Citáty o psech


Vyhledali jsme pro vás několik citátů o psech. Máte-li také nějaká oblíbená rčení na téma pes, přidejte se k nám v diskusi pod článkem.

Život je pes a proto žít je psina

Za peníze si můžeš koupit docela dobrého psa, ale nekoupíš si zavrtění jeho ocasu.

Pes, kterého jsi uzdravil, tě nikdy nepokouše. V tom je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.
Mark Twain

Historie je více naplněna příklady o věrnosti psů než o věrnosti přátel.
Guy de Maupassant

Můj kokr je můj nejupřímnější obdivovatel. Miluje mě, aniž četl mé knihy.
Rudyard Kipling

Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.

Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata.
Gene Hill


Abychom získali správnou představu o své důležitosti, měl by každý mít psa, který ho bude zbožňovat, a kočku, která ho bude ignorovat.
Dr. Tom Cat

Nikdo neocení genialitu vašich slov více, než váš pes.
Christopher Morley

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.
Josh Billings

Můj teriér nemluví. Asi proto mu rozumím.
Pierre Wolf

Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských nectností.
Lord Byron

Spatřil jsem v psích očích prchavý výraz pobaveného pohrdání a jsem přesvědčen, že psi si v podstatě myslí, že lidé jsou blázni.
John Steinbeck

Čím později se vrátíte domů, tím chladněji vás přivítá hloupá manželka; čím později se vrátíte domů, tím vřeleji vás přivítá chytrý pes.

Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.
Aldous Huxley
 
Člověk je psí představa o tom, jak by měl vypadat Bůh.
Holbrook Jackson


Můj pes dokáže chrchlat jako kongresman, aportovat jako vojenský sluha, žebrat jako novinářka a hrát mrtvého jako recepční, když zvoní telefon.
 Gerald Solomon, kongresman


Jediný způsob, jak si za peníze koupit lásku, je koupit si psa.

Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej.
Ben Williams

Nikdo neocení genialitu vašich slov více, než váš pes.
Christopher Morley

Spatřil jsem v psích očích prchavý výraz pobaveného pohrdání a jsem přesvědčen, že psi si v podstatě myslí, že lidé jsou blázni.
John Steinbeck

Zemi obývají inteligentní tvorové zvaní lidé. Téměř všichni jsou ve vlastnictví psů a koček.

Ať už dáte psovi do misky jakoukoliv pochoutku, pes vás bude vždycky podezírat, že vy máte k jídlu něco lepšího.

Někdy jste psem, někdy patníkem.

Pokud je nejlepším přítelem člověka jeho pes, tak se ten pes dostal do potíží.
Edward Abbey

Pes, který štěká na pána, nemusí být revolucionář. Třeba jen chce kost.
Gabriel Laub

Zahradníkův pes, i když sám o kaši ve své misce nestojí, vrčí na každého, kdo se k ní přiblíží.
Lope de Vega


Je celkem velice snadné psu porozumět a naučit se číst jeho myšlenky. Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit.
Alex Munthe

Na psí život si většinou nejvíce stěžují ti, kteří nikdy psa neměli.

Chcete-li si rozumět se svým psem, není třeba hned na něj štěkat.

Jenom ti, kdož neměli nikdy psa, nemohou pochopit, oč by byl život bez psů chudší.

Nebudeš-li ovládat svého psa, bude ovládat on tebe.
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!

Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.

 Člověk je bohem psa. Pes nezná nikoho jiného, nechápe nikoho jiného. Jeho celá psí duše se rozplývá v jeho bohu, všechny jeho síly jsou zasvěceny jeho službám.
Burns

My s manželem pomýšlíme, že si buď koupíme psa nebo pořídíme dítě. Nemůžeme se rozhodnout, zda si máme nechat zničit koberec nebo životy.

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 2.5.2010 18:26:29
Napsáno: 2.5.2010 18:24:23

Forum.

Vložit príspěvěk

3.5.2010

Jára

Psi jsou nejlepšími přáteli lidí.Proč to ti psi dělají.

3.5.2010

vanda

"Zvířata při nás stojí v dobrém i ve zlém a nepotřebují k tomu žádné přísahy.Berou nás i s našimi vadami.Nikdy nás nekritizují a jsou ochotna nám nekonečně odpouštět.Je to přízeň,kterou si nezasloužíme."(Robert T.Sharp)

4.5.2010

vlk

Jestliže je láska nesmrtelná, pak doufám, že se po smrti setkám se všemi psy svého života. Kdyby pro nic jiného, tak pro to moře lásky, která nás spojovala....

4.5.2010

vlk

Pes je jediný tvor na světě, který tě miluje víc než sám sebe a zarmoutí tě jen tehdy, když odejde do psího nebe....

4.5.2010

vlk

Kdo měl někdy psa, bude na něj vzpomínat po celý život. V těch vzpomínkách si člověk vybavuje i sebe: jak se stával lepším, jak ho zušlechťovala péče kterou poskytoval tvoru, jenž mu byl bezmezně oddán a za svou věrnost nic nevyžadoval.....

4.5.2010

vlk

Nechoď tam kde vidíš světlo, ale tam odkud slyšíš psy....

4.5.2010

vlk

Říkáš, že jsi zbitý jako pes, vzteklý, omrzelý a hladový jako pes, tupý a vyprahlý jako pes a líný, ospalý a lenivý budižkničemu jako pes. Ale proč se přirovnáváš k psovi? Lidé v tom zlém, co v psech vidí, hledají příměry, kdežto já přirovnávám tě k tomu lepšímu, co v psech je: Jsi vzhledný a půvabný jako pes, upřímný a čestný jako pes, štědrý a svobodný jako pes a moudrý i odvážný jako pes. Sir John Davies

4.5.2010

vlk

Polidšťování zvířete je hluboké nedorozumnění a hřích proti duchu svatému přírody. Pes, který by se podobal člověku, by byl zrůda."

4.5.2010

vlk

Nejlepší přítel se může obrátit proti člověku a stát se jeho nepřítelem. Syn a dcera, které s láskou vychoval se k němu mohou zachovat nevděčně. Ti, kdo jsou nám nejbližší a nejdražší, ti, jimž svěřujeme své štěstí a dobré jméno se mohou projevit jako nehodní naší důvěry. Člověk může přijít o své peníze. Ztratí je třeba ve chvíli, kdy je nejvíce potřebuje. O pověst nás může připravit jediné neuvážené rozhodnutí. Lidé, kteří před námi klekají a uctívají nás v dobách našeho úspěchu mohou být prvními, kdo po nás hodí kamenem zášti, jakmile se nám nad hlavou objeví oblak selhání. Jediný absolutně nesobecký přítel, jehož člověk může mít v tomto sobeckém světě, přítel,který se za žádných okolností nezachová nevděčně či zrádně je jeho pes. Pes stojí po boku člověka v bohatství i chudobě, ve zdraví i v nemoci. Když vane chladný vítr a sníh divoce poletuje, neváhá spát na studené zemi, jen aby byl nablízku svému pánovi. Líbá ruku, která nemůže nabídnout potravu, olizuje šrámy utržené při střetu s drsným světem. Střeží spánek žebráka, jako kdyby šlo o prince. I když člověka zradí všichni ostatní přátelé, pes zůstává. I když se majetek rozplyne a sláva padne v prach, je v lásce stálý jako slunce na nebeské dráze. Jestliže osud vrhne pána na okraj světa bez známých a bez domova, věrný pes nežádá jiná privilegia, než ho doprovázet, chránit před nebezpečím a bojovat proti jeho nepřátelům. A když přijde konec, smrt sevře pána ve svém náručí a jeho tělo spočine v chladné zemi, bez ohledu na to, zda přijdou ostatní přátelé, u hrobu bude šlechetný pes, hlavu mezi tlapkami, oči smutné a přece bděle otevřené, věrné a upřímné dokonce i ke smrti. George Graham West

4.5.2010

vlk

Muž a jeho pes spolu kráčeli podél silnice. Muž se rozhlížel po krajině, kochal se scenérií a najednou tomu muži došlo, že je mrtvý. Pamatoval si, jak umíral a taky, že ten pes je vlastně již mnoho let mrtvý. Po chvíli přišli k vysokému bílému kameni u cesty, co vypadal jako hezký mramor. Na táhlém kopci stál vysoký oblouk, který se leskl ve slunečním svitu. Když se u něj zastavili, uviděli ohromná vrata, která vypadala jako lastura a cestu, která k těm vratům vedla, jako z čistého zlata. Pes táhnul k vratům a jak přišli blíž, uviděli člověka sedět za stolem. Byl dost blízko, aby se zeptali: "Promiňte, kde to jsme?" Ten muž odpověděl: "To je nebe, pane!" "Skvěle", odpověděl ten muž. "Neměl byste trochu vody?" "Samozřejmě, pane! Jen vstupte a hned tu bude čerstvá ledová voda." Muž pokročil a vrata se začala otevírat. "Může pes se mnou?", zeptal se. "Je mi líto, pane, zvířata sem nesmí!" Člověk chvíli koukal a pak se otočil k silnici a pokračoval v cestě. Za dlouho přišli na vrcholek dalšího táhlého kopce a přišli k zaprášené cestě, která vedla k selským vratům, co vypadala, jakoby je nikdy nikdo nezavřel. Ani plot tu nebyl. U vrat uviděli o strom opřeného člověka, jak si čte. "Pardon", oslovil muž toho čtenáře: "Nemáte vodu?" "Jasně, támhle je pumpa!", ukázal ten člověk na místo, které zvenku nebylo vidět. "Pojďte dál!" "A co můj přítel?" Ukázal poutník na psa. "Jo, bude tam miska." Vešli dovnitř a skutečně tam byla stará pumpa a vedle miska. Poutník ji naplnil a dlouze se napil. Pak dal psovi. Když se napili, vrátili se zpátky k člověku, který tam stále čekal na ně. "Jak tady tomu říkáte?", ptá se poutník. "To je nebe!" "No to je dobré", říká poutník. "Ten člověk před tím taky tvrdil, že u něj je nebe!" "Aha, vy myslíte tu zlatou ulici s těmi perlovými vraty? Pane, to je peklo!" "A nevadí vám, když takhle zneužívají vaše jméno?" "Ne! Chápu, že se vám to tak zdá, ale my jsme rádi, že odchytnou lidi, co jsou schopni nechat psa venku!"

6.5.2010

Jiřina

Pro VLKA:Krásně píšeš,až mám z toho husí kůži!Až někdy půjdu třeba do nebe,tak jedině se svým přítelem PSEM.

17.5.2010

Erika

I malý pes dokáže vo vašej posteli zaujať takú polohu,aby pre vás neostalo prakticky žiadne miesto...

19.6.2010

kirrisan

"Co člověk nedokáže vyřknout tisíci slovy, to pes do káže povědět jediným pohledem."

22.10.2010

Rebeka

Máte pocit,že Váš život ztratil smysl?Koukněte se do psích očí!

12.12.2010

pejsek

Štěně je ještě hodně malý a nesečtělý pes. Už jeho pohled však říká slovy klasika: "Člověče, já nemám nic, než tebe. Ale koukej, my dva jsme báječná psí smečka, viď?"

2.5.2011

MissRonny

Nejlepší je citát od Joshe Billingse- Pes je jediné zvíře na světě,které Vás miluje víc než sebe...

2.5.2011

MissRonny

Psi mají různé velikosti,ale jejich srdce je VŽDYCKY OBROVSKÉ...

5.6.2011

bára

Miluju pejsky jsou nadherný když si sám tak si pořit pejska.Ten ti uděla společnost.A bude tě milovat.

11.12.2011

Charlotte

VZKAZ OD PSA PRO ČLOVĚKA: Můj život trvá 10-15 let. Každé odloučení od tebe mi způsobí smutek. Pamatuj: Dej mi čas, abych pochopil, co ode mě chceš. Důvěřuj mi! Nikdy tě úmyslně nezklamu. Nezlob se na mě a za trest mě nezavírej. Ty máš své přátele, zábavu, já mám jen Tebe. Mluv se mnou, i když slovům úplně nerozumím. Stačí mi, když slyším Tvůj hlas. Uvědom si, že když mě biješ, mohl bych Tě hravě kousnout, ale já to neudělám. Pokud jsem někdy při práci špatný nebo líný, uvažuj, že mi například není dobře, nebo že jsem unavený. Starej se o mě, pokud jsem starý, i ty jednou zestárneš. Buď v mých těžkých chvílích vždy se mnou, s Tebou je pro mě všechno lehčí. Až se můj čas naplní, nenech mě trpět. V případě nutnosti, skonči mé trápení včas, jen tě prosím - ZŮSTAŇ v té chvíli SE MNOU!

21.12.2011

Lea

kdybychom naučily psi mluvit ztratíme poslední přátelé

27.12.2011

myška

Smutný příběh z úst jednoho psíka: "Když jsem měl 6 týdnů, koupili jste si mě. Hodně jsem si hrál s dětmi a byl jsem s vámi velmi šťastný. Jak jsem rostl, rostly se mnou i starosti o mě a i můj apetit. Děti si se mnou už nechtěly hrát a když jsem přiběhl a čekal pohlazení, tak mě odehnaly a mnohokrát do mě i koply. Jedno krásné ráno mě posadili do auta. Já jsem byl tak šťastný, konečně po dlouhých měsících vidím i něco jiného než naši zahradu. Zastavili jsme na krajnici dálnice. Odhodili jste můj oblíbený míček. Utíkal jsem za ním, ale když jsem se vrátil, vy jste tam už nebyli. Bezradně jsem běhal mezi auty s míčkem v tlamě. Řidiči na mě troubili a našli se i tací, kteří zrychlili, když mě uviděli. Chtěl jsem běžet na kraj cesty, protože jsem se velmi bál. Najednou jsem pocítil silný náraz v boku a víc jsem se nemohl postavit. Z posledních sil jsem se doplazil na kraj cesty. Pokoušel jsem se jít za vámi, ale nedokázal jsem to. Okolo mě byla samá krev. Byla tma, bál jsem se, byla mi zima. Míček jsem ještě stále držel v tlamě, byl jsem si jistý, že se pro mě vrátíte. Marně jsem štěkal, vyl, nikdo se u mě nezastavil. Po dlouhých hodinách u mě zastavilo auto a pán nehledíc na krev a bláto mě uložil do svého auta. Když auto zastavilo, běžel k nám muž v bílém plášti. Jen smutně zakroutil hlavou. Můj nový pán, který mě znal 15 minut mě objal a velmi plakal. V tu chvíli jsem pustil míček, abych mu oblízal ruku a vyjádřil mu svoje "DĚKUJI". Potom jsem usínal a naposledy jsem zaslechl jak můj nový pán pláče. Už se nebojím, nic mě nebolí a není mi zima. Zemřel jsem. Možná kdybych nerozhryzal bačkory tak hodně, mohl jsem ješte žít!

6.2.2012

Ladislav čáslavský

Cvičím psy,psi cvičí se mnou. autor Vladislav čáslavský

9.2.2012

manasek

Na psí společnosti je nejlepší to, že ze sebe můžete dělat šaška a pes vás nejen nebude plísnit, ale bude šaškovat společně s vámi. (Samuel Buttler)

7.4.2012

Honza&Bety

Nejsou hloupí psi, jsou jen hloupí páníčci

1.7.2012

nikita

ahoj píšu ročníkovku na téma Leonberger a jako anotaci jsem dala motto ,, na počátku bůh stvořil člověka a když poznal jak je slabý dal mu psa"

16.11.2012

Lea

Psi mají jedinou chybu - věří lidem

18.11.2012

Ondra

Můj pes by se na mě nikdy nevykašlal, narozdíl od lidí, které jsem ve svém životě pokládal za přátelé.

3.1.2013

Nika

Život je pes - a pes je nejlepší přítel člověka!

7.1.2013

lussy

Zivot je pes a proto zit je psina

12.1.2013

kacka

Dej steneti domov a ono ti da navzdy sve srdce.

2.3.2013

Růžena

"Pes nema zapotreby rychla auta velke domy nebo znackove obleceni, mokry klacek bohate postaci... Psovi je jedno jestli jste bohati nebo chudi, chytri hloupi, osklivi hezci, dejte mu srdce a on vam da sve... O kolika lidech tohle muzete rict, kolik lidi dokaze aby jste se citili vzacni, ryzi a mimoradni... Kolik lidi dokaze aby jste se citili vyjimecni"...

2.3.2013

Růžena

To bylo ve filmy Marley a já :)

10.5.2013

Vladislav Čáslavský

" Hravě cvičím psy, psi cvičí se mnou. " Vladislav Čáslavský

6.6.2013

perlasabeor

Přemýšlela jsem o tom co si o mě myslí když přijedu z obchodu s nákupem kuřecího a vepřového masa,paštik a pamlsků. musí si myslet že jsem největší a nejlepší lovec na světě!!!

11.5.2014

Anonymous

Víte, to on mi v životě nejvíc pomáha..

16.6.2014

lucinka

„Pes k člověku vzhlíží, kočka ho přehlíží a prase ho považuje za rovnocenného partnera.“

16.6.2014

lucinka

Pes není zvíře, pes je přítel.

17.6.2014

lucinka

Nic nečiní člověka lidštějším než láska ke psům

17.6.2014

lucinka

Průměrný pes je lepší osobnost, než průměrný člověk. Andrew A. Rooney

7.7.2014

Míša

Jaký páníček takový pes

7.7.2014

Míša

V psovi vidíš přítele nikdy ne jen psa

7.7.2014

Míša

Pes není jen Pes je to Přítel ale člověk bez psa je jen člověk

8.10.2014

Verča

ŠTĚNĚ přichází vyplnit prázdno, které zbylo po falešných a sobeckých kamarádech. Když ho vidím, hned vím, že v něm nemůže být kouska nepřátelství či zášti. Neprozradí tajemství, nebude závidět úspěch ani mi přát zklamání. (George Eliot)

26.10.2014

Šárka

Člověk není ochotný pro tebe počkat za plotem, ale pes ano.

10.12.2014

Markéta

Pes nepotřebuje slyšet příběh tvého života, on ho prožívá s tebou.

21.1.2015

smajlík

Jednou mi dál manžel vybrat jestli on nebo pes.Někdy se mi po manželovi stýská! :-D

23.9.2015

Ota

Někde jsem četl: Že člověk si neochočil psa ale psi si ochočili člověka.

3.9.2016

Yvetta ʕ•ﻌ•ʔ

Spolu se smějeme,spolu si hrajeme a když jsi šťastná ty, tak i já...

18.9.2016

Ota

Člověk si prý psa neochočil ale pes Člověka ano.

5.3.2017

Lída

Nejkrásnější pohled je do očí šťastného pejska, kterého našli v zimě vyhozeného v lese se zlámanou nožičkou a my jsme si vzali z útulku.

26.6.2017

Tereza Cikánková

Nic není hezčího než láska mezi psem a člověkem T

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz