NUTRO FEED CLEAN™ Nové čisté krmivo pro psy


Pro mnoho lidí je pes součástí rodiny, proto se o jeho zdraví zajímají stejně jako o to své. A zdravý životní styl začíná správnou výživou. Společnost Mars nyní přichází s novou značkou, která je ideální volbou pro všechny, kterým záleží na tom, čím krmí své mazlíčky.

 

Čisté, autentické, spolehlivé – takové je krmivo NUTRO™. Obsahuje jen suroviny, které byste našli i ve své kuchyni, jako je jehněčí, drůbeží játra, hrášek, čočka, slunečnicový olej nebo rozmarýn. Každá ingredience má přesný výživový účel a není zde nic zbytečného navíc. Firma Mars má jedny z nejvyšších standardů kvality v oblasti krmiva pro mazlíčky a přísně kontroluje nejen všechny své dodavatele, ale i každý krok přípravy a balení krmiva.

 

Nízký alergenní potenciál

Hlavní složkou krmiv NUTRO™ je vždy kvalitní živočišný protein. Produkty aktuálně nabízené na českém trhu jsou primárně založeny na jehněčí bílkovině, protože patří mezi bílkoviny s nízkým alergenním potenciálem. Krmiva NUTRO™ navíc neobsahují žádné umělé konzervanty, barviva nebo příchutě a jsou vyrobena bez použití geneticky modifikovaných surovin – takzvaných GMO.

 

Receptury bez lepku

Značka NUTRO™ přináší na český trh dvě řady granulí bez obilovin určených pro psy – NUTRO Grain free™ a NUTRO™ Limited ingredient. Podstatou obou řad je poskytnout vašim psím miláčkům vše, co potřebují, i když trpí nějakou formou potravní intolerance nebo dokonce alergie.

V současné době vzrůstá počet diagnostikovaných potravních alergií, ale ještě více zaznamenáváme případů tzv. potravní intolerance,“ říká MVDr. Leoš Železný, nutriční specialista. „Jedná se o určitou přecitlivělost na nějakou složku potravy. Tyto intolerance se velmi špatně diagnostikují, protože jejich projevy nebývají nijak specifické. Jedná se např. o zvýšenou plynatost, průjmy nebo svědění. Látkou, na kterou nejvíce roste přecitlivělost psů, je lepek. Proto jsou obě řady NUTRO Grain free™ i NUTRO™ Limited ingredient připraveny tak, aby lepek vůbec neobsahovaly.“

 

Snížený počet hlavních složek

Kromě lepku výrobky NUTRO™ neobsahují ani kukuřici, sóju, mléčné produkty ani vejce. „Tyto a další látky, které jsou v běžných krmivech přítomné, jsou dieteticky vhodné a většině psů nevadí,“ vysvětluje MVDr. Železný a pokračuje: „Nicméně u citlivých jedinců mohou vyvolat nežádoucí reakci. Proto v řadě NUTRO™ Limited Ingredient je jen jeden zdroj živočišných proteinů a navíc je snížen počet hlavních složek pod deset, aby se co nejvíce omezila možnost vzniku intolerance na nějakou složku krmiva.“

 

Spolupráce výzkumného centra

Připravit recepturu, která splňuje tyto striktní podmínky a zároveň je pro psy chutná a dobře stravitelná, je velmi složité a náročné. Podařilo se to i díky spolupráci anglického výzkumného veterinárního centra Waltham, které je světovou autoritou ve výživě psů a koček, a továrny na výrobu krmiv v německém Mindenu.

 

Zkušenost chovatelky

O svou dobrou zkušenost s novými produkty NUTRO™ se podělila i paní Michaela Ouředníková z chovatelské stanice Krásná louka, která chová psy přes 20 let a její odchovy získaly řadu výstavních ocenění CACIB. „Překvapilo mě, jak i bez přechodného období se moje štěňata na novou recepturu přímo vrhla. Přechod z dřívější, byť kvalitní značky, byl bezproblémový. Štěňata za celou dobu neměla problémy s trávením, kvalita srsti i temperament byl ukázkový a odpovídající danému plemeni.“

 

Každý pes tak v produktech NUTRO™ dostane veškerou energii, kterou potřebuje, v chutné a kvalitní receptuře. Nic zbytečného navíc.


Vanda Ročková
Aktualizováno: 8.7.2019 09:39:11
Napsáno: 15.6.2019 16:16:50

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz