Operace a homeopatika


Pokud má zvíře z nějakého důvodu podstoupit operaci, můžete podáváním homeopatických léků ovlivnit, aby zvládlo zákrok co nejlépe. Urychlíte hojení rány či zmírníte negativní dopady narkózy na tělo (nechutenství, zvracení, malátnost).

 

Arnica montana

Při plánovaných operacích se podává již několik dní před zákrokem (obvykle 3-5 dní). U urgentních případů se podává po operaci. Arnica pomáhá urychlit hojení ran bez otoku a bolestivosti, rovněž zmírňuje krvácení při zákroku. Ředění 15-30 CH 1-2krát denně.

 

Nux vomica

Používá se při narkóze k rychlé detoxikaci organismu. Zabraňuje zvracení. Ředění 5-9 CH po narkóze v roztoku po 15-30 minutách, je vhodné kombinovat s dalšími léky.

 

Phosphorus

Po narkóze podporuje játra, ledviny a srdce. Snižuje i případné krvácení z operační rány. Ředění 15-30 CH po 30 minutách.

 

Tato homeopatika můžete podávat společně v roztoku jako zvlhčování dutiny ústní při probuzení z narkózy.

 

Na podporu hojení kloubů a vazů po operacích a pro rychlejší rehabilitaci se podávají tyto léky:

 

Ruta graveolens

Podává se při operacích přetrhaných vazů a šlach, podporuje hojení vaziva. Ředění 15 CH 2krát denně.

 

Rhus toxicodendron

Hojení a urychlení rehabilitace po operacích kloubů a vazů. Ředění 15 CH 2krát denně.

 

V případě, že je po operaci kloub oteklý, podávejte střídavě Apis mellifica 15 CH a Bryonia alba 15 CH každou půlhodinu. Se zlepšováním postupně snižujeme četnost podávání.

 

Jak podpořit hojení zlomenin?

 

Calcarea phosphorica

Tento lék pomáhá rychlejšímu hojení zlomenin i naštípnutí, urychluje tvorbu a obnovu kostní tkáně v místě zlomeniny. Je vhodné podávat ho také v případě chirurgického ošetření úrazu kostí. Ředění 5-9 CH 2-3krát denně.

 

Symphytum officinale

Výborný lék při poranění krátkých kostí, například prstů, obratlů. Hodí se nejen při zlomeninách, ale i při naražení či pohmoždění. Je vhodné ho podávat při chirurgickém ošetření výhřezů meziobratlových plotének i tříštivých zlomenin. Ředění 5-9 CH 2-3krát denně.

 

Zdroj: Poznáváme homeopatii, Jak šetrně léčit psy a kočky, MVDr. Michaela Švaříčková, MVDr. Václav Holzbauer, Grada www.grada.cz


Vanda Ročková
Napsáno: 13.10.2012 16:36:26

Forum.

24.5.2013

Dana

Dobrý deň, môjo psa zrazilo auto 30.4.2013 a mal trieštivú otvorenú zlomeninu predkolenia na zadnej nohe. Včera mu na kontrolnom RTG zislili, že sa kosť mierne posunula (prestal na nohu chodiť). Vraj to netreba reoperovať len sa to bude dlhšie hojiť, noha je samozrejme v konštrukcii. Chcem sa spýtať či mu pomôže užívať homeopatikum "Symphytum officinale 9ch" a či je správna dávka 3 x 3 granulky na váhu 15,5 kg. Ďakujem

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz