Náhrada škody při pokousání


I když se jedná o velmi nepříjemnou situaci, přece jen k ní někdy může dojít. Co dělat, pokud jiný pes napadne a zraní vašeho čtyřnohého mazlíka?

 

Než se psem zamíříte k veterináři, snažte se získat kontakt na majitele psa, který napadl toho vašeho. Ptejte se na číslo jeho mobilního telefonu, které si zpětným voláním nezapomeňte ověřit. Požádejte rovněž o jméno a adresu dotyčného. Jestliže vám majitel psího útočníka odmítl dát na sebe kontakt, pak zkuste najít svědka. Svědci pomohou k prokázání, že druhý pes toho vašeho napadl. Majitele se psem si můžete také vyfotit, abyste usnadnili jeho identifikaci. Bez toho, aniž byste věděli, kdo je majitel psa, se škody nedomůžete. Když nebudete vědět, kdo je vlastníkem psa, tak bohužel nemáte vůči komu uplatňovat škodu. Přitom máte podle práva nárok na zaplacení nákladů na léčbu svého mazlíčka, která je účelná (tzn. léčba je nutná k uzdravení, nejedná se například o estetickou úpravu). Pokud nemáte peníze na léčbu, můžete dokonce požádat majitele psa o zálohu na náklady spojené s léčbou a případnou operací vašeho psa.


Vanda Ročková
Napsáno: 11.4.2015 15:11:00

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz