Co znamená, když pes mhouří oči?


Psi očima vyjadřují různé nálady. Co znamenají přimhouřené oči? Často spokojenost. Když se pes cítí radostně a v bezpečí, přivře oči.

 

Všimněte si, že během psího seznamování sebevědomý, socializovaný pes přimhouří oči a lehce odvrátí pohled. Tím dá najevo, že se nechce prát. Mhouřící oči můžete u psa pozorovat i v okamžiku, kdy ho káráte za to, že vybral odpadkový koš nebo rozkousal bačkory. Pes tím dává najevo podřízené postavení a snaží se vás ukonejšit. Možná přimhouří oči a čumákem vám bude strkat do ruky. Někdy také může zvednout tlapku a ocasem vrtět ze strany na stranu. Psům jsou totiž emočně vypjaté situace velmi nepříjemné a tímto chováním se vás snaží uklidnit.

 

Ovšem je třeba podotknout, že dlouhodobé mhouření není normální. Pes může mít zanícené oko, poškrábanou rohovku nebo má v oku nějaký cizí předmět. Jestliže si na oči sahá tlapkami, nadměrně slzí, opakovaně si drbe tvář nebo mu dokonce z oka teče hnis, je nutné navštívit veterináře.

 

Zdroj: Arden Mooreová, Jak to ten pes myslí? Vizuální průvodce „psí řečí“, Mladá fronta, 2014


Vanda Ročková
Napsáno: 8.7.2016 15:49:12

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz