Největší a nejmenší psi na světě


Psí plemena jsou opravdu různorodá, liší se nejen svým temperamentem a povahou, ale především vzhledem. V soutěžích o největší a nejmenší psy na světe jsou pravidelnými držiteli rekordů německé dogy a čivavy.

 

Obři

Mezi nejvyšší psy se řadí irští vlkodavové a německé dogy. A že jsou to opravdoví maxipsi, kteří spořádají desítky kilogramů krmiva za měsíc! Za největšího psa byla ve své době považována modrá německá doga jménem Giant George. Tento psí obr měřil v kohoutku neuvěřitelných 109 cm, od čenichu ke špičce ocasu měl 221 cm a vážil 111 kg. Žil se svým páníčkem v arizonském Tucsonu, spal ve své vlastní posteli a spořádal zhruba 50 kg potravy měsíčně. Zemřel v roce 2013 v nedožitých osmi letech. George byl v Guinessově knize rekordů od roku 2010 veden jako největší pes, který kdy žil. Na pomyslném trůnu vystřídal jinou německou dogu jménem Titan, která byla o dva centimetry menší. V roce 2012 George nahradil další obr, německá doga Zeus. Do Guinnessovy knihy rekordů se zapsala díky 112 cm v kohoutku. Když se tento maxipes postavil na zadní, měřil 223 cm a vážil 70 kilo. Zemřel jen pár dní před svými 6. narozeninami. Ve výšce mu nebylo rovno, i když mu na paty šlape další německá doga Freddy a Major (110 cm v kohoutku).

 

Trpaslíci

Nejmenším psím plemenem je čivava. Avšak nejmenším psem vůbec byla podle záznamů fenka jorkšírského teriéra Sylvia z anglického Blackburnu. Zemřela v roce 1945 ve věku dvou let. V kohoutku měřila pouhých 6,3 cm, od čenichu ke špičce ocasu 8,9 cm. Vážila jen 114 g. Miniaturní je i dlouhosrstá čivava Boo Boo z Racelandu v Kentucky. V Guinnessově knize rekordů má zapsanou výšku 10 centimetrů a váhu 675 gramů.

 

Jak to vypadalo, když se Boo Boo setkala s Georgem, se podívejte zde.

 

ilustrační foto: pixabay.com

 

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 15.5.2017 21:59:53
Napsáno: 15.5.2017 13:17:42

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz