Pes a kočka jako nejlepší kámoši


Pes a kočka – to jsou dva různé světy, dvě různé zvířecí povahy. Jejich odlišný pohled na svět a soužití s člověkem dobře shrnují tyto dva citáty:

 

Když zavoláš na psa, přiběhne. Když zavoláš kočku, tak vezme zprávu na vědomí a možná se dostaví.“

 

Pes si řekne: krmí mě, milují mě, mazlí se se mnou, to musí být Bohové! Kočka si řekne: krmí mě, milují mě, mazlí se se mnou, to musím být Bůh!“

 

Někdo upřednostňuje psí oddanost, někdo zase kočičí individualitu. A pak jsou lidé, kteří milují kočky i psy rovným dílem, takže jejich domácnost obývají oba mazlíčci. A neplatí, že kočka a pes se nesnesou, mnohdy se z nich stranou nejlepší kámoši. Pokud chcete i vy chovat doma pejska i kočičku, nejjednodušší je pořízení štěněte i kotěte ve stejnou dobu, mláďata k sobě najdou cestu nejrychleji. Zde je 5 fotografických důkazů, že kočka a pes se mohou zbožňovat.

 

 

 

 

 

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 5.4.2015 21:07:42
Napsáno: 5.4.2015 21:07:19

Forum.

16.5.2015

ajina888

Co když mám kočku(asi rok starou)a chci si pořídit štěně? Myslíte že si na sebe zvyknou? :)

16.6.2015

Míša

Já myslím, že stoprocentně! My máme 13 letého mopsíka a asi před 2 lety k nám přišel 4 měsíční kocourek. Do měsíce to u nás vypadalo jako na té druhé nebo poslední fotce :-). Milovali se. Bohužel, kocourka nám srazilo auto :-(. Už máme kočičku a zase se spolu milují! A to byla kočička zprvu velmi agresivní (černá, temperamentní), ale zhruba po týdnu už v pejskovi našla asi maminku. Kolikrát mu olizuje celé tělo :-). Já bych do toho rozhodně šla! Je to jen o zvyku!

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz