Co dělat, když je venku špatné počasí?


Pokud je venku ošklivo a vám se nechce se psem na dlouhou procházku, můžete se zabavit i doma. Existuje řada aktivit, které budou bavit vás i vašeho čtyřnohého kamaráda. Jde především o to, trávit čas společně.

Návštěva

Pozvete domů své přátele, nebo vezměte svého psa na návštěvu kamarádů, příbuzných nebo sousedů, které máte rádi – vy i pes. Vy proberete novinky a pes zase dostane nějakou dobrotu a svou oblíbenou porci mazlení.

Nové triky

Můžete se psem natrénovat nějaký nový trik - od válení sudů až po přeskakování obruče na povel. Co takhle naučit ho reagovat na špatné počasí? Při povelu „prší“ si v leže smutně položí hlavu na packy. Motivujte ho pomocí pamlsků, použít můžete i klikr.


Domácí wellness

Udělejte velkou očistu. Psa vykoupejte (použijte kvalitní psí šampón), vyčistěte mu uši a zuby, zastřihněte drápky a vykartáčujte ho. Protože tyhle aktivity pro něj nejsou zrovna dvakrát příjemné, odměňte ho pak mazlením nebo příjemnou masáží.


Různorodé hry

Zahrajte si na schovávanou. Dejte psovi povel zůstaň a vy se schovejte. Pak ho zavolejte a povzbuzujte ho, aby vás šel hledat. Jakmile vás najde, vesele ho pochvalte a dejte mu odměnu (oblíbený pamlsek, hračku, nebo ho pořádně podrbejte za ušima). Můžete si zahrát i další hry – na přetahovanou, schovávání hraček atd. Fantazii se meze nekladou.


Vanda Ročková
Aktualizováno: 17.8.2014 12:32:17
Napsáno: 17.8.2014 12:27:57

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz