Speciální výstava Klubu bretaňských ohařů


Datum konání letošní speciální výstavy bylo stanoveno na 28. října. Tento rok byla výstava konána v areálu bývalého pionýrského tábory u obce Kuroslepy, ležící kousek od Náměště nad Oslavou. Na post rozhodčího byl přizván současný poradce chovu Klubu maďarských ohařů Pavel Navrátil.

Výstavy se zúčastnilo celkem 21 psů. Ti z Vás, kteří se pravidelně zúčastňujete velkých mezinárodních výstav se jistě nad počtem psů pousmějete. Výstava jistě nelámala rekordy počtem přihlášených a vystavených jedinců. Na druhou stranu, kdy se Vám na velké mezinárodní výstavě poštěstilo vidět tak vzácná plemena jako – auvergnéský ohař, italský ohař či dokonce italský spinone? Z celkového počtu 21 psů bylo možno shlédnout 6 auvergnéských ohařů, 7 bretaňských ohařů, 3 italské ohaře a neuvěřitelných 5 psů plemene italský spinone.

Výstava byla zahájena v 10 hodin ráno. Ačkoli vystavovatelům počasí příliš nepřálo a mnozí se raději šli schovat pod střechu, lovečtí psi si z nepřízně počasí nedělali žádné starosti. Během dvou hodin bylo posouzeno a výsledková listina vypadá následovně:

 

BOB - auvergnéský ohař – Argo z Rajhradických polí

BOB – bretaňský ohař – Bertrand Z Taranky

BOB a BIS – italský ohař –  Izaak z Bukowego mlyna

BOB – italský spinone – Rossetta Baron Cynopolis

 

Kromě přihlášených psů se na výstavě objevil také český fousek a 2 fenky v ČR naprosto nového plemene Gascon Saintongeois, dovezené přímo z Francie, které vystaveny nebyly ale vzbudily na výstavě zasloužený obdiv.

Po ukončení výstavy a krátkém občerstvení se šlo na hromadnou procházku. Myslím, že málo komu z nás se kdy poštěstí vidět tolik krásných plemen pohromadě v lese na volno. Všichni ohaři pobíhali vesele kolem a měli k dispozici celý areál pro vydovádění se. Po pár minutách se celá smečka přesunula do lesa, kde psi pokračovali v seznamování a dovádění.

Do čtvrté hodiny odpolední byl areál vyklizen a všichni se postupně rozjížděli domu.

 

 

 

 

soutěž o BIS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 BOB italský spinone Rossetta Baron Cynopolis

 

 

 

 

 

BOB italský ohař Izaak z Bukowego mlyna

 

Text a foto: Eva Černohubová

 

 


zuzana smejkalova
Aktualizováno: 13.12.2007 09:14:45
Napsáno: 12.11.2007 13:31:05

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz