Základní povely


Psi žijí s lidmi odpradávna. Soužití s nimi ale není vždy tak růžové, jak by se mohlo zdát. Ne každý majitel vyžaduje po psovi, aby zvládal agility nebo uměl „tančit“. Pokud ale chcete žít se psem v harmoni, měl by pes ovládat alespoň základní povely. Mezi ně patří: ke mně, sedni, lehni, zůstaň a chůze u nohy. Někde se dočtete o více základních povelech, někde o méně, ale myslím, že těchto pět povelů je nezbytných pro bezpečné a hlavně bezproblémové soužití psa s člověkěm. Poslušnost psa je základním kamenem soužití se psem. Bez toho jej nemůžeme vzít na procházku, nemůžeme očekávat bezproblémové chování u veterináře.

Výcvik základních povelů je založen na předešlé výchově psa. Pokud pes nebyl správně vychováván, nemůžeme od něj očekávat plnění cviků tak, jak by to mělo být. Na výchově je postaven celý výcvik. V první řadě je ale důležitá vzájemná důvěra, bez které to jde velmi těžko. Výcvik poslušnosti nám pomůže v ujasnění vztahů mezi námi a psem.

To, jak správně vycvičit našeho psa a naučit ho základním povelům, jde různě. Existuje mnoho zaručených metod, každá nabízí něco jiného trošku jiný způsob, ale všechny jsou v jádru stejné. Jde jen o to „dostat“ psa tam, kde jej chceme mít.

Co k výcviku potřebuji?
Hlavně pevné nervy a trpělivost. Dále také obojek, vodítko (krátké a dlouhé), za odměnu hračku nebo pamlsky (podle toho co má pejsek rád) a náhubek.

Několik základních rad do začátku:

- Cvičit psa by měl vždy jen JEDEN člen domácnosti! Každý má na psa jiné nároky a pes by byl zmatený, když jednomu stačí to, co udělal a druhý chce, aby to vykonal lépe. Také má každý jiný hlas, takže by psa mátla intonace hlasu.

- Povely dáváme stále stejně! Nesmíme měnit názvy povelů, nebo intonaci hlasu. Pes by byl zmaten a nevykonával by cvik tak, jak by měl, nebo by nedělal vůbec nic.

- Psa před cvičením vyvenčíme a necháme jej vydovádět. Proběhneme se s ním, nebo jej chvíli necháme běhat na volno. Pes bude klidnější a nic ho nebude nutit odejít pryč a cvik nevykonat.

- Pro cvičení si vybereme klidné místo, kde nás nebude nic rušit. Pes by se v příliš rušném prostředí neustále díval jinam a vše by ho přitahovalo více než správné provedení cviku.

- Cvičíme max. 5 minut, pak dáme psovi i sobě krátkou přestávku na vyběhání, hru apod. Pes se odreaguje a my uklidníme. Příliš dlouhé cvičení by nás i psa začalo nudit.

- Při výcviku nepoužíváme hrubých metod! Je to neúčinné a pes se začne bát. Nejlepší je psa při vykonávání cviku hodně chválit (hlasově) a po správném vykonání mu dát odměnu pohlazením, hrou, pamlskem.

- Důslednost a trpělivost je při výcviku nejdůležitější. Pokud nebudeme důsledně trvat na vykonání cviku, pes si časem bude dělat co chce a nás bude ignorovat.

- Pokud jsme nervózní nebo rozzlobení, tak necvičíme! Naši náladu při výcviku přenášíme na psa.

- Když se cvičení nedaří, nehubujte psa a nebuďte zbytečně nervózní, zkuste to další den.

- Opakování je matkou moudrosti, proto opakujte každý cvik klidně několikrát denně, avšak dbejte přestávek mezi cvičením.

Odměna za dobře vykonaný cvik

Odměnou pro psa může být pohlazení, slovní pochvala, pamlsek nebo oblíbená hračka. Každý druh odměny má svá specifika a záleží jen na pejskovi, co má rád a co mu stačí. Odměna ale musí přijít nejpozději do 5 vteřin po vykonání cviku, a to jakákoliv! Zdlouhavé čekání psa na odměnu ho nejen nebaví, ale i odrazuje od vykonání cviku.

Slovní pochvala:
Vychází z našeho hlasu. Pes musí jasně poznat, kdy je chválen a kdy kárán. Psa chválíme slovy hodný, hodná (za ně můžeme přidat i jméno – hodný Rex), šikulka apod. Prostě to co máme rádi. Při každé pochvale ale musíme dbát na intonaci hlasu. Pokud pes z našeho hlasu neslyší radost, nemá radost ani z provedené cviku, byť byste jej milionkrát pochválili. Chválíme hodně, chválíme pořád. Pokud pes udělá něco dobře, dobře cvik provádí, chválíme ho. Psovi to pomůže, zlepší mu to náladu a dodá mu více odvahy do správného a radostnějšího vykonání cviku, i kdyby ten cvik neměl rád.

Pohlazení:
Pohlazení je pro psa snad tou nejlepší odměnou za dobře vykonaný cvik. Pamlsek ani oblíbená hračka pohlazení nenahradí. Pohlazením zároveň neztrácíte kontakt se psem, jako při hodu oblíbené hračky. Psa hladíme jen po vykonaném cviku! Ne při něm! Pes by si mohl myslet, že cvik už splnil, a tudíž by jej nedotáhl do konce, nebo byste psa tím zbytečně vyrušovali. Psi mají rádi hlazení a o to více je potěší, když je pohladíte současně se slovní pochvalou za dobře vykonaný cvik. Zkuste si všimnout že po tom, co psa pohladíte, začne radostně vrtět ocáskem. Nemusí ale zůstat jen u hlazení. Svého psa můžete i podrbat. Hlazení je ale nejlepší provádět současně se slovní pochvalou, abyste psovi zdůraznili, jak je šikovný. Samotné hlazení je při výcviku téměř na nic.

Pamlsek:
Pamlsků je na trhu spoustu a záleží jen na nás a na našem psovi, jaký pamlsek má nejraději. Jestli má rád piškot nebo salám, to je jedno. Důležité je to, že za tím pamlskem rád půjde. Pamlsky ale nikdy nenahradí slovní odměnu ani pohlazení! Proto při výcviku psa třeba pochvalte, pohlaďte ho a pak mu dejte pamlsek. Nikdy psovi nedávejte pamlsek při vykonávání cviku, ale až po něm. Zkušení psovodi a výcvikáři používají pamlsek pro zrychlení cviku – např. když pes pomalu přichází na přivolání.

Hračka:
Odměna hrou je skvělá. Hrát si můžete se psem, který na pamlsky nereaguje, nebo třeba když drží dietu. Pes se při hře skvěle odreaguje a vy také. Je to ale hodně podobné jako u pamlsků. Hra nenahradí slovní odměnu ani pohlazení.

Štěně versus dospělý pes

Štěňata jsou k výcviku samozřejmě lepší než dospělý pes, rychleji se učí a více nás vnímají, neboť jsou na nás více upoutány. Ale věřte, že i dospělý pes se může naučit cvik stejně jako štěně. Nejde o to v jakém věku se pes učí, ale jakým způsobem. I dospělý pes se naučí bez problémů poslouchat.


Základní povely

Pes musí umět dva klíčové povely, aby se s jejich pomocí naučil další: sedni a lehni. Doporučuji jako první naučit sedni, protože pokud ho dřív naučíte ke mně, musíte pak tento povel přeučit, aby si pes sedal tak jak má.

Základ: Psa učíme povely jedině na vodítku, nebudeme jej pak zbytečně honit, aby až ho chytíme jsme mu ukázali, co má udělat.

SEDNI

Nejlépe bude, když pomocí vodítka dostanete psa na pozici vedle levé nohy. Pokud se rozhodnete používat pamlsky, připravte si je tak, abyste je měli co nejlépe po ruce a nikde je nelovili v kapse.
Vodítko si dejte do pravé ruky a trochu se boky vytočte k psovi tak, aby se vám vodítko dobře  drželo. Držte ho napnuté směrem nahoru, ne do boku, abyste psa netahali bokem nebo ho nenutili se někam otáčet. Levou ruku položte psovi na záď tak, aby se vám dobře tlačil dolů. Doporučuji tlačit doprostřed mezi slabinami a ocasem. Vyslovte zřetelně a důrazně povel sedni, aby pes zpozorněl. Těsně po vyslovení zatlačte psovi na záď (ne moc!) a donuťte ho sednout. Nezapomeňte držet vodítko stále napnuté, aby si pes nelehnul. Ihned po tom, co jej posadíte, ho hodě a radostně pochvalte, můžete mu dát pamlsek. Několikrát to zopakujte a pokaždé trochu zmírněte tlak na psovu záď. Pokud se vám bude zdát, že si již sedá bez vaší pomoci, upusťte od pomáhání rukou.
Pokud tento způsob nefunguje, použijte pamlsku nebo oblíbené hračky. Nezapomeňte vždy při vykonávání cviku psa hodně chválit.
Pamlsku můžete využít tak, že dáte psovi k němu čichnout a zavřete pamlsek do dlaně. Dáte povel sedni a jednou rukou psa dostanete do pozice sedni a ihned potom s pochvalou dostane pamlsek. Někteří psi si sednou jen pamlsek vidí. Tuto dobu musíte vystihnout a říct sedni, ještě předtím než si sedne.
Sedni můžete cvičit také při podávání krmiva. Krmivo dáte do misky a psovi dáte čichnout jen tak, ať ví, že tam něco je. Obvykle když mu misku dáte trošku výš než je on, tak si sedne. Zkuste tuto dobu opět vystihnout a těsně předtím, než si sedne, mu dejte povel. Pokud povel správně splní, pochvalte ho. Pak misku položte a s povelem „vem si“ nebo „na“ dovolte psovi sníst si svoje jídlo.
Dejte si velký pozor na to, jak pes sedá! Někteří psi mají tendenci si sedat tzv. na bok.
Nezapomeňte, že povely se musí neustále procvičovat, i když je pes už stoprocentně umí.


KE MNĚ

Vykonání tohoto povelu se vyžaduje po psovi, když potřebujete, aby okamžitě přišel k vám. Pes by měl všeho nechat a nejkratší cestou se k vám co nejrychleji dostat. Pomalý příchod je celkem na nic – než se k vám pes došourá, může už být pod autem.
Povel ke mně cvičte když je štěně dostatečně zvyklé na své jméno. Cvičte v klidném prostředí, kde nemá možnost někam utéct, nebo nemůže být jeho výcvik rušen třeba jedoucími auty. Zavolejte psa jménem a pokud se rozběhne směrem k vám, přidejte povel ke mně. Někdy štěně dorazí až k vám, někdy jej cestou zaujme něco lepšího a nedoběhne. Proto je lepší mít ho na delším vodítku, a pokud se cestou zastaví, jemně škubněte směrem k vám s opětovným povelem ke mně. Jakmile dorazí až k vám, hodně jej pochvalte. Můžete ho chválit i během doby, kdy míří k vám. Bude si vás tak více všímat.
U malých štěňátek ze začátku stačí, když jenom přijdou. Jsou moc divoké a chtějí si všechno nové očichat, a až později přidáte s povelem ke mně spojený povel sedni – tzn. že pes přijde na povel ke mně a sedne si.

Sedání spojené s povelem ke mně:
Psa zavoláte jménem a přidáte povel ke mně, případně si ho na povel přitáhnete k sobě za dlouhé vodítko. Jakmile je pes u vás, donuťte jej sednout a opravdu hodně a radostně jej pochvalte. Můžete mu také po tom co přijde k vám dát povel sedni, ale to už bude pro psa trochu zmatek a pak ho vlastně pochválíte jen za povel sedni, ne za povel ke mně.
Pes si má sedat tak, že když k vám přijde, sedne si naproti vám a zvedne hlavu, dívá se vám do očí. Takže má sedět těsně před vámi. Dívání do očí samozřejmě po psovi vyžadovat nemusíte, ale pokud vás během cvičení pes pozoruje, mnohem lépe se s ním pracuje a také je lépe ovladatelný.
Pokud pejsek nechce přijít, můžete mu ukázat pamlsek. Nechte psa očichat si jej, a pak ustupte kousek dál Zavolejte psa a ukažte mu pamlsek. Jakmile se k vám rozběhne, pochvalte ho a když k vám přiběhne a sedne si, pamlsek mu dejte a znovu ho pochvalte.
Cvičit tento povel musíte zásadně v klidném prostředí, aby k vám pes rychle a ochotně přiběhl a nerušilo ho něco jiného. Až tento povel bude dostatečně dobře umět, můžete s ním cvičit i na procházkách nebo tam, kde je to víc rušnější.


LEHNI

Lehni je velmi užitečný povel jak při výcviku, tak třeba u veterináře. Někdy je lepší, když pes při vyšetření u veterináře leží než sedí. A jak ho chcete dostat do polohy, kdy má ležet, když se bojí a snaží se utéct ze stolu?
Povel lehni vychází z povelu sedni. Psa posadíme, vyslovíme povel a vezmeme jeho přední tlapy (zespodu) a položíme je na zem tak, aby pes ležel. Druhou rukou položenou na kohoutku mezitím jemně tlačíme psa dolů. Poté se psa oběma rukama přestaneme dotýkat a jakmile zůstává v poloze lehni, hodně jej pochválíme. Musíme dát pozor na to, že když při pokládání má pes tlapy na naší ruce, je celá jeho váha přenesena na naši ruku. Několikrát toto zopakujeme a pak už jen psovi tlačíme jemně na kohoutek s povelem lehni a dostáváme ho tak do správné polohy. Nezapomeňte, že po každém položení musí následovat obrovská a radostná pochvala!
Druhou možností je vzít vodítko a škubnout směrem dolů současně s povelem lehni. Avšak je to spíše druhá možnost, když první nefunguje. Pes se tomuto způsobu může vzepřít tím, že se „zasekne“ a ne a ne lehnout. První způsob je mnohem jemnější. Také ho do této polohy můžete dostat pomocí pamlsku a zatlačení na kohoutek, ale někteří psi se radši ohnou pro pamlsek, než aby si lehli.
Zase musíme dát pozor na správné ležení. Tak, aby všechny packy byly v přímce, ne položeny. Psi si s oblibou, aby odlehčili kloubům, lehnou zase tzv. „na bok.“


K NOZE

U nohy chodí pes většinou, když je nebezpečí, že by se mu něco stalo, kdyby běhal na volno. Např. když víme že se blíží přechod, tak abychom psa nechytali až u přechodu, půjde raději kousek u nohy.
Povel k noze cvičíme výhradně na vodítku. Na volno by to nemělo smysl, psa nedostaneme tak rychle do požadované pozice jako na vodítku.  Pes na povel k noze chodí u levé nohy. Nejprve si ho zavoláme k sobě. Třeba povelem ke mně nebo k němu přijdeme když sedí, to je jedno. Dáme mu jasně a zřetelně povel „k noze“ a kolem noh ho obtočíme tak, aby přišel zezadu a přitáhneme si ho těsně vedle levé nohy. Nikdy psa na povel k noze netaháme čumákem směrem za nás kolem levé nohy a pak jej otáčíme, aby byl tak jak má!
Dáme tedy povel ke mně a kolem noh ho přivedeme k levé noze. Psa pochválíme. Dáme mu povel sedni. Pochválíme. Kousek poodejdeme, třeba dva kroky, pes sedí tam kde je. Znovu dáme povel k noze a psa přitáhneme k sobě. Pochválíme. Toto několikrát opakujeme do doby, než pes přichází sám k naší noze. Poté přejdeme k druhé části výcviku – chůze u nohy.  Psa zavoláme povelem k noze a následně pochválíme. Psa připneme na vodítko. Na povel k noze psa držíme stále u naší nohy a kousek popojdeme. Vodítkem korigujeme jeho chůzi tak, aby šel u naší nohy. Uděláme pár kroků a zastavíme se. Pes se také musí zastavit, poté ho pochválíme. Psa můžeme chválit i během chůze, bude nás více vnímat a bude mít radost že dělá něco dobře. Chůzi u nohy cvičíme tak dlouho, dokud pes nebude chodit sám u naší nohy, bez naší pomoci. Tratě samozřejmě můžeme zkracovat či prodlužovat podle libosti. Vždy ale musíme délku chůze u nohy přizpůsobit šikovnosti psa a dbát na přestávky!
Poté začínáme nacvičovat zastavení u nohy s následným sedni. Kdykoliv se zastavíme, musí se zastavit i náš pes. Zastavení opět nacvičujeme pomocí vodítka – jdeme pomalou chůzí, psa chválíme a tak si udržujeme jeho pozornost, zastavíme se a vodítko držíme tak, aby pes nemohl jít dál, případně ho o kousek stáhneme zpátky škubnutím! Ne potažením! A pochválíme!!! Následně ho posadíme, jestli s povelem sedni nebo jen zatlačením na zadek, to je už na vás. Doporučovala bych bez povelu sedni, aby si pes lépe zapamatoval, že při jakémkoliv zastavení si musí okamžitě sednout. A nezapomínejte psa chválit za všechno, co udělá dobře.


ZŮSTAŇ

Povel zůstaň je jedním z klíčových povelů výcviku. Nejen že ho využijete při dalších různých cvičeních, ale hodí se i běžně v praxi. Třeba pokud potřebujete, aby pes někde na chvíli setrval, např. před obchodem, nebo si chcete se psem hrát, ale pes za vámi neustále chodí a vy mu chcete házet míčky tak, aby je chytal. Pes by měl zůstat v kýžené poloze (tedy měl by zůstat tam kde je) i po zadání různých povelů, např. po sedni. Proto je také důležité psa tento povel naučit, pokud zůstávání na místě po vydání povelu nezvládá.
Nejlépe se povel zůstaň učí psa, který umí lehni. Hůř se mu vstává než z pozice kdy sedí, a tak máte ještě chviličku navíc, abyste ho dostali zpět do kýžené polohy.
Psovi dejte povel lehni a nechte ho chvíli setrvat v této poloze. Poté vydejte povel zůstaň a buď o kousek ustupte, nebo začněte těsně kolem psa chodit dokola. Chození dokola je lepší, neboť si pes zvykne že mu odcházíte do různých stran. Po vydání povelu zůstaň ustupte o krok. Pokud pes zůstane, přijděte k němu a hodně ho pochvalte, dejte mu třeba i pamlsek. Několikrát toto zopakujte a pokud se bude dařit, můžete vždy vzdálenost o kousek prodloužit. Co se týče chůze okolo psa, choďte dokolečka kolem něho a podle toho, jak to bude zvládat, dělejte větší a větší kolečka. Nezapomeňte ze začátku psa neustále chválit a dělat přestávky. Jakmile se přestane dařit, pokračujte až další den, nechte psa vyběhat, nebo zopakujte povel, který už umí a hodně jej pochvalte, aby dostal znovu chuť do cvičení. Při nácviku povelu zůstaň je dobré, abyste zkoušeli chodit do různých stran, klidně i za psa, aby vás neviděl. Zařaďte do cvičení i běh od psa. Pes je naučen, že od něho jen popojdete, ale jakmile se rozběhnete, je to pro psa něco nového a pes vás může začít následovat. Tento povel cvičte v nerušeném prostředí, dokud jej pes nebude stoprocentně umět. Tam, kde by se otáčel jinam nebo by utíkal, to nemá smysl.


Slovo nakonec
Způsobů, jak psa naučit daný povel, je mnoho. Takže nemůžete brát, že podle tohoto článku se psi cvičí a ne jinak... :-)

Text: Ivana Pospěchová

 

Obsáhlého průvodce o výcviku psa naleznete také zde: https://vse-pro-zviratka.cz/vycvik-psa/

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 23.1.2018 17:53:19
Napsáno: 2.5.2008 17:05:23

Forum.

Vložit príspěvěk

11.5.2008

Jana

Je možné vycvičit 5 let starého psa, který povely jako ke mě, nebo sedni naprosto ignoruje..? Trochu jsem bohužel podcenila jeho výchovu a ted je to problém..díky

11.5.2008

Magda

Mám stejnou otázku jako Jana.

12.5.2008

Ivana

Dobrý den, ano, možné to je, avšak musíte být opravdu důsledné a pes bude potřebovat hodně velkou motivaci. Největší problém bude ale asi v tom, že u psa nemáte potřebnou autoritu, že pes vás nebere jako osobu, která je nad ním, ale jako osobu která je na stejné úrovni jako on, nebo snad ještě pod ním. Proto vás ignoruje. Tady bude asi třeba začít. Není třeba psa bít, fyzicky ho trestat. Jen se musíte dostat do pozice nad ním. Ukázat mu, že vy jste ten co udává směr. Doporučuji začít cvičit na krátkém vodítku, v prostředí které nebude psa zbytečně rušit (auta, jiní psi apod.), třeba na zahradě. Psovi ukažte povel a jakmile jej splní, nebo se o to bude pokoušet, tak potřebuje pochvalu. Hodně slovní pochvaly a dejte mu i pamlsek, hodně voňavý (kousek ne příliš tučného salámu třeba). Bude třeba postupovat po kousíčkách a bude to dlouhá cesta, ale psi nejsou blbí, jen musíte s nimi najít tu správnou řeč a zjistit, za co bude nejlíp fungovat. Jakmile bude pes zvládat povely na krátkém vodítku, podotýkám musí je zvládat kdykoliv!, přejděte na dlouhé vodítko. Až bude zvládat povely na dlouhém vodítku, je možno jej učit na volno. Pokud máte další dotaz,není vám něco jasné, napište a zkusím to rozebrat jinak. Přeji hezký den!

24.5.2008

Terka

Dobrý den.Mám doma šestiletého cotonka, bezproblémový po všech stránkách,ovšem jednu chybu má. Nemůžu přijít na to proč to dělá, ale občas si doma značí různá místa.Venčíme ho pravidelně, žádný jiný pes u nás v bytě delší dobu nebyl..Díky za odpověď

25.5.2008

Tereza

Dobrý den chtěla jsem se zeptat.Chceme si pořídit štěňátko nějakého velkého psa a můj 14-ti letý syn by na něj měl asi nejvíce času, ale nevím jest-li by ho pejsek poslouchal, přeci jenom je to ještě dítě.

27.5.2008

Ivana

Terezo, záleží na tom, jak má váš syn vztah k pejskům. znám 10,12leté holčiny u nás na cvičáku, které mají borderky, labradory apod. Záleží hodně na plemeni které by jste chtěli, a také jak by se syn věnoval pejskovi, zda už má nějaké zkušenosti se psy nebo ne. Nelze říci,že váš syn by na něj měl nejvíce času. víte jistě že se psovi bude chtít věnovat? Hodně zvažte tuhle volbu :)

4.6.2008

šárka

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu. Vybrali jsme si pejska v útulku, kterého chceme adoptovat. Je to asi 1-1,5 roční kříženec, který byl z počátku bázlivý asi po špatných zkušenostech, ale během necelých 3 týdnů, kdy ho chodíme každý den venčit se z něj stává postupně důvěřivý a spokojený pejsek.Chci se zeptat po jak dlouhé době, kdy ho přivedeme domů, tedy pro něj do nového prostředí, začít se základními povely, abychom ho nestresovali. Děkuji

4.6.2008

šárka

Ještě jeden dotaz, je vhodné brát si pejska z útulku měsíc před dovolenou, a pak ho dát na dobu dovolené hlídat? Nebo ho nemáme stresovat změnami a vzít si ho až po dovolené a tím i riskovat, že si ho mezitím adoptuje někdo jiný?

5.6.2008

Jana

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kdy je třeba začít s výcvikem štěněte a jak máme upoutat jeho pozornost. Máme 10 týdenní štěně a snažím se ho pomalu cvičit, ale vždycky se její pozornost obrátí úplně jinam a já nemám šanci. Jak mám vlastně začít? Předem děkuji za radu.

6.6.2008

iva

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat.Mám doma jorkšírka a už dlouho ho učím povel popros a on to ještě neumí.Můžu se zeptat jak ho to mám naučit?

11.6.2008

Ivana

Šárko, před dovolenou si jej určitě neberte!!! Pejska by to moc stresovalo. Než by si na Vás zvykl zase by si musel zvykat na někoho jiného. to není dobré. je lepší se domluvit v útulku že si jej vezmete až po dovolené. S výcvikem začnětě až uvidíte že si na vás a nové prostředí dostatečně zvykl. Pokud nebude dostatečně navyklý a bude se bát, může se stát že pejsek bude stresován prostředím a i novými povely. To určitě poznáte kdy bude ta vhodná doba. Ivana

11.6.2008

Ivana

Pro Janu: teď se zaměř na výchovu!!! ne na výcvik!!! je jasné že tak malé štěně tě poslouchat nebude!!! Nech mu trochu té štěněcí volnosti a nech jej ať si užívá jeho věku. Malé mimčo taky nebudeš hned desátý týden učit chodit. Taky si musí užít dětský věk, to samé máš i se štěnětem. S výcvikem začni kolem 5 - 6 měsíce, formou hry. Okolo 8 - 10 měsíce by již štěně mělo zvládat základní povely. Iva

11.6.2008

Ivana

Pro Ivču - záleží jak ho učíš, a jak je jorkšírek starý. Čím ho, případně jak odměňuješ a tak. Zkus tu napsat tohle a jak jste to zatím cvičili a já ti pak řeknu kde případně děláš chybu nebo jak to zlepšit :-)

13.6.2008

marian

je dobre niekedy pri vychove psa pouzit aj nasilie..??

15.6.2008

Ivana

Mariane, já osobně si myslím že násilí při výchově není potřeba. vše se dá vyřešit v klidu a hlavně jinou formou než násilím a bitím psa. už jsi zkusil "potrestat" psa samotkou? nebo se s ním jenom nebavit? ignorovat ho? pomáhá to o mnoho více, než nějaké bití...

16.6.2008

iva

můj jorkšírek má 2 a půl roku.Dávám mu tyčinku pro psy a učím ho to tak,že mu dám tyčinku nad hlavu a řeknu :,,popros",pak mu tyčinku dám.

17.6.2008

Ivana

no tak ja si teraz kupujem Staforda vies take by som sa mu mal asi moc venovat ze..

18.6.2008

Lenka

Dobrý den, pořídili jsme si 7 týdenního labradorka. chtěla jsme se zeptat, jak často mu mám dávat jíst a jestli stačí jen granule. děkuji

18.6.2008

Ivana

Leni, v takovém věku je nejlepší psovi nechávat granule stále přístupné. Granule můžou stačit, ale záleží jaké dostává, jestli nějaké kvalitnější (Hill´s, Eucanuba, K-9 apod.) nebo nějaké méně kvalitní. Pak je potřeba určitě stravu něčím obohacovat. Nejlépe vám ale poradí nějaký dobrý veterinář :)

30.6.2008

Dáša

Dobrý den,mám jeden dotaz-máme 8 měsíců starého gold retr.jmnem Andy,je velice klidný,učenlivý,prostě fain.Ale posledních 14 dnů začal při různých příležitostech venku velmi prudce vyskakovat na mě i na manžela a ňafat po rukou,nekouše,ale stiskne,pokud ho razantně okřiknu - fuj,je to ještě horší,je to docela bolestivé a nepříjemné.Nevím co mi tím říká-jestli je to výzva ke hře,nebo výraz agresivity u puberťáka ?"Já budu šéf " Prosím poraďte,jak ho to odnaučit.Děkuji

1.7.2008

Ivana

Dobrý den Dášo, začíná se tady projevovat puberta a s ní i pes zkouší svou dominanci. Jeho chování si nesmíte nechat líbit a razantně mu naznačit že takhle ne. Musíte být velmi důslední. Pokud pes neuposlechne povelu fuj nebo jiného aby přestal, následuje trest. Třeba zavření na nějakou dobu na samotku, totální ignorace - prostě dělat že tam pes není apod. On ví že něco dělá špatně, ale zatím si to smí dovolit a bude to ještě horší. Pokud je po tom, co ho okřiknete ještě tvrdší, tak i vy musíte přitvrdit. Ale trest musí být okamžitý - tzn. zde platí zákon akce a reakce. Pes projeví akci vás kousnout a vy musíte okamžitě!!! zareagovat. Pokud pes nedostane trest okamžitě, bude to dělat dál s tím, že pořádně neví za co je trestán. Zkuste mu v té chvíli kdy vás chce kousnout (ještě než kousne) zadat povel který umí. Třeba sedni, lehni apod. Pes by měl okamžitě zareagovat a nechat toho co chtěl předtím udělat. Zkuste trochu přitvrdit a být více důslední a snažit se udržet si pozici "vůdce smečky" (pokud samozřejmě nějaká byla o čemž trochu pochybuju). Pes vás musí brát jako vůdce, ne jako někoho sobě rovného. Ivana

2.7.2008

Dáša

Děkuji za rady,už jsme měli G.R. zemřel loni ve věku 13 let a byl to silně dominantní pes.Byl to náš první pejsek a tak jsme dělali chyby-chodil první,první jedl apod. V pubertě si začal hrát na šéfa ,ale zvládli jsme to a bylo to naše zlatíčko.Tento pejsek je mnohem mírnější,chodí u nohy na vodítku,umí základní povely až teď začal s tím skákáním,ale on nekouše jen tiskne.Budu se řídit vaší radou a doufám,že to zvládne.Ještě jednou děkuji Dáša

9.7.2008

Joey

Dobrý den,pořídili jsme si 7 měsíčního vipeta, byl strašne hodný, nehl se od nás na krok a teď z ničeho nic začal zlobit, všecko kouše i nás, máme ho asi 2 měsíce, je to hrozný mazel, ale z radosti nás prostě začal okusovat. Neposlouchá a dělá si co chce. Co s ním? Děkuji za radu. Joey

10.7.2008

Ivana

Joey, Joey... tohle je klasický učebnicový příklad začínající puberty a nedostatečného respektu vůči pánovi. Být váma tak začnu s nácvikem základních povelů, pokud je ještě neumí. A hlavně si u něj musíte vybudovat respekt, on vás poslouchal jen proto, že jste ho rozmazlovali, teď s ním tříská puberta a zkouší co mu projde. Přečtěte si příspěvky výše, doporučuji také stránky pana Desenského, tam se také hodně dozvíte. S pozdravem Ivana

16.7.2008

Iveta

Dobry den,mam podobny problem s privolanim.Mam 7 mesicni fenku-Stredoasijsky pastececky pes.Problem je v tom,ze kdyz jsme sami treba na prochazce tak ke mne prijde ale ne hned.Ale horsi je,kdyz jde nekdo s nami nebo ji pustim k oveckam,muzu volat jak chci ale ignoruje me:o(Pritom na jmeno moc dobre slysi i se ohledne,a ke mne nepribehne,co by jste mi radili??diky predem

17.7.2008

anna

mame 1 rocniho bigla a nemuzeme ho naucit hlidat kdyz nekdo prijde vubec nesteka ale mazli se s nim muzete mi prosim pomoc!predem dik

21.7.2008

Ivana

Iveto, přivolání u psa plemene jako je ten váš,chce hodně důslednosti, a navíc nerespektujete ještě to, že fenka je stále štěně, nemá si pořádně s kým vyhrát, vyblbnout se. Co takhle ji vzít občas jen tak na cvičák mezi psy ať si vyhraje? Nemusíte tam s ní hned cvičit, určitě se dá domluvit že tam budete jen chodit kvůli toho, aby fenka měla kontakt se psy. Pokud nepřijde na přivolání ihned, nemá ho 100%, doporučuji ať za sebou tahá lonžku, tak dlouhou jak budete potřebovat. A když zavoláte a fenka nepřiběhne, vezmete lonžku a fenku si přitáhnete. Možná bude stačit jen škubnutí a lepší hlasová intonace. Doporučuji se také podívat na stránky Rudy Desenského, kde detailně píše o přivolání. Ivana

21.7.2008

Ivana

Anno, tohle se asi nedá jen tak naučit. To už je částečně dáno povahou psa a také výchovou. Možná víc o tomto problému najdete v poradně Rudy Desenského, ale osobně si myslím, že dokud si váš pes bude myslet že všichni lidi jsou hodní, tak se to nevyřeší. Ivana

21.7.2008

anicka

dobry den muzete mi pomoci nas 1rocni pes umi prijit na zavolani ale kdyz treba vidi psa nebo ho neco zaujalo tak nechce prijit muzes mi prosim pomoci dekuju

22.7.2008

Ivana

Aničko, je to ještě štěně, i když už by měl 100% přijít pokaždé, nelze jej neustále "odvracet" od psů. Je stále ještě ve štěněcím věku a tak si chce s ostatními psy hrát. Přivolání chce větší důsledno, pes tě musí respektovat. Pokud nepřiběhne vždycky, když jej něco zaujme, nech jej běhat s vodítkem, nejlépe s lonžkou a vždy když nepřijde tak si ho jednoduše přitáhneš. Dokud nebude umět 100% přijít pokaždé když je na šňůře, na volno nebude. Iva

23.7.2008

Marcela

Dobrý večer, dcera mi pořídila Jack Russel Teriera, je mu teprve 6 týdnů. Je krásný, milý, velice temperamentní a trošku svéhlavý. Ráda bych se dozvěděla, jak postupovat při jeho výchově. Myslím tím v tomto věku - čistotnost, důslednost atd.Děkuji M.

23.7.2008

Kubik

dobry den chcem sa vas spytat od jakeho veku treba psa cvicit pls.odpiste na e-mailovu adresu iljavassil@centrum.sk

25.7.2008

pepo

ahojte chcel by osom si kupit staforda .... ale nwm od akeho veku ho mam zacat trenovat mohli by ste mi poradit ??? a este sa chem opytat .... no jednoducho chcem ab ludia mali pred tim psom aj trosku respekt a ako ho naucim povely tipu trhaj a podobne ??? :D

26.7.2008

Ivana

Marcelko, vše se dozvíte v sekcích štěně, život se psem, výchova a výcvik apod. Stačí si tady najít potřebné články. Pokud už v tak nízkém věku je svéhlavý, k jeho výchově a i výcviku bude potřeba hodně důslednosti. Štěňata se velmi rychle učí čistotnosti, takže stačí dbát na to, co chcete aby štěně dělalo a nepovolovat mu. Ani za ty jeho psí krásné očička :) Jen nesmíte při výchově ani výcviku zapomínat na to, že je to stále ještě štěňátko, takže mu dejte dostatek prostoru aby se vyblblo, vše nové si očichalo, s každou novou věcí aby mělo tolik času seznámit se kolik potřebuje. Nezapomínejte ani na důležitý kontakt s ostatními psy a zvířaty. S pozdravem Ivana

26.7.2008

Ivana

Kubo, cca od 6 měsíce, ale můžete i dřív. Nesmítě však štěně přetěžovat. Do 8 měsíců by již mělo umět základní povely! Všechny! Iva

26.7.2008

Ivana

Pepo, doufám že sis to dobře rozmyslel, ale jak vidím tak moc ne. Pes není na to, aby se ho lidi báli a aby uměl povely trhnej apod. Správný pes se lidí nebojí a ani oni jej (to ovšem neplatí o zlodějích a hlídání si svého teritoria). Pokud chceš mít ze psa obranáře, bylo by dobré chodit s ním na cvičák kde se naučí základní povely a potažmo i obranu. Jo a lidi před tímto psem budou mít respekt už podle toho, jak vypadá. PS: být tebou tak si staforda nekupuji, podle tvých slov ho chceš jen na frajeřiny, přitahuje tě na něm jen to, že ze zpráv a různě slyšíš jak se lidi těchto psů bojí a se psy nemáš žádné zkušenosti! A přece nechceš abys měl psa zabijáka a aby jednou pokousal i tebe... čao Iva

26.7.2008

Kubik

dobry den chcel by som sa este opytat ako psa naucim povel do budy...dakujem

27.7.2008

Ivana

Kubo, štěně či psa tento povel naučíš nejlépe tak, že vydáš povel (do boudy, místo apod.) a psa odvedeš na požadované místo a tam jej hodně pochválíš. Nebo mu na to místo dej pamlsek tak ať to vidí, zavel do boudy a psa pusť ať si tam pro pamlsek doběhne. Přijď k němu jak tam ještě bude a pochval jej. iva

27.7.2008

Ivana

Prosím všechny aby ode dneška diskutovali ve fóru. Tam na vaše dotazy budu odpovídat. Děkuji! Odkaz

31.7.2008

Petra

dobrí den, je mi 15 let a chodim na prochazku se dvemi pejsky křížence nemeckého ovčáka.jsou to velicí a silní psi (2 a 4 roky) když na prochazce potkame jineho psa začnou hrozně štěkat,vřčet a táhnout za psem. vim že by se poprali. kdyz jdou na prochazku odděleně tak je mam pod kontrolou a odvolam je od cizího rozzuřeného psa i kdyz nejdou na vodítku. poradte prosím jak je mam naučit aby si kolemjdoucích nevšímali kdyz jdou společně na procházku.děkuji za odpověd s pozdravem Petra

5.8.2008

scottinka

Dobrý den,je mi 14.Pejska(křížence jezevčíka) mám u babičky a vídám ho asi 1 za týden.máme ho teprve rok,je z útulku.je to dospělý pes.snažím se ho učit,vždy když přijedu za babičkou povel lehni.Pořád mu to moc nejde. Právě že ho to učím jen jednou týdně,tak se mi zdá,že ten povel vždy zapomene,ale když ho to budu učit každý týden jendou po nějakou delší dobu,je možné že se to naučí??????Děkuji a nashledanou

18.8.2008

Jana

Dobrý den,máme 10 měsíční fenku zl.retrivra, je hodná přítulná a když jsme na zahrádě ,dělá nám celou dobu společnost. ale je tomu asi 3 týdny co nám začala utíkat, jakmile výjdeme za branku. Dokud jsme doma neutíká. Začali jsme ji uvazovat, ale to jsme našim psům nikdy nedělali a dělat se mi to nechce. Proto, prosím poraďte co s ní.Děkuji

28.8.2008

ales

mame doma vystavniho shih-tzu zakladni cviky jsem ho naucil s tvych stranek ale nevim si rady jak ho mam naucit povely (pac,hop,atrhej:-)

29.8.2008

vanda

zkus si zadat dotaz na diskusním fóru: Odkaz

14.9.2008

Ivana

Prosím prosím zadávejte dotazy do fóra. Nedá se všechny příspěvky pod stránky prohlížet, ve fóru vám poradíme rychleji

14.9.2008

Ivana

*pod články... už sem z toho blbá

11.10.2008

Katka

Ahoj! Chtěla sem se zeptat v kolika měsících by jsem měla začít se základním výcvikem pejska??? A čím by jsem měla začít a pokračovat? A ještě jeden dotaz...je možné naučit už starého a hluchého psa povelům lehni a k noze?Pokud ano tak jak?Děkuji za odpověď :)

14.10.2008

Ivana

katko ty neumíš číst???? Jinak s výcvikem se začíná kolem šestého měsíce, ale můžeš i trošku dřív, ovšem štěně nejspíš neudrží pozornost. Začít bys měla povely sedni a ke mně. Přečti si článek!!! Starého a hluchého psa bych už zřejmě nechala jen dožít. Otázkou je co je pro tebe starý, ale předpokládám že tak kolem 10 - 12 roku...

15.10.2008

Katka

Ahojky díky za rada ...pejskovi je už 13 let.

16.10.2008

baruška

ahoj brosím tě mohlo bi bít štěně hned první den jak si ho přivezeme domů večer venku v zateplené boudě:::::::::::::??????????????????????

16.10.2008

Ivana

Katko tohle bych už opravdu nechala být. Psa nechej dožít :-) a netrap ho povely, už si je nebude pamatovat a jeho tělo se bude přetěžovat vzhledem k věku psa. Pačko

16.10.2008

Ivana

Baruško, nenapsala jsi co to je za štěně a jak je staré, do boudy ho dát můžeš, ale počítej s tím že mu tam bude moc smutno, víc než kdyby bylo s vámi doma. Doporučuji být s ním dlouho do noci, a do pelíšku mu zabalit láhev s teplou vodou, aby cítilo v noci nějaké teplo, které mu bude připomínat maminku. Doporučuji zabalit do nějaké deky. Spíš bych si ale na prvních pár nocí štěně vzala domů, abyste si na sebe zvykli. Iva

23.10.2008

Karolína

Můj pejsek umí sedni i lehni ale nějak se mu nechce poslouchat ke mně a hlavně když to prostě už musí být.

29.10.2008

Martina

Zdravím, chtěla bych svoji 8 měsíční bíglici učit na píšťalku. jen si nevím rady jak přesně to dělat. jméno-písk-povel nebo jméno-povel-písk? díky za rady

1.11.2008

Ivana

Marti dotazy do fóra! Už jsem to tady psala několikrát!!! Jinak bych volila spíše písknutí a těsně potom povel. Uvidíš ale sama co bude lepší :-)

1.11.2008

Ivana

Karolíno! Jaktože umí sedni i lehni a nějak se mu nechce poslouchat ke mně? Co si pod tím mám jako představit? Co to je to nějak? Pes není blbý! Chce to důslednost, jasné vydání povelu a psa nezatěžovat! A jinak když neposlouchá a utíká tak na lonžku. Stačí si tady přečíst třeba fórum do kterého máte přispívat. Už mě nebaví to tady říkat pořád dokola

8.11.2008

baruška

ivi díky za radu !

11.11.2008

Ivana

Doufám že jsem aspoň trošku pomohla :-)

13.11.2008

Janka

Dobrý den , přítel má 1,5l psa kříženého knírace velkého je možné jej vycvičit . Pes si na mne zvykl , na vodítku umí chodit , na pokyn sedni se mu to moc nedaří . Chůze na vodítku mu jde dobře ? Je možno jej vycvičit aby mne poslouchal , můžu ho cvičit jak otěhotná ?? Dík za odpověd

13.11.2008

Vali

Janko:dal by se ale musíte mít hodně trpělivosti a musíte ho hodně chválit když jste těhotná při výcviku hodně chodíte někdy běháte takže asi ne

14.11.2008

šomin

dobry den chtel bych se zeptat ..da se bigl dobre a snadno vycvicit zakl.poslusnosti???nebo spise potrebuje vice casu a neni tak chytry??

19.11.2008

Ivana

Janko, jeden a půl roku ještě není tak moc a pes s velkou pravděpodobností bude povely a učení rychle chápat. Chce to jen důslednost a motivaci jak hlasem tak třeba pamlskem, protože je právě v období psí puberty. V těhotenství ho cvičit samozřejmě můžete, ale musíte na sebe dávat pozor, hlavně na to abyste všechno zvládla a nepřetěžovala se, záleží na tom v kolikátém jste měsíci :-) a moc gratuluji. Ivana

23.11.2008

Kristina

Dobry den chcela by som sa spytat ci je mozne naucit 3-rocneho bigla naucit zakladne povely vzhladom na jeho velmi tvrdohlavu povahu?

26.11.2008

Ivana

Kristino určitě, jen to chce důslednost. 3letý pes se to naučí ještě poměrně rychle :-)

30.11.2008

Kristina

A este by som sa chcela spytat ako psa oducit zlym veciam ako je neprestajne zavyjanie alebo skriabanie na dvere hrabanie a podobne lebo by som to naozaj velmi chcela vediet.lebo tato stranka je absolutne bezchybna ale iba toto jedno tu chyba dakujem.

4.12.2008

Ivana

A jéje. Koukám že máte se psem dost problémů. Pokud máte zahradu, tak bych pořídila kotec a psa dala do kotce. Takhle budete mít zničené všechno dřív než dojde na převýchovu. Ono to chce hlavně důslednost a psa naučit co smí a nemsí. Chválit a kárat ve správnou chvíli. Musíte si hlavně stanovit co ano a co ne a podle toho psa učit. Občas se tu vyskytují velmi podobné problémy, tak si pročtěte fórum nebo články související s vaším případem a případně diskuze k nim.

5.12.2008

SDD

GUT

6.12.2008

Silvia

Dobry den chcela by som sa opytat na jorksira velmi by som tohto psa chcela!A cecela by som sa opytat ci je nutne jorksira strihat?A ked ano mohla by som ho ostrihat ja doma?a sa jorksir moze chovat vonku?Dakujem.

7.12.2008

Ivana

Ahoj. Yorka stříhat můžeš a nemusíš. Záleží jak ti to bude víc vyhovovat. Pokud s ním budeš chtít na výstavy, tak samozřejmě nestříhat, jen zastřihávat. Ale třeba sestřenice má yorka doma a ten je pořád nakrátko. Doma si ho samozřejmě ostříhat můžeš, ale bude to chtít asi hodně trpěliovsti :-) Pes ti tak dlouho klidně stát nebude. A jestli se může chovat venku? Záleží jak bude zvyklý, ale já osobně bych ho chovala spíše vevnitř.

13.12.2008

dft

prosim vas o radu mam pul rocni fenu a nechce me chodit na voditku ja sem snad vyskousela vsechno ale ona se ani nehne proste se zapre a nejde prosim poradte

14.12.2008

toni

ja se omlouvam za moji cestinou, ale mam dotaz prosim vas mam 6 mesicni stene (nemecky ovcak) na poslusnost zatim je to dobry, ale neni vubec agresivny na lidi a ja by chtel kdyz ne kousat aspon stekat na cizi lidi, prosim vas poradte mi jak to mam delat jen vzboudit z toho psa agresivitu. diky za vas cas preju vam vsechno nejlespi. Toniiii

15.12.2008

Katka

ahoj mám doma pětiměsíční fenu jakc russla můj problém je ten že začíná být agresivní na kolemjdoucí lidi-štěká,vrčí atd,nevím jek jí to odnaučit.Děuji za radu

20.12.2008

alena

ahoj mohla by som sa ta opytat na nejake plemeno najlepsie maleho vzrastu ale chcela by som ho chovat vonku je nejake vhodne plemeno nemam zaujem chodit na vystavy chcem ho ako maznacika za radu vam pekne dakujem.

29.12.2008

veronika

Dobrý den, moc bych vas prosila jestli byste neznala nějaké jméno pro hesky tvrdourasu aby to nebyl nějakej matýsek :-) moc děkuji nashledanou.

11.1.2009

verunka

dobrý den milá ivanko. chtěla bych se vás zeptat:my budeme mít štěně a bude to docela tvrdá rasa tak bych prosím potřebovala poradit s jménem(je to tvrdák)moc děkuju jsem vám moc vděčná

13.1.2009

Ivana

Verunko, co to je tvrdá rasa? Proč si nevyberete jméno jaké se Vám líbí? Existují stránky, kde jsou přímo seznamy psích jmen :-) Náš "tvrďácký" kříženec jezevčíka se třeba jmenuje Rambo :-)

13.1.2009

Ivana

Toni vzbouzet u psa agresivitu je blbost! Má teprv 6 měsíců a vy po něm chcete aby byl agresivní. Jste normální?

13.1.2009

Ivana

Alenko a co takhle zajít do útulku pro nějaké štěndo? Určitě by to bylo lepší, než si pořizovat nějakou rasu :-) když chcete jen mazlíka...

13.1.2009

Ivana

Katko, asi prožila něco co se jí nelíbilo a proto se teď lidí bojí. Chce to důslednost a hodně ji brát do společnosti, případně by ti s tímhle mohli pomoct na nějakém dobrém cvičáku, kde se většinou pohybuje spousta lidí :-)

16.1.2009

¨Verunka

pardon tvrdá rasa je jako hlídací psy nějaký trhači a tak nějak moc vám dík za to jménoo

2.2.2009

není podstatné

co ty pičo akorát šukáš

8.2.2009

Eliška

Dobrý den je mi 13 a dostala jsem psa je to Jack russel teriér za týden mu budou 3měsíce je poslušný a má ze mě respekt ale nedaří se mi ho odnaučit vykonávat potřebu v bytě ,když jsme venku a on vykoná potřebu chválím jej a v bytě kárám ale to zřejmě nepomáhá můžete mi poradit jak jinak ho to odnaučit???děkuji Eliška

9.2.2009

iris

ahoj Eliško, máš ještě pořád psí miminko a tak to chce trpělivost, jak se napije nebo nažere musíš s ním utíkat ven a vyvenčit ho. Samozřejmně se mu to ještě může chvíli stávat. Taky mu můžeš když to provede vyhubovat a nebo plesknout novinama přes zadek. Tři měsíční štěně je ještě moc malé, ale učit se musí.

10.2.2009

Eliška

ano takze nedelam nic nejak spatne dekuji Eliška

11.2.2009

Marketa

Ahoj je mozne jeste vycvicit moji fenu ktery budou tri roky a povely sedni a lehni umi ale neposloucha kdyz ji zavolam ke mne tak nekdy pride ale me vadi ze beha za srnkama a tak a ona by pokousala i cloveka.tety pes vidi srnky a nic nedela je u nohy je moc hodnej ale to moje fena je hrozna.!!jeji plemeno je labrador a je strasne zla po jeji mame uz to ma v genech tak ja nevim co mam delat? pomuzes mi?

11.2.2009

iris

Eliško určitě to děláš dobře jenom musíš být trpělivá a důsledná. Hodně štěstí s pejsánkem.

11.2.2009

iris

Ahoj Marketo já se budu opakovat, ale měla jsem stejný problém s mojí velkou kníračkou. Bydlíme u lesa kde jsou srny a zajíci. Já se jí věnuji co můžu, cvičím jí doma, venku na cvičáku a když viděla zvěř a nebo i dokonce auto na polní cestě utekla a nechala by se i zajet. Nakonec jsem skoro ve třech letech začala používat na přivolání el. obojek. A funguje to. Když budeš důsledná a budeš cvičit třeba na dlouhém vodítku určitě se ti to povede, ale musíš začít jako se štěnětem. Je to určitě těžký, ale vyplatí se to.

19.2.2009

Ivana

Ahoj Markéto, já bych především psa z vodítka vůbec nepouštěla, když Ti dělá takové problémy. Klidně si pořiď lonžku (stopovačku - 10m vodítko nebo delší). A měj fenu na vodítku. A především bych se zašla poradit na cvičák, určitě tam bude více chyb ve výchově, než "jen" to neposlouchání. A pokud by napadla i člověka, tak si myslím že by bylo vhodné a především nutné s tím začít něco dělat a někam začít docházet. Ivana

22.2.2009

erika

dobrý den od kolika prosím roků se může začít pes cvičit?? děkuji za odpověd.

22.2.2009

KATKA

dobrý den zajimalo by mě jestli štěně jen tak štěká na svou mámu?? DĚKUJI

23.2.2009

Ivana

Eriko, štěně by se mělo začít cvičit okolo šestého měsíce, v osmém měsíci by už mělo zvládat základní povely.

23.2.2009

Ivana

Katko, na tohle se nedá jen tak odpovědět. Záleží na konkrétní situaci, jak při tom štěně vypadá, jak matka reaguje apod.

23.2.2009

Eliška

Dobrý den chtěla jsem se zeptat ješte od kolika měsíců(let)se může šteně začít koupat ?dekuji předem Eliška

28.2.2009

janča

dobrý den chci se ze ptat mám 5měsíční štěně ale neumi poslouchat poradí my ně kdo????dik předem

28.2.2009

Ivana

Eliško, záleží na šamponu, jsou i speciální pro štěňata.

28.2.2009

Ivana

Jančo, štěně by se mělo začít učit základním povelům až kolem šestého měsíce. Je jasné že vás nebude tolik vnímat, protože je ještě moc zvědavé a musí všechno nové očichat, prozkoumat, tak právě proto se má začít učit až kolem toho šestého měsíce, kdy už lépe udrží pozornost. Ivana

2.3.2009

iris

Dobrý den Jančo, pejska je dobré cvičit co nejdříve, naučit pejska poslušnosti trvá dost dlouho. Chce to trpělivost a důslednost. Pejsek je živý tvor tak prodělává dětství, pubertu pak je mládí a stáří. V každém období je to jiné. Nejlepší je se poradit u nějakého zkušeného výcvikáře.

3.3.2009

Terča

Já mám labradorku Besinu a jsou ji tak přibližně tři roky a nevím jestli by se naučila lehni, neví někdo??????????????

5.3.2009

Ivana

Terčo určitě se to naučí :-)

6.3.2009

Monča

Ahoj.Mám kríženého jezevčíčka s kokrem.Je jí osm měsíců a snažím se jí zatim naučit pár základních povelů.Právě teď jí učím aby zůstala a až zavolám ke mně,aby přišla.No a tak jsem jí tak jednou chtěla zkusit a místo ke mně jsem zavolala sedni a ona mi přišla i na to sedni....jak jí mám naučit,aby přicházela jenom na ke mně? A taky jí vždycky dám odměnu když udělá něco dobře,ale když vidí,že pro ní nic nemám,tak mi neposlechne...jak jí mám naučit,až bude umět ten povel dobře,aby přišla i když nebudu mít odměnu?Jestli mi poradíte,tak vám budu moc vděčná.Děkuju Monča

6.3.2009

Iris

ahoj Mončo, taky jsem měla kokra kříženečka, ale nevím s čím.Teď cvičím velkého knírače a to je o něčem jiném. Když chceš cvičit pejska přivolání s odložením musí nejdříve pejsek umět přivolání a to by měl být tvůj první úkol. Zdokonalit přivolání. Potom začni učit pejska odložení to je, že pejsek bude sedět nebo ležet a ty uděláš pár kroků od něj jak se pohne musíš ho dát na stejné místo a znovu dát povel. To budeš dělat třeba dvacetkrát do té doby až pes bude v klidu ležet a nebo sedět třeba dvě minuty. Vždy se k němu vrátíš a pochválíš ho s odměnou.Budeš prodlužovat vzdálenost. Nejdříve pár kroků a pak víc. Až se to naučí. Můžeš ho začít volat k sobě. Taky se musíš naučit dávat povely dobře, jinak z toho bude mít pejsek zmatek. Je vidět,že to děláš s pejskem pořád stejně a tak ví jak to jde za sebou. Mončo tvůj pejsek je ještě štěňátko a tak s ním cvič tak deset minut třikrát za den a pak si s ním hraj.Hodně mu házej balonky ať ti je nosí a to je taky takové cvičení přivolání. Hlavně trpělivost.Pejsek se nedá rychle vycvičit trvá to dost dlouho.

7.3.2009

Monča

jojo,děkuju mockrát.Kousek od baráku máme takovou louku,tak jí tam budu chodit učit.Snad se mi to povede.Kdyby něco,tak se na vás zase obrátím.Ještě jednou děkuju a Ahoj :)

8.3.2009

Petra

Dobrý den, dnes jsme si pořídili štěňátko křížence a máme jeden problém. Je hrozně plaché,strachy se i počůrává-když jej vememe do náruče.Jen se přiblížíme skrčí se do kouta a vyplašeně na nás kouká a když jej chceme chytnout zakňučí.Chtěla jsem se zeptat, jestli je to tím, že jsme pro něj noví a je v novém prostředí a časem to přejde, nebo něco není v pořádku.

9.3.2009

Iris

Dobrý den, blahopřeji vám k vašemu pejskovi. Nevím jak to vypadalo u předchozího páníčka, ale zdá se mě, že pejsek byl někde sám s maminkou a sourozenci a tak není moc zvyklí na lidi a nebo byl takové to ustrkované štěně. Budete muset být trpělivý a určitě každým dnem se to bude lepšit. Hlavně ho hodně chovejte a mazlete se s ním to je teď nejdůležitější. To, že vás počůrá to musíte vydržet,určitě to nebude, žádná vada jenom si musí zvyknout na vás a váš domov. Je toho na broučka moc.

14.3.2009

stenisko

Já jsem poprvé cvičila strejdy štěně, to my bylo kolem 10ti let. On své psy má vždy v kotci i štěňata ale zase mají tu nejlepší ochranu proti nepřízni počasí. Nejdříve my řekl vše co chce abych ho naučila. Já jako amatér jsem tedy vzala štěně na vodítko a učila jsem ho na něm chodit. Pak jsme trénovaly povel zůstaň s přivoláním, sedni a lehni. Je to Holandský špic, velmi inteligentní pes, už jako štěně moc dobře věděla co se po ní chce a taky proto se velmi rychle a dobře učila. Pak jsem dlouho ke strejdovy nechodila a přišla jsem po pár měsících a její poslušnost na přivolání mě překvapila protože strejda nemá čas na cvičení a semnou cvičila jen pár hodin (jindy to chce více času). Takže to chce opravdu jen trpělivost a důslednost a výsledky se dostavěj:).

15.3.2009

Iris

Štěnistko já mám takovou zkušenost, že štěňátka poslouchají dobře, protože je to pro ně hra, ale napiš jak to pokračovalo a jak dlouho jsi pejska cvičila jestli prodělal pubertu a jak poslouchá dneska.

24.3.2009

anička

dobrý den prosím má se štěně učit cvičit každý den,protože chci naučit štěně od babičky a k ní jedeme daleko. Nebo mám říct aby z pejskem cvičila babička?

29.3.2009

štěnisko

No to je taky pravda..:)..jako já ted k tý feně už nechodím a tak nevím. Cvičila jsem jí formou hry vždy když jsem tam byla a právě že málo ale hodně jí to bavilo. Co jsem tam byla naposledy tak poslouchala na jedničku hlavně teda na to přivolání:)

14.4.2009

anička

prosím napište děkuji

18.4.2009

Ivana

Aničko záleží na rozhodnutí. Každý den se pejsek cvičit nemusí, ale zezačátku by měl mít s vámi trvalý kontakt. Pokud to babička bude zvládat tak ho klidně může cvičit ona

26.4.2009

Katka

dobrý den, mám dotaz, kupujeme si pejska jacka rassla teriera a nevim od kdy ho mám brát na statek ke koním kam skoro deně chodím,aby si zvykl na prostředí, koně, psy a hodně lidí. V kolika letech to pro něj bude vhodné. předem moc děkuji

3.5.2009

šárka klasova

mam pejska asi 9-10 mesicni stene jmenuje se walli.ale nevim rasu posluvam fotku nebo se podivejte na profil na seznamu (klasova.sarka-fotky) dekuju napiste email...dekuju šarka

5.5.2009

Lucka

Dobrý den, mám doma 5ti měsíčního křížence sibiřského huskyho s Labradorem. Chci se zeptat, od kdy a co ho mám učit, a (teda jestli můžete) mi říct, pro co by měl nejlepší předpoklady ( agility atd. ) no je velmi učenliví ale jak kdy, umí už některé zakladní povely tj. sedni, lehni k noze. Ted trénujeme aport a taky mu to jde. Ale mám problém ho naučit štěkat. Když je puštěný s našim Německým ovčíkem tak štěká jak chce, ale jinak ne, mužete mi prosím poradit jak ho to naučit?? Díky Lucka

9.5.2009

Pavlína

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak řešit případ, kdy pejska zavolám "ke mně" a on nepřijde?Mám ho stále volat nebo jak tuhlu situaci řešit?Protože mi připadne, že když ho několikrát volám a on přijde třeba až na pátý pokus, tak si myslí, že nemusí přijít hned, ale až ho napadne.Moc díky za odpovědi

10.5.2009

Lukas

Zdravim pratele mam bile hluche stene asi 3mesicni krizenec americkeho buldoka a pitbula velice inteligentni rodice a pes je zlato. nema nekdo zkusenosti s cvicenim hluchych psu nebo nejaka knizni pomoc? moc diky za kazdou pomoc luis@nakedrec.com

19.5.2009

Tereza

Dobrý den je Border kolie vhodna do buty ale taky na menší zahradu? jestli ne tak jaký pes je moc inteligentní a hodí se do bytu a na menší zahradu? děkuji za odpověd

19.5.2009

tereza

do bytu prominte

21.5.2009

Terka

Dobrý den, máme štěnátko a pořád štěká když jsem v práci a děti ve škole. Ale když přijdeme je v klidu. Nemohl by mi někdo poradit jak na to nebo jak ho to odnaučit?? Dyštak pište na mail Terka.hofmannova@seznam.cz Díky moc kdo napíše

24.5.2009

Edita

chtěla bych si pořídit bígla ale všude slyším že se težko vicvičí a utíká myslíte by to šlo odnaučit?a dobře ho vicvičit?

25.5.2009

Jindra

Ahoj.Moooc prosm o radu.máme 8 měsíčniho angl.kokra,asi v 6měs.na nás začal vrčet a vyjíždět.Chodíme na cvičák,tam jsem si myslela,že nám poradí,jo poradily - kastraci po roce.Abych to popsala,na mě a manžela už docela zle vrčí jen když ho dáváme do vany po venčení,to vrčí tak výstražně,po osprchování vrčí vstekle a při vyzvednutí z vany na osušku je nepříčetný.Posadíme ho na zem,moc neutřeme,protože vrčí až by skoro kousl.Co třeba nasadit náhubek před mytím? Ato na něj mluvíme klidným hlasem,jindy mlčíme a pořád je to stejné. Další je to,že na syna vrčí i při pohlazéní,přijde si pro něco dobrého,to mu dá a chce ho pohladit,v tom na něj zavrčí,on ho pošle na místo,neochotně odchází a pořád vrčí. Už na něj i vystartoval právě při poslání na místo.Cvičitelka na toto řekla,JEDINĚ KASTRACE. Na cvičáku po chvíli nereaguje,protože se soustředí na fenky a chce za nimi,je to unavující,jsem servana,jak ho pořád tahám ke mě.Ani piškoty nechce. Doma a na zahradě dobře reaguje na lehni,sedni,ale né zůstan,to jde za mnou.Ale todle mě tak netrápí.jako to vrčení,ta agrese.Chce být dominantní,ale jak na něj,PROSÍM PORADTE.Jinak je mazlivý,hravý,ted je v pubert,ale je šance,že ho to přejde?Jak na něj,jak reagovat,prosím pordtedíky předem,je to už dost vážné.

24.6.2009

terka

určitě se to naučí já mam vlčaka a ten zas nic neumí a jak sto naučila besinju....Terče....jo a psala to Terka Slouková....

1.7.2009

Monika

Dobrý den, mám doma štěně má 10týdnů a mám problém s tím,že když jdu ven tak jde na vodítku pěkně jen po určité trase..když chci jít někam jinam je nepříčetný a nechce vůbec jít...další problém,že když ho pustím tak chvilku jde semnou a potom se zastaví a začne utíkat pryč na přivolání ani když si kleknu a volám ho tak nepříjde..prostě mě ignoruje.Děkuju moc za odpoveď..s pozdravem Monika

6.7.2009

PHOEBE

Mojí dceři je 12 je pro ni vhodný zlatý retríver nebo bígl??? Děkuji

10.7.2009

Petra

Dobrý den!Mám doma půl ročního Bígla a při procházce ŠÍLENĚ tahá!Na cvičáku nám řekli že za něj máme cuknout a že toho na 100% nechá!Výsledek byl takový že když za něj cuknu tak se sice zastaví ale jakmile udělám krok tak opět začne tahat je to šílené a v rdině už s ním nechce nikdo chodit ven!Zůstalo to na mě a já už si nevím rady!!!Myslíte že je vhodné koupit mu ohlávku proti tahání?

21.7.2009

Jarka

Mám prosbu bydlím v domě se zahradou a mam labradorskéhoretrívra Nea který hlídá venku , chtěla bych si pořídit malého psa do bytu a nevím jak bude reagovat Neo.Děkuji předem za radu.xD

28.7.2009

Anna

Ahoj Jarko. Já mám také labradora... take mi hlida venku... Pořidili jsme si maleho jorkšírka... oba dva se hned zkamaradili takže bych řekla že si ho kludne mužete pořidit...:-)

30.7.2009

ada

ahoj,mam doma 2mesačne šteniatko shitzu v byte a nechce byt doma sama ked odydeme stale skuvima a šteka..prosím o radu ako ju to odnaučit??

31.7.2009

venda

prosím vás já mám rasu psa kokršpaněla ale když mu řeknu sedni tak si potom nechce zase stoupnout prosím vás poradte mi co s ním.

31.7.2009

venda

muj pejsek uz umi sedni a pac ale toje to samy ja mu reknu stoupni Monty!!! a on nic porad sedi jak zkamenelej a az jdu pro voditko tak si stoupne protoze vi ze ho jdu vyvencit nevim co snim poradte prosim

3.8.2009

ajda

jo je to možné naučit povely psa v 5 letech.Já osobně mám psa kterého jsem učila první povel v 5 letech chvíli to trvalo,ale pak už mu to jde a na další cviky rychle navazuje.

3.8.2009

ajda

venda-to bys jste ho měla přivolat a ruce mít pamlsek a až k vám přiběhne tak ho pochvalte.u mého psa to funguje a to sem ho to ani neučila XD.

3.8.2009

ajda

perta-tak s tímto psem moc zkušeností nemám,ale taky mám psa co tahá a taky mám kamarádku a ta bígla má.bírl to má prost v krvi protože je to lovecký pes takže jak ho to odnaučit?asi opravdu za něj musíte dost tahat.ta moje kamarádka za měj tahá a celkem to funguje.

3.8.2009

ajda

PHOEBE-jj mám kakarádku a ta má bígla je jí 11 a má 9 letího bratra takže v bíglovy nevidím problém,ale u zlatého retrívra to fakt netuším.

6.8.2009

Kamuše

Všechny vás moc zdravím my máme bázen a naše fena pije furt z bázennu jak ji to máme odnaučit?..dékuji za odpověd´

10.8.2009

Hana

mam stene 7 tydnu bily vlcak mela bych uz zacit s vycvikem a nebo je to brzy? Diky za odpoved

26.8.2009

Ivana

Hani začni s výchovou, výcvik nechej až kolem šestého měsíce. Ivana

28.8.2009

kakouš

ahojky mám skoro 2 letého labradora ale máme takoví problém neumí knoze a občas nám uteče potřebovala bych radu od někoho skušeného.tak zatim ahoj kakouš

2.9.2009

brano

Chcel by som sa spýtať či už smiem cvičiť psíka pokiaľ ma 2 mesiace alebo ešťe počkať ??

13.9.2009

Veronika

Ahoj Jano je to možné protože já jsem začala cvičit svoji fenu až v 7 letech.Už má za sebou několik zkoušek.

13.9.2009

Petra

Dobrý den. V polovině listopadu si budu od kamarádky brát štěně, bude akorát na odstavení. Je to kříženec Rotvajlera a Rhodéského Ridgebacka. Mám pár otázek, na které jsem nenalezla na Vašich (perfektních!) stránkách odpovědi: 1. kdy je dobré začít s opravdovým výcvikem, můžu ho cvičit hned, jak s ním navážu vztah, nebo mu mám dát chvíly nějákou chvíly "pohov" a začít s výcvikem až v určitém věku 2. Chtěla bych psa naučit povelu "volno" a chtěla bych ho naučit, aby si nikdy nevzal z ruky od neznámého člověka... 3. ráda bych, abychom mohli časem složit zkoušky poslušnosti, kde, jak je to možné? Bude to můj uplně první pes, a nechci ho zkazit. Pejska si beru od kamarádky, která pracuje u policie u psovodů a když jsem viděla, jak jsou pejsci perfektně vycvičení(jednomu je 13měsíců a je připravený na zkoušky poslušnosti), jak ji respektují a zbožňují ji, opravdu mě to nadchlo! Jinak opravdu chválím Vaše stránky, jsou jedny z nejlepších!!!

30.9.2009

kakousek

prosim o radu mame jet s nasim 2 letim pejskem do mesta a mame strach aby neutek

3.10.2009

Dara ::::

dory dan ja bych sa chtila zeptati čo meno na psa bych mohla vybrt potrabuji meno pro divčinu psa aby v tom meně bylo posmeno R děkuji vam mocky

23.10.2009

Tereza

Ahoj,prosím o radu - Mám cca půl roku doma fenku z útulku,je super,venku na volno téměř vždy poslouchá , již jsme se naučili sedni,lehni,pac.ted se chystám na povel Zůstaň... s tím si snad poradím,ale problém mám s tím,že když je na volno a kohokoliv cizího potkáme někdy mě prostě neposlechne a ihne dk běží k té cizí osobě a hned začne skákat a mazlit se,,,Dělá to už od té doby co jsem si jí vzala a už si nevím rady jak jí tuto blbou vlastnost odnaučit.) nechci aby se s kazdym mazlila a 2) ti lide to taky vzdy nemusi uvitat zrovna privetive.MOhla by jste mi prosim poradit co s timle problemem mohu udelat?Co jsem se nacetla tak jen to ,ze ji ti lide muusi idmitat atd ,jenze ona je pro vsechny hrozne roztomila ahne dji zacnou hrozne hladit nez ja stihnu nejak zasahnout ,tak uz si nevim rady.Dekuju moc za odpověd T.

1.11.2009

sona

Ahoj, prosím o radu. Máme 2 labradory, pejsky, žijí s námi - na zahradě. Jeden je starší (1,4roku), druhý má 6 měsíců. Základní povel sedni zvládají perfektně. Bohužel povel lehni umí jen starší, mladší pejsek po mě skáče a nesoustředí se. Cvičit oba pejsky najednou je pro mne velmi obtížné, nedokáží se soustředit. Mladší je dominantnější a stále si vyžaduje větší pozornost. Také hodně kouše staršího a jednou, když jsem jim připravovala jídlo, tak se za mými zády pomočil! Nevím, jak si to mám vysvětlit? Chce si značit teritorium, aby ukázal staršímu, že je důležitější? A také na mne, když přijdu na zahradu skáčí radostí - zkoušela jsem se k nim otáčet zády a ignorovat tento špatný zlozvyk, ale bohužel moc nezabírá. Pokud řeknu slovo "neskákej!" nebo slovo "ne!" a naznačím dlaní "stopku" - poslechne jen jeden a druhý skočí - tak začnou skákat oba najednou. Nevím si rady, prosím poraď. Moc děkuji za odpověď jak zvládnout, aby neskákali a jak je naučit základní povely.

17.11.2009

Misa

Chtěla bych poradit jak mam psa učit aby mohl při procázkách chodit na volno jenom na ulici na vodítku!??? bojím se totiž aby neutekl nebo šel za jinými psi nebo lidmi! jedná se o 3 měsíční štěne šeltie! prosím o odpověd! děkuji!

18.11.2009

Ivana

pro Soňu: oba pejsci jsou moc mladí, puberťáci, takže to budeš mít dost těžký. Cvič každého zvlášť, tak to budeš mít mnohem jednodušší. Na skákání při příchodu mi pomohlo nastavit koleno, ale asi to v případě dvou psů zase dopadne tak že jeden skočí druhý se zarazí, takže to třeba nějak nakombinuj - jednou rukou stop a k tomu nastav opačnou nohu. Musíš vyzkoušet co zabere.

22.11.2009

Jana

Dobrý den chtěla bych poprosit o radu máme pejska jezevčíka s něčím kříženého.Je mu asi 9měsíců máme ho od štěnátka,ale neumí vůbec poslouchat.Po dětech jen skáče a když s ním chci jít na vycházku na vodítku tak ho začne kousat.Prosím poradte mi jak ho přimět k nějaké poslušnosti.Děkuji moc za radu.

28.11.2009

Denisa

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli si na sebe zvikne pes a fenka aby se nepokousaly když potřebujeme vzít oba na procházku.Děkuji.

30.11.2009

Martina

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu máme 6 měsíčního pejska a když s ním jdeme na procházku tak strašně táhne,jak ho naučit aby šel pomalu?? Děkuji moc za radu.

1.12.2009

Honza Rasty

Milá Martino,skus se kouknout mezi pomůcky,je tam celkem dobrá věcička-HALTI OHLÁVKA...Myslím že to Jessi dostane pod stromeček:-).

2.12.2009

Lucy

Dobry den, chtela bych se zeptat mame 6 mesicniho MOK. Pred tremi tydny byl na malem zakroku od te doby s nim chodime ven jen na chvili, aby mu vydrzeli stehy (uz mu 2x nevydrzeli) a je na voditku. takze doma pak zlobi vice ale ted posledni dva dny kdyz se mu neco nelibi nebo ho okriknu tak na me zacne stekat nebo vrci, kdyz ho chci pohladit tak jde pryc. Dost me to prekvapilo a nevim jestli uz je mrzutej a otravenej z toho leceni nebo jestli jde do puberty nebo uplne neco jineho. Budu moc rada za vas nazor.

9.12.2009

Lulu

Cau,přivez jsem si dobrmana 10týdnů a chci začít s výcvikem,je to vhodný čas nebo mám ještě počkat

12.12.2009

jozky

chcel by som sa spytat mam jack rusell ako ho mam cvicit je to velmi aktivny pes aj ked je to len stena?prosim o radu

22.12.2009

kakousek +miki

ahojky naš pejsek ze moc zlobivev a potrebovali bysme to napravit ale nevime jak zakladni poveli dokaze jen kdyz on sam chce a neposloucha a rozkousal nám sezení a tak se na nej moc vsichni zlobime poradil by nám někdo prinejhorsim piste na popilk@seznam.cz

24.12.2009

Simi

kakousek +miki: Z otho vyplívá že je to vaše chyba a ne chyba psa. Jediné co vy v tuto chvíli můžete udělat je přesně co tu čtu- zlobit se ale nic s tim nedělat. Vřele doporučuji nesedet u počítače ale raději to řešit a dojít si na nejbližší cvičák. s pozdravem Simi

24.12.2009

Simi

Lulu: Určitě můžeš začít čím dřív tím líp zejména u tohoto plemene.Hlavně všechno v klidu, důsledně, bez bití a křiku, hlavně přirozeně zvlášt u štěněte. Až bude větší a způsobilejší, tak dávam na svůj základ a to je zas ta přirozenost tak uz můžeš trénovat normálně=).

4.1.2010

Alenka.Ally

Dobrý den, moc vám děkuju za rady! Za týden si přineseme domů štěňátko, tak teď už pořádně vím jak a co s ním. Moc jste mi pomohli. :-)

16.1.2010

milan a jeho bak

nam sibirsky husky asi 4mesice kdykoliv mu dam jkykoliv povel tak se pocura lehne na bok sekne a nepohnu snim co mam delat

17.1.2010

Helena

Dobrý den,priniesli sme si 8-tyzdnove steniatko srncieho ratlika a nevieme ho naucit aby vykonaval potrebu tam kam ma par krat sa to podarilo pochvalila som ho dostal nejaku dobrotu a tak,ale potom zacal spinit inde vyhresila som ho aj naozaj slabo dostal rukou po zadku ale on nic robi si to kludne dalej tam kde sa mu paci.Prosim o radu dakujem.

16.2.2010

Monika

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat od kolika měsíců se může cvičit pes základním povelům. Předem děkuji za odpověĎ.

6.3.2010

nikita

dobrý den chtela bych se zeptat mame 3 jorkšíra a kdyz si lehne na záda zacne strasne kýchat nevíte čím to je poradte mi prosím predem dekuji

6.3.2010

nikita

*3 letého

7.3.2010

Martin

Dobrý den, chtěli by jsme si kupovat chodského psa.. ,ale nevíme co je lepší u tohoto plemene jestli fena nebo pes .?? (myslím všeobecně poslušnost a aji lepší na vícvik ? ) děkuji předem za odpověd ... když tak napište na email : kaspik.martas@seznam.cz nebo zpátky semka do FORUM

1.4.2010

sarah

Ahoj bylo by možný vycvičit 7.let starého psa ? nutně to potřebuju vědět.

27.4.2010

karolína

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat mám 9 měsíčního Americkýo Buldoka a umí jen sedni a ke mně. Je pozdě na cvičák nebo máme ještě chvilku čas.

24.5.2010

jaroslav kasal

mi mame noveho pejska a menujese nesi a ja nevim jak ho mam vicvičit ale ja ho mam u babičky ahoj jara

30.5.2010

Martina

Dobrý den mám doma asi šestiletého psa, který byl odmala úvázaný. Anni jsme ho necvičili až teď jsem se rozhodla že ho vycvičím.Mám nějakou šanci?Děkuji předem.

30.5.2010

nat

Mi máme Bobtaila a je příšerně aktivní.Pokaždé když se vrátíme domů tak na zahradě je vytrhlej malej strom a nemůžeme ho to odnaučit?

13.6.2010

Veunka

Dobrý den, včera jsme si přivezli sedmitýdení štěňátko a nevíme, kdy přesně máme začít pejska učit povelům.. zatím si hrajeme s jeho oblíbenou hračkou ale nechceme propásnout ten správný okamžik kdy by se měl učit. Děkuji za odpověď

5.7.2010

Janík

Ahoj mám 5 letého pejska který neni můj je babičky ale mě má asi nejradši bydlí u nás v domě docela mě poslouchá ale štěká na psi a zjistila jsem proč babička ho jenom pouští a krmího ale nemá čas i když teď se o něj docela stará a poští ho na zahradu a já nemám čas na procházky.Jen občas.A moc neumí povely sedni a lehni a neumí chodit bez vodítka protože není zvyklí a mohl by napadnou ostatní psi.Je to francouzký buldoček a četla jsem že si často dovolují i na starší psi což mém případě je pravda myslíte že ho dokážu vychovat???(mám teď o dost víc času než dřív)myslíte že to pude??? Díky Janík

5.7.2010

Viola

Dobry den,mam 6 tydenni stenatko bigla holcicku a chtela bych se zeptat kdy ji mam ucit povelum a chuzi na voditku. Zatim snim jeste nechodim ven. dekuji

16.7.2010

Kristýna

Máme dva dvouleté pejsky a jedna se asi naučila od té druhé povel je to možné?

26.7.2010

Anie

Dobrý den, chci se zeptat, jestli není pozdě začít s výcvikem u 4,5 měsíční fenky?? Trochu jsem to podcenila.... ona přiběhne na jméno, umí sedni, ale velký problém ji děla ke mě a chůze u nohy. Je hrozně miloučká a chci ji naučit chodit bez vodítka. Ale bohužel je ještě schopná se rozběhnout na druhou stranu silnice např. za dítětem. Máme ještě šanci se vše naučit?:) Děkuji, hezký den!

27.7.2010

Jirka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké máme vybrat plemeno psa? Chceme po něm aby byl učenlivý ale také hodný a věrný. Děkuji předem za odpověď.

16.8.2010

pavel

Dobrý den chtěl bych se zeptat,mám tříměsíčního labradora pořád si převrací misku s granulemi a vodou co mám dělat aby to nedělal.

19.8.2010

monika

Dobrý den, mám 2 roky sterého psa (NO). Když mu hodím aport, už mi ho nepřinese. Začne s ním utíkat a neposlechne už ani jakýkoli jiný povel. Dá se to nějak odnaučit a naučit správně aportovat? Předem děkuji za odpověď.

31.8.2010

Sára

Mám dvouletého psa rasy kavalír king charles španěl.A on pořád kňučí když ho nechám uvázaného před obchodem když je v místnosti kde je víc lidí když mi má dát klacek nebo když vidí jiného psa atd..Co mám dělat aby to nedělal??

16.9.2010

Monika

Dobrý den! Máme doma 2 fr. buldočky. Je jim půl roku. Stále vykonávají potřebu doma a to i když s nimi chodíme každé 2 hodiny. Předtím jsme měli jednoho a toho jsme to naučili, jenže když zemřel, tak jsem chtěli jiného, ale narodili se jen dva bráškové, tak jsme si je vzali oba, aby jim nebylo smutno a i to si myslím, že je možná důvod, proč je to ne a ne naučit. U jednoho je výchova snadnější, ale u dvou stejně starých.... Každopádně v půl roce by to ale už umět měli, ne? Nebo v kolika měsících jste to své pejsky naučili vy? Nejhorší to je přes noc:-( Moc prosím o jakoukoli připomínku, jsem z toho už nešťastná, obzvlášť kdo máte také dva pejsky ve stejném věku...:-( Za každou louži dostávají novinanami a čumáky jim k tomu taky přiložíme.

4.10.2010

Katka

Ahoj já mám doma tříletého zlatýho retrývra ale je hluchý nevím jestli ho pustím z vodítka jetli my neuteče je nějaký povel aby šel ke mě??

4.10.2010

Radek

Nemohl by my někdo poradit ,mám 16měsíčního německého drátáka ,furt mě štve živou zvěř hlavně zajíce ,skoušel jsem tlučku dlouhou šnůru zs ostnatým obojkem i eletrický obojek zatím bez ůspěchu,děkuji za každou radu...

6.10.2010

Veronika Vodvárková

Dobrý den, moc bych Vás chtěla poprosit o pomoc. 15.9 jsme si přivezli domů šťěňátko jack rusel teriéra,bylo jí necelých 7 týdnů. Hned druhý den co jsme si jí přivezli onemocněla, měla škrkavky, takže pořád zvracela, měla průjem a nechtěla nic jíst.Měli jsme o ní strach takže jsme byli pořád s ní, teda spíš já a teď je na mě strašně závislá.Chci jí naučit na samotu, protože budu muset chodit do práce, ale jakmile jí necham samotnou, tak strašně kňůčí, i když jdu třeba jenom na záchod. Mam strach, že si na samotu nezvykne. Předem Vám moc děkuji za odpověď. Veronika Vodvárková email: veronikavodvarkova@email.cz

28.11.2010

Klára

Dobrý den, zvažujeme pořízení Výmarského ohaře, jak je tento pes vhodný do bytu, k dětem a jiným zvířatům? Děkuji za odpověď

7.1.2011

Ivča

Dobrý den, mám 7měsíční kavalírku a poslední dobou mě začala na procházkách úplně ignorovat nezvedne hlavu, když jí volám jménem, nepřijde na povel "ke mně", když najde něco k snědku ignoruje "fuj" a nechce se nechat chytit, naštěstí ještě spolehlivě poslouchá "sedni". Dřív nebyl problém na povel "ke mně" přišla i od psů, vypadá to, jako by všechno přes den zapomněla. Myslíte, že je to pubertou?

14.2.2011

Jolča

Mám malý dotaz, už rok mame shi-tzáka (1,5 roku), s povelem ke mě vždy váhá ale podle vašich rad se to zlepšilo a za to moc děkuju , ale ted sem si ho vzela do ,,parády " a chtěla bychho naučit různým povelům (skok do náruče samozřejmě s mojí malou pomocí a podobné...), byla bych moc vděčná kdybyste mi odepsali na email (jolda167@seznam.cz)postup jak pejska na povely vycvičit . Předem děkuji a máte moc pěkné stránky se zajímavými informacemi a radami =)

4.3.2011

Andrea

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kdy je nejlepší začít s výcvikem psa. Budeme mít maďarskýho ohaře. Děkuji. Můj email je: andrearajdlova@seznam.cz

6.3.2011

míša

Dobrý den chci se zeptat,mimáme 15-mněsíční čubu a ta umí sedni ale kdyš se na ní ukáže prstem aby si sedla je to dobře nebo špatně

22.3.2011

Mates

Dobry den jak mám naučit psa poveli popořadě jako esi nejdřív sedni,lehni,ke mně....

14.4.2011

Veronika

Dobrý den, mám 3 měsíční štěně jezevčíka. Výborně reaguje na své jméno a povel "ke mně", ale hned jak ke mně přijde, okamžitě si sedá (přede mnou i u nohy). Nevím, jak ho v tomto případě mám naučit povel "sedni"? Díky za Vaši radu.

21.4.2011

tereza

Veroniko,myslím,že tvé štěnátko už povel "sedni" jakoby umí.Už si spojil povel "ke mně" s povelem "sedni".Ale jestli to tak nechcete nechat,když na něho zavoláte a on k vám přiběhne,tak jděte pořád dál,aby si nestačil sednout.Pak ho pochvalte a dejte mu pamlsek.Zkuste to zezačátku takhle,snad si na to zvykne.Ale já nejsem zkušený odborník,to je jen rada :-) tak držím palečky!!

29.4.2011

Adéla

Dobrý den,mám 4 měsíční štěně a když běžím tak ono na mě zezadu skočí co mám dělat??? A nebo ještě mám na noze botu a ona mi na ní pořád skáče a kouše mě a když jí trošku plácnu tak to nezabírá a ani "Klik klak" nezabírá. Předem děkuji za odpověď Adéla

4.5.2011

Dana

Dobrý den, dostala jsem 1,5 letou fenu rotvajlera hned po seznámení sem jí začala učit lehké cviky jako je sedni, lehni, dej pac. To zvládla protože to nejspíš uměla už od bývalého majitele teť když se jí snažím naučit jaký koliv jiný cvik tak mi prostě nerozumí neví co po ní chci ať dělám co dělám. Chtěla bych se zeptat jestli by ste mi mohly nějak poradit?

28.5.2011

Hansiii

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak naučit psa cca 2roky, aby potřebu vykonával venku na procházce nebo na zahradě?Zatím máme pejska venku na zahradě ale časem by jsme chtěli aby s námy sdílel domov. Pejska jsme našli a rádi bychom si ho nechali, ale s výcvikem budeme muset začít od nuly, neumí nic ani základní povely uvedené ve článku :-( Je to na 100% labradorský retrívr, moc děkuji za vaši radu

1.6.2011

Romana

Dobrý večer, máme doma kříženého bernskýho salašnickýho s fenou křepeláka. Štěněti budou dva měsíce, zajímalo by mě, kdy začít s výchovou a co by měl umět. Co ho těď naučit. Při hrách dost kouše, má ostré zoubky, děti se ho i bojí, protože skoro pokaždé roškube oblečení (děti 5, 4 a 1 rok). Zkoušeli jsme vodítko, ale nechce se nechat vodit, raději by se snad uškrtil. Byla bych ráda za radu, co je pro takového psa vhodného, co by se měl v tomto věku naučit. Děkuji za odpověd. Romana

6.6.2011

Romča

Dobrý den mám takový menší problém se psem:máme neoplocenou zahrádku a náš pejsek tam vběhne a začne okusovat nezralé jahody,volám na něj ,,ke mě''ale neposlouchá,tak ho ze zahrádky vynesu nevím však jak ho mám potrestat.Mohla bych třeba zkusit samotku?

9.6.2011

lukas

dobry den.koupili jsme si maleho maltézáčka,jsou mu asi 2 měsíce.je docela šikovná,ale moc jí nechutnaj pamlsky.myslíte že při cvičení jí bude stačit pohlazení?děkuji

12.6.2011

veronika

dobrý den muj pes když je se mnou venku na prochazce a vidí nějakeho psa hnet chce jít za ním ja ho mam naučit aby zustal u mě?? dekuji

18.6.2011

Janka9

dobrý den chcela by som sa opitat ako naucit bastarda povel popros napis na Odkaz na nick ZiRo555

23.6.2011

krista

Dobrý den , máme doma jedno letého irského setra .Když s ním ideme na procházku nevím co mám dělat ,dekjí za odpověd .

23.6.2011

krista

prominte jsem zapoměla že hrozně tahá .

2.7.2011

Michaela

Nemůžu souhlasit s jedním že jr lrpší učit štěně než dospělého psa ono to nevypadá ale u některých plemen je to na opak můj pes jesiika se vůbec nic nenaučila když byla štěně jenom ke mně a sedni ale po 5 roku se naučila k noze zůstaň a fůj to nesmíš jíst . už jí je 9 let a pořád je šťastná A chce se učit nové kousky třeba naposledy se naučila skákat přes lano

4.7.2011

Alca

Veškeré nežádoucí chování se dá odstranit i u starého psa. Základem je správná výchova.Pokud máte někdo zájem více na e-mail: recpsu@seznam.cz nebo tel: 774 225 362

9.7.2011

Ester

Dobrý den mám 5měsíční kříženou fenku z utulku nevím čím je křížená ale je velmi hravá a asi ji rostou zoubky protože porád něco kouše a kouše i vodítko už ho málem překousala a nevím jak ji to mám odnaučit a při vícviku nedává apsolutně vůbec pozor pořát se věnuje něčemu jinému to se s ni vždy před tím než ji du cvičit proběhnu a pohraji si s ní ale stejně mě nevnímá.

19.7.2011

Gabriela

Dobrý den,potřebuji poradit,máme dvouměsíční štěnátko a chodí čůrat neustále cca-každé 2 hod.,(i v noci),nevíme,co sní a ozve se až po vyčůrání,neozve se předem.Padáme únavou,proto nevíme,jak jí to odnaučit. Hlavně si v noci velmi ráda hraje,nechce spát!Prosím o radu,předem děkuji=).

23.7.2011

Lulinka

Dobrý den,pořídila jsem si Border kolii,je mu 9 měsíců a celou dobu byl v paneláku. Ted je na zahradě. Neumí vůbec poslouchat,jen by si pořád hrál.Naučí se to ještě nebo už je pozdě.

24.8.2011

:)

Dobrý den, tady s tímto problemem nejste sama i ja jsem takovy mela . jestli je moc neposlusni tak mu skuste dat oboje a nekomu reknete aby ho drzal ale mejte voditko dane na vetsi vzdalenost aby dosahl az k vam a reknetemu "pojd jsem ....jeho jmeno. a podej te mu pamlsek a jestli pride tak reknete ty jsi hoooodnýýýýýý a sikoooooooooooooovnýýýýýýýý atd.po case mu davejte i jine cviceni :) a on si zvykne :)))

25.8.2011

martines

DOBRY DEN CHTEL BYCH SE ZAPTAM..MAM ZKOR 2 MESICE STAREHO STAFORDY.JE SICE KRIZENY SPITBULEM ALE NA WYCHOWE TO NIC NEMENI..JEN HROZNE RAD WSECHNO KOUSE..A PRI OBYCEJNEM POHLAZE NI ZACNE KOUSAT..CHCI SE ZEPTAT JAK HO MAM TRESTAT ABY WEDEL ZE TO NESMI..A JAK HO UCIT ZE KOUSTA NESMI...DEKUJI PREDEM...

27.8.2011

Terča

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat v kolika měsících je ze štěněte dospělý pes? Plemeno máme Jack Russell Terier. Děkuji:)

26.9.2011

natalie

Ahoj je mi 12let a když jedu k babičce tak tam bidlí kousek od nás moje kámoška která má dva psi jeden se jmenuje betina a je mu asi 9let naučila sem ji sedni lehni dej pac a ted se ucime k noze docela to zvládá docela mě to přakvapilo že se to naučila ale šli jmsme na pole betina neni zvikla prijit na zavolanou (jenom doma prijde) mi sme je pustily na volno oba dva psi se neceho asi lekli a bezeli ke kolejim mi sme je nestihali a me pripadalo ze chvili na nas cekaj je mozni ze tam byl divocak... mi sme je nevidely u branky jako vzdi čekají byli sme uplně zoufalí potom sme se kuokli domu a oni byli doma ptž nasli diru v plote jak naucit psa a by prisel hned ke me kdyz zavolám jmenem a ten druhi pes je betiny dcera a byla u novich majitelu ale utakla jima chytali ji policajti od ty domy se boji vsech krom kamosky jeho brachy mami atd. jak se s ni mam zblizit jezdim tam casto prosííím do úterý odpověď děkuji :)

29.9.2011

nika

ahojte, mám menší problém, mám šteniatko maďarskej vyžly reaguje na povely ku mne, sadni a labku, práve sa učíme povel lahni....učila som ho to tak že prejdem rukou od chvosta nad hlavu a potom položím ruku na zem a pri tom poviem povel lahni on si lahne a druhou rukou mu dám maškrtku, ale bez tej ruky na zemi si nelahne, skúšala som prejsť rukou od chvosta nad hlavu a povedat lahni, bol tam náznak toho že si ide lahnúť ale nakoniec ostal sedieť, poradili by ste mi ako mám dosiahnuť aby si lahol aj bez toho aby som položila ruku na zem? čo robím zle a ako by som to mohla napraviť? vopred ďakujem

26.10.2011

Hanka

Dobrý den, mám Border kolii 16 měsíců. Cvičím s ním každý den ale jen krátce, aby byl motivovaný dostává za splněný cvik kus piškotu. Ale přijde mi, že to dělá jen pro ten piškot.Mám nějak ty piškoty omezit a snažit se ho jen pohladit a pochválit. Prosím poraďte

27.10.2011

Qersaia

Stručné uvedení do situace: Můj pejsek velšteriéra na mě skáče, částečně "okusuje" a utíká, když ho chci při takovém chování vzít k sobě. Je mu necelých šest měsíců. Otázka: Je to projev puberty, tzn. absence respektu k mé osobě nebo něčeho zcela jiného? Jak bych měla situaci řešit - potrestat při nevhodném chování, nevšímat si? Předem děkuji za odpověď.

9.11.2011

Dodo

Podľa mna keď už má 5 rokov nenaučíš nič to si mala tak ked mal 6 mesiacov max 8 mesiacov je original a 5 rokov už je moc :)

14.12.2011

pavla

mam 2rocneho psa ktori vie podat packu ale nechcemi ju dat co mam robit

25.12.2011

Marie Šubová

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je možno zabránit aby můj pes nechodil za cizí fenkou za pudlem děkuji Marie.

30.12.2011

Adél

Dobrý večer, máte to tu moc pěkné a povely se nám jen a jen daří...:-)

31.12.2011

sandra

dobrí den já bich potřebovala sli bis e naše ho psa naučit poveli všechni tady u nas děkuji vám naskledanou

1.1.2012

Terka Zburníková

Mímu psovi jsou 3 roky a neposlouchá jak ho mam teda vicvičit

2.1.2012

hanca

nazdar decka jak mame :) a stastny novy rok 2012

2.1.2012

hanicka petrovkova

dobry den memu psovi jsou 2 roky a chodi za sousedem kdyz me vidi my sme zkouseli vse aby tam nechodil ale chodi jak to mam udelat dekuji

2.1.2012

domča

odbry den muj pes mi furt utíká co mam dělat

3.1.2012

Lucka

mužu se zeptat kdy mužu štěně pomnalu učit na vodítku a základním povelum?děkuju

3.1.2012

Lucka

mužu se zeptat v kolikátém týdnu života štěněte mám začít cviči základní výcvik?děkuju

6.1.2012

Síma/Sajon

Dobrý den!Chtěla bych se zeptat jestli bych mohla cvičit bígla je mi 12let.Vycvičila jsem zatím jen Jack Russel Triera.Díky moc za odpověď.

7.1.2012

lenka

dobrý den mám 6 letého jorkšírka a už dva týdny ho učím sedni umí to ale jen na poklepaní na zadečku co mám dělat?? a vždy když ho cvičím se mne začne bát a je smutny předem děkuji za odpověd:))

12.1.2012

Petra

DOBRÝ DEN, MÁM DVOULETÉHO PSA FR.BUL. ALE ZAČAL KOUSAT, NESNÁŠÍ HYPER.DĚTI A MÁM OBAVY ŽE MI PŮJDE I PO DĚTECH (3a 1ROK)MĚ MÁ JAKO AUTORITU KTERÁ MŮŽE VŠE, ALE ABY KOUSAL LIDI, NEVÍM CO S NÍM, NECHCI HO MÍT STÁLE UVÁZANÉHO A BÁT SE, ABY SE K NĚMU NEDOSTALY DĚTI. NECHCI HO DÁT PRYČ, CHCI JINOU MOŽNOST...NE NÁHUBEK. PROSÍM... DÍKY MOC PŘEDEM.

15.1.2012

Filip

Dobrý den,mám šestiměsíčního středního knírače a povel ke mnně cvičím přesně podle vašeho článku. Tam kde ho nic neruší přiběhne hned, ale jakmile se objeví kolař,běžec nebo pejsek tak neposlechne. Někdy po delší době ke mně přiběhne a já nevím jak ho mám potrestat aby si nemyslel že ho trestám za to že ke mně nakonec přišel. Děkuji za odpověď. Filip

17.1.2012

Lucka

Dobrý den, máme dvouměsíční štěňátko kokršpaněla, chtěla bych se zeptat, od jakého věku ho můžeme začít cvičit? Někde jsem slyšela, že štěňata by se neměli učit na vodítko, dokud z toho nemají rozum, potom by měli tendenci za vodítko stále tahat. Moc děkuji za odpověď :)

30.1.2012

laila

já mám 2roční fenku chodíme s ní na procházku a pořád tahé jak splašená a už nevím co s nííí???

6.2.2012

Zuzka

Dobry den.. mám asi osmiměsíční fenku je z útulku.. kříženec vlčáka bígla..je hodná a hravá ale nepozorná nevnímá povely.. máme pocit,že si nepamatuje nebo nechce pamatovat za co má tresty a za co pochvaly a pamlsky. máme doma ještě jednoho psa 1,5 roku taky fenku ta je vycvičená poslouchá velmi dobře... Náš problém je ten,že Megi(mladší fenka) vykonává potřebu v bytě nemohu ji to odnaučit venčíme ji celkem často,ale nejde to. stačí byt z bytu 10 min pryč a je "pohroma" (loužičky,exkrementy)potřebovala bych poradit. je trapné někam jít a přijít s návštěvou a za dveřmi šlápnout do louže. velmi děkuji za rady :)

8.2.2012

Zuzana

Dobry den.......mam 2,5 mesicni stenatko sibirskeho huskyho a ten je strasne agresivni u krmeni,nesmim ho ani pohladit,take nevim jak ho naucit chodit curat atd.ven,stale ceka az prijdeme domu a pak vykona svou potrebu a kdy a jak ho mam zacit cvicit?muzete mi prosim napsat na email? suzanna90031@yahoo.com dekuji mockrat

9.2.2012

simona

Ahoj!Myslíte že by štěně 8týdenní vydrželo doma samo 6hodin?Než bych přišla za školy předem díky za odpověď.

23.2.2012

Nikol

Proč mi to nejde psa vycvičit do základních povelů jako je lehni,sedni,ke mě. Je to štěně 5 mesícu a vubec ho nezajímá než ze si myslí že si chci hrát. Umí jen když řeknu fuj a nebo sedím a rekny hop a vyskočí. Jsem z toho neštastná. Venku mi nechce čurat.

3.3.2012

Marek

Dobrý de,chtěl bych se zeptat na mého pejska,cvičil jsem ho pokyn sedni dle vašich rad,ale než mu řeknu sedni,už dávno sedí a čeká na pamlsek,prosím poraďte mi jak ho to mam odnaučit,předem děkuji

18.3.2012

chapeš

potřebuju aby se naučil přines

19.3.2012

Monika

Dobrá den, mám zhruba rok a půl starého joskršíra. pokaždě když uvidí pejska, je jedno jestli pumra nebo fenku, štěně nebo dospělého psa, chová se jak smyslů zbavený.Pokud ho chci od psa odtrhnout, začně štěkat a hrozně knucet a v tom pokračuje i třeba dvě hodiny potom....chtěla bych se zeptat co s tím. Děkuji :)

25.3.2012

Sára

Dobrý den mám dotaz mám skoro 2 letou fenku a když jí řeknu zůstaň tak zůstne ale když od ní du dále jak na 5 kroků tak se za mnou ihned rozběhne.A taky vůbec neudrží pozornost,pořád obrací oči a dívá se vedle.Ale největší problém je že se panicky bojí výšek. Prosím o radu.

30.3.2012

Jana

Nechápu, jak tu Ivana může psát, aby v 10 týdenní štěně někdo neučil povely...do 12ti týdnů věku se štěně naučí mnohem více věcí než když je přes půl roku starý. Mám doma 3 měsíční štěně, které umí sedni, lehni, dej pac (když řeknu druhou packy vymění), ke mě a umí se na povel převalovat :-D Teď učíme povel "chcípni" :D padne na záda a ukáže bříško :-) TAKŽE ROZHODNĚ DOPORUČUJI PSA UČIT POVELŮM HNED JAK SI NA VÁS TROCHU ZVYKNE!!!

30.3.2012

Ailar

PŘESNĚ!!! IVANO, NEJDŘÍV SE NAD SEBOU ZAMYSLI A PAK ZAČNI RADIT...PREJ NECHAT ŠTĚNĚTI GRANULE CELEJ DEN K DISPOZICI :D AKORÁT HO NAUČÍŠ ŽEBRAT!!!! MUSÍ DOSTÁVAT PRAVIDELNĚ 3X - 4X ZA DNE VE STEJNOU HODINU. ROZHODNĚ NEPŘIDÁVEJTE ŽÁDNÉ JINÉ POTRAVINY. KUPTE RADĚJI KVALITNĚJŠÍ GRANULE A OBČAS PRO PŘILEPŠENÍ HODNĚ KVALITNÍ KONZERVU (NAPŘ. BRIT, HILL, ROYAL...) a ROZHODNĚ PAMPLSKY!! DOPORUČUJI SUŠENÉ 100% MASO...

2.4.2012

pavlína

dobrý den můžu se zeptat mi máme štěňátko staré skoro 2 měsíce (2 měsíce mu budou 8. dubna)a potřebovala bych vědět kolik musí mít roků(měsíců) aby mohl jít na vodítko??je to jack russel teriér křížený z jezevčíkem ale ten jeho taťka je taky z něčím skřížený a mamka:)

5.4.2012

Lenna

doporučuji se podívat na Bud ja nebo pes.(youtube.com) od viktorie stilmen prvním dilu jsou super ukazky jak ziskat psi pozornost a pak už to jde vše samo ..nejlepe shlednout vše v kazdem dile jsou jiný psi s jinými poruchami chovani

11.4.2012

Jana

mame 4 mesicni stene leonbergra,snažime se s vycvikem doma,ale dcera by chtela jit na cvicak.Je toto plemeno vhodne na cvicak,myslim si,ze kdyz nebudeme se psem chodit na vystavy,nebo podobne,ze neni nutny cvicak,dekuji

1.5.2012

Nany

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám 8týdeního Rhodéského Ridgebacka a dávám mu jíst 4x deně a to 3x granule a mezi tou 16-17 hod mu dávám syrové maso jako svačinku 90g. Je to dobře nebo to mám vymazat z jídelníčku..?

13.5.2012

Míša

Dobry vecer,budu mit 2mesicni stene fenku staforda vs pitbula.chtela jsem se zeptat:chodim do skoly ale pritel chodi pozdejs do prace takze by byla 5 hodin sama 3 dny v tydnu neuskodi to nejak na vychove?A zvladne to sama? Dekuji za odpoved

4.6.2012

Bára

Ahoj, já mám psa kterému je 12 a úplně v klidu jsem ho naučila slalom a mnoho dalších povelů.

7.6.2012

Milan

Mohu se zeptat jak začít povely a jestli mohu cvičit dva tři povely na jednou nebo postupně abych mu nedělal v hlavě guláš a také se zeptat jak nejlépe na dobrmana předem dekuju za odpověď.

14.6.2012

Lubka

Dobrý den , potrebovala by som jednu radu. Máme doma krizenca ktory ma 8 rokov, nie je cviceny... Priniesla som si domov maleho stafforda ktory je mimohodom dost dtary pes ho nechce prijat, zuri na neho dokonca na neho aj vyskoci. Ak by mal niekto takuto skusenost a poradil by mi bola by som vdacna... Dakujem

28.6.2012

Lenka

Já mám nové štěně:BORDER KOLII, je mi 11 a chtěla bych jí vycvičit. Už jsem ji naučila sedni a k noze, ale ostatní povely naprosto ignoruje. Např. lehni! Nechápe o co de. Co mám vylepšit aby jí bavily i ostatní povely??? Děkuji za odpověď.

2.7.2012

Josef Janeček

Dobrý den, pořídil jsem si 4 měsíčního vlčáka. Majitelé, kterým patřil ho drželi celou dobu od narození na zahradě s rodiči a když vyšel ven tak se strašně bál a ani nechodil musel jsem ho pořád nosit.. Teď se zorientoval u nás a už běhá a chodí. Jenže mám problém, chci aby sednul a dělám to podle rad, jenže on ke mě přijde trošku ho poklepu na zadku a ukazuji pamlsek. On ale uhne a utíká pryč a nebo lehne.. Prosím poraďte jak ho mám zklidnit a naučit ho dalším povelům.. Děkuji

2.7.2012

monika

ahoj...ve čtvrtek k nám do rodiny přibude 4 měsíční pejsek raiu shih-tzu...když už mu je tolik zvikne si na mě?a jelikož jsem na střídavé péči a jednou za 14dní ho budu brát na dva dny k tátovy ...zvikne si? plsoím poradte

6.7.2012

Paja

Ahoj je mi 12 a mam 6 měsíčniho križence...Zvlada skoro kazdy povel ktery sem mu dal napr.Sedni,ke mne,ale lehni umi jen pres sedni.Kdyz ho chci naucit zustan tak vzdy neuposlechne a che me kousat je jako muj ocas co sním?prosí pište mi na email:okuneko@seznam.cz Děkuji

22.7.2012

Monika

Dobrý den, je mi 13 let a mám 8 letého německého ovčáka . Nechce vůbec poslouchat na povely.A já nevím jak ho mám naučit poslouchat . Kdyby jste věděly jak ho to mám naučit pište mi prosím vás na můj email : monickasimonidesova137@seznam.cz Děkuji

24.8.2012

Zuzana

Dobrý den, je to 4 den co sme si pořídili dvouletého křížence z utulku. Nějaké cviky umí (sedni, lehni), ale ted se ho snažím naučit hlavně ke mně, u nohy, pomalu. Na zahradě mu to jde celkem skvěle je učenlivý a snaží se, včera jsem se rozhodla risknout puštění z vodítka na procházce. Nereagoval na moje volání a utekl mi (naštěstí jsem ho chytla). Je to tím že si chtěl očuchat a poznat nové okolí? nebo mě prostě nechtěl poslechnout? odepiště mi prosím na můj email: zuzanabrodska.z@seznam.cz děkuju

5.9.2012

Dohnal

Dobrý den,vzal jsem si z útulku Hovawarta(tříletá fena) ale nechce vůbec žádné granule.Až po dlouhém přemlouvání si z ruky vezme pár granulí a víc nechce,suchý rohlík nebo pičkot si vezme.\\\co mám dělat aby jedl i granule

27.9.2012

Alan

Dobrý den, pořídil jsem si pitbulla - Árnýho. Jsou mu 2 měsíce a zvládá povely: sedni, fuj, drž a ke mě, ale ostatní povely jako lehni vůbec nezvládá. cvičím s ním každý den po chvilkách a dávám mu za to piškoty, dělám něco špatně?? Chci s ním chodit na cvičák, od kolika měsíců bych měl začít? Díky za info.

27.10.2012

Alena

Dobrý den, prosím o radu. Vzali jsme si asi 2letého pejske jezevčíka, který vystřídal dost majitelů. Je velmi plachý, uštěkaný a vůbec neposlouchá. Kolik času mu mám dát na aklimatizaci v novém domově než začnu s výcvikem? Máme ještě naší pětiletou fenečku, která poslouchá a výborně se spolu snáší. Děkuji za odpověd

3.11.2012

Radka Pavúčková

Je možný vycvičit 2 letého psa

15.11.2012

Katka

Dobrý den chci se zeptat máme 7týdeního slovenského čuvače. Chceme ho naučit, aby byl stále venku a do domu nechodil. Není na to ještě maličký?Zatím spí v pelíšku na terase. Ale budujeme mu kotec z boudou. Nebude tam zavřený bude tam spát jen přes noc. Již jednoho velkého psa máme Rhodérského Ridgebacka a toho jsme naučili být v noci doma. Ale čuvač bude mít hrubou srst a může být i v noci venku. CHci se zeptat může i 7týdení šťěňátko být jen venku? Děkuji moc.

9.12.2012

Kateřina 11

Mám problém s křížencem nevychazí dost dobře s ostatními psi co mám dělat ??

24.12.2012

Liliana

Dobrý den, prosím Vás, mám 4-měsíčního labradorského retrivera. Nikdy předtím jsem ještě psa necvičila a dělá mi problémy od něho získat pozornost.Zdá se mi,že se snadno rozptyluje.Na "sedni" slyší,ale "lehni" připadá téměř nemožné :( Hlavně si libuje v kousání věcí a na "pusť" moc neslyší. Jsem bezradná,chci začít s jejím výcvikem co nejdřív,protože z ní( je to malá fenka) zanedlouho vyroste velký pes, a bojím se,že ji nezvládnu potom vycvičit. Předem Vám moc děkuji za Vaši pomoc. Krásné svátky a šťastný Nový rok!

14.2.2013

karolína

dobrý den. chtěla jsem se zeptat co mám dělat když chci svou deseti měsíční fenku vycvičit na povel k noze. sice zde je návod na to jak to mám udělat jnomže má fenka je poněkud hyperaktivnější než bych si přála a když si ji k noze přitáhnu,neustále tahá a snaží se jít přede mnou. proto ji potom přece nemohu chválit za to,že jde špatně a hrozně za to vodítko tahá. prosila bych proto o radu,jak ji tento zlozvyk odnaučit. Předem děkuji.

5.3.2013

Aneta

Dobrý den mám 11 let a mám psa maltezáka má asi dva nebo tři roky je líný a neposlušný i když pracuji podle vašich rad nic to s ním neudělá prosím o radu předem děkuji.

6.3.2013

Jakub Jirsák

Dobrý den, cca před rokem jsme si vzali z útulku asi ročního labradorského retrívra. Snažím se ho cvičit, doma a na zahradě základní povely sedni a lehni zvláda jakžtakž. Potíž je ale v tom, že se snaží neustále utíkat. Před týdnem jsem nedovřel vrata a prostě vzal jakse říká čáru a nereagoval vůbec na žádný povel ke mě, prostě jen utíkal. Honili jsme ho po celé vesnici, po hodině jsme ho chytli a dali na den na samotku do kotce. Jak ho naučit povel ke mě,abych ho mohl venčit na volno a ne jen na vodítku prosím? Takhle se bojím, že vždy uteče. Děkuji za odpověď.

24.3.2013

Terka

Dobrý den , jen se chci zeptat mám 2 letou border kolii jestli nikoho nenapadá nějákej těžkej ppovel .. S nápadama sem .. Předem vám moc děkuji ..

28.3.2013

MAREK VERBÍK

DOBRÝ VEČER CHTĚL BYCH SE ZEPTET JAK MÁM VYCVIČIT PSA PROTOŽE KDYŽ MU NĚCO ŘEKNU TAK ODEJDE A VŮBEC NEREAGUJE NATO ŽE MU ŘÍKÁM NĚJAKÝ POVEL .PŘEDEM DÍK MOC ZA ODPOVĚĎ.... Marek jsou mu 7 měsíců.

15.4.2013

Katka

Dobrý den, u psů je normální, že nedávají pozor a proto ho upoutejte pamlskem.Sama jsem to zkoušela a doopravdy to funguje. Psa jsem cvičila poprvé a naučil se cvik: ke mně a obešel mě a sedl si mi k levé noze dohromady asi za dvě hodiny s přestávkami na odpočinek a zábavu.

25.4.2013

Mirka

Dobrý den, mam doma 2 mesacneho kopova, pocula som, ze tieto psy sa cvicia tazko. Pes na meno ktore mu opakujem stale dokola nereaguje, nechce sa ukludnit, iba beha, hryzie ci uz topanky alebo mikinu ked mam na sebe, alebo ponozky ktore mam na nohach. ako mu mam vysvetlit aby sa ukludnil? lebo aj by so ho chcela uz cvicit on je velmi roztopašny a ked aj lezi ze je pokojny, tak neregauje.ci si myslite ze na vycik je este skoro? dakujem za odpoved

11.5.2013

kajka

Ahoj mam doma fenku bude ji 6 let pokazde kdyz reknu sedni a pohladim ji za to ze to co sem rkla splnila tak si lehne a chce abych ji hladila poradte my jestli ji to muzu Odnaucit predem dekuji uodnaucit predem dekuji

19.5.2013

Anicka

Dobry den znam jednu divku ktera taha meho psa neustale za usi a ja ji hrozim ze umi trhej.Ale on to neumi a chtela bych ji to ukazat treba na hadrove panence aby mi verila a aby ho uz netahala za usi.Napiste mi prosim nekdo jak ho to mam naucit

13.10.2013

Hanka

Chtěla bych jen vědět od kolika týdnů se má cvičit pejsek?Ale myslim že se to naučí i ted je velice inteligentní.

16.10.2013

terkab

ahoj máme pejska rasy shih tzu je velmi pěkný a je mu 5 měsícu. už umí sedni,dej pac, a troch když někam dam pamlsek tak aby zůstal. někdy ho chytne rapl a dělá jako divý miluji tuto rasu ahoj... _)

16.10.2013

lenka

ahoj mam doma psa a začali jsme ho učit v 7 měsíci ,ale pořad mě neposloucha povel kemně takže by jsem ho začala učit už v 6 měsíci

29.10.2013

Barbora

Dobrí den koupili jsme si pejska jménem Monty umi jen sedni a zustan a jinak nic a hlavně neumí chuzi u nohy to je to největší a jinak nic .

29.10.2013

Kája

od kolikati se muze pes cvicit??? :)

29.10.2013

Bára

Dobrý den, nevím co mám dělat.... Můj pejsek mě sem tam kousne a není to příjemné. Ale nejvíc mě štve to jeho neustále štěkání. Na sekundu si sednu a už po mě začne štěkat. Mám velmi slabé nervy. Zkouším říct fuj, nesmíš a tak. Později to dojde k menšímu pohlavku a poté jsem úplně na dne. Kvůli toho poté brečím... Nevím si s tím rady. Jinak poslouchá, ale ještě na jméno moc neslyší. Tak nemáte nějak rady na to kousání a štěkot? Předem děkuji. ;))

29.10.2013

daniel

Dobrý den je možné vycvičit psa když je mu 11 let.

9.11.2013

Lucka

Dobrý den. Mám doma ročního Zlatého retrívra. Od mala jsem ho učila povely jako sedni, lehni, dej pac a všechno perfektně zvládá. Problém nastane, když ho vezmu ven na procházku. Na vodítku strašně tahá a ignoruje povely. Když ho pustím z vodítka ať se proběhne, vždy mi uteče a opět nereaguje na povely.Nechci ho fyzicky trestat, ale z nadávek a ignorace si nic nedělá. Ale na povely které mu dávám např. na zahradě, kde nemůže utéct, vždy zareaguje a taky ho samozřejmě odměním. Můžu poprosit o radu a zeptat se kde je možná chyba?

12.11.2013

Linda

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám 3-měsíčního rotwailera a naučila jsem ho zatím sedni, lehni a dej pac, nesmíš. Na další povely mi nereaguje a ignoruje mě :-/ Jak ho mám donutit k další spolupráci?

27.11.2013

Nikol

Dobrý den, mám 2-měsíční stěně . Zkoušeli jsme povel sedni .. Akorát mi ožužlala vodítko a chtěla se s ním přetahovat! Nevíte jak na to aby se to aspoň trochu naučila ??

1.12.2013

Martin

Nikol,pes je ještě malý a hloupý.Myslí si že se chce s tebou hrát.Skus to třeba v 6-ti měsících.Svou fenku jsem naučil základní povely v 1. roku a šlo jí to. ;-)

2.12.2013

kačka

Ahoj Je možné vycvičit 8,5 měsíčního Bígla??? Základní povel SEDNI, LEHNI a ZŮSTAŇ umí, ale ke mně, k noze a pac jak ho to máme naučit???

3.1.2014

Honza

Dobrý den chtěl bych se zeptat na pár věcí mam dostat před pár dny narozeného labradora takže bych se chtěl zeptat jak mam začít ve výchově ? A kdy mám začít ve výcvyku? A jak dlouho si takově štěně zvika na pánička a na nové prostředí,a taky sem slišel že labrador rád plave tak bych se chtě eště zeptat od kdy tak plave děkuji za odpověď.

4.1.2014

Vendula

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat od kolikati něsíců může pes skákat? Děkuji za odpověď..

25.1.2014

karolína vondráčková

hrozně jste mi pomohly

30.1.2014

Nikola

Chtěla jsem se zeptat, mám psa plemeno bígl je mu 8 měsíců. Pořád se mi nedaří ho vycvičit aby poslechnul ke mě jiné povely zvládá-sedni,lehni,pac, popros.. Tyhle povely zvládá ale ke mě prostě ne. Už si nevím rady bla jsem i na cvičáku a tam se nic neaučil. Zkouším to s dlouhým vodítkem pamlsky nic.. Zkusíte mi poradit deěkuji :)

3.2.2014

Erich

dobrý den mám jezevčíka krátko srstého a chtěl bych se zeptat co ho mám učit za povely a jestli má cenu chodit na cvičák? dekuji za odpoved muj email je eradusek@seznam.cz dekuji moc

9.2.2014

Nikola

Dobrý den. Chci se zeptat. Mám doma pejska labradorského retrívra zkříženého s rotvajlerem má 4 roky. Dá se tento typ naučit základním povelům a aby byl klidný při procházkách a netahal mě sem a tam? Předem děkuji za odpověď.

27.2.2014

Diana

Mohu se zeptat.od jakého roku bych měla cvičit svojí fenku.jsou jí čtyři měsíce.

27.2.2014

diana

Dobry den chtela bych se zeptat jestli bych mnela zacit mojeho psa cvicit uz tet.Mam doma 3mesicne stene border kolie a nevim kdy ho mam zacit cvicit,jestli uz tet anebo az bude starsi.

2.3.2014

Julie

Článek je úžasný, jelikož si asi pořídíme psa. Teď už vím jak naň. Děkuji.

5.3.2014

Iva 54

Mám rok a půl starou Kavkazanku a kdykoliv po ní chci nějaký povel tak si lehne...I když mám naplé vodítko,aby si lehnout nemohla, doslova se na něj pověsí.Co mám dělat?předem děkuji

18.4.2014

Kája

mě tento článek hodně pomohl sice musím ještě něco doučit ale jinak to docela de můj pes má 8 měsíců a zatím se daří :)

26.5.2014

Marcela

Dobrý den, mám takový problém se štěnětem Huskyho. Momentálně má přes 2 měsíce. To, že nepřijde na zavolání by mi tak nevadilo , jako to, že kdykoli mě vidí, tak má potřebu na mě útočit. Když jsme si ji přivezli domů, nechala jsem tohle její chování být s tím, že mi bylo řečeno, že psa nesmím bít a také s tím faktem, že je to štěňátko, které ještě neví co dělá. Od doby co jsme si ji přivezli pochopitelně přibrala několik kilogramů a dost vyrostla, takže její zoubky už dokáží slušně ublížit člověku. Chvíli jsem jí zkoušela krotit různými pamlsky, což sice zabere, ale jakmile je hrst pamlsků pryč, tak mě opět nenávidí. A nemůžu jí přece pamlsky dávat každou minutu během celého dne. Opravdu už si s ní nevím rady.. Chtěla jsem s ní začít chodit na cvičák, ale bohužel nejbližší, který opravdu funguje je 50 km daleko a to bych s ní v autě asi ani nepřežila. Prosím o nějaké rady, které bych mohla vyzkoušet.

31.5.2014

terka258

Dobrý den, mám menší otázku. Mám 3 psi a všichni umí povely dobře, ale jeden z nich ten nejmladší hodně zlobí. Vždy když někde jsme, tak začne štěkat a vrčet, skákat atd.. najednou přestane poslouchat a je úplně nezvladatelný. už sem sním byla u odborníků a nic nepomáhá. nemáte nějakou radu ? :)

18.6.2014

Zuzana

Dobrý den, mám tříletého JRT. Je bezproblémový,ale před 14 dny začal být neposlušný na procházce. Neposlouchá, silně chce jít jedním směrem,po polní cestě k vedlejší vesnici. Když to nepovolím,lehne si na záda a leží. Zkoušela jsem různé způsoby, nejdřív mírně, hezky, nalákat ho na pamlsek, pak jsem mu vynadala a nakonec došlo i na plesknutí přes zadek a se psem to nic neudělalo. Stále se na tom samém místě zastaví a chce se vydat svým směrem. Skončí to tak, že ho domů musím odnést. Nevím si rady, jak ho správně potrestat a jak problém vyřešit..

24.7.2014

simona

dobry den,ja mam staforda chovame ho v byte.ma 4 mesiace a uz pozna sadni,lahni,kumne,zostan..take zaklady.no ale chcela by som vediet ako ju mam naucit aby sa netahala ked sme na prechadzke.chcela by som aby mi sla pri nohe no ona sa tahaaaa.prosim poradte mi,dakujem simona z Trencina

25.7.2014

Daniela

Dobrý den,může se pes který má 1 rok a 7 měsíců vycvičit aby chodil bez vodítka. Děkuju naschledanu

9.8.2014

Petra

Dobry den,kupuji se pres inzerat pejska JRT je mu 6.měsicu,umi zkladni povely jen sedni a místo.myslite ze ho naucim zbytek zakladnich povelu jako např:lehni,zustan,ke mne atd.Mam obavy aby si na nas vubec zvykl a nedelal neplechu,a jak pokarat pejska kdyby neco udelal at se treba neboji a prestal poslouchat.mate stim nekdo tady zkusenosti,diky

17.8.2014

luke

Dobry den, Mame 6 let stareho Labradora, ktery relativne zvlada povely sedni a lehni. Ovsem problem nastane ve chvili kdy se mu naskytne chvilka na utek a pak uz nereaguje na nic. Je mozne ho toto odnaucit. Resp. naucit jej aby neutikal a v pripade uteku poslechl na povel? Prosim o radu jak na nej. Dekuji

24.9.2014

BaraBab

Dobrý den, máme 1rok a 4 měsíce starého francouzského buldočka. Od malička jsme se ho snažili dobře socializovat, aby v dospělosti dobře vycházel se psi a nebál se jich, nebo nebyl agresivní. Už od malička ale jako-by neměl ke starším a mnohem větším psům respekt, skákal po nich, občas kousal třeba do škraní nebo uší a my to připisovali tomu, že si chce prostě hrát. Nikdy ale nebyl agresivní, což se ale cca v posledním půl roce změnilo. Začal startovat po psovi našich rodičů (kříženec jezevčíka s maltezáčkem) vždy přijde až k němu suveréně, má vzpřímený až napjatý postoj a dívá se mu přímo do očí,pak začne většinou náš Eda vrčet nebo ten druhý pes a vystartujou po sobě, přitom spolu předtím vždy vycházeli. Něco podobného se stalo teď na chatě, kde měla sestřenka psa borderky a Eda hned běžel přímo k němu a už byli v sobě, potom když jsme ho hned pokárali, tak kolem něj pořád chodil a jakoby zas provokativně přímo na něj hleděl, načež borderka začala cenit zuby. K lidem agresivní není vůbec, spíš naopak je to mazel, tak nechápeme proč se najednou ke psům chová jako asociálek. :(

28.9.2014

mirka

Dobry den,mam doma 4.mesicni fenku mopse,chtela jsem se zeptat od kdy muzu zacit s vycvikem?prijde mi ze kdyz to chci s ni zkusit tak se na to moc nesoustredi a tvari se jako bych ji delala neco spatneho.jinak jeste kdyz nejsme doma okouse vsechno na co prijde(zed,nabytek)dekuji za odpoved

21.10.2014

Denisa

Chtěla bych se zeptat jaké je nejvhodnější plemeno psa k malým dětem ale zárověn aby ohlídal dům děkuji

22.10.2014

Vladka

Dobrý den,mám takový dotaz.Mám 4letou fenku pudlíka toy.Celé 4 roky jsme žili sami a nedávno jsem si našla přítele a moje Jessinka ho nechce přijmout.Pořád mě hlídá a brání.Neustále přítele vyštěkává.Když mě chce přítel pohladit moje Jessi ho kouše do ruky.Chceme začít žít společně,ale nevíme si rady,jak naši Jessinku přesvědčit,že je vše v pořádku.Děkuji moc za radu.

1.11.2014

Jacky

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat. Je pro mě jako nezkušenou chvatelku zvládnutelný Jack Russle teriér ? Předem díky za odpověď.

2.11.2014

Sára

Dobrý den jake plemeno je to které cvičíte na fotkách?děkuji.

12.11.2014

VERONIKA

JAK MAM VICVIČIT DOBRMANA KDYŽ SI DĚLÁ CO CHCE

13.12.2014

tretecou

Ja mam takovej problem ze muj pes ma asi 4 mesice a nechce poslouchat. Stale se diva na moji ruku a neustale po ni skace. Stale si leha a chce aby sem se s nim hral.Kdyz mam voditko tak do snurky kouse. Posloucha jen kdyz si nahodou sedne a ja ho hladim.

13.12.2014

tretecou

A jeste jedna vec. Pes se unas asi vycvicit neda. protoze hned 30 metru od zahrady je cesta. A na ulici je moc psu.

14.12.2014

ondra

Mam skoro rocni fenku golden retrievera a neumi chodit na voditku, zkratka taha .. nejake rady jak ji to naucit??

31.12.2014

Saba

dobrý den máme doma 10 týdenní fenku australského ovčáka. Doma se ode mně nechce hnout a venku na vodítku, by se zase s každým kamarádila. Jo a doma máme ještě 2 kočky ona by s něma kamarádila, jenomže obě kočky po ní syčí a sekají drápy. Nevím co dál předem děkuji za odpověď

17.1.2015

Matej

Ahojte mam 3-mesacneho psa nereaguje na poveli lahni pod sem a zostan a ked ho pustim za branu tak uteka co mam snim urobit.

21.1.2015

Denis

Ahoj chťel jsem se zeptat jestli je pro mě vhodný pes GROENENDAEL jemi teprve 10 let a chtěl bych psa na cvičení.

27.1.2015

Sofie

Dobrý den chtěla bych se zeptat je mi 13 let a máme psa kterému budou v červnu 2 roky. Když ho pustíme na louce tak neposlechne a uteče nám.Taky Hodne cucha a když chytne stopu tak nám uteče do lesa a neposlechne jde s tím něco dělat? Rodiče chtějí koupit elektricky obojek tak jsem se chtěla zeptat co by jste mi poradila dekuji

30.1.2015

Zuzka

Ahoj Sofie, Taky je mi 13 a mám ročního yorkshera Lilly. Nejsem sice žádný odborník, ale pokud máš malého pejska,tak by ho ten elektrický obojek mohl i zabít a vůbec,podle mě to je pro jakéhokoli psa utrpení. Jak by se líbilo tobě, kdyby ti dali rodiče na krk obojek a kdyby si je neposlechla,že třeba už máš jít spát nebo cokoliv jiného,tak bys dostala elektrickou ránu. Elektrický obojek jen pro psa,který je nezvladatelný a kouše,ale i tak se to dá vyřešit spíše vynadáním a výpraskem.

31.1.2015

Sofie

Zuzko a co mám podle tebe dělat když dostane výprask a stejně je mu to jedno a utíká dál a to děláme vždycky když neposlechne a stejně utíká dál

1.2.2015

niki

Dobrý den moc hezky napsané..ale mám dotaz mám pražského krysaříka a když sem s ním venku tk si nechce sednou ani lehnout na zem protože je studená jak ho to mám odnaučit?

6.2.2015

Martin

Dobrý den rád bych se zeptal jak psa naučit povelům venku doma mě poslechne ale venku ne jak to řešit...?

11.2.2015

Zuzka

Ahoj Sofie. Když ti zase uteče, zkus na něj zavolat ke mně a jeho jméno a při tom zapískat jeho oblíbenou hračkou a pokud přiběhne dát mu ji, radostně pochválit a pohladit. Jestli říkáš, že nereaguje na výprask, tak nepomůže ani elektrický obojek.

19.2.2015

Kisska

Dobrý den já bych chtěla hodně moooooc psa ,ale maminka me ho nechce dovolit.Co mám dělat?????Poradte mi prosím.Předem děkuji za odpověd.:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

21.2.2015

Zuzka

Ahoj Kissko, pes je velká zodpovědnost a jestli je ti málo, tak by se o něj musela starat a kupovat mu věci máma. Já jsem měla psa od pěti let. Byl to pudlík jménem Kony. Protože jsem byla ještě malá, tak se o ni starala máma. Vůbec ji nevychovala. Postupem času se to zhoršovalo. Kousala věci i mě, všude čůrala a kakala, vrčela jen když se k ní člověk přiblížil.V roce 2013 mi máma koupila k Vánocům jorkšíra Lilly. Kony se s ní neustále prala a proto jsme jí darovaly jedné staré paní. Teď je mi třináct a o Lilly se starám já. Dávám jí najíst a napít, chodím s ní ven na procházky, kupuji jí granule a pamlsky, ze začátku i pelíšek, misky, vodítko, obojek i kšíry. Už umí sedni, lehni, ke mně a zůstaň. Pokud chceš velkého psa a máte malý byt, tak to moc asi nepůjde. To by byla lepší zahrada, ale i my máme menší domek s dvorkem s přístřeškem, ne na slepice, ale na sezení a houpačku a to nemáme velkého psa. Podle mě je lepší malý pes. Vejde se do tašky a můžeš ho všude vzít, můžeš ho pochovat v náručí. Sice nepokouše zloděje, ale varovat na něj štěkáním taky umí. Já jsem se bála Kony, protože hrozně vrčela a aby mě znovu nepokousala a co teprve takový velký pes?...

24.2.2015

anny

Chci se zeptat mam psa učila jsem ho už dlouho sedni a lehni ale nechce se mu jak ho mam přesvědčit předem dik za otpověť

24.2.2015

Zuzka

Ahoj Anny, vzhledem k tomu, že jsi napsala otpověť a ne odpověď jako odpovídat, tak je ti ještě málo, ale to nevadí, protože psa můžeš vycvičit v osmi nebo v šedesáti, to je jedno. Můj roční jorkšír Lilly se sedni naučila za tři dni a lehni o něco déle, ale záleží na rase, stáří a samozřejmě způsobu cvičení. Zkoušela jsi na něj motivaci? Záleží na chuti psa. Lilly třeba nemusí piškoty, ale za to miluje šunku. Přesto by se z našeho jídla pes mohl podělat, tak je lepší koupit psí bonbónky. Řekni sedni, bonbónek drž nad hlavou, tak trochu spíše dozadu, ale ne moc, aby na něj viděl, pro psa je tak pohodlnější sedět než stát a podle velikosti psa zatlač na zadeček, pokud tak učiní, dej mu pamlsek. Řekni lehni, bonbónek drž kousek nad zemí a opatrně mu polož přední packy na zem. Pokud tak učiní, dej mu pamlsek. Samozřejmě, že mu to hned moc nepůjde, tak na něj nekřič, jinak to psa přestane bavit. Necvič s nim moc dlouho, zhruba pět až deset minut denně a když mu to nepůjde, radši přestaň a zkus to další den.

25.2.2015

MartaZ.

Jak odnaučit psa zbytečně štěkat, štěká na procházce na všechny lidi, doma štěká na kolemjdoucí, vydrží štěkat celé hodiny bez přestávky. Jaký je vhodný povel? Děkuji

15.3.2015

Jolča

Dobrý den, nejde mi se psem povel zůstaň pořád chodí za mnou nebo vstává, jak ho to mam jinak naučit? Děkuji za odpověď.

16.3.2015

Patrik

Dobrý deň mam 14 rokou a idem sa stahovať do bytu z domu chcem si kupit psa Staforda nie kvoli frajerine ze trhaj a tieto veci ale chcem si ho vycvicit aby ma posluchalziadne nasilie o tom psovy snivam strasne dlho tak sa chem spytat ci vlastne aj ja v 14stich ho dokazem vytrenovat

19.3.2015

Miro

Dobry den je my 12 chcem sa spytat idem mat sibirskeho huskyho a bojim sa ho pustit na luke ze my ujde ako to mam spravit

21.3.2015

nina

Moj pes je dospelí a neda sa vicvycit

10.4.2015

simča

Já mám deset let starou fenu jezevčíka a nevím jestli jí naučím povely jako sedni,lehni,zůstaň možná už to sní nemá cenu,ale ona je pořád tak hravá a já mám pocit že by jí to možná i bavilo poraďte jestli sní mám začít a pokud ano tak jak.děkuji

21.4.2015

eva

dobrý den,máme doma štěně slovenského čuvače a chtěli jsme se zeptat co máme dělat aby nás nekousal.děkuji Eva

5.5.2015

Šárka

Základní povely ? Povel sedni či lehni je podružný, důležitější je povel FUJ či NE. Zda si pes na povel sedne či lehne je jen málo důležitý ve srovnáním se zákazem, ať už vybírá koš na smetí, chystá se sežrat výkal v parku nebo skáče na malé dítě.

12.5.2015

Pavlína

Dobrý den chci se zeptat mám 7 letého psa z útulku mám ho asi rok. Poslouchá bez problémů základní povely a tak,chodí bez vodítka. Ale jak vidí jiného psa i přes silnici je schopen zavinit nehodu, vběhnout do silnice klidně se nechat přejet jen aby mohl očuchat psa na 2. straně. mohu s tím něco dělat nebo se smířit s tím ho navěky nechat na vodítku. Děkuji

7.6.2015

Eliška

Ahoj, Potřebuju radu dostanu brzy štěně a bojím se že když ho nechám samotné doma tak se mu něco stane. Dostanu ho o prázdninách, myslíte že ho přes prázdniny stihnu něco naučit? :)

10.6.2015

MARY

Poté, co byl ve vztahu s Morganem sedm let, on se rozešel s já jsem dělal všechno možné, aby ho zpátky, ale vše bylo marné, jsem Chtěla ho zpátky tolik, protože láska mám pro něj, ho prosil jsem se vším, co jsem udělal sliby, ale on odmítl. Vysvětlil jsem můj problém někdo on-line, a navrhla, že bych měl raději obrátit kouzlo Kolečko, který by mohl pomoci mi kouzlo, aby ho zpátky, ale já jsem typ že nikdy věřil v kouzlo, neměl jsem jinou možnost, než to zkusit, jsem poslal kouzlo čaroděje, a on mi řekl, že tam nebyl žádný problém, že vše bude pořádku, před tři dny, že můj bývalý se vrátí ke mně před třech dnech se cast kouzlo a překvapivě v druhý den, to bylo kolem šestnáct hodin. Moje ex volal mě, byl jsem tak překvapený, jsem odpověděl na volání a vše, co řekl, bylo, že Byl tak líto, za všechno, co se stalo, že chtěl, abych se vrátit mu, že mě miluje tak moc. Byla jsem tak šťastná, a šli k němu, že byl Jak jsme začali žít spolu šťastně znovu. Od té doby jsem udělal Slibuji, že každý Vím, že máte nějaký problém vztah, byl bych být pomáhají takovou osobu s odkazem mu na jediný skutečný a výkonný kouzlo kolečko, kteří mi pomohli s mým vlastním problémem a který je odlišný od všechny falešné ty tam. Kdokoliv by mohl potřebovat pomoc kouzla kolečko, jeho e-mail: odumaspelltemple0@gmail.com | můžete ho e-mailem, pokud vás Potřebuji jeho pomoc ve vašem vztahu, nebo cokoli, co také mi pomohl vyhrát 500000dolar: 00 pro Lotto game.I nikdy nemůže přestat mluvit o VÁS SIR HIS EMAILodumaspelltemple0@gmail.com |

10.6.2015

RITA

ahoj jsem Christine a jsem 40 rok starý, když jsem byl 25 jsem ztratil jeden z mých vejcovodu a já jsem měl 2 potrat před v minulosti a udržet i zkoušet, ale tam bylo štěstí na své straně od té doby, občas mě a moje manžel bude dělat to celý den, ale ocel štěstí, dokud jsem viděl nějaké svědectví ONLINE ostatními ženami mají semilar případu a rozhodl jsem se obrátit ODUMA OF SPELL ODUMA chrám a nalijte na můj smutek a bolest na můj mail jsem poslal , ODUMA přece dělal čištění a řekl mi zdroj můj problém, že to bylo Práce temné čarodějnice řemesla, že někdo dal na mě (můj bývalý přítel), že i se nikdy nacházet radost v mém manželství, snížit příběh krátký ODUMA svrhl očistit kouzlo odstranit temné magii a pak okamžitě velmi příští měsíc jsem otěhotněla a chválu ODUMA a Bůh i doručena bezpečně dítě dvojčata, když se procházející podobném problému Apeluji na vás kontaktovat Prorok ODUMA na email odumaspelltemple0@gmail.com OR mu zavolat 237055176617.

21.6.2015

Jirka

Dobrý den, mám ročního psa Slov. Kopov jsem myslivec, děláme dosled, pohoda, přivolám ho sedne k noze pohoda, na volno u nohy nám to jde lépe jako na vodítku stále tahá musím ho druhým koncem lehce švihnout pak nám to chvilku vydrží a zase nos na zemi a zase se zapomene a tak pořád dokola. Co ale nejde vůbec je odložení, lehne a hned vstává, snažím se o to už 4 měsíce lehne, ale nezůstane ani za prase. tak že na vodítku ho musím stále buzerovat a odložení nulové co se s tím dá dělat?

8.7.2015

Maxima

Dobrý den, chci Vás poprosit o radu. Můj pes, kříženec labradora a ovčáku, přes rok starý, je velmi nedůvěřivý k cizím lidem, na všechny štěká a běhá kolem nich jak šílený, a to na procházce i doma. Když přijde někdo k nám na zahradu, máme obavy, že ho pes pokouše, avšak po chvíli se uklidní a je na nového příchozí hodný a rád se nechá pohladit. Čím a jak jeho chování změnit? Předem děkuji za odpověď.

18.7.2015

Dan

Máme dva dny jezevčíka štěně a nechce chodit na vodítku jinak je to inteligentní fenka stáří 2 měsíce je moc hodná

20.7.2015

Michaela

Ahoj chci se zeptat kdys pejska cvicim aby zustal poslechne ale kdys ho pustim na volno kdys dem na prochazku a utece a ja zavolam kemne tak neposlechne jenom při výcviku a totéž z povelem zústaň jak mám pokračovat co udelat aby poslechl i kdyš nejsme jenom na dvorku na dvorku poslechne na slovo povel kemne ale kdys je nekde na volno tak uz je to odvolání problém dá se s tím neco udelat ozvite se mi prosím na mail . miska605@centrum.sk budu vdečná za radu

15.9.2015

misaaa

nezlobte se na mě ale učit psa tím,že ho škrtíte na vodítku a tlačíte rukama do pozice je šílené! pes by si měl sednout,lehnout apod. sám jen ho navést např pamlskem nebo hračkou. doufám že si z tohoto článku nikdo nevezme příklad!!!

17.9.2015

Eliška

Ahoj chtěla jsem se zeptak nam štěně od mé fenky a od kolika měsíců se může štěně dat na vícvik?

20.12.2015

jita

štěně je možné dát na výcvik od 4 měsíců také máme štěne křížence středoasijského pastevec.,bernardýn.vlčák.

14.1.2016

Adam

Mám pitbulla jsou mu 3 roky a je to velice milí mazlivý pejsek ale mě a bráchu si brání opravdu obstojně . ten si nás hlídá . je to fakt drsný trhan když na mě někdo jen zvýší hlas . a tak jsem ho ještě nikdy neviděl vypadal jak kdyby chtěl toho opilce co na mě v parku zvyšoval hlas doslova a do písmene roztrhat a nemohl jsem ho skoro ani udržet ten chlap byl tak vyděšený že se snažil vylézt na strom to ani nechci domýšlet co by se stalo kdybych na něj Andyho pustil :D tak mám dotaz jestli má cenu ještě zkoušet nějaký obranářský výcvik aby mě poslechl a někomu neublížil

10.3.2016

Sára

Dobrý den, chtěla bych jse zeptat jestli je dobré si pořizovat australákana Agility, když je mi 12 let ? Kamarádka tomu trochu rozumí a říkala, že je to náročná rasa a, že potřebují spousty aktivity, pohybu. No skrátka potřebuje aby se mu někdo věnoval a, že potřebuje aby měl aktivně založeného páníčka ? Což já jsem dělám spoustu sportů...Je to pravda ?

13.3.2016

Julinka

Je to SUPER

20.3.2016

Chloe

Ahoj,chcem sa spýtať ako a či je vobec možné naučiť ročného nemeckého ovčiaka,aky rešpektoval príkaz zostaň ked mu dávam jesť? vždy ked mu dávam jedlo je ako besný a hlavu pchá do misky ešte skor ako mu ju položím na zem.Ďakujem za odpoved! :)

26.4.2016

kikinka

Ahoj potřebujii pomoc ze psem on pořád když si s nim hrajem tak na nás vijíždí není to tím jak este nemel sex je to kluk pardom za to slovo. Dekuji už nevím co máme dělat mmaminka ho chce dat kastrolovat

4.5.2016

Jano

Mám amerického stafforda fenku a krásne sa naučila všetky povely.. ďakujem za pomoc ;)

26.5.2016

Radim

Máme doma 5 měsíčního Huskyho.. je hodná umí celkem poslouchat když sme sní venku na procházce.. ale jakmyle dojdu na dvur a ona mě vidí přiběhne a začne skákat a kousat do rukou.. myslíte ,že je to jen puberta a přejde jí to? předem děkuji za rady.. nevíme co stím dělat..

20.6.2016

MáJJa

Dobré odpoledne, jsem 11ti ročná dívka, která si moc přála psa, ale rodiče jí psa dovolit nechtěli. Od té doby, co nám na naši zahradu chodí kočky, které na zahradě dělají pěkný svinčík začali rodiče o psovi uvažovat, protože by pes kočku ze zahrady vyhnal. Máme velkou zahradu a vlastnit psa by nám nedělalo žádnou potíž, ALE... Rodiče by psa koupili pod jednou podmínkou: Musela bych ho cvičit sama. Přečetla jsem si opravdu mnoho článků o výchově psů, chodím na koně, kde i psa cvičím, ale nevím, jestlu bych cvičit psa mohla. Vím, co všechno to obnáší, vím jak na základní povely, mám tetu, která psy také miluje a pomohla by mi s výchovou psa také. Později bych s ním, pokud možno začala chodit na cvičák. A v září mi bude 12 let a se zvířaty navazuji kontakt denně. ☺ Moje otázka tedy zní: Myslíte, že bych psa cvičit dokázala nebo mám výchovu přenechat někomu jinému? ☺ Moc děkuji za odpovědi. ☺

3.7.2016

Ivana

Dobrý den, mám téměř 10-ti letého bišonka, byl zvyklý, že je s ním někdo pořád doma nebo se vodil na hlídáni, ovšem změnila se situace v rodině, už to zřejmě nebude možné. Chci se zeptat, je možné pejska v takovémto věku takovéto rasy naučit nějakým ohleduplným způsobem zvládat být doma po vyvenčení sám, než se vrátím z práce? Moc děkuji za smysluplné rady, které nám pomohou :-(((

3.7.2016

Ivana

MáJJa: ahoj Májko, jasně, že to zvládneš, proč by jsi to nezvládla? Držím palečky :-)))

13.7.2016

Béďa

Dobrý den. Mám takový dotaz. Máme doma dvouměsíční štěně Border kolie. Podle mě, je velice učenlivý. Umí již povel sedni, ke mně, i na vodítku chodí pěkně. Co nám, ale dělá starosti je hygiena. Jdeme ven, na procházku, kde se vymočí, ale vzápětí co přijdeme domu, tak udělá loužičku. Nebo přijdeme z venku a do hodiny se znovu vyčůrá. Přitom když potřebuje na velkou, tak začne kňučet a sedí u dveří. Jak ho naučit, že se doma nečůrá. Děkuji za všechny rady a tipy. :-)

13.7.2016

janda6

Mohu vycvičit 7,5 letého bígla??Předem děkuji za odpověď

17.7.2016

marika

dobry den mame psa ktery neposloucha kdyz jdeme ven tak taha.Take si nechce venku lehnout ani sednout. Je to krizena samice.Chtela bych poradit. predem dekuji ya odpoved. marika

22.7.2016

Adéla

Chtěla jsem se zeptat od kolika měsíců života se dá pes cvičit s nějakými výsledky?

23.7.2016

MáJJa

Dobrý den, má se u povelu lehni vyslovit povel Sedni, nebo ne, aby si pes při povelu Sedni nelehal?? A má otazka platí i na ostatní povely, ale hlavně na povel lehni. Jak jste to svého psa naučili vy? Nejdřív ať si sedne a potom ze sedu lehne? Nebo rovnou lehnout bez povelu sedni?

23.7.2016

MáJJa

A ještě rada pro Béďu. Border kolie je velice chytrý pes, navíc vy ji máte ještě malou, tim lípe se to učí. Pokuste se na štěněti zpozorovat, co dělá, když se chce vyčůrat. Když u ní potom uvidíte takové chování, vemte ji ven a když se vyčurá správně, výrazně ji pochvalte. Ale opravdu radostně. Naopak když to udélá špatně, pokárejte ji: Nesmíš!! Doufám, že Vám aspoň trochu pomůžu. ☺

7.8.2016

Terezka

děkuji za ty to rady protože moje štěně nechápe povel lehni takže jsem hledala pomoc jak ho to naučit ale teď už to vím :)

1.9.2016

Karolína

Dobrý den Prosím vás mám šesti týdenní fenku Německeho boxera v kolika se má začít učit jednotlivé cviky?

11.9.2016

Vlaďka

Dobrý den, mám 8 letou dceru, která má kombinované postižení (hybnost, oči, mentalita). Zrak se nám zhoršuje,ale vidí... zatím. Ráda bych ji pořídila Labradora nebo jiného psa, který by ji byl přítelem (taková jistota při chůzi, canesterapie... Dcera má horší cit v rukou, takže když chce pohladit, je to od ní tvrdé. Prosím o radu, zda mnou zvolený pes je vhodný, nebo by jste mi doporučila jiné plemeno, které má třeba zvýšený práh bolesti.

25.10.2016

tereza úředníčková

Cvičím své štěně KIkinku a zatím umí sedni...

30.11.2016

Hanka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,od kterého měsíce věku,můžu začít učit štěně na tyto povely?

14.1.2017

Jan

Hanko, od 2 měsíců návyk na jméno a vodítko s obojkem, neizolovat v domácím prostředí ať si pejsek zvyká na šrumec venku. od třetího měsíce pak základní povely jako sedni a ke mě a výchova nesmíš či nech.

9.2.2017

Téra

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, co mám udělat, když můj pes Matýsek ignoruje povel ke mně, pust nebo-li nech a nesmíš?

9.2.2017

Téra

A odpověď bych prosila co nejdříve

16.2.2017

Olina

Zdravim prosim poradite mi pes me preskakuje plot a utika do dediny jde tomu zabranit?dekuji

12.3.2017

Denisa

Dobrý den, máme 2,5-letýho pejska, doma ho máme půl roku. Původně neuměl žádné povely ale většinu těch hlavních jsme ho naučili, když si ale zvykl na to, že je u nás doma, začal dělat neskutečný bordel. Každý den když přijdu domu je doma vysypaný koš, něco roztrhaného apod. A všechno nám to nosí do postele, kam má normálně zákaz. Koupili jsme mu plno hraček včetně těch do kterých se dává jídlo a pejsek si ho má z hračky vyndat apod., ale ani to nepomáhá... Nevím, jak ho odnaučit chodit na linku a ke koši a hlavně jak ho odnaučit, aby nám to všechno tahal do postele... z podlahy to už uklidím, ale každý den převlékat postel, to je něco :) Jak bych ho to mohla odnaučit, aby nechodil na postel, když nejsme doma? Nějaká rada prosím? děkuji, D.

4.4.2017

IVETA

DOBRÝ DEN.MÁM 6LETOU KŘÍŽENKU YORKŠÍRA S BIŠONKEM.JE HODNÁ,TURISTICKY VYTRVALÁ,JEN MÁME JEDINÝ PROBLÉM PŘI SETKÁNÍ S JINÝM PEJSKEM,AČKOLI HODNÝM,NAŠE ZUZANA ZAČNE TRHAVĚ POSKAKOVAT,TAKŽE TEN DRUHÝ PEJSEK SE LEKNE A DOCHÁZÍ KOLIKRÁT KE RVAČCE PSŮ.NEVIM JAK TOHLE ODNAUČIT.DĚKUJI IVETA

21.4.2017

Táňa

Dobrý den máme dá se říct skoro bezproblémovou boxerů ale až na jednu věc když jdeme okolo nějakého plotu kde hlídá pes boxerka reaguje velmi agresivně naježí se a štěká a trhá sebou a nezabírá ani cukání ani že jí říkám fuj atd... jak jí to odnaučit?

6.5.2017

Kateřina

Dobrý den, mám takový problém. S manželem jsme si 7 týdenního Staford Bulterier. Štěnátko je hravé a kousavé. Máme ale 1 roční dceru a tak máme strach aby jí nevědomky neublížil. Štěnátko je hodné akorád když je manžel v práci a já sama doma s dcerou a pejskem tak ho zavíram do ložnice kde má pelech a hračky a vodu s jídlem ale když ho zavřu tak knučí a dobývá se na dveře . Je nějáký způsob jak ho to odnaučit aby neknučel a aby pochopil že nesmí kousat malou. Moc děkuji za radu

7.5.2017

Eliška

Dobrý den,máme 1 roční fenku border colie ×sibiřský husky a také hodně drůbeže a králíků .Pokaždé když uvidí slepici nebo králíka tak se za ním rozeběhne a začne ho honit vůbec při tom neposlechne a když dostane tak si toho nevšímá a furt králíka hledá. Moc prosím ,poraďte mi jak ji to mám odnaučit.

15.6.2017

Anna

Dobríden!! Já mám doma 5.měsíční štěně které je úplně divoké a hloupé je to křiženec ( bígl,jack a jezevčík) na voditku tahá,štěká na ostatní lidi i psi,žere hovínka a docela se za něj stidím ale jinak je šikovný umí sedmi,lehni,dej PAC,zůstaň,ke mě ale umí to jen doma a to teda nevím proč prostě můžete mi nějak poradit ? Kam na výcvik? Jak ho to naučit nebo něco jiného??

8.8.2017

Inka Václavíková

Mám JackRussela teriéra. Má 4měsíce. Sedni,lehni, ke mně, stůj papat zvládá. Spí vedle mne ve vysoké krabici, na kterou škrábe, když potřebuje ven čurat.ale najednou škrábe i když čurat nepotřebuje a to od půl noci do 5 hodin každou hodinu.Nevyspíme se.co prosím s tím?

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz