Jak nejlépe rozmrazit maso?


Přemýšlíte nad tím, že začnete krmit svého psa syrovou stravou? Pak si připravte místo v mrazáku, přece jen se vyplatí koupit maso do zásoby ve větším množství. Víte, jak ho správně rozmrazit?

 

Ze všeho nejlepší je nechat mražené maso pomalu rozmrznout v ledničce, ale to vyžaduje, abyste si na to vzpomněli s dostatečně dlouhým předstihem. Můžete ho také nechat rozmrznout při pokojové teplotě nebo ve studené vodě. Pokud někdy zapomenete vyndat včas maso z mrazničky, pak je lepší rozmrazit ho v teplé vodě, než ho dávat do mikrovlnné trouby. Vhodnější je nerozmrazovat ho v mrazícím sáčku, protože na plastu se uchycují bakterie. Syrovým masem můžete krmit dokonce i v případě, že lehce zapáchá nebo je zabarvené. Psi mají většinou takové maso rádi a není pro ně nebezpečné, pokud nebylo neprodyšně uzavřeno. Vyloženě zapáchající maso však psovi nikdy nedávejte. Stejně tak starší uvařené maso psovi nedávejte, mohlo by být pro psa nebezpečné. Někteří majitelé krmí psa také částečně zmrzlým masem. U některých psů to může způsobit průjem, jíní to zvládají bez problémů, je to dost individuální. 

 

Zdroj: Swanie Simon, Zdravá výživa pro starého a nemocného psa - syrová strava BARF, vydalo nakladatelství GRADA


Vanda Ročková
Aktualizováno: 17.5.2015 18:34:49
Napsáno: 17.5.2015 18:33:50

Forum.

21.5.2015

jana

Pozor na nebezpečné maso Axa---jsou v něm ostré kuřecí kosti!

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz