Cvičení s motivační hračkou


Na trhu jsou k dostání různé interaktivní a motivační hračky, které rozvíjejí inteligenci a šikovnost psů. Dnes vám na příkladu vysvětlíme, jak probíhá příprava na hru.

 

Smyslem hry SOLITÄR je, aby pes vytáhl kužel z prohlubně (nebo jej převrátil), a tím se dostal k pamlsku.

 

Jak na věc?

Pes se nejprve přiblíží k novému předmětu a jakmile ho očuchá, odměňte ho (klik a pamlsek, pokud používáte klikr). Abyste to svému chlupáčovi usnadnili, můžete váleček potřít psí paštiku, tím se proces urychlí a pro psa bude atraktivnější.

 

Posléze klikejte jen tehdy, když pes kužel olízne. Očuchávání a olizování podlahy už neodměňujte.

 

Brzy pes najde odvahu a začne používat i zuby. Skvělé! Protože se pokouší do kužele zahryznout, automaticky ho vytáhne ven a převrhne ho. A tu náhle – bonus – objeví pod ním pamlsek! Ano, opravdu je to tak prosté. Vyzkoušejte to a uvidíte, že si pes tuto jednoduchou hru zamiluje.

 

Velmi oblíbená je i hračka Gambling Tower. O co jde? V plastové věži jsou dvě patra, na která se dají pamlsky. Pes musí patro vytáhnout a pamlsky mu propadnou dolů, kde si je posléze sní. Pravidelným tréninkem se pes zdokonaluje.

 

Zdroj: Výcvik psa podle jeho temperamentu, Antje Hebel, Grada, 2011, www.grada.cz


Vanda Ročková
Aktualizováno: 7.8.2013 20:26:59
Napsáno: 7.8.2013 20:24:33

Forum.

10.8.2013

L.

Tyhle hračky doporučuju, máme jí něco přes rok / dog activity chess/ a je super, čubu zatím neomrzela (mám boxerku), hrajeme si jí tak 1*týdně 3 hry za sebou a děsně jí to baví. přišla na to rychle i bez toho postupu co radíte - já jsem jí pouze ukázala mlsky jak je schovávám a pak řekla hledej, pochopila to hned, a jen časem vypilovala techniku :-) určitě koupíme ještě jednu podobnou hru, aby mohla rozvíjet mozeček :-)

21.8.2013

Tassa

My máme podobnou hru, akorát s dřevěnými špalíky a máme s ní následující problém: všichni naši psi koušou především ty dřevěné špalíky - buď sežerou pamlsek a vrhnou se na špalík nebo rovnou seberou špalík a ani je pamlsek nezaujme ... Poradí někdo, jak toto nežádoucí chování odnaučit?

28.8.2013

L.

Nevím co máte za psy a jak staré, ale zkoušela bych s nimi tu hru hrát když jsou hladoví - míto mlsků jim tam dát jídlo a nekrmit je předtím... aby se zaměřili na to, že si musej jídlo najít jinak maj smolíka...a samozřejmě nenechat je špalíky okusovat, když ho veme do pusy a sundá pochválit,ale jakmile by si ho chtělněkam odnést řekla bych "NE!" nebo nějaký jiný zakazovací povel a nasměrovala psa na to, že pod špalíkem je jídlo(pozor ale na to aby se psi pak nebáli vůbec špalíku dotknout -to musíte dle nátury pejska a jeho inteligence)...pokud by to nepomohlo, špalík bych zabavila a zkoušela bych to nejprve bez nich - prostě jen díry s mňamkama - aby si pes uvědomil, že jde o jídlo a né o špalky... jinak dopřát psům hodně kousacích hraček jiných, kor jde li o štěnda která přezubují...

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz