Parapet jako pozorovací zóna


Okenní parapet je dobrou pozorovatelnou nejen pro kočky, ale i psy. Nejenže je baví pozorovat okolí, ale když štěkají, mohou se na chvíli i malí pejsci cítit jako „drsňáci“.

 

Tímto štěkáním za oknem můžou blufovat psi, kteří moc dobře vědí, že jsou menší a slabší, než velcí psi procházející venku. Malí psi jsou si jistí, že za oknem nebo na balkoně jim nehrozí žádné nebezpečí, tak mohou dát průchod svým emocím naplno. Je běžné, že někteří jedinci agresivně štěkají na všechny procházející psy kolem jejich pozemku, ale když se s nimi setkají „tváří v tvář“ mimo své teritorium, jsou milí a hraví.

 

Pokud nechcete, aby váš pes štěkal za oknem, jednoduše mu zamezte v přístupu na parapet. Naučte ho poslechnout povel „ticho“. Odměňujte ho lákavými pamlsky, když přestane štěkat. Jakmile zase začne, okřikněte ho. Pes brzy pochopí, jakým chováním dostane odměnu.

 

Zdroj: Arden Mooreová, Jak to ten pes myslí? Vizuální průvodce „psí řečí“, Mladá fronta, 2014


Vanda Ročková
Aktualizováno: 21.7.2016 14:58:41
Napsáno: 21.7.2016 12:53:46

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz