jde k dceři do pokoje vykonat potřebu. I přesto že jí před tím vyvenčím. Poradíte jak tomu zabránit?

3.12.2010

MarkétaHarabišová

Máme doma 7 měsičního Brabantíka.Pořád se počůravá doma. ale venku nevykonává potřebu.Chodíme pořád ven a nic.Ani neknučí když chce jít ven.Je to strašné.Pořád počůraný koberec.Nejde ho to vůbec naučit poradte mi co mám dělat????

9.12.2010

Verča

Dobrí den,chtěla bych poratdit máme 3roky starého psíka BIŠONKA ..nikdy doma nečural ale pak začal, pak přestal a tet zase čurá doma. Čurá normálně i venku,před tím si dycky zaškrábal a pustili sme ho ven vyčůrat. Ale tet počká až ho nevidíme a vyčurá se , nejvíce u květináčů nebo WC. Poradili by ste mi prosíím jak ho to mám odnaučit? Ale nejhorší je na tom že když ho vezmeme a dáme ho k tym čuránkom jeho co udělal tak se naštve začne vrčet .. a někdy i zaštěka a jednou po mě i vyjel a kousl mě . Ale krev mě ntekla spíš mě jen stiskl. Mamka je uplně na mrtvici..Máme totiš nový baráka pes nám do něho čurá..:( Tak mi prosím podatte už nás to štve..i kvůli mamce..:(Děkuji!..:(:)

5.2.2011

Andy

Dobrý den,já mám dva roky starého pejska a doma už nečůrá.ale teď se naučil čůrat venku na schody, hned přede dveře.Když ho pouštím ven,tak dohlédnu aby tam nečůral,ale nejsem s ním na zahradě pořád a tak když ho jdu pustit domů vidím už jen loužičku na schodech. Nevíte někdo jak ho odnaučit čůrat na jedno místo?

23.2.2011

Zbyšek

Dobrý večer Pokud Váš pejsek hodně pije a čůrá doma, dávejte mu pít uvřený studený zelený čaj. Nic jiného pít mu nedávejte. Zbyšek

31.3.2011

andrea

DOBRÝ DEN,MÁME SKORO 4 LETÉHO ZORKA A KDYŽ ODEJDEME DO PRÁCE,DO OBCHODU ON SE NÁM VYČURÁ DOMA.NA ZEĎ ,FUTRA DVEŘÍ.PODOTÝKÁM,ŽE JE VYVENČENÝ.DĚLÁ TO SNAD I V NOCI KDYŽ VŠICHNI SPÍ,KOUPILA JSEM PROSTŘEDEK PROTI ZNAČKOVÁNÍ,ALE ON SNAD SCHVÁLNĚ JDE NA TO SAMÉ MÍSTO.DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ

2.5.2011

Monika

No, někteří pejsci jsou holt prasátka... Máme 2. Ten starší - pes nikdy doma nic neudělal, a to byl někdy ( vyjímečně )sám i 9 hodin. Mladší ( fenka) nám čůrá i kaká přede dveře a když ji nehlídáme, tak i doma. A to přitom chodí po zahradě s tím starším, který má až vzadu na kompostu svůj kakací koutek.

9.6.2011

M Kocián

Dobry večer mam velký problém s mým miláčkem neustále mi čára doma má už 5 let a stále nevím co mam dělat. Pomožte mi mail: poctipapujcka@seznam.cz.cz předem děkuji za každou radu!?

9.6.2011

M Kocián

E-mail: poctivapujcka@seznam.cz

12.6.2011

tereza

řekěte mu že tam nesmí

25.6.2011

jana.g

DOBRY DEN MAM DOMA NOVEHO PEJSKA JE TO YOKSHIRE KRIZENY JACK RUSELL A PORAD MI CURA DOMA PAR DNI CHODILA NORMALNR CURAT VEN ALE TET SE RADSI SCHOVA A VYKONA POTREBU DOMA ... MAM JESTE JEDNOHO PEJSKA JE TO PITBUUL JSOU MU DVA ROKY A TEN JE NIC TAKOVEHO NEDELA CHODIME SNIMA DOST CASTO VEN NA DLOUHE PROCHAZKY ALE TA NASE MALA FENKA TO STEJNE UDELA I DOMA UZ JSEM SKOUSELA JI TO ODNAUCIT PO DOBREM I POZLEM ALE NEVEDESE PROSIM PORADTEMI CO SNI MAM DELAT UZ VAZNE CO SNI PREDEM MOC DEKUJI ZA KAZDOU RADU E-MAIL JE xsena@centrum.cz

6.7.2011

natalia

dobry den mame 4mesicni stene pitbulla a nevieme ho naucit curat venku skusali sme vsetko a aj tak chodi po byte a neustale vykonava potrebu doma dakujem email natalialiptajova@centrum.sk

20.7.2011

Martina

Prosim pomozte mam doma Yorka a chodi curat na plenu ale kazde rano najdu louzicku a bobek v obyvaku na koberci na jednom miste porad do kola ,jsem s toho uz na nervy nemate nekdo nejakou radu?Prosim napiste mi na Martina.Nikolka@seznam.cz

23.7.2011

Andy

Dobrý den mám 3 měsíčního pudla a pořád vykonává potřebu doma i když snim pravidelně chodíme ven ,jeho bývalí majitelé ho učily na noviny ale u nás nechce ani na noviny ani ven jenom doma poradte mi co mám udělat děkuji

7.8.2011

lenka

Dobrí den mám 2 měsíčního pejska a pořád mi doma vykonavá své potřeby. Ale co jedivné jen moč jinak když chce na velkou tak si za škrábe na dveře a mi už víme, ale proč to neděla kdýž chce čurát. Jinak sním chodím po třech hodinách ven. Už ho to učím měsíc a furt ne a ne se to naučit a nastydlí neni. děkuji za odpověď

5.9.2011

Tereza

Dobrý večer,máme asi 2 roky stsrého pejska je to kříženec,my jsme s manželem invalidní a bydlíme v rodinném domě,v patře když si vezmu Maxe na vodítko tak jen málokdy udělá loužičku ale jakmile ho vypustím po schodech dolů,nebo mi nechtěně uteče napřed, tak prostě vždycky na rohu zdi udělá loužičku,prosím nemohli by jste Nám poradit co s tím?děkuji moc.

25.9.2011

katka

Dobry den, chtela bych se zeptat,mam doma 3mesicniho bisonka ,ktery celkem zvladal curat venku a doma jsme mu nechali plenku pro jistotu. Ted cura mimo plenu i kdyz ma plenku vedle sebe. Nevim si rady, dekuji za odpoved.

28.10.2011

Lucka

Dobrý den, mám doma 3 měsíčního bígla a nemůžu ho odnaučit čurat a kakat doma a taky, aby byl doma nějakou dobu sám. Studuji a potřebuji, ať umí být dopoledne sám. Zkoušela jsem jí nechávat 15 minut doma v koupelně, kňučela,škrabala na dveře atd.. pak 3O minut zase to samé. Postupně to prodlužuji. Jak pro ní přijdu, tak kňučí a docela se klepe. Je mi jí strašně líto, ale musí se to naučit. Nemáte někdo nějakou radu, jak na ní? Aby věděla, že se vždy vrátím. Prosím, kdyby někdo věděl, jak na to, ať mi zašle radu na tento e-mail:lucka-malatova@seznam.cz Děkuji.

2.11.2011

Mája

Dobrý den, já mám 4-5 měsíčního pejska, křížence čehosi. Měli jsme skoro úplně ten samý problém, ale on se nebál. No jelikož chodím do školy a ostatní ho odmítají venčit, tak jediné řešení byly podložky, a jakýsi přípravek ,,Čistotný pejsek". Naučil se to překvapivě rychle, ale pokud má volný přístup i do druhé místnosti, tak se vyprázdní tam. Ale s trpělivostí se to snažím odstranit a být s ním venku jak jen to jde. Mějte se hezky.

24.11.2011

lucka k

Dobry den potrebovala bych poradit mam 7mesicniho jorksira fenu vycura se venku a když prijdeme domu tak asi za 2hodiny to udela doma mam jeste jednoho jorka 3letou fenu mama te male tu sem to naucila bez problemu ve 3mesicich když se vyčurala dala jsem ji k tomu čumak ale u te male se mi to nedari prosim o radu email Lucie-Kunova@seznam.cz

29.11.2011

kivi

Máme doma havanského skoro 2 roky starého psíka a pořad dělá loužičky i hromádky doma.Dá se to odnaučit? Předem Děkuji.viktorkapechrova@email.cz

6.12.2011

Marek

Ahoj. Máme doma dvouletého kluka čistokrevné čivavy. I při pečlivém vyvenčení čůrá na koberec,oblečení a na nábytek. Je mi sice pouze 14, ale způsoby rodičů mě opravdu znepokojují.Jejich domněnka o převychování mě nutí dělat nepříjemné věci jak pro mne tak pro ne..... Rozhodl jsem se ze se pokusim poptat se o nějáké

16.12.2011

Tomáš

Dobrý den, máme boloňáčka 1,5 roku. Venčíme ho pravidelně, ale on nám přesto doma čůrá na roh gauče a k taburetkám. Dělá to pouze v naší nepřítomnosti, ale v noci nikoli. I když opustíme byt i na 10 minut. Asi to dělá naschvál :) Už si s ním nevíme rady. Denně to čistíme pěnovým sprejem s odpuzujícím účinkem pro mazlíčky, ale nezabírá to. Budeme vděční za každou radu. Díky

4.5.2012

janča

dobrý den, mám skoro 4 měsíční fenku křířížence pitbula s ovčakem neustale mi čura doma ted se naučila i do postele už važně nevím co mam dělat venku mi normalně vykona svoje potřeby ale děla to i doma proto bych byla rada kdyby ste mi mohli nak poradit už to není k vydržení děkuji moc :)

30.5.2012

Petula

Dobrý den, mám doma 9 měsíční fenku čivavy, která je velmi nepošlušná a hlavně čůrá jen doma a to všude. Má místa, kam chodí neustále, čím více je drhnu tak si nachází místa nová. Zkoušela jsem i sprej který mi byl ve zverimexu doporučen a mám pocit, že to v ní vyvolává pouze to, že ten pach musí přebít a jde na místo vesele znovu ihned po nastříkání, i později. Už jsem z toho zoufalá. Máme doma i psa, 3 letého čivaváka a ten je tak poslušný, že si někdy myslím, že je plyšový. Neudělá nic, co nemá. Myslela jsem si, že by mohla fenka chování přebrat od něj, ale ne. Nepomáhá chválit venku, dávat pamlsky, doma jí po incidentu ignorovat. Nepomáhá nic :( Nevíte někdo, jak bych ještě mohla zabojovat a odnaučit jí to? Děkuji za jakoukoli radu.

5.6.2012

Majka

Dobry vecer mam doma rocni fenku yorksirka.Dostaly jsme ji pred 14dny.Pani se senhovala a nemohla si pejska vzit sebou.Prvni tyden byl v pohode ale ted nam fenecka zacla vykonavat sve potredy na koberec.Prvni majitelka nam rekla ze fenecka mela v koupelne hadyrku pro vykonani sve potreby.Nevim co mam delat a jak fenecku (Lucinku),naucit chodit jen ven.Predem dekuji za odpoved

8.8.2012

Žaneta

Dobrý den dovezli smesi odjednych lidí štěnátko čivavi jemu pulroku, ale máme problem pořád nám doma značkuje a nevím mjak ho to odnaučit co sem se dozvěděla odtěch lidí že s pejskem nechodili odmalička vubec ven,coho máme mi je pořád venku líta s ostatníma pejskama po dvorku ale pokaždé za běhne domu a tam to označkuje pokaždé jinde, když ho nachztám a dám mu ktomu čumáček a vysvětlím mu že to se nedělá tak to ještě olizuje. Prosím oradu jak ho to mám odnaučit.Děkuji

21.8.2012

Karla

Dobrý den taky máme problem poslední tři měsíce s fenkou který jsou 2roky. Doma máme dvě fenky a právě ta mladší začla dělat naschvály. Do ty doby co s náma spala v postely tak bylo vše v pořádku nikde nic nebylo. Jelikož sme se přestěhovaly do jiného bytu tak sme řekli že je od začátku naučíme aby byli jen v kuchyni a v chodbě už z toho důvodu že čekáme mimčo. chodíme sní 3x denně ven a ráno je tam prostě loužička ale jde vidět že je to loužička, kterou udělala naschvál protože je to malá loužička. už nevíme co sní zkoušely sme to po zlém ( že dostávala ) a i po dobrém že nedostala a šli sme sní ven a tam sme jí pak pochválily. Dělá to jen ta jedna fenka a vím že když by sme jí vzaly opět zpět do postele tak ráno nikde nic nebude. Už opravdu nevíme co sní skuste nekdo poradit protože jí budeme muset dát pryč když nepřestane děkuju

21.8.2012

Zuzana

Dobrý deň máme podobný problem len s tým že náš pes maltezák má 2 roky a začal to robiť tak pred 5 mesiacmi a nevieme z akeho dovodu, najprv cikal v izbe na koberec a vacsinou v noci ale vzdy sme sa zobudili a dostal novinami, teraz chodi do kuchyne lebo vie ze tam ho nikto nevidi a nevieme preco aj napriek tomu ze cely den je doma napr. 8-9 hodin sam a v noci ideme o pol 11-tej von a do rana nevydrzi. Alebo som s nim hodinu vonku prideme domov a on za 2 hodiny hodi taku mlaku ako keby som s nim ani nebola vonku. Vie mi prosim niekto poradit mam pocit ze to robi na truc ze ma asi malo pozornosti predtym totiz chodieval na pol dna s priatelom do roboty ale teraz sa to neda. Nerobi to vsak vobec nejak pravidelne niekedy sa 2 dni nepocika niekedy 3 dni po sebe, uz som sa to snazila aj zapisovat kedy ano kedy nie ale nevidime v tom ziadny zmysel.... Vie nam niekto poradit ?

25.11.2012

Lukáš

Ahoj všichni mám čtyřletého křížence bolňského psíka s bišonem a vždy když jdu do práce a pak přijdu tak je např:na rohu kuchyně načuráno už newím co stím zkoušel jsem všechno možné a už mě nic nenapadá máme vylký dum a newim jak to udělat většinu místností máme otevřenou kuchyn a obyvák a předsín jsou spolejeny a čurá také na futra už newím co mám dělat prosím pomozte

11.12.2012

mess

bla bla bla všíchni máme stejny problem muže někdo poradit ?

3.2.2013

Ivona

Dobrý den chtěla bych poradit mám 4 měsíční fenku yorkšíra a vůbec mi nechce čůrat venku po hodině venku nevykoná potřebu a když příjdeme domu jde se vyčůrat na plýnu. Můžete ni dát nějakou radu? Děkuji

1.5.2013

martina

mam 7měsíční fenečku oříška a pokud jsi vezmu do ruky vodítko hned mi začne čůrat doma domluvy ani proutek nepomohl už nevíme co dál.Když potřebuje dělat bobek řekne si knouráním u čůrání nic.Venku se taky vyčůrá když jí vezmu do náruče před venčením vyčůrá se mi vní ví že jdem ven.pomoz te.martina.tumov@email.cz

24.5.2013

ayri

Chcela by som sa opýtat... mám asi mesačné šteniatko labradora ale velmi málo kaká,,je dva dni po odčervení je to normálne?

10.7.2013

Denisa

Mam problem pred tremi dny jsem si poridila 10mesicniho oriska s utulku kdyz jdem ven tak se vykadi ale jakmile prijdeme domu tak se vycura zkousela jsem s nim jit kde psy nechodi a nepomaha to je jedno jak dlouho jsme venku ale vzdy se vycura doma co mam delat ???

12.10.2013

Veronika

Dobrá den, taky bych se chtěla zeptat. Mám tříměsíční fenku čivavy. Chodím s ní ven a tam bez problému potřebu vykonává, ale doma s tím nemá také žádné problémy. Ráno se kolikrát ani nestihnu obléct a už mám nadílku na podlaze. Máme tu i plínu, na kterou už začala občas chodit, ale není to pravidlem. Dělám vše, co se doporučuje, když se nají nebo vyspí a poznám, že potřebuje, tak jí na plínu odnesu, ale můžu tam s ní sedět i půl hodiny a ona stejně nic neudělá, neustále z ní odbíhá a hledá si jiné místo. Jsem z toho trochu zoufalá. Když pak potřebu vykoná jinde a já jí při tom přistihnu, tak řeknu fuj a odnesu jí na plínu, kde jí pochválím, ale připadá mi, že se to u ní mine účinkem.

20.10.2013

daniela

prosim vas vie mi niekto poradit ako zabranit aby mi psy ocikavali dom?teda stenu?je na to nejaky odpudzujuci prostriedok?dakujem za radu

4.11.2013

veronika

Dobrý den mám ročního jorkšíra a pořád mi chodí čurat na zeď nevíte jak ho to odnaučit nebo co na to pomáhá?

7.12.2013

Romana Hořenínová

Dobrý den chtěla bych se zeptat proč náš pes doma pořád čůra ikdyž sním hodíme pravidelně ven.Děkuji.

10.2.2014

pomoc

Prosim vas vedeli by ste mi pomoct co najskor Mas psika 4mesacneho a niekedy vlastne v poslednej dobe dost casto sa vykaka potom co soms nim bola vonku Som s nim vonku pol hodinu a on nic nerobi len vsetko obhryza a tak s nim idem von a o pat minut najdem na chodbe hovienka . Prosim poradte mi ja uz neviem co mam spravit. Cikar sa tiez niekedy vycika ale toto ma stve ze sa vykaka hned na to ako som snim bola vonku

20.2.2014

Helena

Dobrý den chtěla bych se zeptat, mám doma cca 3 měsíční fenku labradora a když jsem doma řekne si že chce ven nebo popřípadě jde na podložku, ale když jsem v práci tak čůrá kde chce, dá se to nějak odnaučit? Děkuji

9.3.2014

Klára

Dobrý den, potřebovala bych radu. Máme doma 9 měsíční holčičku yorkšírka. Byla od mala zvyklá chodit doma na wc, ale rozhodli jsme se jí převychovat na venek. Dodržujeme rady co tu píšete, ale sem tam to udělá doma. Navíc si neřekne, že chce na záchod, takže nejde poznat jestli chce nebo nechce. Prosím o radu jak jí to naučit. Možno na můj e-mail: klara.vonkov@seznam.cz Děkuji předem za odpověď. :)

17.3.2014

Natálie

Dobrý den, poprosila bych také o radu. Mám doma už 4 roční holčičku yorkšírka. Už jsem vážně zoufala, když byla malá tak byla naučena na plínku teď se snažím aby to vydržela až přijdu domu ale bez šance. Někdy v pohodě to vydrží ale někdy zase ne. Teď jsem domů začala chodit později tak jsem jí koupila umělí trávník a nic ani na plínku je pravda že teď hárá proto jsem jí koupila i takové kapky které by jí měli přinutit čurat na místo kde to nakapete ale nic :( už si opravdu nevím rady. Můj mail: stastna.natalie@seznam.cz Děkuji předem za odpověď

21.3.2014

Sandra

Dobry den mam 4 roky stareho jorksira a uz nevim co snim kdyz sem doma nic neudela ale jakmile ho vyvencin odnesu ho domu a odejdu do prace nebo nakoupit hned mi udela louzi a vykadi se primo u hlavnich dveri trestam ho zkousela sem mu I davat venku pamlsky za vykonani potreby nepomohlo to jde videt ze to dela naschval protoze jakmile otevru dvere tak se schovava a vi ze neco provedl prosim moc o radu dekuji sannysek3@seznam.cz

26.5.2014

Hana+Nikola :)

Ahojky :D Já sem Hana a teď právě vedle mně sedí moje nej sestřenka Nikča. Moc se nám líbí tadle stránka obě dvě máme rádi psy. Nikča má doma 1 ročního pejska Bena. Já mám doma 2 letou fenku Lilinku která čeká štěnátka.A krásně chrapou oba dva i Ben i Lilča :D Víme že vás to asi moc zejmat nebude ale miluje me psy a chtěli by sme se svama kamarádit jestli vám to nebude vadit :( :) DĚKUJEME :D

12.8.2014

Nikca P.

Zdravím, a co dělat v případě, že pes chodí 3x denně na velkou zahradu za domem (občas si ji rozšíří i zaplot:)) a presto občas doma najdu bobek, v koupelně, nebo obýváku, někdy i přes noc? Nejdřív jsem myslela, že to dělá z trucu , ale přes noc nemá proč trucovat. Mám mu brát misky se zradlem a pitím? Pomoc, nepomáhá nic, ani odměny,ani výprask a ani kombinace. Jsou mu 4 a je to Jack Russel. Díky za rady

20.8.2014

petule

Dobrý den před měsícem jsem si pořídila jorksirka jsou mu ted 4měsice a je tu problém jak sčuráním tak i skakánim ven sním chodím, venku se normalně vyčurá i vykaká ale i tak doma najdu nadělení přes den ne ale v noci je to hrůza :( už si nevím rady jak ho to naučit. mám sice 7měsični dítě ale pejskovy věnuji čas kdy je to možne chodím sním ven atd. pejska jsem měla dokonce i u mamky kde má barák se zahradou,chodil i sám ven ale bylo to to same..v noci vykonavá potřeby že to snad není možné... nepomáha vůbec nic už jsem vyskoušela snad všechno je proste "blbej" já už nevím. prosím o radu spakl.icek@seznam.cz

29.9.2014

Petra

Dobrý den, máme doma dvouletého pejska Yorkšírka, a máme problém s jeho čůráním.. Je naučený na pravidelný režim venčení, a na to, že si přes den může dojít na plínku, to se naučil už od štěňátka, a celkem rychle. Bohužel ale, když jsme v práci (je doma 8-9 hodin sám) nám začal z nepochopitelného důvodu čůrat na sedačku, nikam jinam, prostě pouze na sedačku. Čistíme ji speciálním sprejem, který má údajně pohltit pachy moči, ale stejně to nepomáhá, sedačka je pochopitelně cítit (návštěva to nepozná, pouze když si k ní zblízka čuchnete,ale stejně...) a to nemluvím o tom, že se na ní udělaly už fleky :-( Jsme z toho vážně bezradní, dělá to pouze když nejsme doma, jakmile jsme doma, nic takového neudělá, je to zlatíčko. Ale tohle je hrozný. Je trestaný, vždycky ví, že něco udělal, protože jen co přijdeme, sklopí ouška a stáhne zadek, ale stejně to prostě udělá další den znovu :( Vážně nevíme, co s tím :((

6.11.2014

Lenka V.

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu, mám tři a půlletého staforda a do nedávna nám venčení ani stolice nedělala problém, teda pokud pes nesnědl něco (s našim vědomím) co by mu eventuálně mohlo průjem vyvolat, problém je takový že poslední cca možná dva tři týdny se nám často stává že je normálně vyvenčený, kálí tak dvakrát někdy až třikrát venku ale i přes to si najde čas se nám vykakat doma, už nepředpokládám že jde o nějaké vyžadování si pozornosti když to dělá jak v noci když spíme tak přes den, a opakuji ještě jednou stravu mu podáváme už hodně dlouho ve stejných intervalech a stejných dávkách, občas se stane že když už se nám vykaká doma má (řekla bych tak poloviční) průjem, přičemž celý den venku třeba byla stolice v normě..Za případně rady předem děkuji.

24.11.2014

Tom

Zdravim, rád bych se zeptal jestli je možné nějaký způsobem znechutit psovi dané místo aby tam nechodil vykonávat potřebu. Kadí nám po celé příjezdové cestě a dvoře, do zahrady se mu vůbec nechce. Děkuji

23.12.2014

Bella

Dobrý den, Mám doma 4 měsíční štěně pražského krysaříka (fenku) Když jsme ji přivezli domu normálně vykonávala potřebu na psí WC.(venku moc vykonávat nechce,když už vykoná pochválím a dám pamlsek ale povede se jí to tak jednou za 14 dní) A teď kaká normálně na psí záchod ale čůrá všude možně dokonce začala čůrat i sobě do pelíšku, nemám tušení proč to dělá a jsem z toho už celá nebohá,když jí na její WC postavím aby se vyčůrala kouká na mě se staženým ocáskem jako když neví co po ní vlastně chci. před týdnem spala a z ničeho nic začala zvracet pěnu mohla by to být příčina její zmatenosti? Jinak je v pohodě hravá jen hůř jí přecházeli jsme na jinou značku granulí. prosím o radu na e-mail: isabell.c.95@seznam.cz Děkuji

16.2.2015

michaela1989

Dobrý den. Máme doma desetiměsíčního bišonka. Nemůžeme ho odnaučit vykonávat potřebu doma. Když jsme si ho přivezli, chodil na plínu a pochopitelně i ven. Když jsme venku, tak se vyčůrá i udělá bobek, ale třeba za hodinu se vyčůrá ještě doma. Jak ho naučit, aby si ,,řekl´´, že chce ven?

16.3.2015

bohunka

MAM VELKY PROBLEM MOJ PSIK JE 17 .MESACNA FENKA A ROBI MI NA TERASE PIPI A KAKA A PRITOM JU BERIEME AZ 5 KRAT VONKU UZ SI NEVIEM RADY PORADTE CO TREBA ROBIT DAKUJEM

17.3.2015

tereza

Mam problém pes sa mi pocikava na posteli už sa vám to stalo?

21.4.2015

Pavel

Zdravím, měl bych dotaz. Mám štěně Jack russella 8 týdnů a kadí tak 8 za den. Výkaly jsou velké a pevné jak by měly být. Jenže to je prý až moc než by měl.... Děkuji za odpověď Prosím na: Kopy.pa@gmail.com

10.5.2015

Psík

Dobrý deň chcela som sa vás opýtať že ako odnaučiť psa čúrať a kakať doma. Čúra stále na jednom mieste ale kaká kde sa mu zachce. Je to yorkshire asi 1,5 ročný. Môžme s ním aj chodiť von ale on sa nevykaká. Mohli by ste mi prosím vás pekne poradiť čo najskôr. Veľmi pekne dakujem, dovidenia.

10.5.2015

Karolína

Dobrý den, máme doma 8 měsíční frbulku. Problém je, že jakmile odejdeme z bytu tak po návratu je nakakáno i načůráno. V noci vydrží, ale přes den... Venku dáváme pamlsky, uklízíme když nás nevidí, ale účinek žádný. Nevíte prosím co s tím?

10.6.2015

Lucie

Dobry den muj pes staford krizeny s bernskym salasnickym ma 5 mesicu a porad vykonava potrebu doma mame doma i fretky venku dostava pamlsky vse ale i tak porad doma vykonava potrebu nevim co s tim predem dekuji za odpoved :)

22.9.2015

Simča

Dobrý den 10.cervna jsme si privezli pejska mini civavu ted je mu 6.mesicu a prestal chodit curat na zachod vykadit se tam dojde ale vycurat ani nahodou nevime co delat prosim pomozte jsme z toho zoufali

1.11.2015

petras

mám problém môj pes jack russel terier 4 mesačný býva vo volíee a kaká všade okolo vždy je špinavý a výkali sú všade okolo prosím poradte aby kakal iba na jednom mieste

11.11.2015

SMILE445

Dobrý deň som zo slovenska a máme veľký problém. Máme dvojposchodový dom a šesť ročného psíka. Nikdy dnu nemočil no odkedy sme prízemie prerobili nachádzame malé mláčky pri nábytku. Bývajú však iba dole (na poschodí nikdy). Často sa s ním chodieva von alebo býva vypustený na záhrade takže to že nevydrží vylučujeme. Môže byť príčinou že sme prerobili? Prosím o pomoc!

16.11.2015

marian

Mam do noveho psa cane corso a nechcem aby vykonaval potrebu dnu ale von ked sa mu chce na velku tak sa pita von ale ked sa mu chce na malu tak nema problem sa vyprazdnit na koberec prosim o niake rady dakujem

27.11.2015

Ludmila

ahoj nám sa to podarilo až po dlhých 2 mesiacoch. Amstaff - Kora nám každý den nechala doma darček,(kým sme boli v práci) zistili jsme že to robí iba s trucu. kazdý deň som vytierala podlahu aj 3x roznimi prívpravkami na odpudzovanie, ale nič nepomáhalo. Raz ráno som celu podlahu vytrela dezinfekciou (čistoú - predtým som ju riedila podla návodu) síce u nás to smrdelo ako v nemocnici, ale od tej doby máme klud.

16.1.2016

Ab

Dobrý den,mám taky problém máme doma 6 měsíčního franc.buldočka ,kterého musíme často venčit a většinou se vyčůrá a udělá i druhou svou potřebu.Ovšem často se stává ,že se počůrá ,nebo ještě častěji vykálí doma .Hlavně když nejsme doma.Nevím si už rady. Snažím se ho moc netrestat pouze vynadat a dát mu čumáček k loužičce.Nějaké rady?

23.2.2016

Hanka

Dobrý den mám roční fenku čínského chocholateho psa stále keď ju pustím von vyčura sa. Niekedy vydrží bez čurania doma a niekedy sa vyčura do postele alebo na zem neviete prečo to robi přitom s nou chodím často von dakujem

3.6.2016

Fany

Dobrý den, mám doma 6-ti měsíční fenu německého špice. je hodná, učenlivá a chytrá. Když jsme doma vydrží nečůrat do doby než jdeme ven, ale pokud jdeme někam na návštěvu čůrá (značkuje) v malém množství třeba jen 1-2x, ale udělá to. Dokonce se někdy i vykálí a to i když před návštěvou venčíme venku, aby šla vyprázdněná a je jí jedno kde, klidně i pod vaší židlí. Zkoušela jsem fenu kárat slovy ,,fuj nesmíš", pak jsem zkoušela i noviny a dokonce to i ignorovat, ale je jí to jedno. Nosila jsem sebou i podložku na čůrání, spreje nebo kapičky, ale ignorovala to. Myslela jsem si, že je to z důvodu toho, že mají doma také zvíře, ale dělá to i tam kde žádné zvíře v domácnosti není. Máte nějakou radu? Děkuji předem za odpověď.

8.12.2016

Andrejina

Dobrý den chtěla jsem se zeptat máme doma pejska křížence nejspíš jezevčík a civava je mu 4-5mesicu furt nám doma cura a kadi nevíme co s nim zkouší me všechno možné a furt nic . Jdeme s nim ven a tam se 4 vyčura a vykadi, doma neví drží kolikrát ani 1hod, chodíme s nim pravidelně a doma občas vydrží i 3hodiny a někdy ani pomalu 1 hodinu uz nevíme co s nim máme i zachudek tak chodí za trest , on se vyčura doma a pak si Lehne na trest , ví ze nesmí ze je to špatně ale udělá to týden nic nic pak zase začal uz nevíme co s nim vymáhá me mu v tom čumák , nabancime, mlsky, sme hodny . Vůbec nevíme co s nim sme úplně zoufali , poradíte mi prosim moc potřebujeme pomoc . Doma máme rok a 1mesic miminko a furt řešit jeho je to moc těžké .on chvili vydrží několik dnu nic a pak zas furt někde něco poraďte prosim :|

19.12.2016

Iveta

Dobrý den máme fenečku Jacka Ruslla a chodíme sní ven pokaždé kdy se probudí nebo vidím ,že se ji chce ,venku potřebu udělá a za chvílí doma zase :-((už jsme vyměnili i granule ,je to lepší ,ale i tak .Fenečka bude mít v sobotu 3 měsíce

28.2.2017

Lenka

Dobrý den, doporučuji nakrajet na kolečka platky citrónu a dát na ta místa, kam Váš mazlíček často chodí a měl by to místo ignorovat. Hodně štěstí.

3.8.2017

Kamila

u nas vzdy fungovalo psa v kaluzi vymachat, dat mu pres hubu, hodinu s nim nemluvit a za 2-3 dny byl klid. Demokracie u zvirat ? nepripada v uvahu

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz