Nezvladatelný výmarský ohař


Bydlíme v panelovém domě a máme jako společníka výmarského ohaře. Náš Arny má nyní 15 měsíců a je to s ním k nevydržení. Je dominantní, stále štěká a skáče, venku ho nemůžeme pustit, protože začne lítat po okolí a obtěžovat ostatní lidi a psy. Na povel nereaguje, na vodítku tahá. Chodili jsme na cvičák, ale tam nám moc neporadili. Řekli, že máme psa dát pryč nebo si pořídit ostnatý obojek. Měla by jste nějaký tip, jak psa vycvičit? Nebo nějakou školu, kde by nám pomohli?


Musím uznat, že váš problém bude poněkud složitější v tom, že se neobejdete bez intenzivní odborné pomoci! Výmarský ohař je pes se silnou potřebou pohybu, bez zaměstnání je tento pes nešťastný a mohou se u něj projevit různé poruchy chování, které se mohou vystupňovat do stavu, kdy budete opravdu nuceni dát Arnyho pryč. Proto nemeškejte a kontaktujte někoho zkušeného, který vám s výcvikem pomůže. Bohužel jste neuvedli odkud jste, abych vám poradila vhodnou psí školu nebo trenéra ve vašem okolí. Zatím postupujte takto:

1. Pořiďte si Halti ohlávku nebo protitahací kšírky, které psovi zpočátku nasazujte před krmením nebo nějakou příjemnou aktivitou. (Stejně jako se učí nošení náhubku.)

2. Doma a postupně i venku naučte psa jednoduchou věc: slovo hodný = pamlsek. Jakmile se pejsek naučí, že po každém vysloveném slovu "hodný" přijde odměna, tak můžete přejít do rušivějších vlivů, kdy budou ostatní psi v dáli. (Časem budete označováním a odměňováním psa motivovat k požadovanému chování.)

3. Jinak na psa nemluvte, abyste ho zbytečně nemátli. Používejte jen slova - povely, které pes velmi dobře zná. Např. Jeho jméno „Arny, hodný“, „fuj“, „nesmíš“, „sedni“, „k noze“ apod.

4. Vždy vydejte jen jeden povel a trvejte na jeho splnění. Pak ho odměňte, i když jste ho do pozice donutili vy. Teprve potom chtějte povel další, který si opět vynuťte, a zase odměňte pochvalou a pamlskem.

5. Musíte pracovat na upevnění vaší role vůdce, aby se na vás pes mohl spolehnout, že krizové situace vyřešíte za něj. Vyhýbejte se silovým hrám, jako je přetahování se o klacek, honění se apod. Psa zařaďte až na konec smečky - jí až se nají celá vaše rodina, vy vcházíte i vycházíte jako první do úzkých prostorů (dveře, uličky, domov), nenechte ho odpočívat tam, kde odpočíváte vy. Pokud si nejste jisti, zda by se pes po vás mohl ohnat, při jakékoliv manipulaci mu nasaďte náhubek.

6. Zaměstnávejte Arnyho i doma a postupně i venku. Hrajte s ním hry (Vy se mu schováte a on vás hledá. Když vás najde, tak ho pochvalte a odměňte - vhodné pro upevnění přivolání. Schovávejte mu hračky - vhodné pro naučení povelu zůstaň.)

7. Začněte psa učit základním povelům a důsledně požadujte uposlechnutí na jednou vydaný povel.

8. Nejprve psa pamlskem naveďte do požadované polohy (např. sedni), pak vyslovte povel a podejte pamlsek.

9. Nedovolte, aby vás pes vláčel na vodítku! Jak tomu zabráníte? Halti ohlávkou, protitahacími kšírky s kombinací častých změn směru, tempa a rytmu vaší chůze. Vy určujete, kam se kdy půjde. Pes táhne doleva? Na místě se otočte a jděte doprava. Táhne vpřed? Vy se obraťte a jděte vzad. Dejte mu jasně najevo, že o všem od nynějška rozhodujete vy a buďte důslední. Pejska vypouštějte jen na 10m šňůře, aby byl pod kontrolou. Za jakýkoliv sebemenší pokrok psíka vydatně pochvalte a odměňte. Přihlašte se s Arnym do kroužku poslušnosti, agility, flyballu, obedience nebo coursingu, abyste vhodně vybili jeho temperament a překypující energii. Každá taková aktivita s vašim psem pozitivně posílí váš vzájemný vztah a upevní vaši roli vůdce.

 

Na dotaz odpověděla Johana Polášková
www.bhcontrol.cz

Ilustrační foto: Michaela Obořilová

 

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 5.1.2010 13:57:19
Napsáno: 5.1.2010 13:56:51

Forum.

Vložit príspěvěk

7.1.2010

Aleš

Nevím,odkud jste,ale já měl uplně stejný problém a ten mi pomohly vyřešit individualním přístupem v jedné škole u Prahy

10.1.2010

marti

Co takhle zkusit kontaktovat R.Desenského, určitě poradí Odkaz

1.2.2010

Míra

Dobrý den, četl jsem tento článek, máme 11 měsičního výmrskýho ohaře, jmenuje se Odii, dříve jsme měli dalmatina Arnyho a to byl pan pes. Nyní s Odim máme stejný problémy jako vy ! Hlavně s tím,že když neni po jeho,kouše a vrčí, poté že štěká když jsme u televize třeba,to je k nezastavení a potom že když ho vypustim z vodítka,tak občas poslouchá,ale občas i nechce přijít a utíká předemnou. Poradil by jste někdo?

2.2.2010

Jiřina

Také vlastním výmaráka 3letého.Je poslušný,divoký venku,ale jsme z polosamoty,tak problém není.Na povel "ke mě "ihned přiletí a nalepí se na mou nohu.Je to plemeno,co miluje svého pána a pracuje pro jeho radost a pochvalu.Chyba bude asi v tom,že se pejsek nudí.Ale určitě souhlasím s paní Poláškovou.Držte se jejích rad a určitě se chování napraví.Držím palce.Ahoj Jiřina

5.2.2010

Liba

Mám výmaráka starého 2,5 roku. Je potřeba brát v úvahu, že je to neuvěřitelně temperamentní plemeno a zřejmě mu nebude stačit procházka na vodítku mezi paneláky. Já jeho nezdolnou energii řeším cca 5-ti kilometrovou procházkou 2x denně a není s ním problém. (Druhá věc je, že jeho radostné projevy vůči ostatním psům i lidem nejsou vždycky pochopeny :) )

14.2.2010

Míra

Už jsem sem psal,máme výmaráka 11 měsíců,máme menší problém, nebo spíš větší. Když neni po jeho, nebo mu něco zakazuju,vrčí,cení zuby a kouše.Poradíte někdo??? díky mocc

15.2.2010

vanda

Pro Míru: To chce kontaktovat někoho zkušeného, kdo vám s výcvikem pomůže. Bez odborné pomoci se asi neobejdete...

18.2.2010

Hanna

Teda jak čtu o výmarákovi, tak si nejsem jistá s mým rozhodnutím. Chtěla jsem si ho pořídit, mám sice byt, ale dlouhé procházky jednou denně bych mu dopřávala. Myslela jsem si, že bych si s výchovou poradila, ale asi to není zase tak jednoduché. kde je ta chyba? Myslím si, že tento pes potřebuje pevné vedení nebo jak se může jeho chování změnit?

18.2.2010

vanda

Výmarák je předvším lovecké plemeno, je to "tvrdý pes", který potřebuje zaměstnat nejen fyzicky, ale i psychicky. Pokud mu dostatečné vyžití nemůžete poskytnout, raději si ho nepořizujte. Jeho výchova může být někdy poněkud složitější, protože má tendence ujímat se vedení a má svou hlavu. Obzvlášť psi se někdy můžou chovat dominantně k ostatním psům...

25.2.2010

Míra

Pro Hanku, Hanko, vážně si to rozmyslete, náš Odii má tolik energie že to neni ani možný, všechno je o výchově a také o povaze toho psa. Někdy je s nim sranda a nedal bych na něj dopustit,ale někdy sem z něho tak nervozní,že bych ho nakopal a vyhodil z okna. Ujímá se vedení a má svou hlavu, jak píše Vanda. Do bytu bych si ho osobně nevzal. Nyní našemu bude 1 rok a přemýšlím a cvičáku. Už by bylo na čase.

11.3.2010

ivan

Mam taky 9mes.vymaraka chodim snim na cvicak od 3 mes.a do tech 5 mes. bylo vse ok zakladni poslusnost zvladal vcelku dobre ale ted ma pubertu a svoji hlavu ale kdyz jsem na nej prisnejsi tak to jde tak doufam ze ho to prejde jinak je to pes borec

17.4.2010

pavli122

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, máme pejska labradora (4 roky), ale k nám se dostal teprve před rokem. Má strašnou sílu. Je s ním potíž, že na všechny v rodině skáče a chce se hoblovat, má vždy své období, dělá to na zahradě i na procházce, nemůžeme ho to odnaučit. Děkuji za radu.

2.7.2010

Adriana

vžádném případě nekontaktujte pana Desenského. Johanka Polášková, shodou okolností Johanku znám, ví o čem mluví, takže žádný Dsenský, ale řídit se radama, které napsala. Moje verze: 1. pohyb, pohyb, pohyb a zase pohyb. Měla jsem na starost výmaračku, která měla stejný problém. Nejdříve jsem slušně vynadala známé, že je super, že se jí výmarák líbí, ale když ho nezvládá, tak proč si ho pořizovala. Tak jsme chodily s fenkou 3X denně na dvouhodinové procházky, házela jsem jí šišky, klacky, to co milovala. Pak jsem jí přivolávala, samozřejmě na pamlsky. Ale ne na froliky, to není pro výmara motivace, měla jsem ze skeletů kůže a masíčko, to byly přivolačky. 2. souhlasím s ukazováním postoje ve smečce. Fena taky žrala nakonec, když jsem se rozhodla tak jsem ji poslala do jiné místnosti, rychle si uvědomila, kdo velí a hlavně jí to bavilo !!! 3. halti ohlávku proti tahání používá jen majitelka, protože se jí nechce na takové procházky, dlouhé, já ji nepotřebovala už od začátku :-) 4. když bude mít pejsek dostatek pohybu, začne být ovladatelný, bude z něj kamarád a správný rodinný přítel, vše půjde samo. Hodně úspěchů s temperamentem, držím palce. Johanko, moc pěkný článek :-)

14.7.2010

Jana

Zdravím tady všechny, výmarák je krásný pes, to ano, ale především je to plemeno vyšlechtěno k lovu. Jeho výchova a výcvik jsou pro začátečníka náročné, takže doporučuji tak jako většina lidí tady spolupráci s odborníkem. Kamarád se dlouhá léta věnuje výcviku loveckých psů a lovecké kynologii vůbec. Teď se nechal namluvit k zorganizování výcvikového tábora právě pro lidi, co chtějí se svými loveckými psy něco dělat a neví jak na to nebo nemají ty možnosti. Taky chystá výcvikové kurzy...víkendové. Takže pokud by tady někdo z Vás chtěl více informací, mrkněte na Odkaz

10.8.2010

Míša

Mám výmaračku, 3 a půl letou. Cvičím s ní od malička sportovní kynologii, má složené 2 zkoušky a na další se chystá. Výmarák je temperamentní pes u kterého se musíte držet několika zásad, pak je to ten nejlepší pes, jakého můžete mít. Např. při výcviku být důsledný. To znamená, že co řeknu, pes musí udělat. Řeknu sedni, musí sednout. Když nesedne na první povel, dám druhý a psa posadím (už nečekám, že se posadí sám). Dál musíte výmarovi zajistit sportovní vybití. Mu nestačí 3 km denně, potřebuje zátěž, je to psí atlet a když není vybitý fyzicky, začne vymýšlet blbosti. Takže dlouhé procházky, občas ke kolu, házení aportů, plavání, nechat ho vyřádit se spřáteleným psem. Další je dominance. Výmar je často dominantní na psy, takže vy musíte být víc dominantní než váš výmar. Pes o kterém se tu píše na začátku má 15 měsíců, v tom věku s mou fenou mlátila puberta. Rozhodně si nemyslím, že by bylo řešením dát psa pryč, spíš bych vyhledala odborníka (lepší psí škola - jsou tu velké rozdíly ve kvalitě výcvikářů) a pořádně psa zaměstnat. Taky bych zkusila, jestli má pes zájem o aport (balonek na šňůrce), v tom bych psa podpořila, protože to jde hodně využít v dalším výcviku, jako motivaci např. při přivolání... Podle mě není výmar pro začátečníka, ale když už ho máte, prostě se poraďte s někým zkušeným a uvědomte si, že chyba nemusí být vždycky na straně psa, ale často je i na straně psovoda, tedy vás.

12.9.2010

Lucie

Můj výmaráček je roční a jmenuje se taky Arny.. Když jsem článek četla úplně jsem se lekla.. =) Taky jsme měli problém s taháním a máme ho pořád při pomalé chůzi. Máme už naučené svoje tempo a to ho mám bezpečně u nohy, když ale jdeme pomalu tak nedokáže pochopit, že musí jít taky.Když tady čtu ty články, divím se, že jsem svého pejska zvládla je mi teprv 14 a nejsem nijak dominantní, ale dobře vycházím s dětmi i se psy. Chovám se k němu jako k dítěti, ale dobře vím co od něj můžu čekat, takže když máme zvládnutý povel a on ho neudělá tak je potrestanej, ale to nám moc nezabírá. Arný potřebuje značnou motivaci takže veliký pochválení a podrbání, nebo piškot pro mě znamená, že podruhé, např. při zavolání rád přiběhne. Ale pokud to opravdu nejde, řídím se jedním pravidlem: Já si nehlídám psa, ale pes si hlídá mě. Což znamená, že pokud nehodlá přijít a je puštěný z vodítka tak zaním neběžím! To je obrovská chyba! Otočím se a jdu na druhou stranu případně se rozeběhnu. Pokud vás má pejsek rád tak vás nenechá odejít. Nestalo se mi, že by tohle nezabralo, ať je tam pes nebo cokoliv. Někdy trochu váhá, ale vždycky po chvíli běží za mnou. A je to hlavně tím, že jsme venku vlastně celý odpoledne, v 15hod. si ho vezmu a domů jdeme kolem 20hod. A to nepočítám ranní a pozdní večerní venčení. O rázdninách jsme vylezli ven v 10 a domů jsme přišli třeba ve 21hod, s tím, že jsme se šli třeba napít nebo na oběd ale jinak jsme byli pořád venku a možná si mě za to váží a je se mnou rád proto mě poslouchá lépe než dospělýho chlapa. A to beru za obrovský úspěch.

24.11.2010

Honza

Pár poznámek: - ohaře (výmara, maďara ani jiného) do paneláku NE! I když znám i výjimky, ale ti se těm psům věnují spoustu hodin denně, což tazatelé zřejmě nečiní. Jsou to založením pracovní psi, společenská plemena jsou jiná. - dlouhé procházky ano, ale nestačí to. Souhlasím s Vandou, potřebuje i psychicky zaměstnat - výcvik, hry atd. Psychickou námahou, tedy učením a hrami ho dokážete vyčerpat/uklidnit víc, než dlouhou procházkou. Tu ale potřebuje taky. Může běhat při kole, nebo venčete s podobně založeným spřáteleným psem. - s výcvikem musíte jít za odborníkem, jinak budete mít peklo. vycvičit se dá moc dobře, ale musíte vědět jak a být důslední. - cvičit začněte už od 2-3 měsíců - vhodný cvičkák s milími lidmi, případně někoho, kdo má zkušenosti s loveckým výcvikem - trochu bych se ohradil proti radám v odpovědi, založených na dominantní teorii (viz článek Mýty kolem dominance v této sekci) nehledě na to, že tazatel zřejmě nemá potuchy, co to dominance opravdu je. A krásně to podtrhuje příspěvek Lucie - když se pejskovi věnujete (správně a dostatečně), je to nejzlatější pes/fenka. Výmarům zdar (a rozumné páníky).

12.5.2011

Alena

Dobry den snese se vymar s jorksiry? mame 4 ks, a budeme si porizovat vymarku, zahradu mame obrovskou, i lesy,pole,...

16.5.2011

Adéla

Aleno, nejde jen o zahradu a pole a lesy... pokud jste doteď měla jorky tak možná si neuvědomujete práci s pejskem. jorka uklidíte do skříně, ale výmara ne. a co se týče jestli se snese? to je blbý dotaz. každý pes je individualita... spíš by byl dotaz jestli jorci snesou jiného psa :D

12.11.2011

Hanka

Dobry den, takovych problemu jako je neposlusnost vymaracka slysivam spoustu a jsem rada, ze me se tohle vyhlo..Nicmene mam dvouletou fenku vymarskeho ohare a je to nas nejlepsi pritel a hlavne je s ni strasna sranda. Cetla jsem tu neco jako výmara, maďara ani jiného) do paneláku NE! tak na tohle Vam reknu asi jedine, ze to tak vubec neni, pokud se psovi budete venovat. My bydlime taky v byte a nikdy nebyl problem. Chodime do psi skoly, cvicime agility, behame a hrajeme na schovavanou a to je teprve zazitek :-D Jednou mi jedna pani chovatelka rekla, ze zahrada je vyhoda pro majitele, ne pro psa a ma pravdu..Znam vymaracky, kteri maji obri zahradku, vybeh cely den..ale kdyz k nim prijdete je pes k neudrzeni, neposlechne ani na zakladni povely a to je hodne smutne.. Ohari jsou velice temperamentni psici,kteri potrebuji trosku pevnou ruku, ale za to jsou to velice pratelska stvoreni. NEMENILA BYCH!

5.12.2011

Val.Niki

My máme labradora kříženého s výmarským ohařem. Během týdne se naučila nečůrat doma (jen když ji to "ulítne" :P) a naučila se sedni.Od narození umí aport a je celkem poslušná. Jen jednu chybu má,hrozně skáče po lidech.Teď trénujeme podle této stránky a daří se nám to :)

10.12.2011

l1u2c3k4a

Jak už jsem psala k nejrůznějším článkům na těchto stránkách-chci si pořídit výmaráka, ale byl by zavřený jen doma-na zahradu ho nechce pustit máma. Jenomže jsem nikdy pejska neměla a tadyten článek mě dost vyděsil. Nebo spíše příspěvky. Docela by mě zajímal rozhovor s někým kdo si pořídil výmaráka jako začátečník. Kdyštak napište sem nebo na email: lucka.cerna@email.cz Moc vám děkuji za dopisy a přeji hodně úspěchů s vašimi výmaráky i s jinými psy :oD

8.1.2012

Hanka

Ahoj l1u2c3k4a, Pokud si budes chtit poridit vymaraka a mit ho jen doma, protoze na zahradu nesmi, musis si uvedomit to , ze tyto plemena vyzaduji opravdu hodne pohybu a rikam to z vlastni zkusenosti, protoze jednoho doma mam :-) To znamena, rano nestaci obejit barak a rychle domu ,aby jsi stihla skolu nebo praci, chce to aspon hodku, teda aspon u te moji krasavice to tak mam...a pak prochazka odpoledne az prijdes a to mame tak na 2 hodky dosti intenzivniho cviceni :-D Je to ruzne. Mame ji jako nase druhe ja, jezdi s nami vsude, kdyz muze. Vymarsky ohar je lehce ovladatelny pes, takze ho jednoduse naucis na zakladni povely, jen s odvolanim na zver to chce dost prace. Jak vidi zajicka okamzite bezi..s tim byva nekdy problem. Nicmene chce to pevnou ruku, jakmile mu neco povolis,jako treba ze nebude spat v pelechu,ale s tebou v posteli, nastava dalsi problem. Hlavne podle me neni to skladny pes, takze jako mazlika do postele bych si ho nebrala. Pamatuji si kdyz jsem prisla domu s tim, ze chci vymaraka a do bytu :-D Vsichni mi to vymlouvali, rikali jak budeme mit zniceny cely byt, ze budu uvazana jen u psa a co az budu mit deti. Abych pravdu rekla, nekteri meli pravdu. Kdybych mela zahradu co bych za to kolikrat dala :-D Ale porad zastavam pravidla, ze pes by mel byt ve vasi blizkosti a je za to radsi, nez v kotci na zahrade a sam :-/ Musis si rict pro a proti. Jestli si zacatecnik, poradne tohle plemeno prostuduj, zavolej na chovnou stanici, zeptej se jaky na to maji nazor..hlavne se ptej, aby jsi vedela do ceho jdes. Az ho budes mit doma, uz cas nevratis. Kdyz budes zklamana ty, bude i tvuj pejsek nestastny. Jde o finance, ktere jsou mnohem vetsi, nez u malych plemen..krmivo, veterinarni pece. Pak je to ten cas, a tam musi byt pejsek na prvnim miste. proste jednoduse receno s malym pejskem to budes mit snazsi, ale je to jen a na tobe. Zase at je to co je to, pejsek je na 10-15 let a to mluvi za vse :-) Preji ti hodne zdaru a psi lasky

4.1.2013

Hanka

Jak tak pročítám ty články a rady, nejsem si jistá, že paní Polášková ví, o čem mluví, jak tu někdo uvedl

28.1.2013

Adéla

Zdravím, vše je hrozně individuální. Mám výmarku v bytě, ráno a večer chodíme jen čůrat, odpoledne s míčkem na hoďku, běhá v kuse sem a tam, že nemůže ani chodit, víkendy jezdíme za přáteli nebo do lesů. Je to zlatíčko, nikdy mi nic nezničila, v lese se da za zvěří lehce odvolat, nesnáší vodu. Jediné co mi vadí, je že na všechny co potká v baráku, nebo ti kteří se jí nelíbí, na ty hlasitě štěká a když je na vodítku tak vyjíždí na pejsky. Jinak od malička na slovo poslouchá, drží se mě jako klíště a je s ní legrace i když jsou jí 4 roky, tak je jak štěně pořád. Je to kus od kusu :)

25.2.2013

YnNtIRfAMrCTnne

<a href="Odkaz viagra</a> mfuu <a href="Odkaz insurance</a> 84184 <a href="Odkaz car insurance quotes</a> mtlvz

27.3.2013

Zuzana

Dobrý den , máme doma 4 letou výmarku . Dříve jsme bydleli v domě na vesnici , takže o pohym neměla nouzi , ale nedávno jsme se přestěhovali do bytu a ona začala být

27.3.2013

Zuzana

občas i agresivní , vrčí a kolikrát po mně i vyjela . Nemáte někdo nějaké rady , jak jí to odnaučit ?? Děkuji , popřípadě pište i na love-zuza@seznam.cz

8.12.2013

Gabriela

Přemýšleli jsme o pořízení výmaráka.Ale po přečtení této diskuze jsem trochu znejistěla. :) Budou mu stačit dlouhé procházky,běhání se mnou,u kola,koně,plavání,dogfrisbee,blbnutí s naším druhým psem a výcvik nebo se výmaráčkům věnujete ještě více?díky za odpovědi :)

5.7.2014

Aneta

Dobrý den ,znám výmarského ohaře jsou mu 4 roky a je nezvladatelný neumí poslouchat a už napadl svého majitele ,hodně lidí se ho bojí a on se vůbec už neumí chovat ,chtějí ho utratit nebo někomu dát ale to já nechci dovolit ,za to přeci nemůže ,že je tak vychovaný... prosím poraďte mi,dá se nějak naučit nebo sou jiné možnosti?

2.1.2015

Svata

Rozhodl jsem se sem napsat,po te, co jsem cetl forum. Take mam 6let stareho vymara Arkuse. Lepsiho psa jsem zatim nemel. Je fakt, ze na vycvik je malinko tvrdsi, ale poslechne na slovo, dokonce povely jen na ukazani.Zacal jsem ho cvicit uz od ranneho veku. Urcite tomuto plemenu se musite velmi venovat, dlouhe prochazky,zamestnavat ho pri nich.Nestaci mu jen pul hodiny kolem panelaku. Velmi souhlasim s pani Polaskovou-dobre to napsala. Take se mi stava, ze na me Arkus zavrci.Drive jsem mel nemecke ovcaky a u tech to neznam. Ale vezmete si to z druhe strany. Jak vam ten pes ma rici, ze se mu neco nelibi. Ze zacatku jsem z toho byl velmi nervozni,ale nakonec jsem se naucil, proste ho nechat a postupem casu ho hlasem dokonce uklidnit. Nevim, zda to je spravne, ale me to zafungovalo. Dnes jsme dokonce tak daleko, ze ho i trochu v techto situacich mohu poskadlit. Chce to byt vuci tomu psovi velmi vnimavy a hlavne se ho nesnazte zlomit silou.Vymarak musi mit ve svem panickovi autoritu a pri vycviku velkou duslednost.Jak psala p.Polaskova-povel-odmena-unava.Snad jsem napsal vse, co jsem mel na srdci.Drzim palce

21.11.2015

Leona Kubečková

Lidi,prosím Vás , nekupujte si výmary pro jejich krásu!!!Tvrdě narazíte a pak psa šoupnete někam do útulku , což výmar snáší velmi špatně , jelikož je velmi fixovaný na svého majitele , i když se Vám to v tu chvíli nezdá a nebo se ho po pravdě chcete co nejrychleji zbavit!!Výmarský ohař je náročný a velmi hlučný pes. Mám dva v paneláku již přes 10 let , nikdy bych je nedala pryč , ale až nebudou , nikdy si takové plemeno už nepořídím , protože nepatří do města , ale do lesa !

24.4.2016

Michal Sokola

Dobrý den, pokud někdo má problém se zvládnutím svého vymarskeho ohaře... tak velice rád pomohu s postupem ve výcviku a poradou jak k vymaračkovi přistupovat... nemám sice žádné zkoušky, ale dobrou praxi a co se tu píše, že nepatří do bytu, tak to není vůbec pravda :) rozhodně je to pes který potřebuje mnoho pohybu, ale to neznamená... že patří do lesa :) výmarsky ohař má rád pohodlí a společnost, oplátkou vám je zábava a oddanost! Vymarskeho ohaře by si především neměl brát někdo kdo nemá moc bohybu!Na-opak pro lidi co denně chodí sportovat (běhat) či jiné pohybové sporty, tak vám bude velmi dobrou společností ve cvičení a bude za to nesmírně vděčný. Email Michallsokola@seznam.cz

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz